Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je úterý 31.3.2020, svátek má Kvido 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 500
Registrovaní čtenáři: 506
Publikovaných článků: 12838
Komentářů: 11067


MěřeníFilm - Chodíme za vás do kina aneb co musíte určitě vidět

Získá si Schweighofer vaše srdce?   02.08.2016   Kateřina Sovová   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmPo komedii „Chůvák“ přichází příští týden do kin „Nejlepší den“, další z filmů jednoho z bezesporu nejzajímavějších a nejschopnějších současných německých režisérů, Matthiase Schweighofera.

MUSTANGOVÉ – TV tip – Legendy Hollywoodu stále zářící   29.07.2016   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmNepodceňujte klasiky. Ani klasiku. 75 let starý americký film MUSTANGOVÉ si v krátké historii nejmladšího umění slovo klasika již zaslouží.  Při jeho sledování si nutně uvědomíte, že ač se způsoby filmování a filmová řeč od té doby značně změnily, silný estetický zážitek můžete mít i dnes. Zdaleka nejde jen o „film pro pamětníky.“ Dokáže zaujmout i mnohem mladší publikum.

Zhasni a zemřeš: Děsy máme ve vlastní představivosti   26.07.2016   redakce   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmNa tento horor jsem šel zcela na slepo, nesledoval jsem trailery ani se nepídil po jménech, která za tímto počinem stojí. Má očekávání nebyla nikterak vysoká, český název důvěru příliš nevzbuzuje. Vážně, kdo ty názvy vymýšlí? Proto pro mě byl film milým hororovým překvapením. Nejdříve se sluší říci, že jde o předělávku krátkometrážního švédského hororu z roku 2013. Na režisérské stoličce usedl opět David F. Sandberg.

PRAVIDLA LŽI – TV tip – dvanáct závislých – neskonale více problémů   22.07.2016   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky Film

Film vyznamenaný Českým lvem a Cenou filmových kritiků za rok 2006. Dvanáct lidí (mužů i žen) se dobrovolně nechalo zavřít do jednoho statku na Šumavě a slíbilo poslušnost pravidlům, které zde uzákonila trojice psychoterapeutů. Manuálně pracují, živí sami sebe a přišli sem s cílem zbavit se své závislosti na tvrdých drogách. Krutá pravidla komunity (nejen absence drog ale i sexu, dodržování denního režimu a otevřená vyznání skupince) jsou tu – jak už to bývá – proto, aby byla porušována.