Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je sobota 21.5.2022, svátek má Monika 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13212
Komentářů: 11302


MěřeníFilm - Chodíme za vás do kina aneb co musíte určitě vidět

VLK – TV tip – Jack Nicholson se mění ve vlkodlaka   04.03.2022   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky Film

Každý určitě slyšel vyprávět o tom, že existují vlkodlaci, tedy lidé, měnící se v noci na krvelačnou šelmu. Je to podklad pro mnoho hororů, kterými lze strašit děti i dospělé. Jedním takovým případem se zabývá film VLK režiséra Mika Nicholse. Nemusíte mu věřit, ale určitě vás pobaví a občas se budete i bát. Ale pozor – autorům nejde jen o primitivní pudy, ale míří mnohem dál. Své vyprávění pojímá režisér jako metaforu noční můry, pronásledující většinu lidí středního věku. Pocit, že se snižuje výkonnost jak v práci, tak v sexuálním životě a že je potřeba příliv nové energie – tak jak ji dostane hrdina tohoto filmu.
 

NEZNÁMÁ- TV tip - Drsný příběh nezlomené ženy   25.02.2022   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmPsychologické kriminální drama, které se zabývá důsledky obchodu s lidským masem a se zneužíváním žen z východní Evropy. Uznávaný italský tvůrce Giuseppe Tornatore (Legenda o 1900, Malena) v něm rozvíjí příběh záhadné mladé Ukrajinky Iriny, která uprchla z východní Evropy a dnes žije v italském městě.
 

TV tip - ČÍNSKÁ ČTVRŤ - krimi ostré jako břitva   18.02.2022   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmFilm, který zazářil a stále září jako meteor. Potvrzení, že i detektivka může být vrcholným uměním, když vyjde z vynikajícího scénáře, hrají v ní špičkoví herci a vede je zdatný režisér.

TŘI KRÁLOVÉ - TV tip - Být králem není zase tak špatné   11.02.2022   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmTitul "Tři králové"  je "možná zavádějící - nepůjde o historické drama z doby narození Krista, ale posuneme se v čase až do nedávné doby. A také to nebude idylka, ale drsná, mnohdy až brutální podívaná. A jako známí "mušketýři" jsou - alespoň zpočátku - čtyři.

ČERNÝ JESTŘÁB SESTŘELEN – TV tip – válečné drama podle skutečné události   04.02.2022   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmKdyž se v roce 1992 vydalo dvacet tisíc vojáků americké námořní pěchoty do Somálska ve Výchovní Africe, aby tam potlačili občanskou válku, v niž vůdce vítězného klanu zadržoval zásilky humanitární pomoci a na tři sta tisíc lidí zemřelo hlady, svět se o tom dozvěděl. O rok později však dojde k dalšímu incidentu, když diktátorští vojáci zmasakrují čtyřiadvacet Pákistánců z mírových jednotek OSN. Do Somálska opět zamířili americké oddíly Rangers, ale o akci už se příliš nemluvilo.

DAREDEVIL – TV tip – Muž beze strachu   28.01.2022   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmPřes den je právník Matt Murdock, specializující se na sociální případy, ale v noci jako maskovaný mstitel bojuje proti bezpráví v newyorské čtvrti Hell´s Kitchen (čili Ďáblova kuchyně).

LAWRENCE Z ARÁBIE – TV tip – Britský důstojník vede Araby do války proti Turkům   21.01.2022   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmBritský důstojník, archeolog a spisovatel Thomas Edward Lawrence (1888-1935) byl skutečnou historickou postavou. Proslul zejména během první světové války jako agent Intelligence Service, když na Blízkém Východě dokázal sjednotit arabské kmeny proti Osmanské říši, která od roku 1516 okupovala jejich území a která bojovala na straně centrálních mocností. Velkolepý opus oscarového režiséra Davida Leana přibližuje tuto osobnost v celé její rozpornosti.

TV tip - MANŽELÉ Z ROKU II.   14.01.2022   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmJean-Paul Belmondo a Marléne Jobertová v hlavních rolích francouzské historické komedie - už to by mohlo postačit k zapnutí vašeho televizoru. Přidáme-li k tomu ještě vtipnost, eleganci, duchaplnost, lyriku, romantiku, pár soubojů a přehršel dobrých gagů, jimiž film MANŽELÉ Z ROKU II doslova hýří, pak o zapnutí vašeho přijímače nepochybuji.

OBŘAD – TV tip - Ve Vatikánu učí, jak vymítat ďábla   07.01.2022   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky Film

Pod názvem Obřad opakuje televize Nova Cinema americký horor s Anthony Hopkinsem v hlavní roli. Hopkinse zná český divák v mnoha polohách - jako krále Claudia, malíře Picassa, ale především jako nezapomenutelného kanibala Hannibala. nyní ho můžete poznat jako vatikánského kněze specializovaného na exorcismus - vymítání ďábla.

EL DORADO - TV tip - western jako z učebnice   02.01.2022   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmKlasický americký western patřící mezi špičková díla svého žánru s přesvědčivými hereckými výkony Johna Wayna, Roberta Mitchuma a Jamese Caana.

ZELENÁ MÍLE – TV tip – barevná cesta vede na popraviště   25.12.2021   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmPod titulem ZELENÁ MÍLE se skrývá pozoruhodné vězeňské drama z poloviny třicátých let. Po tři hodiny projekce prakticky neopustíme nehostinné vězeňské prostory a seznámíme se podrobně s těmi, kdo je nuceně obývají. Ve věznici v Louisianě jsou to ti nejtěžší zločinci, kteří zde čekají na konečný ortel: popravu.

HRANICE OVLÁDÁNÍ - TV tip - magický svět Jima Jarmusche   17.12.2021   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmKultovní tvůrce slavných filmů jako GHOST DOG – CESTA SAMURAJE, ZLOMENÉ KVĚTINY nebo KAFE A CIGÁRA opět vtáhne diváky do svého tajemně magického světa. Tentokrát na televizní obrazovce.

FARINELLI – TV tip – neopakovatelný zpěv barokního kastráta   10.12.2021   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmPřed časem jsme  v televizi v televizi dostali možnost ponořit se do doby baroka a jeho umění ve filmu KRÁL TANČÍ. Stejný režisér, fascinovaný touto dobou, Gérard Corbiau nás znovu zavede do 18. století v nevšedním životopisném příběhu nejobdivovanějšího zpěváka té doby Carlo Brosciho zvaného Farinelli.

Starší články - strany: 1  2  3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... až 129

Celkový počet stran Rozhledny je 129. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0412 s