Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Kulturní akce . RSS . Tiráž ...  Dnes je neděle 22.10.2017, svátek má Sabina 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 498
Registrovaní čtenáři: 1758
Publikovaných článků: 12273
Komentářů: 10738


MěřeníLiteratura - Recenze, postřehy a rozhovory z literárního světa

Tetín svaté Ludmily   17.10.2017   Veronika Švarcová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaPokud jeden autor stvoří knihu mimořádnou, stane se malý literární zázrak. Pokud se na takovém díle sejdou lidé zvučných jmen, lze předpokládat, že vzejde něco úžasného.
Kniha Tetín svaté Ludmily se zrodila teprve nedávno. Nakladatelství Dokořán přineslo na stránkách "příběh" naprosto dokonalého místa naší země. Magického, zemitého ...
Pokud jste měli to štěstí a Tetín navštívili, jistě mi dáte za pravdu, že seznámit se blíže s tak významnou lokalitou, obohatí nejenom čtenáře, ale i člověka samotného.


PŘÍPAD EWY MORENOVÉ – krimi román švédského autora Håkana Nessera   13.10.2017   Stanislav Polauf   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaŠvédský autor Håkan Nesser není českým čtenářům neznámý. V nakladatelství MOBA vyšlo již sedm jeho románů řazených do sérií s trochu cynickým, trochu melancholickým inspektorem Van Veeterenem (např. HLAVOLAM či KARAMBOL) nebo italsky vyhlížejícím inspektorem Gunnarem Barbarottim (MUŽ BEZ PSA). V nejnověji vydaném krimi románu je hlavní postavou žena – kriminální inspektorka Ewa Morenová. 

Emil Zátopek se vším všudy   07.10.2017   Renata Šindelářová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaVzestup a pád Emila Zátopka, to je podtitul nové knihy Dnes trochu umřeme, která vyšla v nakladatelství Mladá fronta. Kniha shrnuje životní úspěchy i neúspěchy našeho nejslavnějšího vytrvalostního běžce a čtenář se jen diví, proč není autorem Čech, ale Brit. Novinář Richard Askwith kvůli životopisu objel Českou republiku a sesbíral obdivuhodné množství detailních úryvků ze Zátopkova života.

Zvláštní příběh   26.09.2017   Radka Zadinová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaKatarína Gillerová patří mezi mé oblíbené autorky. Protože od vydání její poslední knihy už uplynuly 3 roky, měla jsem o to větší radost, když jsem zjistila, že vychází její další román.
"Zvláštní příběh", který nakladatelství Motto vydalo letos koncem léta ve spolupráci s Albatros Media, má nádhernou, poutavou obálku, něžnou a vábivou, stejně, jako bývají i příběhy této autorky.

Poselství od protinožců   23.09.2017   Renata Šindelářová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaKniha lékařky Marlo Morgan podávající svědectví o kmeni australských domorodců, který ač žije zcela primitivním způsobem života, je duchovně nejvyzrálejší rasou na planetě Zemi. Marlo Morgan se do divoké buše dostává ve svých padesáti letech a zpočátku vůbec netuší, o co jde. Domnívá se, že jí kmen chce poděkovat za to, jak se v Austrálii stará o jeho členy, kteří mají problém se zapojit do společnosti. Všechno ale dopadne jinak a Marlon s kmenem zůstává po dobu několika měsíců v divočině, aby poznala hloubku skutečného bytí.

Winston Churchill - jedna z nejrozporuplnějších osob 20. století   19.09.2017   Tereza Vítková   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaPremiér Spojeného království, historik, žurnalista, voják, zákonodárce. Na jedné straně zaplavován obdivnými komentáři pro svá odvážná a k úspěchu vedoucí rozhodnutí. Druhými odsuzován za to, že na cestě k vítězství se nezdráhal využít jemně řečeno radikálních prostředků. Držitel Nobelovy ceny za literaturu v roce 1953. A závěrem především jeden z nejvýznamnějších státníků, jaké kdy 20. století poznalo. Toto je Winston Churchill. On a nikdo jiný. Důkaz, že historii lidstva může ovlivnit pouhý jediný člověk.

TAJNÁ HISTORIE TWIN PEAKS – napsal Mark Frost, vydala JOTA Brno   17.09.2017   Stanislav Polauf   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaPřed více než 25 lety se zrodil neobyčejně úspěšný televizní seriál MĚSTEČKO TWIN PEAKS, na něhož v roce 1992 navázal film se zkráceným názvem TWIN PEAKS. Autorská dílna – spisovatel Mark Frost a režisér David Lynch doslova šokovali televizní i filmové diváky znepokojivými otázkami a pod kriminálním příběhem bylo cítit autorské úsilí udělat seriál „jinak.“ Řada věrných diváků si jistě vzpomene na divokost jak děje tak i užitých inscenačních prostředků, kdy oba tvůrci nijak nekrotili svoji přebujelou obrazotvornost.

O vlivu internetu   12.09.2017   Ivo Fencl   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky Literatura„Vliv média na myšlení je z dlouhodobého hlediska významnější než vliv jeho obsahu.“ Marshall McLuhan

Na internet jsme si možná už zvykli. Nebezpečí by představovat neměl, i když pro někoho zničující být může. Je to asi jako s puškou, kterou má doma mnoho Švýcarů. Vlivem internetu na naše myšlení se zabývá i kniha Nicholase Carra Nebezpečná mělčina...

Freediving, smrt a touha pokořit hranice lidských možností   11.09.2017   redakce   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaBiografie Adama Skolnicka Na jeden nádech přináší působivé nahlédnutí do zákulisí fascinující sportovní disciplíny freedivingu a příběh předčasného skonu největšího freedivera Ameriky, Nicholase Mevoliho.

Falešný polibek   05.09.2017   Radka Zadinová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaPřiznám se, že kniha "Falešný polibek", kterou vydalo nakladatelství CooBoo ve spolupráci s Albatros Media, mě nejdřív zaujala svou obálkou. Je prostě úchvatná! A tak jsem po ní sáhla, přečetla si anotaci a zajímalo mě, o čem bude kniha, která má podtitul "Kroniky Pozůstalých", jež tuhle třídílnou sérii otevírá...

Nezvi si vraha do života   29.08.2017   redakce   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky Literatura

Nakladatelství Petrklíč, představuje čtenářům nový román plný napětí a erotiky – NEZVI SI VRAHA DO ŽIVOTA úspěšné autorky Blanky Faltové. Pro spisovatelku je to už v pořadí třetí samostatný román. Za oba předešlé tituly  - Fronta na lásku  a Na slzy nezbyl čas získala nejen čtenářskou oblibu, ale i spoustu kladných recenzí. Podle ukázky lze předpokládat, že ani u této knihy tomu nebude jinak.

Když vám Čtyři dohody ožijí v rukou   22.08.2017   Renata Petříčková   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky Literatura Když vám Čtyři dohody ožijí v rukou – jak zvláštní to je pocit. Hladivý, jemný a náhle máte dojem, že jste ochotni měnit dohody uzavřené sám se sebou. Kdo zná knihy Dona Miguela Ruize, jistě ocení i tyto už poněkolikáté vydané karty. Je to jen několik myšlenek vybraných z této legendární knihy, ale i ti víc tu bude fungovat intuice a ten báječný pocit, kdy přesně na míru vytáhnete poselství sami sobě.

Křest knihy Jana Svěráka Příběh filmu Po strništi bos   21.08.2017   redakce   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaPražský Neoluxor se dnes v 17:00 stane dějištěm křtu knihy Jana Svěráka Příběh filmu Po strništi bos. Přijďte se setkat s tvůrci a herci z nejočekávanějšího filmu roku 2017 na motivy knihy Zdeňka Svěráka Po strništi bos a nahlédnout do tajů vzniku filmu!

Starší články - strany: 1  2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... až 170

Celkový počet stran Rozhledny je 170. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . Kulturní akce . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2017 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.2668 s