Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pátek 13.12.2019, svátek má Lucie 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 500
Registrovaní čtenáři: 506
Publikovaných článků: 12783
Komentářů: 11044


MěřeníFilm - Chodíme za vás do kina aneb co musíte určitě vidět

AGORA – TV tip - Výlet do starověké Alexandrie k počátkům křesťanství   02.09.2016   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmFilm AGORA se pokouší atraktivním způsobem přiblížit život ve starověku. Je výletem do starověkého Egypta konce 4. století, do mýtického města Alexandrie za událostmi, které vedly k dramatickému zničení nejvýznamnější knihovny té doby. Knihovny, která je dodnes symbolem moudrosti a vzdělanosti antického světa i jeho postupného zániku.

KRÁVA - TV tip - Balada o síle čelit osudu   26.08.2016   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmPoněkud nevýrazný a možná i odrazující titul dal před více než dvaceti lety režisér Karel Kachyňa svému původně televiznímu filmu. Pod ním se však skrývá jedna z nejsilnějších emotivních výpovědí, jakých je v naší (a nejen v naší) kinematografii poskrovnu

MĚSTO ŽEN – TV tip - fantastická vize supermoderních žen   19.08.2016   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmPo dlouhé době opět mimořádně kvalitní film na obrazovce. Můžete si vychutnat přebujelou fantazii mága světového filmu Federica Felliniho. Jako všechny jeho filmy i MĚSTO ŽEN překypuje nápady, srší z něho kritické ostny, ale najdete v něm i poetické prožitky a lidské pochopení. Svým zaměřením však přeci jen trochu překvapí.

SEBEVRAŽEDNÝ ODDÍL: Bude to bolet ve všech kino formátech   14.08.2016   redakce   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmJe to dobrý pocit, být ten zlý, je to cool a je to zatraceně sexy – svatouškům odzvonilo, teď přichází Suicide Squad! Dejte dohromady tým těch nejnebezpečnějších superzločinců na celém světě, kteří si právě kroutí své tresty za všemožné brutality nebo ohavnosti, vyzbrojte je tím nejefektivnějším arzenálem, který má vláda k dispozici, a pošlete je porazit záhadnou nepřemožitelnou entitu! Zvládnou to? Nebo se ti blázni pozabíjí třeba mezi sebou? 

SPOLEČNOST MRTVÝCH BÁSNÍKŮ – TV tip – škola základ života?   12.08.2016   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmŽe je „škola základ života“, nám řekl už v roce 1938 titul filmu Martina Friče. Ale jistě znáte i české úsloví „Učení – mučení.“ Jak udělat ubíjející, jednotvárné vyučování přitažlivé a pro žáky zajímavé? Záleží na učiteli. Jeden vskutku originální přichází na podzim roku 1958 do americké Welton Academy v americké Nové Anglii. Do školy, jejímž  heslem je „Tradice, Čest, Kázeň, Dokonalost“ vnese takový vzruch, že to nemůže dopadnout dobře...

PTÁK NA DRÁTĚ – TV tip – útěk před šíleným mstitelem   05.08.2016   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmSpojit napětí, dobrodružství, romantiku, dokázat do toho přimíchat humor a docílit kvalitního výsledku – to se nepovede příliš často. režisér John Badham dal příležitost dvěma zkušeným hercům. O Goldii Hawnové se po filmech KAKTUSOVÝ KVĚT a VOJÍN BENJAMINOVÁ vědělo, že má smysl pro humor. Mel Gibson zatím přesvědčoval svojí mužnou silou (ŠÍLENÝ MAX) a tady příjemně překvapil jinou stránkou svého herectví. Od začátku to mezi nimi správně jiskří...

Získá si Schweighofer vaše srdce?   02.08.2016   Kateřina Sovová   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmPo komedii „Chůvák“ přichází příští týden do kin „Nejlepší den“, další z filmů jednoho z bezesporu nejzajímavějších a nejschopnějších současných německých režisérů, Matthiase Schweighofera.

MUSTANGOVÉ – TV tip – Legendy Hollywoodu stále zářící   29.07.2016   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmNepodceňujte klasiky. Ani klasiku. 75 let starý americký film MUSTANGOVÉ si v krátké historii nejmladšího umění slovo klasika již zaslouží.  Při jeho sledování si nutně uvědomíte, že ač se způsoby filmování a filmová řeč od té doby značně změnily, silný estetický zážitek můžete mít i dnes. Zdaleka nejde jen o „film pro pamětníky.“ Dokáže zaujmout i mnohem mladší publikum.

Zhasni a zemřeš: Děsy máme ve vlastní představivosti   26.07.2016   redakce   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmNa tento horor jsem šel zcela na slepo, nesledoval jsem trailery ani se nepídil po jménech, která za tímto počinem stojí. Má očekávání nebyla nikterak vysoká, český název důvěru příliš nevzbuzuje. Vážně, kdo ty názvy vymýšlí? Proto pro mě byl film milým hororovým překvapením. Nejdříve se sluší říci, že jde o předělávku krátkometrážního švédského hororu z roku 2013. Na režisérské stoličce usedl opět David F. Sandberg.

PRAVIDLA LŽI – TV tip – dvanáct závislých – neskonale více problémů   22.07.2016   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky Film

Film vyznamenaný Českým lvem a Cenou filmových kritiků za rok 2006. Dvanáct lidí (mužů i žen) se dobrovolně nechalo zavřít do jednoho statku na Šumavě a slíbilo poslušnost pravidlům, které zde uzákonila trojice psychoterapeutů. Manuálně pracují, živí sami sebe a přišli sem s cílem zbavit se své závislosti na tvrdých drogách. Krutá pravidla komunity (nejen absence drog ale i sexu, dodržování denního režimu a otevřená vyznání skupince) jsou tu – jak už to bývá – proto, aby byla porušována.

Jean Reno natočí v Čechách dobrodružný velkofilm   17.07.2016   redakce   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmRole v hongkongském velkofilmu Dobrodruzi (Adventurers) přivádí do České republiky herce Jeana Rena, jednu z nejzářivějších hvězd současné světové kinematografie. Snímek odehrávající se ve Francii a v Praze režíruje Stephen Fung, který má na svém kontě řadu oceňovaných diváckých hitů. V České republice se bude natáčet až do září, celkem 13 týdnů, a to v Prague Studios, v Praze a okolí, Karlových Varech, Lednici, Bouzově a v dalších atraktivních lokalitách. 

PERNÍKOVÝ DĚDEK – TV tip – nevěřte ženám ani zkušeným režisérům   15.07.2016   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmNavzdory pohádkovému názvu je film thrillerem. Napínavým, s překvapivým obratem na konci, ale přeci jen tak trochu předvídatelným. Ovšem v době letní absence čehokoli zajímavého v prázdninových televizních kanálech může uklidnit vaši hlavu spálenou žhavým sluncem či dorazit nervy po propršené dovolené. V každém případě je určitě lepší než nudné a nekonečné seriály, na něž už kouká snad jen nemyslící primitiv.

Třicetiletá Lucie na filmovém plátně   12.07.2016   redakce   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmLegendární česká kapela Lucie nabízí od 7.července svým fanouškům unikátní pohled do zákulisí svojí tvorby a dost možná i do dosud utajených zákoutí duše svých protagonistů

Starší články - strany: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21  22  23 24 25 ... až 125

Celkový počet stran Rozhledny je 125. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2019 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.2557 s