Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je neděle 20.9.2020, svátek má Oleg 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 503
Registrovaní čtenáři: 510
Publikovaných článků: 12946
Komentářů: 11152


MěřeníFilm - Chodíme za vás do kina aneb co musíte určitě vidět

F JAKO FALZIFIKÁT – TV tip - Umění je lež, která nám ukáže pravdu   17.03.2017   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmNení snad diváka, jemuž by jméno Orson Welles bylo neznámé. Slavný americký režisér a velký filmový herec, jak svojí výraznou osobností tak svými díly, vždy vzbuzoval pozornost diváků – někdy kladnou, někdy i opačnou. Od svého pozoruhodného debutu OBČAN KANE, považovaným stále za jeden z nejlepších světových filmů všech dob, prošel křivolakou uměleckou cestou, na níž jako mezník leží shakespearovská trilogie ((MACBETH, OTHELLO, FALSTAFF), noir film DOTEK ZLA a přepis Kafkova románu PROCES. Ale vedle toho také mnoho nedokončených projektů či děl málo známých.

Co jste nám to provedli s King Kongem?   16.03.2017   Ivo Fencl   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmCo dílo stvořené k dívání nová verze King Konga obstojí. Problém je jinde. Není to žádná nová verze a vraťme se teď až na počátek let třicátých. Světoznámý spisovatel Edgar Wallace přijíždí do Hollywoodu, a ačkoli je mistrem kriminálního a detektivního románu, začíná sepisovat scénář o gigantické opici a krásce. Následně nečekaně umře na zápal plic a je slavně přepraven domů do Londýna, aniž by to jakkoli bránilo vzniku veledíla.

Letošní Febiofest ocení Jana Třísku   13.03.2017   Kateřina Sovová   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmPro Kristiána za přínos světové kinematografii přicestuje na Febiofest z USA, kde žije, herec Jan Tříska. Sošku Kristiána převezme 23. března na slavnostním ceremoniálu v pražském Obecním domě stejně jako americký režisér Abel Ferrara.

QUILLS – PEREM MARKÝZE DE SADE – TV tip   10.03.2017   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky Film„Rozkoš pro něj byla vším.“ To byl slogan tohoto filmu, když byl uváděn v českých kinech v roce 2000.  Americký film o muži, podle kterého je pojmenován sadismus, vysílala již Česká televize a nyní jej najdete v programu stanice Prima Max. Nečekejte však žádný sexuální skandál ani pikantnosti ze života „božského markýze.“ Proslulého libertina zastihnete na sklonku života v ústavu pro choromyslné a jeho největší vášní je psát, psát a psát...

Febiofest ve znamení celebrit i nadupaného programu   09.03.2017   Kateřina Sovová   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmXXIV.ročník filmového Febiofestu už doslova klepe na dveře. Soudě dle očekávaných hostů a zajímavého filmového i kulinářského menu, máme se opět na co těšit.

CO JSME KOMU UDĚLALI? - TV tip – Rodičovské problémy dneška   03.03.2017   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmFilm, který vzbudil (a jistě vzbudí) velký ohlas. Zlé jazyky (a distributor filmu) tvrdí, že na životě je krásné to, že se v něm nedá nic předem naplánovat. Například rodina Verneuilových si byla jista tím, že se jejich čtyři nádherné a inteligentní dcery provdají za výjimečné muže. A dopadlo to jak?

ÚDOLÍ VČEL – TV tip – Tragédie o věrnosti a citu   24.02.2017   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmV roce 2000 uvedl karlovarský festival cyklus filmů nazvaný „Dvacet století po Kristu.“  20 pečlivě vybraných filmů přineslo rekapitulaci dějin civilizace založené na křesťanství. Vedle naprosto výjimečných snímků jako Andrej Rublev Andreje Tarkovského, Pasoliniho Evangelium sv. Matouše či Bergmanova Sedmá pečeť sem byl zařazen také možná skromnější, ale svým významem ne nepodstatný film režiséra Františka Vláčila ÚDOLÍ VČEL z roku 1967.

Vyhrajte s letošními Oskary!   20.02.2017   redakce   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmPatříte mezi filmové fanoušky? Baví vás hodnotit herecké výkony jednotlivých herců či rádi kritizujete režisérské umění? Díky Cinema City se i vy můžete vžít do role porotců, kteří rozhodují o udílení prestižních cen Americké filmové akademie. V nové soutěži s názvem „TIPNI SI VÍTĚZE“ můžete nominovat kandidáty na letošní ceny Oskar v jednotlivých kategoriích. Tak neváhejte, tipujte a soutěžte o zajímavé ceny. Oskaři jsou za dveřmi!

POKÁNÍ – TV tip – Spojila je láska. Rozdělil je strach. Zbyla jim naděje.   17.02.2017   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmFilm POKÁNÍ byl v roce 2007 považován za největší filmový milostný příběh roku. Silné romantické, ale místy i dosti drsné drama, připomene mimořádně úspěšný film Pýcha a předsudek. Však je také pod oběma díly podepsán stejný tvůrčí štáb - režisér John Weight, skladatel Dario Marianelli, střihač či návrhářka kostýmů) a částečně i herci (Keira Knightley či Brenda Blethyn). Jen poklidnou atmosféru viktoriánské Anglie vystřídala pochmurnější éra téže země na prahu a uprostřed druhé světové války.

ROZUM A CIT – TV tip – romantická komedie ze staré Anglie   10.02.2017   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmZpůsob života a morálka přelomu 18. a 19. století se těžko dá srovnat s dneškem. Zdánlivě – podle literatury té doby - vládla v anglické krajině idyla  a ve venkovských sídlech žili jen šťastní a spokojení lidé. Tahle věta však se netýká postavení mladých žen a dívek – pokud se ovšem podle etikety nespokojily s údělem věrných manželek a rodiček dětí. Našly se však některé mladé, na svou dobu emancipované, vzdělané, nebojácné a vtipné jako byla spisovatelka Jane Austenová. A tak právě ona patřila k těm nemnoha ženám, které dokázaly na problémy své doby věrohodně poukázat – stačí se podívat na nyní v televizi uváděný film ROZUM A CIT.

Sympatický Omar Sy z Nedotknutelných opět na scéně!   06.02.2017   redakce   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmI dva jsou rodina. Po Nedotknutelných přichází do českých kin další komedieOmarem Sy, která má potenciál získat si srdce diváků. Příběh netradičního, ale okouzlujícího tatínka, který se musí postarat sám o výchovu své dcery, bude k vidění v kinech od 23. února.

GLORIA – TV tip – Sharon Stoneová jako ochránkyně malého chlapce   03.02.2017   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmNení to poprvé, co hollywoodským scénáristům dochází dech a režiséři se vrhají na staré látky a již dříve zfilmované náměty. Téma ženy, která ochraňuje malého chlapce před postihem gangsterů tu už bylo vícekrát a celý příběh filmu GLORIA už pamětníci mohli vidět v kinech. Pod nepatrně jiným návem GLORIE s Genou Rowlandsovou ho natočil v roce 1980 režisér John Cassavetes. Pod novou verzí je nyní podepsán renomovaný tvůrce John Huston a titulní role se ujala Sharon Stoneová.

Filmová ocenění po česku   30.01.2017   Kateřina Sovová   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmMinulý týden přinesl zajímavou informaci ohledně udělení Ceny české filmové kritiky Rodinnému filmu OPRAVDU?!

Starší články - strany: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21  22  23 24 25 ... až 128

Celkový počet stran Rozhledny je 128. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2020 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.2502 s