Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je neděle 22.9.2019, svátek má Darina 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 500
Registrovaní čtenáři: 504
Publikovaných článků: 12724
Komentářů: 10895


MěřeníFilm - Chodíme za vás do kina aneb co musíte určitě vidět

MÉ JMÉNO JE NIKDO – TV tip – Divoký západ dramaticky i s humorem   20.05.2016   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmKdyž se v šedesátých letech začaly v Itálii natáčet westerny, později nazvané spaghetti westerny – byl to pro Američany, hrdé na svůj národní žánr, doslova šok. Nikdo nečekal, že neznámý herec Clint Eastwoood zastíní americké hvězdy a že režiséru Sergiu Leonemu se může takový husarský kousek podařit. Film PRO HRST DOLARŮ (o něco později pak hlavně TENKRÁT NA ZÁPADĚ) však byla mistrovská díla a i takoví mistři jako byl John Ford či John Sturges museli vyjádřit svůj obdiv.

JULIE A JULIA – jak si provařit cestu k úspěchu   13.05.2016   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmKdyž se sejdou dvě umění – filmové a kulinářské a když jsou u toho taková jména jako Meryl Streepová, Amy Adamsová  a režisérka Nora Ephronová, pak je jasné, že výsledek musí potěšit emoce i polaskat chuťové buňky. Tím spíše, že jde životopisné, lehce romantické drama o dvou Juliích, které skutečně žily a zcela propadly kouzlu vaření.

PRAMEN ŽIVOTA – TV tip - Tajný program Der Lebensborn   06.05.2016   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky Film „Nikdy by mě nenapadlo, že budu točit film z období 2. světové války,“ přiznal režisér Milan Cieslar. Ovšem scénář zkušeného Vladimíra Körnera považoval za „nesmírně dramatický materiál“ a přiznává, že v něm ihned po přečtení rezonoval. „. Je to velké téma zrodu života, smrti a to mne přitahuje bez ohledu na to, zda jde o látku současnou či historickou... Zároveň tato látka obsahuje svár jedince a totalitní společnosti, téma vzpoury - zdálo se mi, že se mohu dotknout něčeho, co má velký lidský rozměr.“

PROTEKTOR - TV tip – Co všechno jste ochotni zradit pro lásku?   29.04.2016   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmSilné a mimořádně působivé okupační drama z doby atentátu na zastupujícího říšského protektora Heydricha v režii Marka Najbrta. Osudový vztah rozhlasového redaktora Emila (Marek Daniel) a zpěvačky a herečky Hany (Jana Plodková) je v extrémní době podroben tvrdé zkoušce. Zachrání Emil Hanu, která má židovský původ? A za jakou cenu? 

LEVNÁ NEDĚLE v Cinema City je tady!   25.04.2016   redakce   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmNeděle bývá často u každého ve znamení blížícího se pondělí a příprav na další pracovní týden. Proč si ale neužít klidnou neděli ve společnosti hrdinů některého z nejnovějších filmů a ještě k tomu téměř za babku? Právě tuto neděli, tedy 1. května, si pro vás multiplexy Cinema City přichystaly LEVNOU NEDĚLI! Můžete tak za zlomek standardní ceny stihnout i více filmů v jeden den. Pro členy Cinema City CLUBU seženete vstupenky na 2D promítání za 50 Kč, v případě 3D zaplatíte pouze 100 Kč. Užít si film na maximum za minimum, pak můžete v kině IMAX, a to pouze za 60 Kč.

APOLLO 13 - TV tip – Hrdinské drama kosmického letu   22.04.2016   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmPoté, co Neil Armstrong vstoupil 20. června 1969 na povrch Měsíce zájem veřejnosti o kosmické lety jakoby zeslábl. V dubnu 1980 byl let Apolla 13 se třemi kosmonauty na palubě v médiích jen stroze oznámen. Teprve až se z paluby ozvalo: "Voláme Houston, máme problém!" mohly se televizní štáby roztrhat. Tu najednou bylo jasné, že plánované přistání na Měsíci nepřichází v úvahu.

Batman vs. Superman kontra Deadpool II.   19.04.2016   redakce   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmPokud neznáte předlohu, Deadpool je jeden z antihrdinů comixového světa a také veliká lahůdka. Je to totiž jediný hrdna, který ví o tom, že je v comixu a tím pádem mluví se čtenářem - tedy v tomto smyslu i s divákem.

Batman vs. Superman kontra Deadpool I.   18.04.2016   redakce   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmTo, co bych asi nespíš viděl na obou filmech společné, je to, že bych je opět v klidu zařadil do kategorie "máchnul a minul" - i když v případě Deadpoola to bylo přeci jen o něco blíž. Totiž - mám s tím osobní problém. Bohužel znám i comixovou předlohu, a tedy se mi velice příčí, když literárním postavám ubližují. Nevím, z jakého důvodu scénáristé a režiséři v comixových adaptacích považují za nutné, sebrat jméno nějaké postavy, servat příběh až na kost, či ho ignorovat úplně a nacpat do ní svoje vlastní frustrace a bubáky.  

Rychle a zběsile intermezzo   16.04.2016   Adriana Šindelářová   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmJeště celý rok si počkáme na 8. díl Rychle a zběsile. A tak si zkraťme čekání a připomeňme si sedmý díl, od jehož české premiéry je také právě rok. Sedmé pokračování legendární série Fast and Furious neboli Rychle a zběsile zaznamenal rekordní tržby, bohužel zřejme i kvůli smrti hlavní smrti hlavního představitele Paula Walkera. Mnoho fanoušků netrpělivě čekalo na rozluštění mnoha otázek vyvstávajících z šestého dílu a zároveň byli všichni zvědaví na to, jak si režiséři poradí s tragickými událostmi.

VOLNÝ PÁD – TV TIP – nezadržitelný pád na dno šílenství   15.04.2016   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmZnáme to všichni. Najednou máme pocit, že jsme na konci sil, že problémy, které se nahromadily, jsou nad naše síly. Tisíce maličkostí najednou narůstá do bludného monstra a přinutí nás vybouchnout. Nezadržitelně, nekriticky, neplánovaně a hlavně rozumem nekontrolovatelně. Klidný, vyrovnaný člověk se rázem stane zuřivcem, který kolem sebe šíří nenávist a zlobu. 

ŽÍT PO SVÉM – TV tip – drama o ztrátě a znovunalezení smyslu života   08.04.2016   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmV životě se mohou přihodit události, které zanechají trvalé skvrny na duši. Nejhorší je, když člověk zatrpkne a začne se stranit lidí a stáhne se do sebe. Lze z takového stavu vyjít? 

Komiksový trhák letošního jara Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti   03.04.2016   redakce   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmLetošní jaro otřásá filmovým světem souboj dvou komiksových titánů ve snímku Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti. Že se jedná o opravdu výjimečný zážitek, naznačily již první recenze. Cinema City si tak pro všechny své návštěvníky připravilo specialitu, a to spoustu možností, jak si užít tento film na maximum! Divákům nabízí verzi 2D, 3D, 4DX
a obrazově rozšířený formát v IMAX. 

KOKOSOVÉ OŘECHY – TV tip – neodolatelní bratři Marxové   01.04.2016   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmPustit si doma v televizi tento film znamená otevřít dveře pořádnému komickému průvanu ba přímo smršti. Takový gejzír nápadů, situační, hudební i slovní gagy, které se střídají jeden za druhým, neustálý atak na vaši bránici, to se vidí jen málokdy. Pro útlocitného diváka to může být až k nesnesení. Nás ostatní bratři Marxové svým drsným a přímočarým humorem vždycky dostanou. A nejen nás současníky – jejich obliba trvá již od třicátých let minulého století.

Starší články - strany: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22  23  24 25 ... až 124

Celkový počet stran Rozhledny je 124. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2019 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.2578 s