Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pondělí 23.5.2022, svátek má Vladimír 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13214
Komentářů: 11302


MěřeníFilm - Chodíme za vás do kina aneb co musíte určitě vidět

LOVE - TV tip – Teenegeři na hraně zákona i v osidlech lásky   10.09.2021   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmSlovensko-český film Love mladého talentovaného režiséra Jakuba Kronera se stal na Slovensku diváckým hitem nejen roku 2011. Po říjnové premiéře vedl několik týdnů návštěvnost slovenských kin a rychle překonal místní magickou metu 100 tisíc návštěvníků. V českých kinech takový ohlas neměl, ale v každém případě patří k těm titulům, jimž se vyplatí věnovat pozornost. 

Perličky na dně – TV tip – U zrodu filmového zázraku   03.09.2021   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmKdyž v roce 1963 vyšle sbírka povídek Bohumila Hrabala PERLIČKY NA DNĚ a o rok později pak PÁBITELÉ bylo to doslova zjevení. Pro čtenáře i literární kritiku. Hrabal dokázal vniknout „pod sukně“ tehdejšímu socialistickému realismu a na stránky svých knih vytáhnout z periférií a smetišť obyčejného člověka, mnohými na první pohled odsuzovaného a opovrženíhodného, ale člověka, v jehož nitru bušilo upřímné srdce a v jehož duši se skrývala ona „perlička na dně“, to pravé jádro lidství.

TV tip - ČERNÝ TULIPÁN - rytírna vysoké kvality   27.08.2021   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmNávrat do doby, kdy hrdinové filmů byli skutečnými muži, kdy hrdinství a čest bylo na prvním místě v žebříčku ctností a kdy divačky jihly blahem jen z pouhého objevení se hrdiny a muži se v rámci filmového snu s hrdiny ztotožňovali a prožívali jejich boj jako svůj. To je ČERNÝ TULIPÁN...

GEJŠA - TV tip - Pohled do exotického světa krásných žen   20.08.2021   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmTajemný svět gejš, o němž má středoevropan možná zkreslené představy. Svět pečlivě vybraných a vychovaných dívek a žen, jejichž posláním je bavit muže. Nikoli sexem, ale uměním tance, zpěvu a vybrané konverzace.

VALERIE A TÝDEN DIVŮ - TV tip – Objevíme „Valerii“ i v Česku?   13.08.2021   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky Film

Jsou díla, která až po úspěchu a uznání v cizině najdou i u nás doma své zanícené ctitele. Osud filmu VALERIE A TÝDEN DIVŮ je podobným příkladem. Natočen byl na sklonku šedesátých let, do kin se dostal až v říjnu 1970 a brzy byl normalizační cenzurou na dlouhá léta stažen. V posledním dvacetiletí se několikrát mihl obrazovkou bez větší propagace aniž by vzbudil větší pozornost. Až…

VOLVER - TV tip - Mistrovské dílo Pedro Almodóvara   06.08.2021   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmDivák, který miluje svérázný styl španělského režiséra Pedro Almodóvara (připomeňme třeba filmy SPOUTEJ MĚ, VYSOKÉ PODPATKY, MLUV S NÍ či z poslední tvorby BOLEST A SLÁVA,či ROZKOŠ V OBLACÍCH) , si jistě nenechá ujít znovuuvedení íjeho filmu VOLVER na televizní obrazovce. A těm můadým či méně znalým, kdož ještě Almodóvarovu filmovou krmi nezkusili, toto dílo vřele doporučujeme.

CESTA DO ZATRACENÍ - TV tip – pomsta mafiánům znamená rozsudek smrti   31.07.2021   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmGangsterský film – to je široká škála titulů, často béčkových. Ale najdou se mezi nimi veledíla – od ZJIZVENÉ TVÁŘE v třicátých létech až po takové absolutní špičky jako byl KMOTR, TENKRÁT V AMERICE, CARLITOVA CESTA, MAFIÁNI či PULP FICTION a mnohé další. Do nejvyšších pater gangsterského filmu zjevně patří i CESTA DO ZATRACENÍ, uváděná před patnácti lety v našich kinech pod originálním názvem  ROAD TO PERDITION.

GRANDHOTEL BUDAPEŠŤ TV tip – hotel z dávných časů se současnými problémy   23.07.2021   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmHrdinou je recepční bájného hotelu u Nebelsbadu v blíže neurčené alpské oblasti ve fiktivní zaniklé Republice Zubrowka. Už z toho, že film natáčel padesátiletý Texasan Wes Anderssson, tvůrce svérázných a  nekonvenčních komedií jako TAKOVÁ ZVLÁ&STNÍ RODINKA, DARJEELING S RUČENÍM OMEZENÝM či AŽ VYJDE MĚSÍC, je jasné, že nepůjde o tuctovou kriminální komedii, ale že si na své přijdou milovníci ironie, nadsázky a černého humoru.
 

PO ČEM ŽENY TOUŽÍ – TV tip – Mel Gibson v komedii z prostředí reklamního byznysu   16.07.2021   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmPo titulu PO ČEM ŽENY TOUŽÍ by mohl každý muž napsat stovku otazníků. Nechť promluví žena - sama režisérka Nancy Meyersová. Otazníkem je, zda to sama ví, nebo bude vycházet jen z osobní zkušenosti.
 

CON AIR - TV tip - Teror v oblacích i na televizní obrazovce   09.07.2021   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmObčas se vyplatí změnit žánr filmů, na něž se díváte. Možná trochu pochopíte ty, kdož slyší na slovo "akční film." Právě mlovníkům akčních velkopodívaných je určen film CON AIR, v něž osamocený Nicolas Cage čelí bandě zlotřilců, které ztvárnili m.j. John Malkovich, Steve Buscemi či Danny Trejo. Podívaná jen pro silné nervy!

KRÁLOVNA ALŽBĚTA - TV tip - provdala se za svou vlast   02.07.2021   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmStrhující britský historický velkofilm plný napětí a skvělých hereckých výkonů, dokonalé zachycení atmosféry alžbětínské Anglie, ale také dvorních intrik a boje o moc. To je KRÁLOVNA ALŽBĚTA.

LEGENDA O SOVÍCH STRÁŽCÍCH - TV tip - I v ptačí říši bojuje dobro se zlem   25.06.2021   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmCelovečerní animované filmy se staly již navštěvovanými a oblíbenými atrakcemi v nabídce kin. Jsou lákavé nejen pro děti, ale svůj zájem projevují i ti starší diváci. Jeden takový příběh tentokrát z ptačí říše si můžete opakovaně vychutnat  i nyní na své televizní oberazovce. Vzhledem k drsnosti a temnosti některých scén je však určen spíše starším dětem a dospělým.

SPLAŠENÝ VLAK - TV tip - dramatická cesta za svobodou   18.06.2021   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmVe splašeném vlaku se na cestě za svobodou ocitají dva uprchlí zločinci. Vlak nabere neskutečnou rychlost a stejné obrátky nabere film SPLAŠENÝ VLAK s nímž původem ruský režisér Andrej Končalovskij silně zabodoval v Americe a šokoval diváky na celém světě.

Starší články - strany: 1 2 3  4  5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... až 129

Celkový počet stran Rozhledny je 129. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0563 s