Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je čtvrtek 13.8.2020, svátek má Alena 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 502
Registrovaní čtenáři: 509
Publikovaných článků: 12927
Komentářů: 11145


MěřeníFilm - Chodíme za vás do kina aneb co musíte určitě vidět

Sirotčinec slečny Peregrinové: Stojí v kině za to?   14.11.2016   redakce   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmNápad, i provedení celého snímku jsou opravdu precizní. Tedy - občas. Na filmu je vidět, že byl opravdu drahý, speciální efekty jsou téměř bez výhrad z mojí strany, a alternativní realita, kterou nám příběh předkládá, je opravdu velice zajímavá. Bohužel mne mrzí, že zde nebyl naprosto využitý potenciál příběhu, a to je vážně škoda...

Prahu v listopadu ovládnou severské země   13.11.2016   redakce   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmV pražském kině Evald se od 17. do 22. listopadu uskuteční filmová přehlídka severských filmů NORDFEST. Akce probíhá ve spolupráci se Skandinávským domem. Třinácté vydání této akce prezentuje současnou skandinávskou kinematografii. Letos zde bude celkem uvedeno čtrnáct titulů ze severských zemí. Na přehlídku pak plynule naváže filmově-literární festival Dny Severu.

KAWASAKIHO RŮŽE – TV tip – stíny minulosti nelze jednoduše vymazat   11.11.2016   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmKaždý film tvůrčího dua -  scénáristy Petra Jarchovského a režiséra Jana Hřebejka budí již dopředu zájem a diskutuje se o nich dlouho po uvedení. Jejich filmy mají diváckou odezvu, cení si jich i kritika a získávají ceny na zahraničních festivalech. Jak kdosi napsal: „...jde o divácky vděčné hořké komedie, jež v mozaikových rodinných příbězích a s humorným nadhledem či ironickým odstupem pohlížejí na události nedávné minulosti i současnosti z pozice "malých" lidí.“

Je Jiří Bartoška Bůh?   07.11.2016   Kateřina Sovová   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmPro Jiřího Stracha, režiséra pohádky Anděl Páně 2, jejíž premiéra už nedočkavě klepe na dveře, rozhodně. Jak sám říká, volné pokračování jeho dnes už vánoční klasiky by snad ani nezvažoval, kdyby mu Jiří Bartoška roli Pána Boha odmítl.

VELMI NEBEZPEČNÉ ZNÁMOSTI – TV tip – hra na svádění – jen se nezamilovat!   04.11.2016   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmSebatian a Kathryn jsou mladí, krásní a bohatí nevlastní sourozenci. Žijí na Manhattanu a jejich jedinou starostí je žít naplno. Drogy, šílené jízdy a především sex. Sebastianovi žádná z dívek a žen neodolá a jeho milostný deník se rychle plní. Kathryn zase využívá známostí k vlastnímu prospěchu. To vše až do chvíle, kdy Sebastian dostane zálusk na svoji nevlastní sestřenku a Kathryn šíleně urazí jeden z milenců, který před ní dal přednost nezkušené Cecil.

Filmová Dívka ve vlaku mate   31.10.2016   Ivo Fencl   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmJe to film, na jehož příkladu by šlo analyzovat...
Ano, je jasné co. Problematiku vizuální adaptace literárních děl.

HVĚZDY VELKÉHO VOZU – TV tip – sžíravý vnitřní rozklad rodiny   28.10.2016   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmKdo z diváků zhlédl v kině či na obrazovce monumentální historickou fresku režiséra Luchina Viscontiho GEPARD, bude možná překvapen, že stejný režisér je podepsán i pod dramatem HVĚZDY VELKÉHO VOZU. Viscontiho předchozí díla (hlavně filmy ROCCO A JEHO BRATŘI  či zmíněný GEPARD) jsou velkoryse rozmáchlá sociální či společenská dramata, zatímco ve filmu z roku 1965 jde Visconti až na dřeň problémům a deviacím jedné patricijské rodiny. Tato snaha se pak vrací i v jeho dalších filmech – viz SOUMRAK BOHŮ či RODINNÝ PORTRÉT.

Zootropolis: Město zvířat   23.10.2016   redakce   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmNestává se mi poslední dobou často, že by se mi film, a natož ještě animák, skutečně líbil. Zootropolis mne překvapilo velmi příjemně, a i když se jedná podle mého soudu o jednohubku, která se v mém archívu filmů nemá šanci udržet, rozhodně ji mohu doporučit.  Film má totiž hned několik vrstev, které jsou tak důmyslně propojené, že jsem přesvědčený, že si tam skutečně každý divák najde to své. Pokusím se proto nespoilovat, a jen se zmínit o pár věcech, které mne skutečně zaujaly.

NOCI S NEPŘÍTELEM – TV tip – thriller o manželství, které bylo peklem   21.10.2016   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmNěkdy to tak už bývá. Na počátku je velká láska, následuje manželství, děti a po létech rozčarování. Někdy je to jen na slzy, které paní domu v koutku prolije, jindy jde o drama s vypjatými nervy a možná i s obavou o život. Tak je tomu v divácky mimořádně úspěšném psychothrilleru NOCI S NEPŘÍTELEM, který se nyní dostává na obrazovky televizorů.

Pohádka Anděl Páně 2 je těsně před dokončením   18.10.2016   Petr D. Mráček   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmVolné pokračování jedné z nejúspěšnějších českých pohádek Anděl Páně s Ivanem Trojanem a Jiřím Dvořákem v hlavních rolích je těsně před dokončením.

LAWRENCE Z ARÁBIE – TV tip – Britský důstojník vede Araby do války proti Turkům   14.10.2016   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky Film

Britský důstojník, archeolog a spisovatel Thomas Edward Lawrence (1888-1935) byl skutečnou historickou postavou. Proslul zejména během první světové války jako agent Intelligence Service, když na Blízkém Východě dokázal sjednotit arabské kmeny proti Osmanské říši, která od roku 1516 okupovala jejich území a která bojovala na straně centrálních mocností. Velkolepý opus oscarového režiséra Davida Leana přibližuje tuto osobnost v celé její rozpornosti.

ANDĚL SMRTI – TV tip – Městem se šíří zlo   07.10.2016   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmDetektiv John Hobbes pátrá po vrahovi, kterého už jednou potkal, kterého už jednou chytil a kterého už jednou zabil – takto uváděl distributor  před osmi lety film do českých kin. Už to naznačuje, že kriminální horor ANDĚL SMRTI nemá klasického vraha, ale jak už říká titul „anděla smrti.“ Proto nestačí jednoho vraha popravit. Stejné skutky se opakují podle shodného scénáře a filadelfským detektivům je jasné, že tady někdo buď kopíruje předchozí případy nebo jde pořád o jednoho vraha, byť už mrtvého. 

DALEKÁ CESTA – TV tip – Svět, odkud není návratu   30.09.2016   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmMnoho svébytných umělců pocítilo na své kůži nesvobodu minulého režimu. Asi prvním byl Alfréd Radok (1914-1976), umělec, jehož práce spočívala především v divadle (několikrát byl ředitelem Národního divadla, poté proslul v Městských divadlech pražských a jako režisér a spolutvůrce Laterny magiky). Zarputilý hledač pravdy, nesmlouvavý kritik podlostí, lží a lidského ponížení a zároveň umělec, neváhající jít novými cestami a využívající netradičních metodto byl Alfréd Radok. Po dvacetiletém donkichotském boji s mocnými nevydržel a roku 1968 s rodinou emigroval. 

Starší články - strany: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23  24  25 ... až 127

Celkový počet stran Rozhledny je 127. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2020 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.2599 s