Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pondělí 23.5.2022, svátek má Vladimír 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13214
Komentářů: 11302


MěřeníFilm - Chodíme za vás do kina aneb co musíte určitě vidět

ZABUDNITE NA MOZARTA – TV tip – vyšetřování náhlé smrti geniálního skladatele   06.10.2017   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmNení snad nikdo, kdo by neznal slavný film Miloše Formana AMADEUS a nepamatoval si dodnes nevyřešený konflikt mezi božsky nadaným Mozartem (Tom Hulce) a méně talentovaným Salierim (F. Murray Abraham). Přičinil se Salieri o předčasnou (a podivnou)  Mozartovou smrt v jeho pouhých pětatřiceti letech? Téma stále živé a otevřené. Není divu, že scénárista AMADEA Zdeněk Mahler se k němu vrátil a zasazuje smrt génia do širších dobových souvislostí ve slovensko-německém filmu ZABUDNITE NA MOZARTA.

SMLOUVA S VRAHEM - TV tip – Jak ji zrušit???   29.09.2017   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmKdyž se vám nepodaří spáchat sebevraždu máte ještě jednu možnost. Tu si vybral hrdina filmu finského režiséra Aki Kaurismäkiho – najmout si sám na sebe profesionálního zabijáka. Jenže co v případě, kdy se vám život zase zalíbí a agentura, jíž jste zaplatil, již neexistuje, a tajemný vrah o vaší změně plánu neví?

Režisér Marek Najbrt dotočil pohádku Čertí brko   25.09.2017   redakce   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmTento měsíc padla poslední klapka nová české pohádky Čertí brko, kterou natáčí režisér Marek Najbrt. V hlavních rolích se představí Judit Bárdos a Jan Cina, Lucifera hraje Ondřej Vetchý, v dalších rolích uvidíme třeba Jana Budaře, Marka Daniela, Janu Plodkovou, Tomáše Jeřábka nebo Václava Koptu.

SAMA - unikátní dokument o posledních letech života herečky Luby Skořepové   24.09.2017   redakce   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmSAMA je film o staré ženě, která zůstala na všechno sama. Odehrává se pouze v jejím bytě. 92letá herečka je jeho jedinou aktérkou. Zájem divadel slábne, a tak se rozhodne, že její poslední šancí, jak se vrátit na jeviště, je zprodukovat si představení sama. Pomocí svého mobilního telefonu zařizuje pronájem sálu, shání režiséra a kolegyni, která by s ní ve hře vystupovala. Objektiv kamery se stává jediným svědkem leckdy zoufalé snahy přesvědčit svět, že za to ještě stojí. Během nelehkého procesu zkoušení ze svého bytu neustále volá o pomoc. Zamýšlí se nad touhou po uznání, smyslem života i blížící se smrtí.  

BIG EYES – TV tip - skutečný příběh skandálního uměleckého podvodu   22.09.2017   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmNěkteré příběhy by nenapsal ani zkušený scénárista. Píše je sám život. Na sklonku čtyřicátých a začátku padesátých let se odehrál jeden z nejskandálnějších uměleckých podvodů historie. Mírně naivní, trochu kýčovité obrázky dětí s velkýma očima proslavily malíře Waltera Keana. Jak to ale bylo s jejich tvorbou ve skutečnosti?

Denisa Nesvačilová má nového parťáka. Jmenuje se Čestmír a zná ho celý Žižkov.   20.09.2017   Aneta Šimonková   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmDenisa Nesvačilová má napilno. Aktuálně dokončuje diplomku na DAMU, zkouší absolventské představení s pracovním názvem Kouř, současně nyní také vychází dva videoklipy, kde má hlavní roli, herectví kloubí s dabingem, budeme ji vídat v televizní reklamě a ve filmu Miluji tě modře, které si můžete pustit už i na DVD, anebo shlédnout jako jeden ze soutěžních snímků na 39. festivalu filmových a televizních komedií v Novém Městě nad Metují.

MISERY NECHCE ZEMŘÍT – TV TIP – I být spisovatelem je životu nebezpečné   15.09.2017   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmMisery nechce zemřít. Nedivte se jí. Komu by se chtělo jít smrti vstříc. Naštěstí Misery není z masa a krve. Je to literární postava, výplod spisovatele Paula Sheldona.

Blíží se festival filmové a televizní komedie Nové Město nad Metují   13.09.2017   Aneta Šimonková   Film  

Přečíst tento článek z rubriky Film

V pražském kině MAT proběhla tisková konference k 39. festivalu české filmové a televizní komedie, který je tradičně pořádán v Novém Městě nad Metují. Festival se uskuteční ve dnech 17. – 23. září 2017 v Novém Městě nad Metují. Zahájení se bude konat za účasti patrona festivalu Jana Hrušínského, který ve svém postu setrvává již druhý rok. „Stát frontu na banány, chleba, nebo iPhony, to už jsme u nás poznali. Já přeji české komedii, aby tohle zažívala, aby na ni lidé stály fronty a s nadšením tiskli v ruce vstupenky i opakovaně.“

13. REVÍR – TV tip – Jaroslav Marvan a Dana Medřická v noir detektivce   08.09.2017   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmNávraty ke starším dílům kinematografie nemusí být jen z nostalgie nad starými dobrými časy. I když ti starší si rádi zavzpomínají, slavná díla minulosti mohou být i zdrojem poučení a inspirace pro ty později narozené. V naší předválečné kinematografii je jistě přemíra balastu a kýče (dnes se na ně díváme shovívavě a s pousmáním). Jsou tu však také díla, která stojí za pozornost. Jedním z nich je i detektivní příběh 13. REVÍR točený na konci války a dokončený těsně po jejím skončení.

Vážený občan - geniální film, o kterém nevíte   04.09.2017   Kateřina Sovová   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmZhruba tak bychom mohli charakterizovat argentinsko-španělskou komedii s prvky dramatu, snímek Vážený občan, momentálně nasazený do českých kin, a to bez jakékoliv výraznější propagace. Tento nedostatek se proto nyní pokusím napravit. Takže, pokud patříte mezi příznivce nevšedních filmových událostí, následující řádky patří právě vám.

HARTOVA VÁLKA – TV tip – I v zajetí zůstat člověkem   01.09.2017   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmHvězda akčních filmů Bruce Willis v roli amerického plukovníka za druhé světové války. Německý zajatecký tábor s americkými válečnými zajatci v Belgii. Soudní proces s černošským pilotem obviněným z vraždy bílého vězně.

Na co do kina?   28.08.2017   redakce   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmNadcházející týdny budou plné zajímavých filmů. Za všechny jmenujme alespoň tři následující!

SOUKROMÁ VICHŘICE – TV tip – Bouře pod peřinou   25.08.2017   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmNávraty k úspěšným dílům minulosti nejsou jen vzpomínkou pro pamětníky na dobu jejich mládí, kdy vše bylo „lepší“ včetně filmů. Jsou také zdrojem poučení pro ty, kteří dobu reálného socialismu nezažili a mohou jim dát představu, jakým marasmem žití museli ti starší často projít. Vrcholná díla české tvorby konce šedesátých let jsou stále živá a oblíbená. A nemusíme mluvit jen o tvůrcích „nové vlny“ Menzelovi, Formanovi či Chytilové a v literatuře o Hrabalovi.

Starší články - strany: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23  24  25 ... až 129

Celkový počet stran Rozhledny je 129. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.039 s