Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je středa 20.6.2018, svátek má Květa 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 498
Registrovaní čtenáři: 496
Publikovaných článků: 12424
Komentářů: 10765


MěřeníLiteratura - Recenze, postřehy a rozhovory z literárního světa

O knize Nikdyuš, která chtěla být nový Potter, ale nemá na to   18.06.2018   Ivo Fencl   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky Literatura„Pokud nejsi upřímná, rozhodná a statečná, pak nezáleží na tom, jak jsi nadaná.“
Z knihy Nikdyuš.

Chovejte se jako kočka!   04.06.2018   Katka Sova   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky Literatura

Kočka je váš nejlepší kouč! Tedy, tvrdí to spisovatel Stéphane Garnier. Co je na tom pravdy se tak dozvíte jedině v případě, že přečtete jeho jedinečný návod na lepší život. Minimálně jeden z těch 9 které máte.

TAJEMNÉ: Kelly Barnhillová: Dívka, která upíjela měsíc   02.06.2018   Renata Petříčková   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky Literatura„Uprostřed lesa byla malá bažina – bublající, sirná a jedovatá, napájená a ohřívaná podzemní, neklidně spící sopkou a pokrytá mazlavým slizem, jehož barva se v závislosti na ročním období měnila od jedovatě zelené přes bleskově modrou až po krvavě rudou...“ Vítejte. V oparu bažin se skví tajemství. 

Barack Obama doporučuje   28.05.2018   Katka Sova   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky Literatura...novinku z produkce nakladatelství Jota. Pokud by vám toto nestačilo, vězte, že knížka Podzemní železnice byla oceněna jak Pulitzerovou cenou, tak prestižní National Book Award 2016. A nutno podotknout, že obsah vypadá více něž zajímavě.

Drak přichází   21.05.2018   Radka Zadinová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaTak je to konečně tady. Princezna Lia se vrátila a s ní všichni, které jsme si tak oblíbili: Tajemný, nečitelný Rafe, nepředvídatelný, jizvami poznamenaný Kaden, zraněná, opuštěná Pauline... Po předchozích knihách "Falešný polibek" a "Zrádné srdce" už víme, že ne všichni jsou těmi, za které se vydávají. Každá z tváří, které nám spisovatelka Mary E. Pearsonová naservírovala a tak barvitě vykreslila, má ne dvě, ale několik tváří, v nichž se čtenář často jen velmi těžko vyzná. A to je možná záměr. A možná je to prostě jen život. Protože tak to je.

BOJOVNICE – román o dospívání v době války od Lesley Pearce   20.05.2018   Stanislav Polauf   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaPříběh na který nezapomenete či Román, který fascinuje celý svět. Dvě stručné charakteristiky objemného románu britské autorky Lesley Pearce BOJOVNICE, který přichází na náš knižní trh.

Enneagram, Devět tváří duše   19.05.2018   Renata Petříčková   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaMožná jste to právě vy.

„Devítky vždy znovu samy sobě naletí. Jedna mladá žena vypráví následující příhodu: je v knihkupectví a přijde jí do ruky kniha s titulem „Váhavec“.

Historie není nuda!   14.05.2018   Katka Sova   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaIlustrované dějiny moderní Evropy - nakladatelství Jota představuje dějepis, který zaujme vašeho potomka i jeho prarodiče.

Těhu v běhu? Byli jsme při tom   06.05.2018   Michaela Wilhelmová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaDá se v těhotentsví uběhnout bez následků závod? A jak se dostat po porodu zase do formy? Nejen na to vám poskytne odpovědi knížka Těhu v běhu. Její minikřest proběhl stylově dnes na Staroměstském náměstí v rámci pražského Volkswagen Maratonu na stánku časopisu o běhání Run. Publikace zaujme deníkovou formou i řadou praktických rad, a to daných jak praxí, tak vyjádřením odborníků. 

Kráska přichází   05.05.2018   redakce   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaLiterární debut Adriany Šindelářové, též přispěvatelky našeho webu, se podle všeho velmi povedl. Téma starověkého Egypta je lákavé pro mnoho čtenářek i čtenářů a podle prvních hodnocení na literárních stránkách je znát, že příběh s názvem Kráska přichází bude poutavě emotivní a snad i zaútočí za žebříčky knih s nejlepším hodnocením.

Svědectví z nitra nejkrutějšího totalitního režimu dneška   29.04.2018   redakce   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaV těchto dnech vychází vůbec první soubor protirežimních povídek od žijícího autora, který se podařilo propašovat ze Severní Koreje. Jeho autor tvořící pod pseudonymem Bandi přináší místy až satirickou kritiku stranických praktik a obraz zoufalého každodenního boje za špetku lidské důstojnosti. Povídkový soubor Žaloba, který vyšel již ve více než 35 zemích světa a vzbudil velký ohlas v zahraničních médiích, vydává nakladatelství Plus v překladu Davida Petrů.

Plavby sebevrahů?!   23.04.2018   Katka Sova   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaNa primitivních plavidlech napříč oceány –s úvodním slovem Thora Heyerdahla jr., Miroslava Zikmunda, Miloslava Stingla, Petra Horkého a doslovem Niny Ingrišové.

Surrealistky a surrealisté   19.04.2018   Ivo Fencl   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky Literatura„Na první pohled se tvorba některých fantazijních malířů docela podobá dílům opravdových surrealistů, ale ve skutečnosti stojí surrealismu asi tak blízko, jako se má Disney k Hieronymu Boschovi.“ Desmond Morris
Dítě štěstěny, talentovaný zoolog Desmond Morris (*1928) se dožil 24. ledna devadesáti let.

Starší články - strany: 1  2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... až 175

Celkový počet stran Rozhledny je 175. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2018 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.2456 s