Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je sobota 23.1.2021, svátek má Zdeněk 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 503
Registrovaní čtenáři: 512
Publikovaných článků: 13007
Komentářů: 11185


MěřeníFilm - Chodíme za vás do kina aneb co musíte určitě vidět

HLUBOKÝ SPÁNEK – TV tip – černá chandlerovská série pokračuje   13.01.2017   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmKdo z čtenářů detektivek by neznal soukromého detektiva (nebo jak si sám říká „očka“) Philipa Marlowa? Kdo by neznal alespoň nějaký ze sedmi stěžejních románů amerického spisovatele Raymonda Chandlera (1888-1959)? Všechny vyšly česky a stále patří k tomu nejlepšímu, co v tomto žánru vzniklo. Prvním – a možná nejlepším románem s postavou očka Marlowa byl HLUBOKÝ SPÁNEK, poprvé vydaný v roce 1939. Ze znamenitého překladu Františka Jungwirtha jsme se i u nás mohli přesvědčit, že i detektivka, pokud je napsaná skutečným mistrem, patří do „velké“ literatury. 

Scorsese na audienci u papeže   09.01.2017   redakce   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmDlouho očekávaný film oscarového režiséra Martina Scorseseho Mlčení (Silence) vstoupí do českých kin 16. února 2017. Historický velkofilm vypráví o pronásledování křesťanů v Japonsku v 17. století.

MALTÉZSKÝ SOKOL – TV tip – klasika detektivního žánru   06.01.2017   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky Film Klasika detektivního žánru, která dodnes neokorala a neztratila na působnosti. Dokonce bychom mohli říci, že pro ctitele klasické černé série americké detektivky je její zhlédnutí povinné.  Humprey Bogart po rolích gangsterů našel v postavě soukromého detektiva Samuela Spadeho úspěšnou polohu pátrače, který i s mnoha lidskými chybami, jde tvrdě za svěřeným úkolem a předznamenal tak další svoji významnou roli detektiva Philipa Marlowa v HLUBOKÉM SPÁNKU podle Raymonda Chandlera (1946, režie Howard Hawks).

VÝSTŘELY NA BRODWAYI – Woody Allen si střílí z Broadwaye   30.12.2016   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky Film

Milovaný i zatracovaný je u diváků americký spisovatel, herec, režisér a jazzový klarinetista Woody Allen. První považují jeho rozsáhlé dílo z geniální autorské komedie nabité originálním humorem a satirickými šlehy. Ti druzí v nich vidí jen slovní exhibici obrýleného intelektuála, léčícího si uměním své komplexy.

ANDĚLSKÝ PODÍL – TV tip – whisky, to je naše gusto   23.12.2016   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmÚstřední čtveřice tohoto filmu rozhodně nejsou žádní „andílci“. A film také nerozšiřuje vánočně přemrštěnou pohádkovou sérii všech česky vysílajících televizí, ale míří na dospělé diváky. Hlavně pánové, kterým není sklenka dobrého alkoholu cizí, se nejen pobaví, ale i leccos se dozvědí o výrobě i tradici skotské whisky. 

Sedmdesátiletý Steven Spielberg   21.12.2016   Ivo Fencl   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmTak. A i Stevenovi je sedmdesát.

Takovému Adolfu Hitlerovi by se to (možná) nelíbilo, kdož ví, ale Spielberg je tu (někoho dokonce irituje svým sentimentem) a byly to, zlobte se nebo nezlobte, rovněž prvky určitého jeho autismu (respektive vlastního mu Aspergerova syndromu), co rozhodlo o tom, že se stal z tohoto chlapce a muže až takový génius.

Klára Issová alias Vanda: Počasí nám přálo, málem jsme umrzli   18.12.2016   redakce   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmRozhovor s populární herečkou nejen o tom, jak jim počasí vymrazilo při natáčení na horách, ale i o intimních scénách před kamerou a podobnosti jí a postavy Vandy, kterou představuje v novém filmu Všechno nebo nic. 

RANHOJIČ – TV tip – záblesky poznání v temnotě středověku   16.12.2016   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky Film 
Výpravná historická freska z doby 11. století mísí poznání, dobrodružství, romantiku i exotiku. Výsledkem je velkofilm plný efektů, který dává nahlédnout na medicínu (či spíše ranhojičství) této doby, kdy náboženský fanatismus nedovoloval rozvoji lékařské vědy.

Anděl Páně 2 v obrazech   12.12.2016   Kateřina Sovová   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmO diváckém (mega)úspěchu pohádky Anděl Páně 2 nebylo třeba pochybovat. Následující fotografie vám tak možná připomenou příjemné okamžiky strávené v kině, jiné zase nalákají k jeho návštěvě. A dalším třeba jenom zpříjemní další pracovní pondělí.

Táňa Pauhofová: Nejraději vzpomínám na ty naše Tatry   11.12.2016   redakce   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmPřinášíme rozhovor s herečkou, kterou budete moci vidět i v novém filmu Všechno nebo nic. 

SVĚT PODLE GARPA – TV tip – Robin Williams v přepisu amerického bestselleru   09.12.2016   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmV roce 1978 se vydání románu SVĚT PODLE GARPA stalo literární senzací. Spisovatel John Irving v něm zachytil život „průměrného“ Američana, který však až magneticky přitahuje všelijaké neuvěřitelné náhody. Filmové zpracování, tak časté u úspěšných knih, se však zdálo téměř nemožné. Přesto se o to pokusil o čtyři roky později scénárista Steve Tesich a filmu se ujal režisér George Roy Hill.

UČITEL TANCE – TV tip - Tancem proti smrti   02.12.2016   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky Film

Film UČITEL TANCE patří k těm nezapomenutelným dílům, která i při opakovaném zhlédnutí na vás dýchnou kouzlem hřejivé lidskosti. Příběh o „velkém frajerovi Richardu Majerovi,“ přicházejícím v době těsně po skončení druhé světové války do tuberkulózního sanatoria, je zároveň podobenstvím o nezkrotné síle člověka nepodlehnout tísnivé, smrtí hrozící situaci a čelit životnímu konci s hrdě vztyčeným čelem a bez omezování.

Nejočekávanější Anděl letošních Vánoc   28.11.2016   Kateřina Sovová   Film  

Přečíst tento článek z rubriky Film1. prosinec se neúprosně blíží, a nám proto nezbývá než zhodnotit okem kritickým volné pokračování vánoční klasiky Anděl Páně, které právě k tomuto datu vstupuje do českých kin. Pokoří druhý díl svého předchůdce anebo mu nesahá ani po paty?

Starší články - strany: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24  25 ... až 128

Celkový počet stran Rozhledny je 128. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2021 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.2494 s