Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je středa 22.1.2020, svátek má Slavomír 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 500
Registrovaní čtenáři: 506
Publikovaných článků: 12801
Komentářů: 11051


MěřeníFilm - Chodíme za vás do kina aneb co musíte určitě vidět

Batman vs. Superman kontra Deadpool I.   18.04.2016   redakce   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmTo, co bych asi nespíš viděl na obou filmech společné, je to, že bych je opět v klidu zařadil do kategorie "máchnul a minul" - i když v případě Deadpoola to bylo přeci jen o něco blíž. Totiž - mám s tím osobní problém. Bohužel znám i comixovou předlohu, a tedy se mi velice příčí, když literárním postavám ubližují. Nevím, z jakého důvodu scénáristé a režiséři v comixových adaptacích považují za nutné, sebrat jméno nějaké postavy, servat příběh až na kost, či ho ignorovat úplně a nacpat do ní svoje vlastní frustrace a bubáky.  

Rychle a zběsile intermezzo   16.04.2016   Adriana Šindelářová   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmJeště celý rok si počkáme na 8. díl Rychle a zběsile. A tak si zkraťme čekání a připomeňme si sedmý díl, od jehož české premiéry je také právě rok. Sedmé pokračování legendární série Fast and Furious neboli Rychle a zběsile zaznamenal rekordní tržby, bohužel zřejme i kvůli smrti hlavní smrti hlavního představitele Paula Walkera. Mnoho fanoušků netrpělivě čekalo na rozluštění mnoha otázek vyvstávajících z šestého dílu a zároveň byli všichni zvědaví na to, jak si režiséři poradí s tragickými událostmi.

VOLNÝ PÁD – TV TIP – nezadržitelný pád na dno šílenství   15.04.2016   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmZnáme to všichni. Najednou máme pocit, že jsme na konci sil, že problémy, které se nahromadily, jsou nad naše síly. Tisíce maličkostí najednou narůstá do bludného monstra a přinutí nás vybouchnout. Nezadržitelně, nekriticky, neplánovaně a hlavně rozumem nekontrolovatelně. Klidný, vyrovnaný člověk se rázem stane zuřivcem, který kolem sebe šíří nenávist a zlobu. 

ŽÍT PO SVÉM – TV tip – drama o ztrátě a znovunalezení smyslu života   08.04.2016   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmV životě se mohou přihodit události, které zanechají trvalé skvrny na duši. Nejhorší je, když člověk zatrpkne a začne se stranit lidí a stáhne se do sebe. Lze z takového stavu vyjít? 

Komiksový trhák letošního jara Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti   03.04.2016   redakce   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmLetošní jaro otřásá filmovým světem souboj dvou komiksových titánů ve snímku Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti. Že se jedná o opravdu výjimečný zážitek, naznačily již první recenze. Cinema City si tak pro všechny své návštěvníky připravilo specialitu, a to spoustu možností, jak si užít tento film na maximum! Divákům nabízí verzi 2D, 3D, 4DX
a obrazově rozšířený formát v IMAX. 

KOKOSOVÉ OŘECHY – TV tip – neodolatelní bratři Marxové   01.04.2016   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmPustit si doma v televizi tento film znamená otevřít dveře pořádnému komickému průvanu ba přímo smršti. Takový gejzír nápadů, situační, hudební i slovní gagy, které se střídají jeden za druhým, neustálý atak na vaši bránici, to se vidí jen málokdy. Pro útlocitného diváka to může být až k nesnesení. Nás ostatní bratři Marxové svým drsným a přímočarým humorem vždycky dostanou. A nejen nás současníky – jejich obliba trvá již od třicátých let minulého století.

ČARODĚJKY Z EASTWICKU – TV tip – Jack Nicholson jako vyslanec pekla   25.03.2016   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmEastwick je maloměsto v Nové Anglii. Ovdovělá sochařka Alexandra Medfordová, rozvedená učitelka hudby Jane Spoffordová a manželem opuštěná novinářka se šesti dětmi Sukie Ridgemontová náhodou objeví své mimořádné schopnosti. Filmový přepis stejnojmenného románu Johna Updika, v níž se autor zamýšlel nad vztahem mezi oběma pohlavími prostřednictvím trojice excentricky vychýlených žen.

Cože?! Daniel Brühl?!!   24.03.2016   Kateřina Sovová   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmNěkdy se věci seběhnou rychle a nečekaně. A právě takové věci nezřídka bývají těmi nejlepšími. Přinejmenším, moje neplánované setkání s hvězdou Rivalů či neméně úspěšného Good bye, Lenin! v rámci letošního Febiofestu tuto teorii jenom potvrzuje.

Dny evropského filmu na obzoru!   20.03.2016   redakce   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmDny evropského filmu každoročně divákům nabízí nejzajímavější snímky současné evropské kinematografie. Přehlídku, která zanedlouho vstoupí do svého 23. ročníku, zahájí finsko-estonský film Šermíř (The Fencer) režiséra Klause Härö. Napínavý silný příběh na motivy skutečné události se vrací do Estonska 50. let a sleduje osud mladého šermíře, Endela Nelise, který prchá z Leningradu a hledá úkryt v malé estonské vísce jako učitel šermu. Komunistická tajná policie je mu však na stopě. Snímek Šermíř se po 58 letech stal prvním finským filmem v nominacích na Zlaté Glóby.

ZAPOMENUTÉ SVĚTLO – TV tip - žít pro druhé lidi   18.03.2016   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmNejvětší a nejsilnější charakterní role Boleslava Polívky. Film o tom, jak je důležité žít pro druhé lidi a jak je třeba se v životě postavit na správnou stranu i za cenu osobních potíží. Rovněž film o vášnivém vtahu k lásce i k životu, film plný nezapomenutelných emocí a přitom prostý, hluboce lidský a působivý. Balzám na duši, který musí zasáhnout každého citlivého diváka.

Ke komu přiletí Zlatý ledňáček? Plzeň očekává české i slovenské filmaře   18.03.2016   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmTradiční soutěžní přehlídka české a slovenské tvorby filmové a televizní tvorby FINÁLE se v Plzni uskuteční již po devětadvacáté  - a to ve dnech 15. – 21. dubna 2016. S novým vedením v podobě společnosti Servis Plzeň, s.r.o. přichází mladý a moderní pohled, kterým by pořadatelé rádi překvapili a získali především mladé diváky. Proto je připraveno nové logo, jehož autorem je grafické studio Carton Clan a dochází k řadě změn jak personálních tak organizačních. 

Chystá se natáčení nové české pohádky PRINC MAMÁNEK v režii Jana Budaře   13.03.2016   redakce   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmPrvním autorským filmem úspěšného herce Jana Budaře bude PRINC MAMÁNEK, vtipná a dobrodružná pohádka ze života. Natáčet se bude v Dětenicích a blízkém okolí. Vedle Jana Budaře (zhýčkaného prince Ludvíka) si zahrají Libuše Šafránková, Josef Abrhám, Ondřej Vetchý, Veronika Kubařová, Milan Lasica, Jaroslav Plesl, Jana Kolesárová a další

Osamělost prvočísel – TV tip - Dvě lidská prvočísla a jejich pokus o sblížení   11.03.2016   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky Film

Prvočísla, jak si možná pamatujete z matematiky, jsou čísla beze zbytku dělitelná jen jedničkou nebo sebou samými. I mezi těmi sousedními (třeba jako 11 a 13) vždy stojí nejméně jedno sudé číslo a tak se nikdy nemohou přiblížit na dotek. 

Starší články - strany: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24  25 ... až 125

Celkový počet stran Rozhledny je 125. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2020 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.307 s