Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Kulturní akce . RSS . Tiráž ...  Dnes je středa 24.5.2017, svátek má Jana 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 497
Registrovaní čtenáři: 1753
Publikovaných článků: 12108
Komentářů: 10712


MěřeníLiteratura - Recenze, postřehy a rozhovory z literárního světa

Zeman a dva fotografové Vysočiny   23.05.2017   Ivo Fencl   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaVážím si každého, kdo místo toho, aby si postavil „podnikatelské baroko“, koupí chalupu a tu opraví. Prezident Miloš Zeman

Současný prezident toho sice nenapsal zase tak hodně jako pánové Havel a Klaus, i on je však, a nedá se svítit, autor nebo aspoň spoluautor vícera knih. - Tak například Zpovědí bývalého prognostika i Zpovědi informovaného optimisty či (vloni) publikace Tato země je naše. Což je hezké, ale až do roku 2016 tento muž nikdy nepsal žádné komentáře k fotografiím, které by nato vyšly knižně.

Putování mezi buddhisty a komunisty   20.05.2017   Barbora Kroutilíková   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaAčkoliv knihy od současných českých autorů zrovna nečtu, když jsem už podruhé v knihovně narazila na knihu Pěšky mezi buddhisty a komunisty od Ladislava Zibury, bylo mi jasné, že čeká právě na mě. Věděla jsem jen, že je to mladý Čech, který se velmi rád vydává na pěší poutě. Krom toho, do zemí, které navštívil a o nichž i píše, se asi jen tak nepodívám, a tak mě zajímala i odlišná kultura a mentalita. I když jsem měla zezačátku strach, nakonec mě kniha mile překvapila, a proto bych ji ráda doporučila i vám. 

Co skrývá Přízrak Klementina?   15.05.2017   redakce   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky Literatura

Křest nově vydané knihy není v prostorách Národní knihovny ČR nijak výjimečnou událostí.  Stejně by tomu mohlo být i 16. května 2017, kdyby ovšem nešlo o zcela originální projekt. Tereza Meravá, spisovatelka a novinářka, představí v Klementinu dětskou osobní knížku s názvem Přízrak Klementina, doplněnou krásnými ilustracemi Lukáše Fibricha. Možná vás zarazil termín „osobní“ kniha, oč vlastně jde? 

Válka zrcadel se staví Hře o trůny realističností a smrtelnými postavami   07.05.2017   redakce   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaV novém románu Terezy Matouškové Válka zrcadel se koncentruje nový literární fenomén ne nepodobný úspěchu Hry o trůny nebo severských detektivek. Nová generace domácích fantasy autorek byla ještě nedávno známa jen hrstce poučených čtenářů. V krátké době se ale stala čtenářsky oblíbeným a především jasně odlišitelným literárním proudem, který si brousí zuby i na mainstreamového čtenáře.

AKTA JULIÁN - mystery thriller Grega Loomise   05.05.2017   Stanislav Polauf   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaJaké tajemství spojuje římského císaře Juliána a nacistického důstojníka Skorzenyho? Proč se o to zajímá atlantský právník Lang Reilly, známý českým čtenářům už z předchozího románu Případ Pegassus? To vám odhalí nový román amerického autora Gregga Loomise vycházející v nakladatelství Mystery Press pod názvem Akta Julián.

Svět knihy 2017 se opět blíží   02.05.2017   Veronika Švarcová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaPokud se nakladatelství připravují na den D, pak je to Svět knihy. Samozřejmě by se dalo připomenout, že se jedná o dnů několik, a tak je to myšlenka poněkud zavádějící.
S čím, ale jistě budete se mnou souhlasit je, že se květen stal v knižním světě časem, kdy pravidelně plno fanoušků literatury přijíždí z celé republiky právě do Prahy, aby navštívili tento knižní "festival".

Spisovatelka Hana Hindráková píše šestou knihu   19.04.2017   Aneta Šimonková   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaJe mladá, má toho za sebou ale hodně. Pokud chcete zažít dobrodružství v exotických zemích, ale nemáte prostředky, vydejte se za zážitky s knížkami právě této talentované spisovatelky. 

Rádoby tajemná a dosti pomatená Švadlena   18.04.2017   Tereza Vítková   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaNapsat kvalitní tajemnou knihu – tomu se říká výzva. Problémem „tajemných“ knih totiž dost často bývá, že nejsou ani zbla tajemné. Jsou jednoduše trapné. Hrají si na něco víc, než ve skutečnosti jsou, snaží se vás dostat do kolen prvky, které snad ani samotným m nemůžou připadat originální, a co je na tom všem nejhorší? Že si to ani oni sami neuvědomují. Jenže pak přijde chvíle prozření, najednou neví, co by se mělo dít dál, a všechno to dopadne tak, že vážně vůbec nikdo nemá tušení, o co vlastně jde. Všude jenom zmatek, zmatek a zase zmatek. Jak pro čtenáře. Tak samotného autora. No a víte vy co? Tenhle případ je jako vyšitý pro Švadlenu.

O agentu Bondovi   16.04.2017   Ivo Fencl   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaBond: „Do you expect me to talk?" Goldfinger: „No, Mr. Bond, I expect you to die."

ZÁVĚRKA aneb ZTÍŽENÁ MOŽNOST HAPPY-ENDU – novela Miloše Urbana   14.04.2017   Stanislav Polauf   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaČtenář, který si přečetl několik knih Miloše Urbana, mimořádně úspěšného a obdivovaného autora, jehož knihy zaujaly i v zahraničí, bude novelou ZÁVĚRKA překvapen. A připusťme, že možná zklamán. Je to naprosto jiný Urban, i když on již zkoušel různé žánry, ale vždy se jeho díla vyznačovala tajemnem – ať už v historickém hávu (Lord mord) či v dnešních kulisách Prahy a jejího podzemí (Sedmikostelí, Stín katedrály, Santiniho jazyk). Tajemno je i v jeho románech s detektivní zápletkou jako Přišla z moře a temně hororové tóny čiší z Michaely.

Z Čech na Moravu s básnířkou Karlou Erbovou   12.04.2017   Ivo Fencl   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaBásnířka-laureátka Ceny Jana Zahradníčka (2001) i mnoha dalších ocenění Karla Erbová (*1933 v Plzni) vydala před několika lety v Tišnově ne snad vzpomínky, avšak vzpomínku ano. Vzpomínku na čtyřicet let v její duši vpletený výlet s kamarádkou, na prostou „cestu tam a zase zpátky“, pouť z Plzně na Moravu a z Moravy nazpět do Plzně.

John Irving občas píše i povídky   06.04.2017   Ivo Fencl   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky Literatura„Charles Dickens nepsal tak, jak lidé chtěli. On chtěl, co chtěli.“
Chesterton v citaci Johna Irvinga

Alexandr Kliment a pohádky   05.04.2017   Ivo Fencl   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky Literatura„Zrcátko v domě, kde už nebydlí žádná žena, nic neukazuje.“ Z jeho příběhu Horo, obrať se!

***
„Rád bych jen věděl, jestli jsem ještě naživu?“ Otázka hrdina Klimentovy pohádky Pavouci.
***

Starší články - strany: 1  2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... až 167

Celkový počet stran Rozhledny je 167. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . Kulturní akce . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2017 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.2838 s