Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je sobota 21.5.2022, svátek má Monika 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13212
Komentářů: 11302


MěřeníFilm - Chodíme za vás do kina aneb co musíte určitě vidět

LEPŠÍ UŽ TO NEBUDE – TV tip – napravený Jack Nicholson   18.12.2020   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmMáte už dostr rozteskněných a rozněžnělých vánočních pohádek. Už vás nebaví jen zářící svíčky, dětičky i babičky? Je čas změnit pohled - co takhlese v televizi podívat na jednoho nesneitelného, protivného chlapa v podání Jacka Nicholsona?  I když titul filmy by se mohl vztahovat třeba i na české poměry, coronavirovou krizi či na ekonomiku, v tomto filmu půjde jen a jen o lidské vztahy. A také mu příliš nevěřte – vezměte jed na to, že to lepší bude…

Lucie Zedníčková s Jaromírem Noskem tvoří pár v novém filmu!   16.12.2020   Aneta Šimonková   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmPřestože současná situace kultuře nepřeje, natáčení filmů pozastaveno nebylo. Tvůrčí práce na filmu Když prší slzy tedy pokračují a objevují se v něm další známé tváře. Režisérka snímku, který poukazuje na problematiku domácího násilí, do jedné z rolí submisivní ženy obsadila Lucii Zedníčkovou, jejího despotického muže hraje Jaromír Nosek.

Omylem fenomenálním hercem   15.12.2020   Michaela Wilhelmová   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmKdo? Vlastimil Brodský, který se narodil právě 15. prosince roku 1920. V životě měl celkem jasno - chtěl studovat tanec. Dokonce žil i v domnění, že se k jeho studiu přihlásil. Překvapené zjištění, že se stal tento introvert adeptem studia hereckého, přehlušil propuknuvší talent, dřímající kdesi pod slupkou nenápadného chlapce.

Michaela Nosková s partnerem učí herečky sebeobraně!   14.12.2020   Aneta Šimonková   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmTréninky sebeobrany jsou mezi lidmi čím dál více oblíbenější. Motivace těch, kteří se do kurzů přihlásili, se přitom různí. Herečky filmu Když prší slzy Aneta Kernová a Hana Drozdová si tréninky poprvé vyzkoušely právě v rámci natáčení tohoto filmu. A obě se rozhodly, že budou ve výuce pokračovat. Zásadní podíl na jejich zájmu měl trénink s Jindřichem Čandou, partnerem zpěvačky Michaely Noskové.

Festival BOOK THE FILM 2020   14.12.2020   Eve Edwards   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmVe dnech 11.- 13.12. 2020 proběhl již čtvrtý ročník festivalu Book the Film. Letos ze zištných důvodů musel festival vyletět na virtuálních křídlech online streamování. Organizátorka, Jaroslava Dvorská, se postarala také o dramaturgii a záštitu opět převzala Městská knihovna hlavního města Prahy. Letošní upoutávka se inspirovala příběhem Krásky a zvířete, interně nazváno Kráska a Zombie… uznejte sami (viz odkaz na konci článku).

JEDEN MUSÍ Z KOLA VEN – TV tip - V britské tajné službě je špion - jenže kdo?   11.12.2020   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmSe třemi nominacemi šel před devíti lety do soutěže o Oscara film JEDEN MUSÍ Z KOLA VEN. Přestože sošku nezískal ani znamenitý Gary Oldman za herecký výkon, nebyla udělena za adaptovaný scénář a s nepořízenou odešel i zkušený Alberto Iglesias se svým hudebním doprovodem, neznamená to vůbec, že film se nepovedl. Ve svém žánru špionážního dramatu je stále na předním místě a setkal se jak s přízní kritiky, tak i s diváckým ohlasem.
 

HELIMADOE – TV tip – Co skrývá podivný název?   04.12.2020   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmKdo četl román Jaroslava Havlíčka, poprvé vydaný v roce 1940, si na otázku v titulku odpoví snadno. Kdo viděl stejnojmenný film Jaromila Jireše z roku 1993 také ví své. Těm ostatním, kteří se nechají zlákat nynější televizní reprízou filmu HELIMADOE to prozradíme v závěru tohoto článku.

ANNA A KRÁL – TV tip – romantická historická podívaná   27.11.2020   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmNení pochyb o tom, že film, pokud je velkolepou podívanou, snáze přitáhne diváky. Tuto podmínku splňuje film režiséra Andy Tennanta ANNA A KRÁL, který se právě v předvánočním čase opakovaně dostává na televizní obrazovku. Jde již o třetí zpracování autentických deníků Anny Leonowensové a dotýká se skutečných událostí ze siamského království v druhé polovině devatenáctého století.

Film Když prší slzy odkrývá zákulisí domácího týrání   25.11.2020   Aneta Šimonková   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmAčkoli lidé raději sledují komedie, v životě lidském je mnoho témat, na která je třeba poukazovat. Jedním z nich je násilí ve vztahu. A je celkem jedno, jestli jde o násilí na ženě nebo muži. I když... Ženu ani květinou neuhodíš! Protože smutných případů domácího násilí má kolem sebe i režisérka Michaela Semela docela dost, rozhodla se /na jejich základě/ napsat scénář a posléze natočit na toto téma film.

VÍTĚZOVÉ A PORAŽENÍ – TV TIP – sport je boj, ale život není?   20.11.2020   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmKdo si přečte, že film VÍTĚZOVÉ A PORAŽENÍ je o sportu, navíc o sportu u nás nepříliš známém a oblíbeném, neměl by přepínat na jiný televizní kanál. Film známého režiséra Olivera Stonea totiž není jen o sportu – drama z tohoto prostředí může být i paralelou vztahů v reálném životě. Ve sportu musí někdo prohrát, aby mohl jiný vyhrát (pokud nepřijmene remisu, což mnohdy možné není). V životě je to složitější, nikdy není úplně jasný vítěz a poražený, ale metody boje o dominanci jsou však mnohdy tvrdší a zákeřnější než ve sportu „chlapů proti chlapům“.
 

NEPŘÍTEL STÁTU – TV tip – Není kam se schovat   13.11.2020   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmSkutečně si myslíte, že máte soukromí? Své místo, kde máte své tajnosti, kde vás nikdo nemůže vidět, ani slyšet vaše hovory? Skutečně si myslíte, že nikdo nemůže vysledovat, kde se skutečně v současné době nacházíte, co děláte či s kým právě hovoříte? Nebuďte naivní, to, co ještě před nějakými třiceti čtyřiceti lety budilo oprávněnou hrůzu v tehdejších čtenářích sci-fi, je dávno skutečností, o níž netušíte. Vyspělá technika dokáže téměř nemožné a schovat se před ní není kam ani jak.

TAKOVÍ JSME BYLI - TV tip - trocha nostalgie se slavnými herci   06.11.2020   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmZdálo se, že láska může setřít veškeré rozdíly. To by ale nesměla zasahovat drsná doba a politika. Robert Redford a Barbra Streisandová v milostném, politickém a nostalgickém příběhu TAKOVÍ JSME BYLI.

Legenda jménem Lee   31.10.2020   Kateřina Sovová   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmKdyž 30. března roku 1993 přicházeli členové filmového štábu Vrány, dnes již kultovního gothického snímku, do práce, nikdo z nich netušil, že nadcházející noc poznamená jejich životy navždy. Do konce natáčení chybělo pouhých osm dní. Osm dní, které dělily představitele hlavní role, mladého herce Brandona Lee, od splnění jeho snu - průlomu v jeho dosavadní kariéře. Čtrnáct dní mu pak scházelo do vytoužené svatby s ženou, kterou hluboce miloval. Nic z toho se však nikdy nestalo. A je to právě čas Dušiček, či, chcete-li Halloweenu, kdy si fanoušci Vrány po celém světě připomínají nejenom Vránu, ale také tohoto, v mnohém inspirativního, muže...

Starší články - strany: 1 2 3 4 5 6  7  8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... až 129

Celkový počet stran Rozhledny je 129. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0402 s