Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pondělí 23.5.2022, svátek má Vladimír 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13214
Komentářů: 11302


MěřeníFilm - Chodíme za vás do kina aneb co musíte určitě vidět

KOČÁR DO VÍDNĚ - TV tip - Iva Janžurová a Jaromír Hanzlík ve válečném dramatu   11.06.2021   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky Film.Mimořádné dílo české kinematografie. Komorní příběh o ženě, jíž Němci za války zabili muže a ona je přesvědčena, že má právo na pomstu. Jenže spravedlnost a naplnění práva války nakonec mají v rukou jiní..

Piráti na vlnách – TV tip – Anglii zaplavil rock´n´roll…   04.06.2021   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky Film…ne však z oficiálních rozhlasových stanic, ale z pirátských rádií. Statistiky uvádějí, že v době největší slávy britské pop muzik hrála rock´n´roll jen BBC a to jen 45 minut denně. Touhu posluchačů po „jiné“ hudbě náležitě plnily pirátské stanice, které vysílaly i vládou potlačované žánry. První takovou stanicí a vůbec nejoblíbenější bylo tehdy Radio Caroline, vysílající od roku 1964 z paluby lodi kotvící u pobřeží Essexu. 

SEDM LET V TIBETU – TV tip - Brad Pitt na cestě na osmitisícovku   28.05.2021   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmFilm podle skutečných událostí z konce třicátých a začátku čtyřicátých let minulého století. Cesta rakouského horolezce přes zajatecký tábor až do Lhasy a hlavně k vlastnímu poznání a probuzení.

SPOLEČNOST MRTVÝCH BÁSNÍKŮ – TV tip – škola základ života?   21.05.2021   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmŽe je „škola základ života“, nám řekl už v roce 1938 titul filmu Martina Friče. Ale jistě znáte i české úsloví „Učení – mučení.“ Jak udělat ubíjející, jednotvárné vyučování přitažlivé a pro žáky zajímavé? Záleží na učiteli. Jeden vskutku originální přichází na podzim roku 1958 do americké Welton Academy v americké Nové Anglii. Do školy, jejímž  heslem je „Tradice, Čest, Kázeň, Dokonalost“ vnese takový vzruch, že to nemůže dopadnout dobře...

Outdoorové filmy do kin! Kupte si online vstupenku nebo DVD!   20.05.2021   redakce   Film  

Přečíst tento článek z rubriky Film

Pomozte 19. ročníku MFOF dostat dobrodružné filmy do kin! je název projektu, který jsme právě dnes spustili na HITHITU, a na jehož dokončení máme 45 dní.

Dobrodružství, příběhy, napětí - to je to, co festivalové filmy nabízí. Staňte se součástí festivalu a pomozte dobrodružným filmům, aby se dostaly do kin a k divákům! Budeme moc rádi, pokud se nás rozhodnete podpořit a získáte tak i jedinečné festivalové ceny!

Obsese jménem Bodyguard   07.05.2021   Kateřina Sovová   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmCenami ověnčená, fanoušky opěvovaná minisérie Bodyguard konečně vstupuje na české obrazovky. Česká televize avizuje premiéru 1. dílu na dnešní večer, a mojí svatou povinností tak je, abychom si o tomto mimořádném počinu, původně z produkce BBC, něco málo pověděli. Tak či onak, remake legendárního filmu s Whitney Houston nečekejte.

FÚSI – TV tip – Něžný obr plný neopětované lásky   07.05.2021   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmTěžko byste hledali většího antihrdinu filmu. Titulní Fúsi je stopadesátikilový hromotluk, který v životě trpí. Pracuje na letišti, kde vozí vozíky se zavazadly k letadlům a musí snášet časté posměšky kolegů. Žije osaměle s matkou Fjolou a i ve svých více než čtyřiceti letech je stále panic. Přesto všechno jeho příběh v islandsko - dánském filmu režiséra Dagura Káriho je dojímavý a divácky zajímavý.
 

PARADE – TV tip – průvod Pride parade v Srbsku   30.04.2021   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmCena diváků Panorama  na Berlinale 2012 a hlavní cena Ekumenické poroty za mimořádný střet sociálních hodnot a problémů naší společnosti.plus  nominace na Teddy Award, což je nejvýznamnější společensky i politicky uznávaná queer filmová cena -  to jsou ocenění filmu srbského režiséra Srdjana Dragojeviče PARADE. Nepočítaje divácký ohlas na celém světě...
 

TADY TO MUSÍ BÝT – TV tip – Shean Penn v netypické roli zastupuje otce   23.04.2021   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmOsud vás někdy zavede na cestu, která by vás před chvíli ještě vůbec nenapadla. Sláva bývalého lídra rockové kapely Cheyenne and Fellows již před časem pominula, Cheyenne dosáhl padesátky a ze své slávy těží jen utrácením honorářů z bývalých vystoupení. 

DĚTI MOJE – TV tip – Na Havaji nemusí být vždy havaj   16.04.2021   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmŽe život přináší nečekané komplikace poznává v tomto filmu George Clooney v roli otce dvou dcer. Žije sice na Havaji, kde je údajný ráj na zemi, je finančně zabezpečený, úspěšný, poměrně šťastně ženatý, ale...

PRAVIDLA MOŠTÁRNY – TV tip - Pravidla jsou na to, aby byla porušována   09.04.2021   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmFilmové přepisy známých literárních děl bývají většinou ve stínu předlohy. Jak tomu bude u románu populárního Johna Irvinga PRAVIDLA MO&STÁRNY (vyšel v plzeňském Mustangu 1994) mohou mymí opakovaně posoudit televizní divácí na programu Prima Max ve stejnojmenném filmu amerického režiséra švédského původu Lasse Hallströma.

SÍLA SRDCE – TV tip – Terorismus mění životy nevinných   02.04.2021   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmKdyž 11. září 2001 dvě letadla narazila do budov World Trade Centre, svět se změnil. Být několik týdnů po této události novinářem, Američanem a navíc Židem a nacházet se uprostřed výbušného centra džihádu v pákistánském desetimilionovém lidském mraveništi Karáčí, které má temnou pověst mezinárodní teroristické základny, je pro dopisovatele Wall Street Journalu Davida Pearla riziko první kategorie.
 

TAKOVÁ ZVLÁŠTNÍ RODINKA – TV tip – Návrat nehodného otce   19.03.2021   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmDvaadvacet let si užíval Royal Tenenbaum (v podání Gene Hackmana) světských radostí plnými doušky. Velký milovník žen a života opustil  manželku a tři děti a vydal se do světa. Jenže co teď, když je bez peněz a přátel, kteří by mu pomohli? Tak se pustí do riskantní hry – vymyslí si, že je smrtelně nemocný a apeluje na soucit svých blízkých. Ti už dávno mají své starosti a problémy, ale bývalého manžela a tatínka nemůžou nechat v bryndě, ne?

Starší články - strany: 1 2 3 4  5  6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... až 129

Celkový počet stran Rozhledny je 129. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0434 s