Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pondělí 23.5.2022, svátek má Vladimír 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13214
Komentářů: 11302


MěřeníFilm - Chodíme za vás do kina aneb co musíte určitě vidět

PŘÍBĚH KRIMINÁLNÍHO RADY – TV tip – co způsobí nedostatek lásky   16.03.2018   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmPod názvem PŘÍBĚH KRIMINÁLNÍHO RADY publikoval úspěšný spisovatel Ladislav Fuks v roce 1971 román, který vzbudil značný ohlas. Na jedné straně kriminální příběh o pátrání po vrahovi mladých chlapců, na druhé straně pak přesvědčivá psychologická studie vztahu otce a syna. Po více jak dvaceti letech se ujala románu Česká televize a v režii Dušana Kleina vznikl stejnojmenný televizní film.

FINÁLE PLZEŇ V PŘÍPRAVÁCH   15.03.2018   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmTermín 31. ročníku Festivalu FINÁLE PLZEŇ se blíží. Od 19. do 24. dubna se bude o Zlatého ledňáčka ucházet celkem 51 snímků (ze 112 přihlášených) v pěti kategoriích. Nejnověji o hlavní cenu budou soutěžit studentské filmy do 40 minut. Byly oznámeny festivalové prostory - především hlavní Měšťanská beseda a pak také Papírna, DEPO2015, Café Regner a další místa města. Na zveřejnění hlavního programu je zatím brzy, ale pořadatelé nás lákají podobně jako se loupe cibule, jednu vrstvu strhnete a objeví se druhá, pak další, až budete vědět úplně vše...

Catherine Denevue v Praze   12.03.2018   redakce   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmCenu Kristián na letošním jubileiním ročníku Febiofestu převezme legenda francouzského filmu, herečka Catherine Deneuve. 

Ve vile Tugendhat se zabydleli filmaři!   11.03.2018   redakce   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmV autentických prostorech vily Tugendhat se v následujících měsících bude natáčet film Skleněný pokoj. Nový snímek režiséra Julia &Sevčíka vzniká na motivy velmi úspěšného stejnojmenného románu britského spisovatele Simona Mawera

Pocta Věře Chytilové   10.03.2018   redakce   Film  

Přečíst tento článek z rubriky Film

12. března to budou přesně čtyři roky, co filmový svět opustila jedinečná režisérka a pedagožka Věra Chytilová. Jako vzpomínku na tuto výraznou osobnost tzv. české nové vlny se její někdejší alma mater, pražská FAMU, rozhodla ve spolupráci s DAMU a divadlem DISK zorganizovat veřejnou projekci jejích studentských filmů. Některé z nich tak diváci uvidí na plátně vůbec poprvé.


BOHOVÉ MUSEJÍ BÝT ŠÍLENÍ – TV tip – co způsobí jedna láhev od coca-coly   09.03.2018   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmTenhle film uvedla televize již několikrát, ale věřím, že si ho řada příznivců dobré a svérázné zábavy nenechá ujít. Před časem proběhl celým světem za obrovského ohlasu a dočkal se i dvou pokračování.  Mimořádný ohlas měl ve Francii, kde byl dlouho veseloherním hitem číslo jedna. I v našich kinech měl značný ohlas.

Bratr Sherlocka Mark Gatiss na letošním Febiofestu   26.02.2018   Kateřina Sovová   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmHerec a komik Mark Gatiss, představitel bratra Sherlocka Holmese Mycrofta ze seriálu Sherlock, přijede do Prahy na první dny festivalu. V pátek 16. března představí na Febiofestu svůj osmidílný seriál Queers.

Mene Tekel uvede Úkryt v ZOO   22.02.2018   redakce   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmLetošní 12. ročník mezinárodního festivalu proti totalitě Mene Tekel se zaměří na Polsko, které bude hlavním hostem. Ve středu 28. února od 19:00 se v kině Ponrepo uskuteční jedna z hlavních akcí, projekce amerického snímku Úkryt v ZOO.

PRINCEZNA A BOJOVNÍK – TV tip – Dvojice mladých lidí pod vlivem náhody a osudu   16.02.2018   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmTitul zní pohádkově, ale jde o zcela současné téma. Tou „princeznou“ je Sissi – samotářská, duchem poněkud nepřítomná zdravotní sestra z psychiatrické léčebny, neurvalým „bojovníkem“ pak mladý zatrpklý kriminálník Bodo. Náhoda je svede dohromady – Sissi jednoho dne skončí pod koly nákladního auta a tam ji život náročným zákrokem zachrání právě Bodo.

Docela dobré vyvrcholení   12.02.2018   Kateřina Sovová   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmSamozřejmě, že v čase okolo Valentýna, vezmeme-li tedy v potaz poslední tři roky, se nemůže poněkud provokativní nadpis vztahovat k ničemu jinému, než k filmovému a knižnímu hitu Padesát odstínů, jehož závěrečná kapitola právě útočí na peněženky mnohdy jistě nadržených fanynek. Po opravdu děsivém druhém filmu, který si zcela právem vysloužil nominace na Maliny - oskarové anticeny, je tu nečekaně koukatelná podívaná, kterou se nestydím také těm nenadrženým směle doporučit

OTELLO – TV tip - dokonalá a působivá adaptace slavné opery Giuseppa Verdiho   09.02.2018   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmKdyž se v roce 1968 objevil ve světových kinech přepis Shakespearova dramatu ROMEO A JULIE, v němž titulní role hráli mladičtí herci, a když film měl mimořádný ohlas u diváků, vstoupilo do obecného povědomí jméno režiséra Franca Zefirelliho. Rodák z Florencie (*1923) už rok předtím upoutal jiným přepisem Shakespeara – dramatickým příběhem ZKROCENÍ ZLÉ ŽENY s Elizaberh Taylorovou a Richardem Burtonem. I jeho další filmy měly punc výjimečnosti – životopisný příběh Františka z Assisi BRATR SLUNCE, SESTRA LUNA a dvě následná filmová ztvárnění oper – SEDLÁK KAVALÍR A TRAVIATA.

První letošní filmovou projekcí ve vile Tugendhat bude boxerská klasika   04.02.2018   redakce   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmOblíbený cyklus filmových projekcí ve vile Tugendhat pokračuje i v letošním roce. Jako první film se 21. února 2018 představí černobílá boxerská klasika s Paulem Newmanem „Někdo tam nahoře mě má rád“.

BOUŘLIVÉ SRDCE – TV tip – Val Kilmer a Sam Shepard v indiánské rezervaci   02.02.2018   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmNa první pohled se to dvěma policistům zdá jednoduché – najít vraha jednoho Indiána na jejich vlastním území. Když se ale dva agenti FBI Ray Levoi a jeho nadřízený Frank Coutelle dostanou na místo vraždy v rezervaci Bear Creek čeká je jeden problém za druhým. Nejen, že nejsou vítáni, protože zdejší Siouxové mají svou vlastní policii, která zatím řešila jen drobnosti jako šarvátky a dopravní nehody. Je tu však také parta novodobých zvlčilých kovbojů, samozvaných strážců pořádku, jakési místní domobrany, kterou vede dobrý Frankův známý.

Starší články - strany: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20  21  22 23 24 25 ... až 129

Celkový počet stran Rozhledny je 129. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0519 s