Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pondělí 23.9.2019, svátek má Berta 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 500
Registrovaní čtenáři: 504
Publikovaných článků: 12725
Komentářů: 10895


MěřeníFilm - Chodíme za vás do kina aneb co musíte určitě vidět

EVROPA, EVROPA - TV tip – neuvěřitelný osud v tragické době   12.02.2016   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmExistují skutečné lidské osudy, které předčí fantazii i toho největšího romanopisce?  Co vše může jeden chlapec zažít v rozporuplném dvacátém století? Je možné být několikrát v životě někým úplně jiným, žít v naprosto odlišném politickém i morálním prostředí? Když se Sally Perel, po čtyřiceti létech váhání, která prožil s rodinou v Izraeli,  rozhodl sepsat svůj životní příběh, zdál se být neuvěřitelný. Hodně neskutečný – leč pravdivý.

STRÁŽNÍ ANDĚLÉ – TV tip – bláznivá akční komedie s anděly pokušiteli   05.02.2016   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmVe skutečně bláznivé komedii je možné cokoli a to i bez ohledu na logiku či morálku. Vedle sebe se klidně vejde gangsterský motiv, podvody, kněz starající se o delikventy, orientální exteriéry míchané s francouzským striptýzem a v případě filmu STRÁŽNÍ ANDĚLÉ i záhrobní motiv. Že ani tohle není všechno, čím film režiséra Jean-Marie Poirého překypuje, poznáte od prvních scén. A věříme, že vás dokáže udržet v napětí a v dobrém rozmaru.

Robinson Crusoe na ostrově zvířátek   03.02.2016   Aneta Šimonková   Film  

Přečíst tento článek z rubriky Film

Připravte se na konečně pravdivý příběh Robinsona Crusoe a jeho nejvěrnějšího přítele – papouška Úterý.

BALADA PRO BANDITU – TV tip – legendární trampský muzikál   29.01.2016   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmNikola Šuhaj loupežník – kdo by neznal jméno legendárního zbojníka ze Zakarpatské Ukrajiny, o jehož nehynoucí popularitu se postaral svým románem Ivan Olbracht. Ve filmu BALADA PRO BANDITU se s Nikolou potkáváme na plátně potřetí a nutno říci, že nezapomenutelně. Mladý začínající (a skutečně sexy) Miroslav Donutil v roli zbojníka a mladičká Iva Bittová jako jeho milá Eržika vás přesvědčí a zaujmou i po sedmatřiceti letech od vzniku filmu. Přidejme k tomu písně Miloše Štědroně na verše slovenské lidové poezie a trampské publikum na Andělské Hoře u Karlových Varů, na jehož nádvoří zkouší skupina herců muzikál, a máte kulisu vynikajícího filmu, který osvítil ponurou šeď českých snímků sedmdesátých let.

TENKRÁT V MEXIKU - TV tip – mstitel s kytarovým pouzdrem znovu na scéně   22.01.2016   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmCtitelé akčního filmu určitě znají filmy EL MARIACHI  a DESPERADO z roku 1992 (resp.1995) s potulným kytaristou, zpěvákem a také pistolníkem El Mariachim v podání Antonio Banderase. K těmto filmům a k této postavě se režisér Robert Rodriguez v roce 2003 znovu vrátil. Nový scénář sám napsal na popud svého velkého kamaráda v branži Quentina Tarantina. Jiný jeho velký vzor režisér spaghetti westernů Sergio Leone, ho zase inspiroval svojí trilogií s Clintem Eastwoodem (PRO HRST DOLARŮ, PRO NĚKOLIK DOLARŮ NAVÍC A HODNÝ, ZLÝ OŠKLIVÝ) a on tak trochu parafrázoval jiný jeho film TENKRÁT NA ZÁPADĚ.

PRVNÍ RECENZE! Dnes má premiéru Lída Baarová. Jít, či nejít? Toť otázka…   20.01.2016   Aneta Šimonková   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmNe, nevyužíváme jen tak parafráze z Hamleta, ačkoli pro filmové nadšence, fandy do prvorepublikového filmu nebo milovníky historie tehdejší před sebou možná takovéto dilema mají. Dnes se na pražské premiéře sejde významná společnost prý i včetně prezidenta Miloše Zemana. My jsme ale viděli předpremiéru, tak vám můžeme sdělit víc.

Film i knížky. Znovu a znovu?   18.01.2016   Ivo Fencl   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmVše už tu bylo, říká se, a je to v podstatě pravda; možná. Snad i proto, že lidská povaha se zase tak moc se staletími nemění. Anebo vůbec, obecně vzato.

POSLEDNÍ TANEC – TV tip – má platit zásada Smrt za smrt?   15.01.2016   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmPříznivce tanečních filmů typu Pomády, Lets dance či Hříšného tance tenhle film nepotěší. Je úplně  z jiného soudku. Tanec se točí kolem smrti respektive popravy a tím nejdůležitějším slovem v názvu je to na začátku – poslední... Stěžejní otázka, která se line celým filmem zní: Skončí Sharon Stoneová na popravišti?

MAZEL – TV tip – pod horou svalů něžné srdce   08.01.2016   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmCo se vám vybaví pod pojmem „kulturista“? Řadě z nás naolejovaná hora svalů. Že by se uvnitř mohla skrývat citlivá duše hledající lásku a porozumění? Ovšem i ten nejtvrdší chlap má někde v koutku duše svoji slabou stránku. A právě o tomto rozporu mezi nabušeným zevnějškem a citlivou jemnou duší vypráví dánský film MAZEL. 

Leden patří Lídě Baarové   06.01.2016   Aneta Šimonková   Film  

Přečíst tento článek z rubriky Film„Nejkrásnější žena, kterou jsem kdy potkal.“ To řekl Svatopluk Beneš o své kolegyni Lídě Baarové. Ta kráska tak trochu „Liduška“, jak se některým povětrným dámám říká, byla. Netajila se tím, že se kvůli ní chtěl rozvést Vlasta Burian nebo vyprávěla, jak svedla Oldřicha Nového ve své bejbince. Když se ale řekne Lída Baarová a muži, stejně nás napadne jeden. Goebbels.

ŽIVOT PO ŽIVOTĚ – TV tip – zamyšlení s Clintem Eastwoodem   01.01.2016   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmKdyž americký filozof a psychiatr Raymond Moody shrnul ve svém výzkumu a 11 knihách vzpomínky lidí, kteří přežili klinickou smrt, způsobil senzaci. Moody zjistil, že vjemy při umírání jsou u různých lidí podobné. Kniha měla úspěch i u nás a sám Moody byl v Praze dvakrát - v roce 1991 a  2010, kdy také poskytl rozhovor české televizi.

Hlavní cenu Festivalu íránských filmů předá držitel Zlatého glóbu Siddiq Barmak   29.12.2015   redakce   Film  

Přečíst tento článek z rubriky Film5. ročník Festivalu íránských filmů proběhne od 13. do 17. ledna 2016 tradičně v pražských kinech Světozor a Bio Oko, nově zavítá také do kina Lucerna. Festival zahájí snímek What’s the Time in Your World? (Kolik je hodin v tvém světě) režiséra Safi Yazdiana s Leilou Hatami a Ali Mosaffou v hlavních rolích. 

60 SEKUND – TV tip – magie čtyř kol a řvoucích motorů   25.12.2015   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmPokud máte rádi exkluzivní auta, jste ctiteli adrenalinových jízd a od filmu požadujete příjemné vzrušení, akci, tvrdé muže a krásné ženy – pak tento film bude pro vás to pravé pohodové.  Kdo by odolal mužnosti a zlodějské šikovnosti Nicolase Cageho a kouzlu přeštíhlé Angeliny Jolieové? Akční thriller režiséra Dominica Seny vás určitě strhne.

Starší články - strany: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24  25 ... až 124

Celkový počet stran Rozhledny je 124. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2019 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.2542 s