Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je úterý 31.3.2020, svátek má Kvido 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 500
Registrovaní čtenáři: 506
Publikovaných článků: 12839
Komentářů: 11067


MěřeníFilm - Chodíme za vás do kina aneb co musíte určitě vidět

ANDĚLSKÝ PODÍL – TV tip – whisky, to je naše gusto   23.12.2016   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmÚstřední čtveřice tohoto filmu rozhodně nejsou žádní „andílci“. A film také nerozšiřuje vánočně přemrštěnou pohádkovou sérii všech česky vysílajících televizí, ale míří na dospělé diváky. Hlavně pánové, kterým není sklenka dobrého alkoholu cizí, se nejen pobaví, ale i leccos se dozvědí o výrobě i tradici skotské whisky. 

Sedmdesátiletý Steven Spielberg   21.12.2016   Ivo Fencl   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmTak. A i Stevenovi je sedmdesát.

Takovému Adolfu Hitlerovi by se to (možná) nelíbilo, kdož ví, ale Spielberg je tu (někoho dokonce irituje svým sentimentem) a byly to, zlobte se nebo nezlobte, rovněž prvky určitého jeho autismu (respektive vlastního mu Aspergerova syndromu), co rozhodlo o tom, že se stal z tohoto chlapce a muže až takový génius.

Klára Issová alias Vanda: Počasí nám přálo, málem jsme umrzli   18.12.2016   redakce   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmRozhovor s populární herečkou nejen o tom, jak jim počasí vymrazilo při natáčení na horách, ale i o intimních scénách před kamerou a podobnosti jí a postavy Vandy, kterou představuje v novém filmu Všechno nebo nic. 

RANHOJIČ – TV tip – záblesky poznání v temnotě středověku   16.12.2016   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky Film 
Výpravná historická freska z doby 11. století mísí poznání, dobrodružství, romantiku i exotiku. Výsledkem je velkofilm plný efektů, který dává nahlédnout na medicínu (či spíše ranhojičství) této doby, kdy náboženský fanatismus nedovoloval rozvoji lékařské vědy.

Anděl Páně 2 v obrazech   12.12.2016   Kateřina Sovová   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmO diváckém (mega)úspěchu pohádky Anděl Páně 2 nebylo třeba pochybovat. Následující fotografie vám tak možná připomenou příjemné okamžiky strávené v kině, jiné zase nalákají k jeho návštěvě. A dalším třeba jenom zpříjemní další pracovní pondělí.

Táňa Pauhofová: Nejraději vzpomínám na ty naše Tatry   11.12.2016   redakce   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmPřinášíme rozhovor s herečkou, kterou budete moci vidět i v novém filmu Všechno nebo nic. 

SVĚT PODLE GARPA – TV tip – Robin Williams v přepisu amerického bestselleru   09.12.2016   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmV roce 1978 se vydání románu SVĚT PODLE GARPA stalo literární senzací. Spisovatel John Irving v něm zachytil život „průměrného“ Američana, který však až magneticky přitahuje všelijaké neuvěřitelné náhody. Filmové zpracování, tak časté u úspěšných knih, se však zdálo téměř nemožné. Přesto se o to pokusil o čtyři roky později scénárista Steve Tesich a filmu se ujal režisér George Roy Hill.

UČITEL TANCE – TV tip - Tancem proti smrti   02.12.2016   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky Film

Film UČITEL TANCE patří k těm nezapomenutelným dílům, která i při opakovaném zhlédnutí na vás dýchnou kouzlem hřejivé lidskosti. Příběh o „velkém frajerovi Richardu Majerovi,“ přicházejícím v době těsně po skončení druhé světové války do tuberkulózního sanatoria, je zároveň podobenstvím o nezkrotné síle člověka nepodlehnout tísnivé, smrtí hrozící situaci a čelit životnímu konci s hrdě vztyčeným čelem a bez omezování.

Nejočekávanější Anděl letošních Vánoc   28.11.2016   Kateřina Sovová   Film  

Přečíst tento článek z rubriky Film1. prosinec se neúprosně blíží, a nám proto nezbývá než zhodnotit okem kritickým volné pokračování vánoční klasiky Anděl Páně, které právě k tomuto datu vstupuje do českých kin. Pokoří druhý díl svého předchůdce anebo mu nesahá ani po paty?

MARNIE – TV TIP – Sean Connery v osidlech podivné lásky   25.11.2016   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky Film

Každý film „mistra hrůzy“ Afreda Hitchcocka vždy budil a stále budí zájem diváků. Film MARNIE spadá do jeho nejsilnějšího tvůrčího období v šedesátých letech, kdy vznikly třeba hity PSYCHO či PTÁCI. Nikdy však nedosáhl věhlasu těchto dvou. Možná i proto, že tu není přímé fyzické ohrožení, ale tlumené tóny zraněné psychiky, kterou si hrdinka nese ve svém podvědomí odmala.

Fantastická zvířata a kde je najít: Recenze trojí krve   22.11.2016   redakce   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmKdyž jsem přemýšlel, jak dnešní článek vlastně pojmout, narazil jsem hned na několik věcí, které je třeba zohlednit. Totiž – ono to není v tomto případě tak jednoduché, jak by se na první pohled mohlo zdát. Tedy píšu recenzi s vědomím, že spoustu lidí s ní bude nesouhlasit, nebo případně si ji vezmou osobně. Nicméně mým cílem je být co nejvíce objektivní, a koneckonců je plným právem každého diváka, mít na tento film jiný pohled, než já.

Proč měl Strach strach?   21.11.2016   Kateřina Sovová   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmPochopitelně kvůli novinářům, lačných netrpelivě vyhlíženého volného pokračování pohádky Anděl Páně, které do českých kin vstoupí 1. prosince. A jak to celé dopadlo?

ČTYŘI SVATBY A JEDEN POHŘEB – TV tip – Pět dobrých důvodů zůstat svobodný   18.11.2016   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmTento film uváděla naše kina (a nyní i televize) jako „romantickou komedii.“ Už to naznačuje, že půjde o film divácky příjemný a atraktivní, o čemž svědčí také jeho mimořádný ohlas v zemi svého vzniku. Jestliže některé tituly filmů klamou či jsou zavádějící, tak tentokrát jeho název platí doslova – vše se odehraje skutečně mezi čtyřmi svatbami a jedním pohřbem, respektive při nich.

Starší články - strany: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20  21  22 23 24 25 ... až 126

Celkový počet stran Rozhledny je 126. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2020 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.2819 s