Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je čtvrtek 13.8.2020, svátek má Alena 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 502
Registrovaní čtenáři: 509
Publikovaných článků: 12927
Komentářů: 11145


MěřeníFilm - Chodíme za vás do kina aneb co musíte určitě vidět

INTERVIEW S UPÍREM – TV tip – Brad Pitt a Tom Cruise v netypických rolích   31.03.2017   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmMnohý novinář by za to dal snad vše – potkat živého upíra, který má navíc chuť mu vyprávět svůj příběh. Jednomu z nich se to podařilo – novinář Malloy (Christian Slater) oslovil na ulici jistého Louise. Od něj se posléze dozví, že tento muž žije na tomto světě již dvě stě let a že se – ač nerad – musí živit lidskou krví. Jak to pro něho začalo? To už prozradí zajímavý snímek režiséra Neila Jordana INTERVIEW S UPÍREM.

Zookeeper´s Wife / Úkryt v ZOO (2017)   28.03.2017   Eve Edwards   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmDne 31.3.2017 vejde na plátna našich kin příběh založený podle skutečné události.
Manželé Jan a Antonina Żabiński byli po německé invazi do Polska 1.9. 1939 postaveni před nelehké rozhodnutí ohrozit svou rodinu za cenu záchrany několika stovek Židů.

DOBRÝ DEN, BABYLÓNIE – TV tip – pohled do počátků filmového umění   24.03.2017   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmNahlédnout do zákulisí filmařům, pohlédnout do kuchyně, kde se rodí celuloidové sny – to zajímá snad každého diváka. Celou řadu filmů o filmu rozšířila v roce 1986 režisérská a bratrská dvojice Paolo a Vittorio Tavianiové. Spolu s nimi se podíváme daleko do historie – nikoli až do biblického Babylonu, ale do historie filmové, konkrétně do prvního dvacetiletí rodícího se umění. 

Expediční kamera 2017   20.03.2017   Renata Šindelářová   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmOd konce února do 5. dubna probíhá celostátní filmový festival Expediční kamera, během kterého jsou ve 200 městech České republiky promítány amatérské filmy z různě laděných expedic. O co tu jde? Především o cestování, ve skutečnosti ale o jakékoliv outdoorové aktivity. Filmy od přispěvatelů z celého světa jsou doplněny titulky a jako každý rok je tradičně alespoň jeden příspěvek český. 

Chcete se pobavit? Nechoďte na komedii   18.03.2017   Renata Šindelářová   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmČeská romantická komedie Všechno nebo nic nebo čínsko-americká výpravná fantasy Velká čínská zeď? Pokud se rozhodujete mezi těmito dvěma filmy a zamíříte na ČSFD, abyste si v tom udělali jasno, moc si nepomůžete. Procentuálně vychází hodnocení obou filmů stejně. Zážitky jsou však velmi rozdílné a pro mě na opačném konci spektra. A přestože když se chcete v kině hlavně pobavit, volíte komedii, v tomto případě vám větší zážitek spíše přinese Velká čínská zeď.

F JAKO FALZIFIKÁT – TV tip - Umění je lež, která nám ukáže pravdu   17.03.2017   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmNení snad diváka, jemuž by jméno Orson Welles bylo neznámé. Slavný americký režisér a velký filmový herec, jak svojí výraznou osobností tak svými díly, vždy vzbuzoval pozornost diváků – někdy kladnou, někdy i opačnou. Od svého pozoruhodného debutu OBČAN KANE, považovaným stále za jeden z nejlepších světových filmů všech dob, prošel křivolakou uměleckou cestou, na níž jako mezník leží shakespearovská trilogie ((MACBETH, OTHELLO, FALSTAFF), noir film DOTEK ZLA a přepis Kafkova románu PROCES. Ale vedle toho také mnoho nedokončených projektů či děl málo známých.

Co jste nám to provedli s King Kongem?   16.03.2017   Ivo Fencl   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmCo dílo stvořené k dívání nová verze King Konga obstojí. Problém je jinde. Není to žádná nová verze a vraťme se teď až na počátek let třicátých. Světoznámý spisovatel Edgar Wallace přijíždí do Hollywoodu, a ačkoli je mistrem kriminálního a detektivního románu, začíná sepisovat scénář o gigantické opici a krásce. Následně nečekaně umře na zápal plic a je slavně přepraven domů do Londýna, aniž by to jakkoli bránilo vzniku veledíla.

Letošní Febiofest ocení Jana Třísku   13.03.2017   Kateřina Sovová   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmPro Kristiána za přínos světové kinematografii přicestuje na Febiofest z USA, kde žije, herec Jan Tříska. Sošku Kristiána převezme 23. března na slavnostním ceremoniálu v pražském Obecním domě stejně jako americký režisér Abel Ferrara.

QUILLS – PEREM MARKÝZE DE SADE – TV tip   10.03.2017   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky Film„Rozkoš pro něj byla vším.“ To byl slogan tohoto filmu, když byl uváděn v českých kinech v roce 2000.  Americký film o muži, podle kterého je pojmenován sadismus, vysílala již Česká televize a nyní jej najdete v programu stanice Prima Max. Nečekejte však žádný sexuální skandál ani pikantnosti ze života „božského markýze.“ Proslulého libertina zastihnete na sklonku života v ústavu pro choromyslné a jeho největší vášní je psát, psát a psát...

Febiofest ve znamení celebrit i nadupaného programu   09.03.2017   Kateřina Sovová   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmXXIV.ročník filmového Febiofestu už doslova klepe na dveře. Soudě dle očekávaných hostů a zajímavého filmového i kulinářského menu, máme se opět na co těšit.

CO JSME KOMU UDĚLALI? - TV tip – Rodičovské problémy dneška   03.03.2017   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmFilm, který vzbudil (a jistě vzbudí) velký ohlas. Zlé jazyky (a distributor filmu) tvrdí, že na životě je krásné to, že se v něm nedá nic předem naplánovat. Například rodina Verneuilových si byla jista tím, že se jejich čtyři nádherné a inteligentní dcery provdají za výjimečné muže. A dopadlo to jak?

ÚDOLÍ VČEL – TV tip – Tragédie o věrnosti a citu   24.02.2017   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmV roce 2000 uvedl karlovarský festival cyklus filmů nazvaný „Dvacet století po Kristu.“  20 pečlivě vybraných filmů přineslo rekapitulaci dějin civilizace založené na křesťanství. Vedle naprosto výjimečných snímků jako Andrej Rublev Andreje Tarkovského, Pasoliniho Evangelium sv. Matouše či Bergmanova Sedmá pečeť sem byl zařazen také možná skromnější, ale svým významem ne nepodstatný film režiséra Františka Vláčila ÚDOLÍ VČEL z roku 1967.

Vyhrajte s letošními Oskary!   20.02.2017   redakce   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmPatříte mezi filmové fanoušky? Baví vás hodnotit herecké výkony jednotlivých herců či rádi kritizujete režisérské umění? Díky Cinema City se i vy můžete vžít do role porotců, kteří rozhodují o udílení prestižních cen Americké filmové akademie. V nové soutěži s názvem „TIPNI SI VÍTĚZE“ můžete nominovat kandidáty na letošní ceny Oskar v jednotlivých kategoriích. Tak neváhejte, tipujte a soutěžte o zajímavé ceny. Oskaři jsou za dveřmi!

Starší články - strany: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20  21  22 23 24 25 ... až 127

Celkový počet stran Rozhledny je 127. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2020 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.2665 s