Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je středa 8.7.2020, svátek má Nora 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 501
Registrovaní čtenáři: 508
Publikovaných článků: 12912
Komentářů: 11143


MěřeníFilm - Chodíme za vás do kina aneb co musíte určitě vidět

UČITEL TANCE – TV tip - Tancem proti smrti   02.12.2016   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky Film

Film UČITEL TANCE patří k těm nezapomenutelným dílům, která i při opakovaném zhlédnutí na vás dýchnou kouzlem hřejivé lidskosti. Příběh o „velkém frajerovi Richardu Majerovi,“ přicházejícím v době těsně po skončení druhé světové války do tuberkulózního sanatoria, je zároveň podobenstvím o nezkrotné síle člověka nepodlehnout tísnivé, smrtí hrozící situaci a čelit životnímu konci s hrdě vztyčeným čelem a bez omezování.

Nejočekávanější Anděl letošních Vánoc   28.11.2016   Kateřina Sovová   Film  

Přečíst tento článek z rubriky Film1. prosinec se neúprosně blíží, a nám proto nezbývá než zhodnotit okem kritickým volné pokračování vánoční klasiky Anděl Páně, které právě k tomuto datu vstupuje do českých kin. Pokoří druhý díl svého předchůdce anebo mu nesahá ani po paty?

MARNIE – TV TIP – Sean Connery v osidlech podivné lásky   25.11.2016   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky Film

Každý film „mistra hrůzy“ Afreda Hitchcocka vždy budil a stále budí zájem diváků. Film MARNIE spadá do jeho nejsilnějšího tvůrčího období v šedesátých letech, kdy vznikly třeba hity PSYCHO či PTÁCI. Nikdy však nedosáhl věhlasu těchto dvou. Možná i proto, že tu není přímé fyzické ohrožení, ale tlumené tóny zraněné psychiky, kterou si hrdinka nese ve svém podvědomí odmala.

Fantastická zvířata a kde je najít: Recenze trojí krve   22.11.2016   redakce   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmKdyž jsem přemýšlel, jak dnešní článek vlastně pojmout, narazil jsem hned na několik věcí, které je třeba zohlednit. Totiž – ono to není v tomto případě tak jednoduché, jak by se na první pohled mohlo zdát. Tedy píšu recenzi s vědomím, že spoustu lidí s ní bude nesouhlasit, nebo případně si ji vezmou osobně. Nicméně mým cílem je být co nejvíce objektivní, a koneckonců je plným právem každého diváka, mít na tento film jiný pohled, než já.

Proč měl Strach strach?   21.11.2016   Kateřina Sovová   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmPochopitelně kvůli novinářům, lačných netrpelivě vyhlíženého volného pokračování pohádky Anděl Páně, které do českých kin vstoupí 1. prosince. A jak to celé dopadlo?

ČTYŘI SVATBY A JEDEN POHŘEB – TV tip – Pět dobrých důvodů zůstat svobodný   18.11.2016   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmTento film uváděla naše kina (a nyní i televize) jako „romantickou komedii.“ Už to naznačuje, že půjde o film divácky příjemný a atraktivní, o čemž svědčí také jeho mimořádný ohlas v zemi svého vzniku. Jestliže některé tituly filmů klamou či jsou zavádějící, tak tentokrát jeho název platí doslova – vše se odehraje skutečně mezi čtyřmi svatbami a jedním pohřbem, respektive při nich.

Sirotčinec slečny Peregrinové: Stojí v kině za to?   14.11.2016   redakce   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmNápad, i provedení celého snímku jsou opravdu precizní. Tedy - občas. Na filmu je vidět, že byl opravdu drahý, speciální efekty jsou téměř bez výhrad z mojí strany, a alternativní realita, kterou nám příběh předkládá, je opravdu velice zajímavá. Bohužel mne mrzí, že zde nebyl naprosto využitý potenciál příběhu, a to je vážně škoda...

Prahu v listopadu ovládnou severské země   13.11.2016   redakce   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmV pražském kině Evald se od 17. do 22. listopadu uskuteční filmová přehlídka severských filmů NORDFEST. Akce probíhá ve spolupráci se Skandinávským domem. Třinácté vydání této akce prezentuje současnou skandinávskou kinematografii. Letos zde bude celkem uvedeno čtrnáct titulů ze severských zemí. Na přehlídku pak plynule naváže filmově-literární festival Dny Severu.

KAWASAKIHO RŮŽE – TV tip – stíny minulosti nelze jednoduše vymazat   11.11.2016   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmKaždý film tvůrčího dua -  scénáristy Petra Jarchovského a režiséra Jana Hřebejka budí již dopředu zájem a diskutuje se o nich dlouho po uvedení. Jejich filmy mají diváckou odezvu, cení si jich i kritika a získávají ceny na zahraničních festivalech. Jak kdosi napsal: „...jde o divácky vděčné hořké komedie, jež v mozaikových rodinných příbězích a s humorným nadhledem či ironickým odstupem pohlížejí na události nedávné minulosti i současnosti z pozice "malých" lidí.“

Je Jiří Bartoška Bůh?   07.11.2016   Kateřina Sovová   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmPro Jiřího Stracha, režiséra pohádky Anděl Páně 2, jejíž premiéra už nedočkavě klepe na dveře, rozhodně. Jak sám říká, volné pokračování jeho dnes už vánoční klasiky by snad ani nezvažoval, kdyby mu Jiří Bartoška roli Pána Boha odmítl.

VELMI NEBEZPEČNÉ ZNÁMOSTI – TV tip – hra na svádění – jen se nezamilovat!   04.11.2016   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmSebatian a Kathryn jsou mladí, krásní a bohatí nevlastní sourozenci. Žijí na Manhattanu a jejich jedinou starostí je žít naplno. Drogy, šílené jízdy a především sex. Sebastianovi žádná z dívek a žen neodolá a jeho milostný deník se rychle plní. Kathryn zase využívá známostí k vlastnímu prospěchu. To vše až do chvíle, kdy Sebastian dostane zálusk na svoji nevlastní sestřenku a Kathryn šíleně urazí jeden z milenců, který před ní dal přednost nezkušené Cecil.

Filmová Dívka ve vlaku mate   31.10.2016   Ivo Fencl   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmJe to film, na jehož příkladu by šlo analyzovat...
Ano, je jasné co. Problematiku vizuální adaptace literárních děl.

HVĚZDY VELKÉHO VOZU – TV tip – sžíravý vnitřní rozklad rodiny   28.10.2016   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmKdo z diváků zhlédl v kině či na obrazovce monumentální historickou fresku režiséra Luchina Viscontiho GEPARD, bude možná překvapen, že stejný režisér je podepsán i pod dramatem HVĚZDY VELKÉHO VOZU. Viscontiho předchozí díla (hlavně filmy ROCCO A JEHO BRATŘI  či zmíněný GEPARD) jsou velkoryse rozmáchlá sociální či společenská dramata, zatímco ve filmu z roku 1965 jde Visconti až na dřeň problémům a deviacím jedné patricijské rodiny. Tato snaha se pak vrací i v jeho dalších filmech – viz SOUMRAK BOHŮ či RODINNÝ PORTRÉT.

Starší články - strany: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22  23  24 25 ... až 127

Celkový počet stran Rozhledny je 127. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2020 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.2542 s