Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je středa 5.8.2020, svátek má Kristian 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 502
Registrovaní čtenáři: 509
Publikovaných článků: 12919
Komentářů: 11146


MěřeníFilm - Chodíme za vás do kina aneb co musíte určitě vidět

Ztracené město Zet ještě jednou. Fikce a skutečnost   18.05.2017   Ivo Fencl   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmReálného pozadí osudu známého britského plukovníka Percy Harrisona Fawcetta (1925) jsme už osvětlili. Ale stačí to? A jaké jakosti je vlastně Grayův film (2016), uváděný v ČSR teprve od dubnového čtvrtka 2017?
Podle mě je odtažitý, táhlý a temný, ale nikoli nezajímavý a v mnohém rafinovaný.

Rozhovor (nejen) o očkování   16.05.2017   Pavla Hložková   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmO tom, proč natočila dokument Epidemie svobody, jaké jsou na něj ohlasy a jestli má ještě spory s matkou kvůli výchově své dcerky Žofky, jsem si povídala s jeho autorkou Terezou Reichovou.

JÁ, TRUCHLIVÝ BŮH – TV tip – Neradno s láskou zahrávat si   12.05.2017   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmMiloš Kopecký proslul jako vyhlášený svůdník  (alespoň v těch filmových postavách mu to můžeme věřit), ale role Adolfa ve filmu  JÁ, TRUCHLIVÝ BŮH ho postaví do situace, kdy na vyvolenou dívku „nemá“. Mladičká studentka operního zpěvu Jana je sice naivní dívka, ale útokům mírně omšelého donchána se úspěšně vyhýbá. Což suverénní svůdce Adolf nedokáže přenést přes srdce (pokud nějaké má). A tak nastraží lest...

ÚHEL POHLEDU – TV tip - 8 lidí, 8 úhlů pohledu, 1 pravda   05.05.2017   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmAmerický akční thriller představuje prezidenta Spojených států, jak přijíždí na významný protiteroristický summit do španělského města Salamanca. K připravenému projevu se však nedostane. Je zasažen dvěma výstřely, nastává chaos a později dojde k explozi na samotném náměstí. V nastalém honu na atentátníka se prolnou osudy několika lidí, z nichž každý z jiného místa a z jiného „úhlu pohledu“ viděl situaci poměrně odlišně.

Nadčasová filmová romantika z minulého tisíciletí   01.05.2017   Kateřina Sovová   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmProtože polibek pod rozkvetlou třešní není jedinou klasikou, kterou si můžete zpříjemnit prvomájové pondělí, připomínáme několik filmových evergreenů, které jsou jako stvořené pro dnešní sváteční večer.

CESTA DO ZATRACENÍ - TV tip – pomsta mafiánům znamená rozsudek smrti   28.04.2017   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmGangsterský film – to je široká škála titulů, často béčkových. Ale najdou se mezi nimi veledíla – od ZJIZVENÉ TVÁŘE v třicátých létech až po takové absolutní špičky jako byl KMOTR, TENKRÁT V AMERICE, CARLITOVA CESTA, MAFIÁNI či PULP FICTION a mnohé další. Do nejvyšších pater gangsterského filmu zjevně patří i CESTA DO ZATRACENÍ, uváděná před patnácti lety v našich kinech pod originálním názvem  ROAD TO PERDITION.

23. dubna: Nepropásněte levnou neděli v kině   23.04.2017   redakce   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmK nedělní pohodě patří neodmyslitelně i sledování filmů. Již tuto neděli, tedy 23. dubna 2017, si pro vás multiplexy Cinema City přichystaly LEVNOU NEDĚLI! Můžete tak za zlomek standardní ceny stihnout i více filmů v jeden den! Pro členy Cinema City Clubu seženete vstupenky na 2D promítání za 60 Kč, v případě 3D zaplatíte pouze 100 Kč. Užít si film na maximum za minimum, pak můžete v kině IMAX, a to pouze za 70 Kč.

48 HODIN V PAŘÍŽI – TV tip – Paříž jako děsivý a nebezpečný moloch.   21.04.2017   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmO tom jak se jeden zpočátku docela obyčejná služební cesta může změnit v den plný děsu a obav vypráví kultivovaným způsobem film 48 HODIN V PAŘÍŽI, kterým se divákům hodlá zavděčit Nova Cinema v úterý 25. dubna. Režisér Roman Polanski snad jinak než v temných tónech točit neumí (vzpomeňte třeba DEVÁTOU BRÁNU, ROSEMARY MÁ DĚŤÁTKO či PIANISTU) a ani v tomto filmu z roku 1988, známým spíše pod originálním názvem FRANTIC, tomu není jinak.

STŘÍLEJTE NA PIANISTU – TV tip – francouzská pocta Alfredu Hitchcockovi   14.04.2017   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmVýznamný francouzský režisér François Truffaut (1932-1984) mnohokrát diváky překvapil. Po citlivém zobrazení chlapeckého dospívání v debutu NIKDO MNE NEMÁ RÁD přešel v následném díle do oblasti černého filmu (filmu noir). STŘÍLEJTE NA PIANISTU má vzor v americké kinematografii, ale tamní krimi filmy s množstvím krve a zločinci střílejícími všechny a za všech okolností, povýšil na vysokou uměleckou úroveň. Truffaut v něm vzdal poctu svému obdivovanému  režisérovi Alfredu Hitchcockovi, s nímž napsal knihu Rozhovory Hitchcock-Truffaut známou i z českého překladu. 

TAKOVÁ ZVLÁŠTNÍ RODINKA – TV tip – Návrat nehodného otce   07.04.2017   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmDvaadvacet let si užíval Royal Tenenbaum (v podání Gene Hackmana) světských radostí plnými doušky. Velký milovník žen a života opustil  manželku a tři děti a vydal se do světa. Jenže co teď, když je bez peněz a přátel, kteří by mu pomohli? Tak se pustí do riskantní hry – vymyslí si, že je smrtelně nemocný a apeluje na soucit svých blízkých. Ti už dávno mají své starosti a problémy, ale bývalého manžela a tatínka nemůžou nechat v bryndě, ne?

INTERVIEW S UPÍREM – TV tip – Brad Pitt a Tom Cruise v netypických rolích   31.03.2017   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmMnohý novinář by za to dal snad vše – potkat živého upíra, který má navíc chuť mu vyprávět svůj příběh. Jednomu z nich se to podařilo – novinář Malloy (Christian Slater) oslovil na ulici jistého Louise. Od něj se posléze dozví, že tento muž žije na tomto světě již dvě stě let a že se – ač nerad – musí živit lidskou krví. Jak to pro něho začalo? To už prozradí zajímavý snímek režiséra Neila Jordana INTERVIEW S UPÍREM.

Zookeeper´s Wife / Úkryt v ZOO (2017)   28.03.2017   Eve Edwards   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmDne 31.3.2017 vejde na plátna našich kin příběh založený podle skutečné události.
Manželé Jan a Antonina Żabiński byli po německé invazi do Polska 1.9. 1939 postaveni před nelehké rozhodnutí ohrozit svou rodinu za cenu záchrany několika stovek Židů.

DOBRÝ DEN, BABYLÓNIE – TV tip – pohled do počátků filmového umění   24.03.2017   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmNahlédnout do zákulisí filmařům, pohlédnout do kuchyně, kde se rodí celuloidové sny – to zajímá snad každého diváka. Celou řadu filmů o filmu rozšířila v roce 1986 režisérská a bratrská dvojice Paolo a Vittorio Tavianiové. Spolu s nimi se podíváme daleko do historie – nikoli až do biblického Babylonu, ale do historie filmové, konkrétně do prvního dvacetiletí rodícího se umění. 

Starší články - strany: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19  20  21 22 23 24 25 ... až 127

Celkový počet stran Rozhledny je 127. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2020 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.2617 s