Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pátek 13.12.2019, svátek má Lucie 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 500
Registrovaní čtenáři: 506
Publikovaných článků: 12783
Komentářů: 11044


MěřeníFilm - Chodíme za vás do kina aneb co musíte určitě vidět

ČARODĚJKY Z EASTWICKU – TV tip – Jack Nicholson jako vyslanec pekla   25.03.2016   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmEastwick je maloměsto v Nové Anglii. Ovdovělá sochařka Alexandra Medfordová, rozvedená učitelka hudby Jane Spoffordová a manželem opuštěná novinářka se šesti dětmi Sukie Ridgemontová náhodou objeví své mimořádné schopnosti. Filmový přepis stejnojmenného románu Johna Updika, v níž se autor zamýšlel nad vztahem mezi oběma pohlavími prostřednictvím trojice excentricky vychýlených žen.

Cože?! Daniel Brühl?!!   24.03.2016   Kateřina Sovová   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmNěkdy se věci seběhnou rychle a nečekaně. A právě takové věci nezřídka bývají těmi nejlepšími. Přinejmenším, moje neplánované setkání s hvězdou Rivalů či neméně úspěšného Good bye, Lenin! v rámci letošního Febiofestu tuto teorii jenom potvrzuje.

Dny evropského filmu na obzoru!   20.03.2016   redakce   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmDny evropského filmu každoročně divákům nabízí nejzajímavější snímky současné evropské kinematografie. Přehlídku, která zanedlouho vstoupí do svého 23. ročníku, zahájí finsko-estonský film Šermíř (The Fencer) režiséra Klause Härö. Napínavý silný příběh na motivy skutečné události se vrací do Estonska 50. let a sleduje osud mladého šermíře, Endela Nelise, který prchá z Leningradu a hledá úkryt v malé estonské vísce jako učitel šermu. Komunistická tajná policie je mu však na stopě. Snímek Šermíř se po 58 letech stal prvním finským filmem v nominacích na Zlaté Glóby.

ZAPOMENUTÉ SVĚTLO – TV tip - žít pro druhé lidi   18.03.2016   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmNejvětší a nejsilnější charakterní role Boleslava Polívky. Film o tom, jak je důležité žít pro druhé lidi a jak je třeba se v životě postavit na správnou stranu i za cenu osobních potíží. Rovněž film o vášnivém vtahu k lásce i k životu, film plný nezapomenutelných emocí a přitom prostý, hluboce lidský a působivý. Balzám na duši, který musí zasáhnout každého citlivého diváka.

Ke komu přiletí Zlatý ledňáček? Plzeň očekává české i slovenské filmaře   18.03.2016   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmTradiční soutěžní přehlídka české a slovenské tvorby filmové a televizní tvorby FINÁLE se v Plzni uskuteční již po devětadvacáté  - a to ve dnech 15. – 21. dubna 2016. S novým vedením v podobě společnosti Servis Plzeň, s.r.o. přichází mladý a moderní pohled, kterým by pořadatelé rádi překvapili a získali především mladé diváky. Proto je připraveno nové logo, jehož autorem je grafické studio Carton Clan a dochází k řadě změn jak personálních tak organizačních. 

Chystá se natáčení nové české pohádky PRINC MAMÁNEK v režii Jana Budaře   13.03.2016   redakce   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmPrvním autorským filmem úspěšného herce Jana Budaře bude PRINC MAMÁNEK, vtipná a dobrodružná pohádka ze života. Natáčet se bude v Dětenicích a blízkém okolí. Vedle Jana Budaře (zhýčkaného prince Ludvíka) si zahrají Libuše Šafránková, Josef Abrhám, Ondřej Vetchý, Veronika Kubařová, Milan Lasica, Jaroslav Plesl, Jana Kolesárová a další

Osamělost prvočísel – TV tip - Dvě lidská prvočísla a jejich pokus o sblížení   11.03.2016   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky Film

Prvočísla, jak si možná pamatujete z matematiky, jsou čísla beze zbytku dělitelná jen jedničkou nebo sebou samými. I mezi těmi sousedními (třeba jako 11 a 13) vždy stojí nejméně jedno sudé číslo a tak se nikdy nemohou přiblížit na dotek. 

Bloch anebo Lovecraft? O filmu The Boy   08.03.2016   Ivo Fencl   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmFilm uvedený v Česku pod původním titulem The Boy začíná a probíhá jako jakýsi „příběh od Roberta Blocha“ (autora Psycha) a až velice pozdě dojde ke zvratu, takže v šoku zjistíme, že jsme faktický celý čas sledovali dílo „jako od Blochova guru Howarda Phillipse Lovecrafta“.

OBŘAD – TV tip - Ve Vatikánu učí jak vymítat ďábla   04.03.2016   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky Film

Pod názvem Obřad uvede televize Nova americký horor s Anthony Hopkinsem v hlavní roli. Hopkinse zná český divák v mnoha polohách - jako krále Claudia, malíře Picassa, ale především jako nezapomenutelného kanibala Hannibala. nyní ho můžete poznat jako vatikánského kněze specializovaného na exorcismus - vymítání ďábla.

Brontosauři v Himálajích   28.02.2016   redakce   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmPomáhám kvůli problémům ostatních nebo více kvůli tomu abych se sám cítil dobře? Tyto otázky zodpovídá dokumentární film s názvem Dobré úmysly, který uvede nezisková organizace Brontosauři v Himálajích 1. 3. od 20:30 v pražském kině Světozor. V rámci filmu se vydává skupina dobrovolníků do Malého Tibetu vyučovat tamní děti. Dokument zachytává jejich očekávání před cestou, zážitky z výuky tamních dětí a pobytu v tibetské komunitě, únavu a radost z výsledků jejich práce. V průběhu pobytu dobrovolníci vedou úvahy nad tím co je to mezilidská pomoc a komu a jak jsou v průběhu pobytu prospěšní. Nakonec svým názorem na vzájemnou pomoc přispěje sám 14. Dalajláma. 

MICHAEL CLAYTON – TV tip – i velký problém se nechá vyhladit   26.02.2016   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmNapínavé drama z prostředí právnických firem, řešících problémy velkých nadnárodních koncernů a jejich špinavých praktik. Titulní hrdina v podání George Clooneyho jako  „čistič“, tedy člověk, jehož náplní práce je „zahladit cokoli chcete,“ hlavně problémy klientů právnické firmy Kenner, Bach  & Ledeen. Pěkně špinavá práce, jak uvidíte, však by s ní Michael rád skoncoval, kdyby...

Čeští fanoušci zfilmovali slavnou počítačovou hru Assassin´s Creed   21.02.2016   redakce   Film  

Přečíst tento článek z rubriky Film

Tří a půl minutový fanouškovský film Rise Up! natočený na profesionální úrovni je v ČR stále dost vzácným počinem. Pro jeho vznik byl zapotřebí tým třiceti lidí a tři měsíce práce. Snímek vznikl k aktuálnímu poslednímu dílu herní série Assassin's Creed: Syndicate.

TANGO A CASH – TV tip – dva policisté bojují za svou čest   19.02.2016   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmTi dva jsou si podobni jako den a noc. Vždy vzorně oblečený a oholený elegán vypadající jakoby právě přišel z nějaké VIP párty a drsňák v džínách a otrhaném tričku vizáže bezdomovce. První se jmenuje RayTango a má tvář, postavu i svaly Sylvestera Stalloneho, druhého jménem Gabe Cash představuje Kurt Russell. Oba spojuje jedno - jsou zatraceně dobrými policajty. Zároveň si však oba konkurují v boji o vedoucí místo v policejním sboru města Los Angeles. Raději by se v životě nepotkali, kdyby...

Starší články - strany: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24  25 ... až 125

Celkový počet stran Rozhledny je 125. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2019 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.2541 s