Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pondělí 23.5.2022, svátek má Vladimír 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13214
Komentářů: 11302


MěřeníFilm - Chodíme za vás do kina aneb co musíte určitě vidět

SCANDI- Přehlídka současných severských filmů   29.01.2018   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky Film1. února zahajuje již čtvrtý ročník přehlídky současných severských filmů SCANDI. Letos je program zaměřen na nejnovější premiéry z Dánska, filmy, které u nás zatím nebyly uvedeny. Patří mezi ně tragikomedie o nevšední rodině TAK PRAVIL BŮH, čistokrevný revenge thriller o pomstě kardiochirurga organizovanému zločinu DARKLAND a portrét dvou mladých lidí a jejich nerovného vztahu POTVORA.

EVŽEN MEZI NÁMI – TV tip – I filmy mají své osudy...   26.01.2018   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky Film... často zajímavější než vlastní dílo. Film EVŽEN MEZI NÁMI vznikl jako mimořádné cvičení na FAMU a stal se později absolventským filmem na katedře kamery (absolvovali  jím režisér Petr Nýdrle, kameraman Martin Vadas a střihač Jan Petras). Již první neveřejné uvedení mělo mimořádný ohlas  – organizoval ho sám A.M.Brousil a to dokonce k výročí VŘSR (pro mladé – Velké říjnové socialistické revoluce, jejíž oslavy se konaly v listopadu). Tím to ale neskončilo...

Febiofest uvede 10 nejlepších filmů   25.01.2018   redakce   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmU příležitosti 25. výročí vzniku Mezinárodního filmového festivalu Praha - Febiofest se diváci mohou těšit na speciální sekci s názvem Best of. V rámci festivalu tak bude uvedeno deset divácky nejoblíbenějších snímků, které byly v minulosti českému publiku poprvé představeny právě na Febiofestu.

POSLEDNÍ VLAK – TV tip – Tragedie lidských osudů. Souboj života a smrti.   19.01.2018   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmKoprodukční snímek Spolkové republiky Německo a České republiky je jedním z dlouhé řady filmů, které se snaží divákům zprostředkovat hrůzy holokaustu. Nikoli pohledem do zvrácených poměrů koncentračních táborů, ale dramatem lidí, kteří musejí několik dní trávit v namačkaném vagonu při cestě do vyhlazovacího tábora – v tomto případě do Osvětimi.

JEREMIAH JOHNSON – TV tip – Jak přežít v drsné divočině s Robertem Redfordem   12.01.2018   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmDobrodružný příběh z Divokého Západu poloviny l9. století, doby, kdy ve Skalistých horách byla ještě nedotčená příroda, bohatství zvěře a pro drsné podmínky se sem odvážilo jen málo dobrodruhů. Byli to převážně trappeři, lovci kožešin, jejichž život nebyl zrovna idylický. Daleko od civilizace a jejích vymožeností, uprostřed drsné, byť překrásné přírody ve vlastnoručně vyrobeném srubu, mezi nebezpečnými zvířaty a také v soužití s ne vždy vlídnými indiány – nic pro slabé povahy.

25. ročník Febiofestu ve znamení filmových lahůdek   08.01.2018   redakce   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmVýroční 25. ročník Mezinárodního filmového festivalu Praha - Febiofest se ponese v duchu oslav a velmi nabitého programu. Představí více než 160 celovečerních filmů v patnácti sekcích a v Praze tak nabídne přes 450 projekcí. V rámci regionálních ozvěn pak diváci uvidí filmy uváděné v naprosté většině v české premiéře v dalších 16 městech po celé České republice

Na co do kina kolem Vánoc? Zkuste třeba Cukráře...   24.12.2017   redakce   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmCelým příběhem se doslova line vůně křehkého pečiva. Křehký je však i samotný příběh o vztahu cukráře Thomase a obchodníka Orana.
Izraelsko - německý film CUKRÁŘ, který vstoupil do českých kin 21. prosince, měl světovou premiéru během letošního MFF v Karlových Varech, kde získal Cenu Ekumenické poroty.

Deset pohádkových večerů pro kouzelné Vánoce   17.12.2017   redakce   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmObdobí Vánoc je tím nejkrásnějším, a to hlavně pro ty nejmenší. Právě pro ně internetová televize Stream.cz připravila překvapení v podobě desíti pohádkových večerů s Příběhy z lednice. Malí diváci se mohou každý den od 22. prosince až do konce roku radovat z nových dobrodružství papričky Feferonky, buřtíka &Spekáčka, Staré Papriky a dalších animovaných postaviček. 

KOČKA NA ROZPÁLENÉ PLECHOVÉ STŘEŠE - TV tip   15.12.2017   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky Film 
Dokonalý filmový přepis stejnojmenné divadelní hry Tennessee Williamse, která  patří k nejhranějším titulům světové dramatiky a je dobře známá i z českých jevišť. Komorní psychologické drama s vynikajícími hereckými výkony Elizabeth Taylorové a Paula Newmana.

GOLET V ÚDOLÍ – TV tip – Ztracený svět lidství   08.12.2017   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmKdyž jsem svým známým ve filmovém klubu kdysi doporučoval film GOLET V ÚDOLÍ moc to nechápali. Slyšel jsem od nich, že film o židovské komunitě na někdejší Podkarpatské Rusi ve třicátých letech minulého století natočený navíc podle povídek spisovatele Ivana Olbrachta, jehož ANNA PROLETÁŘKA nás strašila jako povinná četba, nemůže nikoho zajímat. Po zhlédnutí v kinech uznali, že se mýlili a věřím, že kvalitu filmu si dokážou nyní vychutnat i televizní diváci.

Festival BOOK THE FILM 2017   07.12.2017   Eve Edwards   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmDne 2.12. 2017 proběhl v útulných a komorních prostorách Domě čtení pod hlavičkou Městské knihovny v Praze za podpory „Malého vnitřního grantu“ 1. ročník festivalu krátkometrážní hrané tvorby - BOOK THE FILM. Celý festival vznikl díky zápalu a myšlence Jaroslavy Dvorské, jíž s organizací a tvorbou pomohl Vít Horažďovský, celý program moderoval Josef Straka. Tématem, jak se u prvního ročníku nabízí, bylo „první rande“ (viz upoutávka https://www.youtube.com/watch?v=dIlNHkCb9Jo&feature=youtu.be).

Liga spravedlnosti: Týmová akce kořeněná humorem   26.11.2017   Jan Kouba   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmDC poslední roky oproti Marvel Universe v kinech ztrácí dech. Justice League (Liga spravedlnosti) si chce spravit reputaci a stát se právoplatným soupeřem pro Avengers. Jak se tahle superhrdinská týmovka ze stáje DC povedla, se dozvíte v recenzi. 

STUD – TV tip - Smutný štvanec v zajetí sexu   24.11.2017   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky Film„Osamělost, frustrace a sexuální závislost v plné nahotě,“ zněl reklamní slogan k filmu od Asociace českých filmových klubů, v jejíž síti se film STUD od roku 2012 promítal. Proč právě AČFK koupila tento film, který provází pověst až skandální? Vždyť třeba  Ondřej &Stindl začal svoji recenzi v Lidových novinách konstatováním: “Souloží se v něm tak zhusta a tak neradostně jako v málokterém jiném kinematografickém díle.”

Starší články - strany: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21  22  23 24 25 ... až 129

Celkový počet stran Rozhledny je 129. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0366 s