Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je středa 5.8.2020, svátek má Kristian 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 502
Registrovaní čtenáři: 509
Publikovaných článků: 12919
Komentářů: 11146


MěřeníFilm - Chodíme za vás do kina aneb co musíte určitě vidět

Stoletý Roald Dahl dle Stevena Spielberga aneb Obr Dobr   13.09.2016   Ivo Fencl   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmTvůrce knížky o Karlíkovi a továrně na čokoládu Roald Dahl se by 13. září 2016 dožil sta let. Jiný jeho bestseller The BFG (1982), přeložený do více než čtyřiceti řečí, v naší zemi vyšel poprvé roku 1998 (Hynek) a už tenkrát v brilantním překladu Jana Jařaba, i když jenom pod názvem Obr. Tak to stojí v tiráži, ale nebudeme hnidopichy, na obálce již tehdy stálo „Moc hodný OBR“. Tu obálku přitom nakreslila Eva Vogelová, část jiné jejíž ilustrace vidíte.

Sebevražedný oddíl: Když ani Joker neví, co vlastně dělá...   11.09.2016   redakce   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmProtože mne samotného zajímalo, jak se s touhle poměrně nesnadnou předlohou tvůrci popasují, hozené rukavici jsem neodolal. Popravdě řečeno, moc to nezvládli, a navzdory hodnocení na ČSFD se pokusím vysvětlit, proč si myslím, že je i tohle zpracování špatné.

JARMARK MARNOSTI - TV tip – historické drama z období napoleonských válek   09.09.2016   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky Film

         Filmová verze stejnojmenného literárního díla z poloviny 19. století, v němž se spisovatel William Makepeace Thackeray (1811-1863) s ironickým nádechem podíval na společenský vzestup dívky z chudých poměrů, která se díky své inteligenci a dravé bezohlednosti dokáže vyšvihnout na společenském žebříčku. Kniha patřila k nejznámějším anglosaským knihám devatenáctého století.

Odešel Gene Wilder   06.09.2016   Ivo Fencl   Film  

Přečíst tento článek z rubriky Film29. srpna 2016 nás opustil filmový komik Gene Wilder (*11. června 1935), kterého si mnozí příslušníci mé generace oblíbili prostřednictvím filmové komedie Stříbrný blesk (1976, režie Arthur Hiller). Ta určitě má i mouchy, uznávám. Ale zrovna mně to vykládejte! Zhlédl jsem ji totiž v tom pravém věku, nikdy nezapomenu, nakolik mě pohltila, a neuměl bych proto zaujmout odstup a být v jejím případě objektivně kritický. Wildera v tom filmu navíc výtečně doplňují hezká Jill Clayburghová (https://www.youtube.com/watch?v=etP0iMkLvfg) a černošský herec Richard Pryor a zamlouvá se mi nejvíc to, jak oba hlavní mužští hrdinové opakovaně vypadávají z titulního expresu, který však pokaždé zase dohoní. Je to neuvěřitelné, nicméně stává se to skutkem!
Dost ale tirád, film si třeba pustíte. Krátce se vraťme do komediantova mládí.

AGORA – TV tip - Výlet do starověké Alexandrie k počátkům křesťanství   02.09.2016   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmFilm AGORA se pokouší atraktivním způsobem přiblížit život ve starověku. Je výletem do starověkého Egypta konce 4. století, do mýtického města Alexandrie za událostmi, které vedly k dramatickému zničení nejvýznamnější knihovny té doby. Knihovny, která je dodnes symbolem moudrosti a vzdělanosti antického světa i jeho postupného zániku.

KRÁVA - TV tip - Balada o síle čelit osudu   26.08.2016   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmPoněkud nevýrazný a možná i odrazující titul dal před více než dvaceti lety režisér Karel Kachyňa svému původně televiznímu filmu. Pod ním se však skrývá jedna z nejsilnějších emotivních výpovědí, jakých je v naší (a nejen v naší) kinematografii poskrovnu

MĚSTO ŽEN – TV tip - fantastická vize supermoderních žen   19.08.2016   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmPo dlouhé době opět mimořádně kvalitní film na obrazovce. Můžete si vychutnat přebujelou fantazii mága světového filmu Federica Felliniho. Jako všechny jeho filmy i MĚSTO ŽEN překypuje nápady, srší z něho kritické ostny, ale najdete v něm i poetické prožitky a lidské pochopení. Svým zaměřením však přeci jen trochu překvapí.

SEBEVRAŽEDNÝ ODDÍL: Bude to bolet ve všech kino formátech   14.08.2016   redakce   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmJe to dobrý pocit, být ten zlý, je to cool a je to zatraceně sexy – svatouškům odzvonilo, teď přichází Suicide Squad! Dejte dohromady tým těch nejnebezpečnějších superzločinců na celém světě, kteří si právě kroutí své tresty za všemožné brutality nebo ohavnosti, vyzbrojte je tím nejefektivnějším arzenálem, který má vláda k dispozici, a pošlete je porazit záhadnou nepřemožitelnou entitu! Zvládnou to? Nebo se ti blázni pozabíjí třeba mezi sebou? 

SPOLEČNOST MRTVÝCH BÁSNÍKŮ – TV tip – škola základ života?   12.08.2016   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmŽe je „škola základ života“, nám řekl už v roce 1938 titul filmu Martina Friče. Ale jistě znáte i české úsloví „Učení – mučení.“ Jak udělat ubíjející, jednotvárné vyučování přitažlivé a pro žáky zajímavé? Záleží na učiteli. Jeden vskutku originální přichází na podzim roku 1958 do americké Welton Academy v americké Nové Anglii. Do školy, jejímž  heslem je „Tradice, Čest, Kázeň, Dokonalost“ vnese takový vzruch, že to nemůže dopadnout dobře...

PTÁK NA DRÁTĚ – TV tip – útěk před šíleným mstitelem   05.08.2016   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmSpojit napětí, dobrodružství, romantiku, dokázat do toho přimíchat humor a docílit kvalitního výsledku – to se nepovede příliš často. režisér John Badham dal příležitost dvěma zkušeným hercům. O Goldii Hawnové se po filmech KAKTUSOVÝ KVĚT a VOJÍN BENJAMINOVÁ vědělo, že má smysl pro humor. Mel Gibson zatím přesvědčoval svojí mužnou silou (ŠÍLENÝ MAX) a tady příjemně překvapil jinou stránkou svého herectví. Od začátku to mezi nimi správně jiskří...

Získá si Schweighofer vaše srdce?   02.08.2016   Kateřina Sovová   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmPo komedii „Chůvák“ přichází příští týden do kin „Nejlepší den“, další z filmů jednoho z bezesporu nejzajímavějších a nejschopnějších současných německých režisérů, Matthiase Schweighofera.

MUSTANGOVÉ – TV tip – Legendy Hollywoodu stále zářící   29.07.2016   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmNepodceňujte klasiky. Ani klasiku. 75 let starý americký film MUSTANGOVÉ si v krátké historii nejmladšího umění slovo klasika již zaslouží.  Při jeho sledování si nutně uvědomíte, že ač se způsoby filmování a filmová řeč od té doby značně změnily, silný estetický zážitek můžete mít i dnes. Zdaleka nejde jen o „film pro pamětníky.“ Dokáže zaujmout i mnohem mladší publikum.

Zhasni a zemřeš: Děsy máme ve vlastní představivosti   26.07.2016   redakce   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmNa tento horor jsem šel zcela na slepo, nesledoval jsem trailery ani se nepídil po jménech, která za tímto počinem stojí. Má očekávání nebyla nikterak vysoká, český název důvěru příliš nevzbuzuje. Vážně, kdo ty názvy vymýšlí? Proto pro mě byl film milým hororovým překvapením. Nejdříve se sluší říci, že jde o předělávku krátkometrážního švédského hororu z roku 2013. Na režisérské stoličce usedl opět David F. Sandberg.

Starší články - strany: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24  25 ... až 127

Celkový počet stran Rozhledny je 127. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2020 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.2535 s