Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pondělí 23.5.2022, svátek má Vladimír 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13214
Komentářů: 11302


MěřeníFilm - Chodíme za vás do kina aneb co musíte určitě vidět

TENKÁ ČERVENÁ LINIE – TV tip – Každý bojuje svoji vlastní válku   18.08.2017   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmŽe se v době dovolených nevyskytne v programu televize žádný kvalitní film, kromě přemíry obvyklých  kýčů a banalit? Jedno z mimořádných filmových děl uvede program Prima Cool. Hned v úvodu však řekněme, že nejde o film pro každého a že ne každý s ním bude souznít. O tom, jestli podobné tříhodinové drastické, ale i myšlenkově bohaté dílo, patří na televizní obrazovku můžete diskutovat po jeho zhlédnutí.

Pohled na strniště nebolí   17.08.2017   Kateřina Sovová   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmAlespoň tedy na to filmové pánů Jana a Zdeňka Svěráka. Netrpělivě očekávaná „předehra“ k Obecné škole, film Po strništi bos, vstupuje s dneškem na plátna kin. Co od něj můžeme očekávat?

PŘED SOUMRAKEM – TV tip – Láska jediné noci přetrvala devět let   11.08.2017   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmPřed devíti lety se potkala francouzská studentka Céline ( Julie Delphyová) s americkým mladíkem Jessem (Ethan Hawke). Bylo to ve vlaku z Budapešti do Vídně a tato dvojice společně strávila ve Vídni dvanáct hodin včetně jedné noci. Pak Jesse odjel zpět do USA, Célíne pokračovala vlakem do Paříže. Dohodli se však, že se opět sejdou ve stejném městě za šest měsíců. Tuto love story jste mohli vidět v předchozím filmu režiséra Richarda Linklatera s názvem PŘED ÚSVITEM (Before Sunrise) natočeném v roce 1995.

IQ – TV tip – Albert Einstein jako pletichář   04.08.2017   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmGeniální vědec Albert Einstein se již objevil v mnoha filmech a byl dokonce i zabit (viz český film ZABIL JSEM EINSTEINA, PÁNOVÉ Oldřicha Lipského, kde si ho zahrál Petr Čepek). Nyní ho můžete poznat jako rozverně senilního starce na penzi v idylickém prostředí univerzitního Princetownu, kdy v kruhu stejně geniálních mozků v třesoucích se postavách zasvěceně hovoří o tajemství vesmíru.

Nová hollywoodská hvězda v českých kinech   31.07.2017   Kateřina Sovová   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmSága Divergence proslavila hned několik mladých herců. Asi byste ovšem stěží uhodli, který z nich nyní může hovořit o skutečně hvězdné, hollywoodské...

POKLAD HRABĚTE CHAMARÉ – TV tip – nečekaný poklad českého filmu   28.07.2017   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmMožná máte zafixováno jméno režiséra Zdeňka Trošky jako autora přízemních komedií typu SLUNCE, SENO A..., KAMEŇÁKŮ a BABOVŘESEK, které považujete za podřadnou a stupidní zábavu pro burany. Možná jste mu ochotni něco málo odpustit dík pohádkám O PRINCEZNĚ JASNĚNCE a hlavně PRINCEZNĚ ZE MLEJNA. Ale nyní zpozorněte - nezapomeňte se dívat na málokdy v televizi uváděný film POKLAD HRABĚTE CHAMARÉ. Nebudete věřit, jak mohl tento – podle mnohých „kýčař“ - být skvělým filmařem, kdyby se nezhlédl ve své zálibě v pivním humoru a kdyby tento humor nevynášel takové peníze na tržbách.

ZTRACENO V PŘEKLADU – TV tip – Samota v cizím velkoměstě   14.07.2017   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmKdyž se potkají ve filmu muž se ženou a film je v podstatě pouze o nich, pak půjde většinou o romantickou lásku typu LOVE STORY nebo sex jako v POSLEDNÍM TANGU V PAŘÍŽI. Že může jít o něco jiného – třeba o tiché porozumění a soucítění, byť s náznakem erotiky – dokazuje ve svém druhém celovečerním snímku americká režisérka a dcera slavného otce Sofia Coppola. Její smutná komedie ZTRACENO V PŘEKLADU svojí křehkou a podmanivou krásou udivila jak diváky, tak kritiku, režisérka získala Oscara za scénář, cenu za režii ve Valladolidu a film i jeho hlavní představitelé nespočet cen od amerických časopisů a na filmových festivalech.

Václav Marhoul dokončil druhou fázi natáčení filmu Nabarvené ptáče   13.07.2017   redakce   Film  

Přečíst tento článek z rubriky Film

Skončila druhá z celkového počtu sedmi etap natáčení adaptace světového bestselleru Jerzy Kosińského Nabarvené ptáče v režii Václava Marhoula. V první polovině června štáb pracoval nejdříve na Slovensku, konkrétně pak na lokacích u řeky Váh, poté v bratislavských ateliérech v Mlýnské dolině a na závěr na lokaci Malý Dunajec, kde dodnes funguje starý vodní mlýn. Slovenského natáčení se zúčastnil slavný německý herec Udo Kier.

 

PŮLNOČNÍ POLIBEK – TV tip – romantická komedie o hledání toho pravého   07.07.2017   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmU nás se líbá 1. máje pod rozkvetlým stromem. V Americe má polibkem začínat nový rok. Jak to má ale udělat hrdina dnešního filmu, filmový scénárista, jemuž se vůbec ale vůbec nedaří? Žije v Los Angeles mezi 12 miliony lidí (polovina z nich jsou ženy), ale on je sám. A nechce být sám., kdo by také chtěl být když je právě Silvestra a den se chýlí ke konci.

Všechno, úplně všechno   03.07.2017   Kateřina Sovová   Film  

Přečíst tento článek z rubriky Film"Young adults,"neboli knihy pro "mladé dospělé", se těší v posledních letech nemalé oblibě. Filmová adaptace jedné takové je právě v kinech. Vypráví o dívce, která má alergii na svět.

Lucie Vondráčková, tichá voda břehy mele?!   28.06.2017   Petr D. Mráček   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmLucie žije bez skandálů a ve spokojeném manželství s Tomášem Plekancem v kanadském Montrealu, kde  vychovávají své syny Matyáše a Adama a pracují.

ZUŘÍCÍ BÝK – TV tip – Robert De Niro v roli slavného boxera   23.06.2017   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmFilm ZUŘÍCÍ BÝK, který se už po několikáté dostává na naše obrazovky, je považován za jeden nejlepších snímků osmdesátých let.. Paradoxní je, že v době svého vzniku v roce 1980 nepatřil mezi příliš úspěšné – získal jen dva Oscary – za herecký výkon v titulní roli pro Roberta De Nira a za střih. Nejlepším filmem roku byli tehdy dnes téměř zapomenutí OBYČEJNÍ LIDÉ Roberta Redforda. 

BITVA O BRITÁNII – TV tip – Letecká bitva znamenající první porážku Hitlera   16.06.2017   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmPočátkem srpna 1940 se hitlerovské Německo, když už obsadilo téměř celou Západní Evropu, pokusilo dobýt ostrovní Británii. 2500 německých messerschmidtů vyrazilo proti anglickým stíhačkám v počtu 850. Následovalo šestnáct týdnů vzdušných bojů, šestnáct týdnů bombardování. Londýn oplakával 40 tisíc mrtvých. Vítězství si však Luftwafe vedená maršálem Göringem neodnesla. Právě tuto proslulou kapitolu dějin II. světové války, v níž Británie dokázala Hitlerovi odolat s velkou přesností mapuje film režiséra Guye Hamiltona (proslulého hlavně Bondovskou sérií).

Starší články - strany: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24  25 ... až 129

Celkový počet stran Rozhledny je 129. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0419 s