Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je úterý 2.6.2020, svátek má Jarmil 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 501
Registrovaní čtenáři: 508
Publikovaných článků: 12874
Komentářů: 11076


MěřeníFilm - Chodíme za vás do kina aneb co musíte určitě vidět

MUSTANGOVÉ – TV tip – Legendy Hollywoodu stále zářící   29.07.2016   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmNepodceňujte klasiky. Ani klasiku. 75 let starý americký film MUSTANGOVÉ si v krátké historii nejmladšího umění slovo klasika již zaslouží.  Při jeho sledování si nutně uvědomíte, že ač se způsoby filmování a filmová řeč od té doby značně změnily, silný estetický zážitek můžete mít i dnes. Zdaleka nejde jen o „film pro pamětníky.“ Dokáže zaujmout i mnohem mladší publikum.

Zhasni a zemřeš: Děsy máme ve vlastní představivosti   26.07.2016   redakce   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmNa tento horor jsem šel zcela na slepo, nesledoval jsem trailery ani se nepídil po jménech, která za tímto počinem stojí. Má očekávání nebyla nikterak vysoká, český název důvěru příliš nevzbuzuje. Vážně, kdo ty názvy vymýšlí? Proto pro mě byl film milým hororovým překvapením. Nejdříve se sluší říci, že jde o předělávku krátkometrážního švédského hororu z roku 2013. Na režisérské stoličce usedl opět David F. Sandberg.

PRAVIDLA LŽI – TV tip – dvanáct závislých – neskonale více problémů   22.07.2016   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky Film

Film vyznamenaný Českým lvem a Cenou filmových kritiků za rok 2006. Dvanáct lidí (mužů i žen) se dobrovolně nechalo zavřít do jednoho statku na Šumavě a slíbilo poslušnost pravidlům, které zde uzákonila trojice psychoterapeutů. Manuálně pracují, živí sami sebe a přišli sem s cílem zbavit se své závislosti na tvrdých drogách. Krutá pravidla komunity (nejen absence drog ale i sexu, dodržování denního režimu a otevřená vyznání skupince) jsou tu – jak už to bývá – proto, aby byla porušována.

Jean Reno natočí v Čechách dobrodružný velkofilm   17.07.2016   redakce   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmRole v hongkongském velkofilmu Dobrodruzi (Adventurers) přivádí do České republiky herce Jeana Rena, jednu z nejzářivějších hvězd současné světové kinematografie. Snímek odehrávající se ve Francii a v Praze režíruje Stephen Fung, který má na svém kontě řadu oceňovaných diváckých hitů. V České republice se bude natáčet až do září, celkem 13 týdnů, a to v Prague Studios, v Praze a okolí, Karlových Varech, Lednici, Bouzově a v dalších atraktivních lokalitách. 

PERNÍKOVÝ DĚDEK – TV tip – nevěřte ženám ani zkušeným režisérům   15.07.2016   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmNavzdory pohádkovému názvu je film thrillerem. Napínavým, s překvapivým obratem na konci, ale přeci jen tak trochu předvídatelným. Ovšem v době letní absence čehokoli zajímavého v prázdninových televizních kanálech může uklidnit vaši hlavu spálenou žhavým sluncem či dorazit nervy po propršené dovolené. V každém případě je určitě lepší než nudné a nekonečné seriály, na něž už kouká snad jen nemyslící primitiv.

Třicetiletá Lucie na filmovém plátně   12.07.2016   redakce   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmLegendární česká kapela Lucie nabízí od 7.července svým fanouškům unikátní pohled do zákulisí svojí tvorby a dost možná i do dosud utajených zákoutí duše svých protagonistů

Warcraft x Den nezávislosti   09.07.2016   Renata Šindelářová   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmPokud vás do kina vyláká jen pořádná jen fantastický příběh plný napětí a dobrodružství, zajisté vás nenechá chladným pozvánka na fantasy snímek WARCRAFT: PRVNÍ STŘET související s kultovní počítačovou hrou a dále pak pokračování sci-fi filmu DEN NEZÁVISLOSTI: NOVÝ ÚTOK. Dva americké filmy podobného charakteru s docela odlišným ztvárněním. Zatímco WARCRAFT vás zaujme myšlenkou i rozměrem, DEN NEZÁVISLOSTI může dokonce i zklamat, a to především ty, kteří od druhého dílu očekávali něco víc, než už viděli v dílu prvním.

TRUMAN SHOW – TV tip – Život v přímém přenosu   08.07.2016   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmMimořádně originální scénář Andrewa Niccola představuje devětadvacetiletého muže Trumana Burbanka – bezkonfliktního bankovního úředníka. Žije s manželkou Meryl v ostrovním městečku Seahaven na jihu Spojených států. Denně s manželkou snídá, odchází do práce zdraví se se sousedy a večer si jde zahrát golf. Zkrátka idyla amerického maloměsta a bezstarostného života. Jenže Trumanovi tohle pozlátko začíná být stále více podezřelé. Když prozře, nestačí se divit...

CO KDYBYCHOM ŽILI SPOLEČNĚ? – TV tip   01.07.2016   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmPět nerozlučných přátel se dostane do věku, kdy jim paměť i srdce začínají pomalu vypovídat službu a hrozí přízrak domova důchodců. Tu přijde bláznivý nápad - žít společný život v komunitě. V sedmdesáti pěti letech! V hlavních rolích známé herecké hvězdy Daniel Brühl, Geraldine Chaplin, Jane Fonda, Claude Rich, Pierre Richard a Daniel Brühl.

Je libo Itálii v Karlových Varech?   28.06.2016   redakce   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmMezinárodní filmový festival Karlovy Vary už doslova klepe na dveře. V záplavě zajímavých snímků láká mimo jiné na několik italských specialit.

Jana Eyrová - TV tip – láska romantická i děsivá   24.06.2016   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmNejslavnější román viktoriánské spisovatelky Charlotty Brontëové (1916-1855), který poprvé vyšel v roce 1847, můžete klidně zařadit mezi největší milostné příběhy všech dob. Také proto se o jeho zfilmování pokoušelo už mnoho filmařů. Strhující příběh lásky, která je vystavena nesčetným překážkám, si našel cestu k srdcím čtenářů (byl v jisté době i povinnou četbou) a nejinak je tomu při každém filmovém přepisu. 

Středověké Slavonice znovu ožijí filmem   21.06.2016   redakce   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmUž potřetí spojí od 3. od 7. srpna SLAVONICE FEST to nejlepší z filmu, léta a hudby, diváky a filmové tvůrce, hudební fanoušky a interprety s místem, které, jak nejen předchozí dva ročníky ukázaly, přitahuje k sobě letní pohodu jako magnet – se Slavonicemi.

ČARODĚJKY ZE SALEMU - TV tip – příběh ze 17. století s přesahem do nedávné doby   17.06.2016   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmK rozpoutání masové hysterie a historických procesů s čarodějnicemi (jak je známe i z Vávrova filmu KLADIVO NA ČARODĚJNICE) stačilo většinou velmi málo. Ostatně to platí i o mnoha jiných historických událostech (ne-li válkách), kde na počátku byla banalita. Světoznámý dramatik a spisovatel Arthur Miller (znám též jako manžel herečky Marylin Monroe) napsal v roce 1953 drama ČARODĚJKY ZE SALEMU, známé i z českých jevišť a knižního vydání. 

Starší články - strany: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24  25 ... až 127

Celkový počet stran Rozhledny je 127. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2020 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.2686 s