Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pondělí 23.9.2019, svátek má Berta 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 500
Registrovaní čtenáři: 504
Publikovaných článků: 12725
Komentářů: 10895


MěřeníFilm - Chodíme za vás do kina aneb co musíte určitě vidět

Warcraft x Den nezávislosti   09.07.2016   Renata Šindelářová   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmPokud vás do kina vyláká jen pořádná jen fantastický příběh plný napětí a dobrodružství, zajisté vás nenechá chladným pozvánka na fantasy snímek WARCRAFT: PRVNÍ STŘET související s kultovní počítačovou hrou a dále pak pokračování sci-fi filmu DEN NEZÁVISLOSTI: NOVÝ ÚTOK. Dva americké filmy podobného charakteru s docela odlišným ztvárněním. Zatímco WARCRAFT vás zaujme myšlenkou i rozměrem, DEN NEZÁVISLOSTI může dokonce i zklamat, a to především ty, kteří od druhého dílu očekávali něco víc, než už viděli v dílu prvním.

TRUMAN SHOW – TV tip – Život v přímém přenosu   08.07.2016   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmMimořádně originální scénář Andrewa Niccola představuje devětadvacetiletého muže Trumana Burbanka – bezkonfliktního bankovního úředníka. Žije s manželkou Meryl v ostrovním městečku Seahaven na jihu Spojených států. Denně s manželkou snídá, odchází do práce zdraví se se sousedy a večer si jde zahrát golf. Zkrátka idyla amerického maloměsta a bezstarostného života. Jenže Trumanovi tohle pozlátko začíná být stále více podezřelé. Když prozře, nestačí se divit...

CO KDYBYCHOM ŽILI SPOLEČNĚ? – TV tip   01.07.2016   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmPět nerozlučných přátel se dostane do věku, kdy jim paměť i srdce začínají pomalu vypovídat službu a hrozí přízrak domova důchodců. Tu přijde bláznivý nápad - žít společný život v komunitě. V sedmdesáti pěti letech! V hlavních rolích známé herecké hvězdy Daniel Brühl, Geraldine Chaplin, Jane Fonda, Claude Rich, Pierre Richard a Daniel Brühl.

Je libo Itálii v Karlových Varech?   28.06.2016   redakce   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmMezinárodní filmový festival Karlovy Vary už doslova klepe na dveře. V záplavě zajímavých snímků láká mimo jiné na několik italských specialit.

Jana Eyrová - TV tip – láska romantická i děsivá   24.06.2016   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmNejslavnější román viktoriánské spisovatelky Charlotty Brontëové (1916-1855), který poprvé vyšel v roce 1847, můžete klidně zařadit mezi největší milostné příběhy všech dob. Také proto se o jeho zfilmování pokoušelo už mnoho filmařů. Strhující příběh lásky, která je vystavena nesčetným překážkám, si našel cestu k srdcím čtenářů (byl v jisté době i povinnou četbou) a nejinak je tomu při každém filmovém přepisu. 

Středověké Slavonice znovu ožijí filmem   21.06.2016   redakce   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmUž potřetí spojí od 3. od 7. srpna SLAVONICE FEST to nejlepší z filmu, léta a hudby, diváky a filmové tvůrce, hudební fanoušky a interprety s místem, které, jak nejen předchozí dva ročníky ukázaly, přitahuje k sobě letní pohodu jako magnet – se Slavonicemi.

ČARODĚJKY ZE SALEMU - TV tip – příběh ze 17. století s přesahem do nedávné doby   17.06.2016   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmK rozpoutání masové hysterie a historických procesů s čarodějnicemi (jak je známe i z Vávrova filmu KLADIVO NA ČARODĚJNICE) stačilo většinou velmi málo. Ostatně to platí i o mnoha jiných historických událostech (ne-li válkách), kde na počátku byla banalita. Světoznámý dramatik a spisovatel Arthur Miller (znám též jako manžel herečky Marylin Monroe) napsal v roce 1953 drama ČARODĚJKY ZE SALEMU, známé i z českých jevišť a knižního vydání. 

KDYŽ MUŽ MILUJE ŽENU – TV tip   10.06.2016   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmZdálo by se, že jde o typicky americkou idylku – milující muž, krásná manželka, dvě veselé a šťastné děti, zajištěný bezstarostný život. Ale jen na první pohled. I ve zdravém jablku může začít hlodat červíček a v každém vztahu může vyvstat nečekaný problém, který je nutno řešit

Captain America: Civil War   06.06.2016   redakce   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmCaptain America: Civil War je pokud dobře počítám už jedenáctým filmem s tématikou Avengers, a vůbec to není špatné. Záměrně vynechávám Guardians of the Galaxy, protože i když se údajně chystá crossover, kde budou i Avengers, zatím nic takového venku není. Také ve výčtu chybí  první film s Hulkem - protože ten byl od jiného výrobce, a také neuvěřitelně špatné dva filmy o Fantastické čtyřce a její naprosto katastrofální pokus o restart. 

MŮJ TÁTA HRDINA - TV tip – Gérard Depardieu - otec nebo milenec?   03.06.2016   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmKdyž si čtyřicetiletý otec André bere na dovolenou svoji ještě ne čtrnáctiletou dceru, netuší, do jakých problémů ho může tahle cesta přivést. Dívka žije  s jeho rozvedenou manželkou a André ji příliš nevídá a tak je pro něj rychle dospívající dcera tak trochu neznámá. Po příjezdu do letoviska zjistí, že už vyrostla z dětských her a začíná se ohlížet po chlapcích. Tatínkovy rady do života ji unavují a s první láskou si neví příliš rady. Tak se uchýlí se ke lži – rozhlásí, že André není její otec, ale milenec, který ji jako feťačku zachránil z ulice, že její pravý otec sedí ve vězení a matka je prostitutkou. Přítel Ben (Dalton Jones) se nechá oklamat a rád by jí pomohl.

NEPŘÍTEL STÁTU – TV tip – Není kam se schovat   27.05.2016   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmSkutečně si myslíte, že máte soukromí? Své místo, kde máte své tajnosti, kde vás nikdo nemůže vidět, ani slyšet vaše hovory? Skutečně si myslíte, že nikdo nemůže vysledovat, kde se skutečně v současné době nacházíte, co děláte či s kým právě hovoříte? Nebuďte naivní, to, co ještě před nějakými třiceti čtyřiceti lety budilo oprávněnou hrůzu v tehdejších čtenářích sci-fi, je dávno skutečností, o níž netušíte. Vyspělá technika dokáže téměř nemožné a schovat se před ní není kam ani jak.

Sympaťák se saxofonem   24.05.2016   Kateřina Sovová   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmV 90. letech ho znal snad každý. Facundo Arana si coby blonďák Ivo z argentinské telenovely Divoký anděl podmanil srdce žen i dívek ve více než 80 zemích světa. Jestliže se domníváte, že tím to taky skončilo, nemáte ale ani trochu pravdu...
 

Teorie tygra x Jak se zbavit nevěsty   21.05.2016   Renata Šindelářová   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmNecelý měsíc po sobě přišly do kin dvě české komedie: na konci března Teorie tygra a na konci dubna Jak se zbavit nevěsty. V obou filmech se blýskly herecké hvězdy, ovšem přesto to zdaleka nejsou filmy stejné úrovně - o tom ostatně napovídají již jejich názvy. Zatímco duchaplně znějící Teorie tygra je skvělým filmem s inteligentním humorem a hláškami, které mají velký potenciál stát se kultovními, komedie s primitivním názvem Jak se zbavit nevěsty je jednoduše vykonstruovaný příběh s podprůměrnými vtípky, kterým se dnes snad už nesmějí ani děti. 

Starší články - strany: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21  22  23 24 25 ... až 124

Celkový počet stran Rozhledny je 124. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2019 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.2556 s