Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pátek 15.11.2019, svátek má Leopold 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 500
Registrovaní čtenáři: 504
Publikovaných článků: 12758
Komentářů: 11041


MěřeníFilm - Chodíme za vás do kina aneb co musíte určitě vidět

ZPĚTNÝ RÁZ- další případ Enzo MacLeoda v románu Petera Maye.   30.10.2018   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmPeter May je oblíbený autor detektivních románů. Díky nakladatelství HOST nacházejí i u nás velké množství čtenářů. O románech trilogie z ostrova Lewis (SKÁLA, MUŽ Z OSTROVA LEWIS A ŠACHOVÉ FIGURKY) jsme ve webmagazinu.cz psali, stejně tak jako o románech OSTROV ENTRY a UMRLČÍ CESTA. Všechny se odehrávají v nehostinném severu Skotska a May dokáže s nebývalým mistrovstvím nastínit drsnost těchto krajů tak, že čtenáři naskakuje mráz po celém těle (a to nejen z popisovaných dramatických situací). Oblíbená je i šestidílná série čínských thrillerů s mladým komisařem Li Jenem a americkou soudní lékařkou Margaret Campbellovou.
 

POŠŤÁK VŽDYCKY ZVONÍ DVAKRÁT – TV tip   26.10.2018   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmZneklidňujícím skandálem opředený a vášněmi protkaný je příběh ústřední dvojice amerického filmu režiséra Boba Rafelsona natočeného v roce 1981 podle kriminálního románu autora „drsné školy“ Jamese M. Caina. Jde již o čtvrté zfilmování stejného námětu, zřejmě nejlepší a předloze nejvěrnější.
 

NEBEZPEČNÉ ZNÁMOSTI podle Rogera Vadima – TV tip   19.10.2018   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmŘíci před aspoň mírně zkušeným divákem NEBEZPEČNÉ ZNÁMOSTI odpoví bez zaváhání, že jde o v kinech i vícekrát v televizi uvedený film Stephena Frearse o dvojici dekadentních šlechticů, kteří se vyžívají v cynickém rozvracení milostných vztahů a rafinovaných aférách. Když už si nevzpomenou na hůře vyslovitelné jméno podněcovatelky frivolních postupů svého milence markýzy der Merteuil pak jistě padne jméno toho, kým manipuluje – vikomt de Valmont. A tohle jméno vyvstane v mysli okamžitě i podruhé, protože tak se jmenuje film Miloše Formana, který vznikl téměř v současné době podle stejné předlohy.
 

NEUVĚŘITELNÁ CESTA – TV tip – Po čtyřech napříč Amerikou   12.10.2018   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmJak dojímavé, jak působivé jsou vždy příběhy zvířátek. A nejen pro malé děti. Někdy si popláčí i dospělí. Ať jsou „hrdinové“ animovaní (jako třeba v případě filmů 101 DALMATINŮ nebo LADY A TRAMP), nebo „hrají“ živě jako herci skuteční psíci i jiná zvířátka, tak se dojetí nad problémy a problémky postaviček ze zvířecího světa většinou dostaví. Americká NEUVĚŘITELNÁ CESTA režiséra Duwayne Dunhama rozhodně v tomto směru nezklame. Naopak...
 

VELKÉ NESNÁZE V MALÉ ČÍNĚ – TV tip – Souboj černé a bílá magie   05.10.2018   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky Film

I umění milovný filmový divák občas potřebuje oddech od nervy drásajících dramat a potěšit se filmem, při němž nemusí příliš myslet, ale jen a jen si ho užívat. Ve filmu zkušeného režiséra akčních filmů a hororů Johna Carpentera se můžete přenést do tajemných a neuvěřitelných míst pod čínskou čtvrtí San Franciska, kde žijí duchové dávno zemřelých Číňanů.
 

BE2CAN i ve vašem kině   01.10.2018   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmBe2Can je výběrová přehlídka prvotřídních festivalových snímků z tří nejrestižnějších světových filmových festivalů - Berlinále, Benátek a Cannes. Filmový projekt Be2Can vznikl v roce 2014 s úmyslem prosadit do české a slovenské distribuce filmy z hlavních soutěží nejvýznamnějších evropských festivalů a vytvořit pro ně důstojné prostředí. Letos se přehlídka se uskuteční od 3. - 9. října v pražských kinech Lucerna, Evald, Atlas a Pilotů a v dalších 19 městech ČR včetně Plzně a nabídne celkem 12 titulů.
 

SMYSLNÁ ORCHIDEJ – TV tip – Carré Otisová a Mickey Rourke naživo a natvrdo   28.09.2018   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmPokud nejste již otráveni či znechuceni (nebo také napruženi) různými „odstíny šedé“ pak nám dovolte pozvat vás k televizi na poněkud krotší, ale zjevně smyslnější erotickou podívanou. Je to již řádka let, kdy do našich kin pronikl dlouho utajovaný žánr erotického filmu. Jednou z prvních vlaštovek byl mimořádně úspěšný film DEVĚT A PŮL TÝDNE režiséra Adriana Lynea podle novely Elizabeth McNeillové.

ČEST RODINY PRIZZIŮ – Velké peníze a velká láska pod dozorem mafie   21.09.2018   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky Film

Když se zasloužilý a zkušený mafián zamiluje,měl by vědět, co je jeho drahá zač. I z nevraživého trochu prostoduchého drsňáka s postavou a tváří Jacka Nicholsona udělá zamilovanost divy. Když pozná blonďatou Irenu (Kathleen Turnerová) je odhodlán pro svou lásku zlomit všechny předsudky. Co se v masce přitažlivé milenky a později manželky skrývá, zjistí mnohem později...

LEON – TV tip – „polepšený“ zabiják, mstící se dívenka   14.09.2018   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmProč diváci v kinech tolik oblibují násilí, krvavé scény a zabíjení? Možná proto, že je to „jenom v kině“ a do jejich poklidného života to přináší vzruch a vypjaté emoce. Při filmu LEON francouzského režiséra Luca Bessona si „krvelační“ diváci přijdou na své, ale film má i silné umělecké ambice. „Existuje-li jemný, ale klíčový rozdíl mezi filmy brutálními a filmy o brutalitě, patří LEON jednoznačně k těm druhým,“ napsala Irena Reifová.
 

SPÁČI – TV tip - jedna chyba, tvrdý trest, zasloužená pomsta   07.09.2018   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmNerozlučná čtveřice kamarádů, kteří prožívají relativně hezké dětství. Bohužel je osud vrhl do neslavně proslulé newyorské čtvrti Hell´s Kitchen (Pekelná Kuchyně), což je místo lichvářů, hráčů a pouličních gangů. Není to místo pro padavky, ale tihle kluci na prahu dospělosti se tu cítí jako ryby ve vodě. Až do chvíle, kdy z mladické nerozvážnosti ukradnou párek řeckému párkaři a jeho nehlídaný vozík způsobí smrt jednoho muže.
 

MARKETA LAZAROVÁ - nejlepší český film všech dob   31.08.2018   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky Film

Mimořádný film, který byl v roce 1994 na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech zvolen nejlepším českým filmem všech dob. Tento titul obhájil i v anketě pořádané v roce 1998. Filmová rapsodie, jak ji nazvali autoři scénárista František Pavlíček a režisér František Vláčil, zavede diváky do druhé poloviny 13. století. Tuto dobu dnes vnímáme jako romantickou vizi hlubokých lesů, kamenných bytelných hradů a romantických lásek. Skutečnost však byla mnohem drsnější – křesťanství svádí tuhý boj s pohanskými kulty, lidský život má jen pranepatrnou cenu a královské cesty přepadávají loupeživí lapkové. Jen láska je stejná jako dnes.
 

Ten pravý, ta pravá   29.08.2018   Kateřina Sovová   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmKeanu Reeves a Winona Ryderová v netradiční roli dvou osamocených cyniků, které vrtkavý osud nečekaně svede dohromady, aby společně strávili čas na svatbě společných přátel. Ačkoliv zápletka i obsazení nové romantické komedie Ten pravý, ta pravá startující tento týden v kinech, nezní vůbec špatně, z výsledku jsem byla hodně rozpačitá.
 

TENKRÁT NA ZÁPADĚ – TV tip – Nejslavnější westernová melodie smrti   24.08.2018   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmNechce se tomu věřit, ale je tomu letos 115 let, kdy se v kinech objevil první western VELKÁ ŽELEZNIČNÍ LOUPEŽ. Založil tak typicky americký žánr, který si Hollywood pečlivě pěstoval. Když žánr začal v padesátých a šedesátých letech trochu skomírat, objevil se znenadání konkurent v Evropě. V Itálii se pustili do nesnadného souboje dva režiséři: Sergio Corbucci dal prvnímu italskému westernu název MASAKR VE VELKÉM KAŇONU a v témže roce 1964 natáčí později slavnější Sergio Leone (pod pseudonymem Bob Robertson) film PRO HRST DOLARŮ. Přes úšklebky amerických kolegů se italský „spaghetti western“ stal pojmem a jeho hlavní díla se stala legendou.
 

Starší články - strany: 1 2 3 4 5 6  7  8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... až 124

Celkový počet stran Rozhledny je 124. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2019 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.2715 s