Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pondělí 23.9.2019, svátek má Berta 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 500
Registrovaní čtenáři: 504
Publikovaných článků: 12725
Komentářů: 10895


MěřeníFilm - Chodíme za vás do kina aneb co musíte určitě vidět

Zootropolis: Město zvířat   23.10.2016   redakce   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmNestává se mi poslední dobou často, že by se mi film, a natož ještě animák, skutečně líbil. Zootropolis mne překvapilo velmi příjemně, a i když se jedná podle mého soudu o jednohubku, která se v mém archívu filmů nemá šanci udržet, rozhodně ji mohu doporučit.  Film má totiž hned několik vrstev, které jsou tak důmyslně propojené, že jsem přesvědčený, že si tam skutečně každý divák najde to své. Pokusím se proto nespoilovat, a jen se zmínit o pár věcech, které mne skutečně zaujaly.

NOCI S NEPŘÍTELEM – TV tip – thriller o manželství, které bylo peklem   21.10.2016   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmNěkdy to tak už bývá. Na počátku je velká láska, následuje manželství, děti a po létech rozčarování. Někdy je to jen na slzy, které paní domu v koutku prolije, jindy jde o drama s vypjatými nervy a možná i s obavou o život. Tak je tomu v divácky mimořádně úspěšném psychothrilleru NOCI S NEPŘÍTELEM, který se nyní dostává na obrazovky televizorů.

Pohádka Anděl Páně 2 je těsně před dokončením   18.10.2016   Petr D. Mráček   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmVolné pokračování jedné z nejúspěšnějších českých pohádek Anděl Páně s Ivanem Trojanem a Jiřím Dvořákem v hlavních rolích je těsně před dokončením.

LAWRENCE Z ARÁBIE – TV tip – Britský důstojník vede Araby do války proti Turkům   14.10.2016   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky Film

Britský důstojník, archeolog a spisovatel Thomas Edward Lawrence (1888-1935) byl skutečnou historickou postavou. Proslul zejména během první světové války jako agent Intelligence Service, když na Blízkém Východě dokázal sjednotit arabské kmeny proti Osmanské říši, která od roku 1516 okupovala jejich území a která bojovala na straně centrálních mocností. Velkolepý opus oscarového režiséra Davida Leana přibližuje tuto osobnost v celé její rozpornosti.

ANDĚL SMRTI – TV tip – Městem se šíří zlo   07.10.2016   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmDetektiv John Hobbes pátrá po vrahovi, kterého už jednou potkal, kterého už jednou chytil a kterého už jednou zabil – takto uváděl distributor  před osmi lety film do českých kin. Už to naznačuje, že kriminální horor ANDĚL SMRTI nemá klasického vraha, ale jak už říká titul „anděla smrti.“ Proto nestačí jednoho vraha popravit. Stejné skutky se opakují podle shodného scénáře a filadelfským detektivům je jasné, že tady někdo buď kopíruje předchozí případy nebo jde pořád o jednoho vraha, byť už mrtvého. 

DALEKÁ CESTA – TV tip – Svět, odkud není návratu   30.09.2016   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmMnoho svébytných umělců pocítilo na své kůži nesvobodu minulého režimu. Asi prvním byl Alfréd Radok (1914-1976), umělec, jehož práce spočívala především v divadle (několikrát byl ředitelem Národního divadla, poté proslul v Městských divadlech pražských a jako režisér a spolutvůrce Laterny magiky). Zarputilý hledač pravdy, nesmlouvavý kritik podlostí, lží a lidského ponížení a zároveň umělec, neváhající jít novými cestami a využívající netradičních metodto byl Alfréd Radok. Po dvacetiletém donkichotském boji s mocnými nevydržel a roku 1968 s rodinou emigroval. 

POSLEDNÍ SKOTSKÝ KRÁL – TV tip – nejkrutější z krutých   23.09.2016   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmJsou filmy příjemné, určené k pobavení a rozptýlení. Pak je druhá strana filmů – takové, které varují, šokují, ukazují odvrácenou tvář života. Nejsou příjemné a dobře se po jejich zhlédnutí neusíná. Ale jsou nutné a většinou mnohem pravdivější než ty oddechové. Mezi takové tituly, které se dotýkají podstatného problému jak dnešní Afriky tak diktátorských režimů vůbec patří film režiséra Kevina Macdonalda POSLEDNÍ SKOTSKÝ KRÁL.

Abraham Lincoln: lovec upírů; kniha a film   19.09.2016   Ivo Fencl   Film  

Přečíst tento článek z rubriky Film„Skutečná síla nevychází z nenávisti, ale z pravdy.“
Přesně čtyřiceti let se letos dožil postmoderní newyorský prozaik, scenárista a filmový producent Seth Grahame-Smith, vlastním jménem Seth Greenberg; muž s pozoruhodnou budoucností, jak aspoň očekávám. - To prostřední „Grahame“ získal kdys na počest skotského autora už dnes klasické dětské knížky Vítr ve vrbách (1908), česky po léta známé jako Žabákova dobrodružství; nicméně oba Sethovy bestsellery Pýcha, předsudek a zombie (2008) a Abraham Lincoln, lovec upírů (2010) by asi čtenáře pastorálních příhod několika zvířátek vegetujících v oblasti poklidné řeky... šokovaly.

ZAHRAJ TO ZNOVU, SAME - TV tip – jak (ne)jít na ženy   16.09.2016   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmWoody Allen a Diane Keatonová v nejlepší formě. Konverzační komedie známého komika a režiséra stále baví a je možno ji hrát stále znovu (televize se k ní po několikáté vrací a v kinech se hrála před šesti lety dík Asociaci českých filmových klubů). Prostě některá klasika nestárne, ale (jako víno) zraje. 

Stoletý Roald Dahl dle Stevena Spielberga aneb Obr Dobr   13.09.2016   Ivo Fencl   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmTvůrce knížky o Karlíkovi a továrně na čokoládu Roald Dahl se by 13. září 2016 dožil sta let. Jiný jeho bestseller The BFG (1982), přeložený do více než čtyřiceti řečí, v naší zemi vyšel poprvé roku 1998 (Hynek) a už tenkrát v brilantním překladu Jana Jařaba, i když jenom pod názvem Obr. Tak to stojí v tiráži, ale nebudeme hnidopichy, na obálce již tehdy stálo „Moc hodný OBR“. Tu obálku přitom nakreslila Eva Vogelová, část jiné jejíž ilustrace vidíte.

Sebevražedný oddíl: Když ani Joker neví, co vlastně dělá...   11.09.2016   redakce   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmProtože mne samotného zajímalo, jak se s touhle poměrně nesnadnou předlohou tvůrci popasují, hozené rukavici jsem neodolal. Popravdě řečeno, moc to nezvládli, a navzdory hodnocení na ČSFD se pokusím vysvětlit, proč si myslím, že je i tohle zpracování špatné.

JARMARK MARNOSTI - TV tip – historické drama z období napoleonských válek   09.09.2016   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky Film

         Filmová verze stejnojmenného literárního díla z poloviny 19. století, v němž se spisovatel William Makepeace Thackeray (1811-1863) s ironickým nádechem podíval na společenský vzestup dívky z chudých poměrů, která se díky své inteligenci a dravé bezohlednosti dokáže vyšvihnout na společenském žebříčku. Kniha patřila k nejznámějším anglosaským knihám devatenáctého století.

Odešel Gene Wilder   06.09.2016   Ivo Fencl   Film  

Přečíst tento článek z rubriky Film29. srpna 2016 nás opustil filmový komik Gene Wilder (*11. června 1935), kterého si mnozí příslušníci mé generace oblíbili prostřednictvím filmové komedie Stříbrný blesk (1976, režie Arthur Hiller). Ta určitě má i mouchy, uznávám. Ale zrovna mně to vykládejte! Zhlédl jsem ji totiž v tom pravém věku, nikdy nezapomenu, nakolik mě pohltila, a neuměl bych proto zaujmout odstup a být v jejím případě objektivně kritický. Wildera v tom filmu navíc výtečně doplňují hezká Jill Clayburghová (https://www.youtube.com/watch?v=etP0iMkLvfg) a černošský herec Richard Pryor a zamlouvá se mi nejvíc to, jak oba hlavní mužští hrdinové opakovaně vypadávají z titulního expresu, který však pokaždé zase dohoní. Je to neuvěřitelné, nicméně stává se to skutkem!
Dost ale tirád, film si třeba pustíte. Krátce se vraťme do komediantova mládí.

Starší články - strany: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19  20  21 22 23 24 25 ... až 124

Celkový počet stran Rozhledny je 124. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2019 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.2563 s