Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Kulturní akce . RSS . Tiráž ...  Dnes je neděle 23.7.2017, svátek má Libor 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 497
Registrovaní čtenáři: 1754
Publikovaných článků: 12174
Komentářů: 10720


MěřeníLiteratura - Recenze, postřehy a rozhovory z literárního světa

Bradbury a tetovaný   17.07.2017   Ivo Fencl   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaBradbury po tom člověku osobně nekreslil, nicméně o něm napsal...
Anotace Ilustrovaného muže označuje za „nejdůležitější sbírku“ Raye Bradburyho, je to však trochu reklama. Nebo ne? Marťanská kronika je koneckonců i román (a nejen sbírka povídek) a navíc mate, že je nám většina povídek Ilustrovaného (či vlastně potetovaného) muže známa z časopiseckých vydání i jiných sborníků. Savana, Nultá hodina, Kaleidoskop, Město, Raketa, Psanci, Dlouhý déšť...

Jíme zdravě s fitrecepty aneb jak vařit jednoduše, chutně a skvostně   16.07.2017   redakce   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaZdravě, chutně a především snadno a rychle. To je devízou kuchařky, kterou vydávají tři studenti. Jíme zdravě s Fitrecepty vznikl původně jako online projekt, po velikém ohlasu vzniká i první tištěná kuchařka, která nabízí 120 prověřených receptů. Najdete ji na pultech knihkupectví za 349 korun.

Kouzelníkův únik z reality   11.07.2017   Veronika Švarcová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaPokud čtete několik desítek anotací týdně, můžete je velmi často dokončit za autora. Opakují se, navozují přibližě stejné události, zápletky, jenom jména se naštěstí mění.
U knihy Kouzelníkův únik z reality vše nějak nesouhlasilo. Muž, kouzelný les, magický svět a zápletka vybočující z reality, přesto se odehrávající v současném světě. To lákalo.
Na lákavá slova většiou nedám, přesto v tomto případě jsem ráda po knize sáhla. Jak dopadlo mé "setkání" ?

Jak to (prý) začalo se Stínadly   06.07.2017   Ivo Fencl   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaZvlášť děti mívají jednu typickou touhu: zvědět, co bylo „předtím“. Kladou všetečné otázky. Sice ne každý příběh generuje jejich zvědavost, ale dejme tomu základy Ostrova pokladů na ní přímo stojí. A ne? Ano. A například v románu Porto Bello Gold (Londýn 1924) zužitkoval dotyčnou šanci Arthur Douglas Howden Smith (1887-1945), americký to spisovatel. Jeho dílo přeložil právě před třiceti lety do slovenštiny Pavel Branko, vyšlo pak i česky a vrcholí sekvencemi s tituly Kapitán Bill Bones či Darby McGraw, sem ten rum!, ale co naplat, se spisovatelem Josefem Pecinovským zůstanu za jedno. Knížka jest to nevalná, snad i zbytečná.

Co nového o Foglarovi?   02.07.2017   Ivo Fencl   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky Literatura1.
Nový, šestý Sborník nezávislých foglarovců se objevil na přelomu letošního jara s létem i dík jisté půjčce, ale proti roku 2014 (kdy se vyhoupl na světlo pátý), rezonuje vše lépe a sešit č. 7 se nejspíš taky vynoří ještě letos. Na tři léta se ovšem protáhla pauza, do jejíhož začátku (2009) se sborníky objevovaly rok co rok.

1. česko-německé literární putování   01.07.2017   redakce   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky Literatura

V rámci 1. česko-německého „muzikálního literárního putování“ po Krušnohoří se představí soubor povídek z Krušných hor pod názvem „Stíny nad Krušnými horami“. Jedná se o soubor povídek současných regionálních spisovatelů z českého a saského Krušnohoří. Pět českých a šest německých autorů nabízí v této knize čtenářům ty nejzajímavější příběhy z oblasti Krušných hor. Současnost se prolíná s minulostí, realita každodenního života s dávnými pověstmi, putování kouzelnou krajinou končí nezřídka zločinem. 

MÉ JMÉNO JE NIKDO – thriller Kristen Orlando   30.06.2017   Stanislav Polauf   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaNebýt prologu tak kniha začíná jako typický dívčí román – školní starosti, spolužačky, pozvání na večírky, koukání po klucích atp. Jenže už od začátkuje jasné, že mladé středoškolačce Reagan a jejím rodičům jde o život. Uniknou a vyprávění může zhruba po roce pokračovat...

Hastrmanka Evelínka pohladí dětskou duši   29.06.2017   Renata Šindelářová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaMám radost. Roztomile nezbedná Hejkalka má sestru. Hastrmanku Evelínku. Obě postavy vytvořila spisovatelka Petra Martišková a obě jsou velmi povedené a mají podobnou povahu. Jsou hravé, velmi zvídavé, nenchají si nic líbit a nemají rády povinnosti. Obě také mají obrovské srdce. Každá z nich ale prožije docela jiný příběh plný dobrodružství, který jim přinese nové poznání sama sebe. Příběh psaný tak s takovou lehkostí, že pohladí dětskou duši. Přesně takový typ literatury dnešní děti potřebují. Daleko od počítačů a elektronických hraček, daleko od násilí a stresu, blíž k přírodě a k přátelství. 

Ztraceni v čase   22.06.2017   Radka Zadinová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaGamebooková kniha spisovatelky Renaty Šindelářové, kterou zrovna vydalo nakladatelství Portál "Ztraceni v rudolfinské Praze" není jen tak obyčejná kniha o obyčejných dětech - a možná právě proto, ačkoli je určená především dětem ve věkové kategorii od 9 do 13 let, její kouzlo osloví i ty, kteří se této kategorii zcela vymykají. Jako například já. A nemyslím si, že budu ojedinělý případ.

Když promluví srdce   20.06.2017   Radka Zadinová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaDlouho očekávaná kniha autorky velmi známé a oblíbené Selekce dorazila na knižní pulty - a také do mých rukou. Konečně!!! Držet ji v ruce a třást se nedočkavostí jak to celé dopadne není jen údělem náctiletých, kterým je především tato série určena. I mnoho věkem zaprášených žen, které dávno vyrostly z puberty, se tímto příběhem nechá rádo pohltit. Mezi nimi i já. Už jsem psala o Selekci, na kterou volně navazuje Dcera - a ta otevírá nový příběh, novou Selekci, jen v obráceném sledu: Stojí tu totiž dívka, princezna Eadlyn, a proti ní 35 nápadníků, ze kterých by si měla vybrat toho, s kým stráví zbytek života. Nikdy není jednoduché učinit volbu, která vám změní život a která ho i částečně předurčí. Ale jako dcera, jež je vychovávána k tomu, že jednou nastoupí na trůn a převezme korunu, to Eadlyn nemá o nic jednodušší. Právě naopak. Koruna tuto sérii uzavírá.

Evangelium podle Foglara???   19.06.2017   Ivo Fencl   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaEvangelium podle Jaroslava Foglara (zbrusu nová kniha na trhu) končí zajímavou, ne-li přímo klíčovou otázkou. Je-li ten dotaz ovšem místným, váhám. Radši se naň soustřeďme.
Autor knihy Pavel Hošek totiž uvažuje takto: „Dáme-li do závorky víru v nebeskou záruku, že zvítězí dobro nad zlem, není vůbec jasné, proč by vlastně mělo dobro nutně zvítězit; a koneckonců. v jistém smyslu není jasné ani to, proč bychom měli být za každou cenu na straně dobra, a to i tehdy, když se nikdo nedívá...“

Útěk za láskou   17.06.2017   Radka Zadinová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaRáda bych čtenářům Webmagazínu Rozhledna, a nejen jim, představila další novou knihu mé oblíbené autorky Petry Martiškové, již vydalo nakladatelství Alpress právě teď jako horkou novinku. Petra zdá se nabrala příznivý vítr a vyráží pozvolna dobývat svět - a to nejen touto knihou. Ačkoli jsem už odrostla věku náctiletých - a to poměrně dávno - přece jen se sem tam ráda vracím do těch dob, kdy mou jedinou starostí bylo snít o lásce a představovat si svého prince na bílém koni.

„Já blogerka“ po třicítce? Rarita. Ale české ženy ji milují!   14.06.2017   Aneta Šimonková   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaBlogerka, copywriterka a fotografka Jana Kuželová, o sobě často mluví jako o ženě třicet plus.  Jsem žena 30+ je i název jejích Facebookových stránek, které čítají více než 18 000 fanoušků. Aktuálně se prezentuje jako jeden z nejoblíbenějších blogů pro ženy, ve své knižní prvotině s názvem „Já blogerka“.

Starší články - strany: 1  2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... až 168

Celkový počet stran Rozhledny je 168. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . Kulturní akce . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2017 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.285 s