Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Kulturní akce . RSS . Tiráž ...  Dnes je sobota 23.9.2017, svátek má Berta 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 498
Registrovaní čtenáři: 1757
Publikovaných článků: 12243
Komentářů: 10734


MěřeníLiteratura - Recenze, postřehy a rozhovory z literárního světa

Poselství od protinožců   Dnes   Renata Šindelářová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaKniha lékařky Marlo Morgan podávající svědectví o kmeni australských domorodců, který ač žije zcela primitivním způsobem života, je duchovně nejvyzrálejší rasou na planetě Zemi. Marlo Morgan se do divoké buše dostává ve svých padesáti letech a zpočátku vůbec netuší, o co jde. Domnívá se, že jí kmen chce poděkovat za to, jak se v Austrálii stará o jeho členy, kteří mají problém se zapojit do společnosti. Všechno ale dopadne jinak a Marlon s kmenem zůstává po dobu několika měsíců v divočině, aby poznala hloubku skutečného bytí.

Winston Churchill - jedna z nejrozporuplnějších osob 20. století   19.09.2017   Tereza Vítková   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaPremiér Spojeného království, historik, žurnalista, voják, zákonodárce. Na jedné straně zaplavován obdivnými komentáři pro svá odvážná a k úspěchu vedoucí rozhodnutí. Druhými odsuzován za to, že na cestě k vítězství se nezdráhal využít jemně řečeno radikálních prostředků. Držitel Nobelovy ceny za literaturu v roce 1953. A závěrem především jeden z nejvýznamnějších státníků, jaké kdy 20. století poznalo. Toto je Winston Churchill. On a nikdo jiný. Důkaz, že historii lidstva může ovlivnit pouhý jediný člověk.

TAJNÁ HISTORIE TWIN PEAKS – napsal Mark Frost, vydala JOTA Brno   17.09.2017   Stanislav Polauf   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaPřed více než 25 lety se zrodil neobyčejně úspěšný televizní seriál MĚSTEČKO TWIN PEAKS, na něhož v roce 1992 navázal film se zkráceným názvem TWIN PEAKS. Autorská dílna – spisovatel Mark Frost a režisér David Lynch doslova šokovali televizní i filmové diváky znepokojivými otázkami a pod kriminálním příběhem bylo cítit autorské úsilí udělat seriál „jinak.“ Řada věrných diváků si jistě vzpomene na divokost jak děje tak i užitých inscenačních prostředků, kdy oba tvůrci nijak nekrotili svoji přebujelou obrazotvornost.

O vlivu internetu   12.09.2017   Ivo Fencl   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky Literatura„Vliv média na myšlení je z dlouhodobého hlediska významnější než vliv jeho obsahu.“ Marshall McLuhan

Na internet jsme si možná už zvykli. Nebezpečí by představovat neměl, i když pro někoho zničující být může. Je to asi jako s puškou, kterou má doma mnoho Švýcarů. Vlivem internetu na naše myšlení se zabývá i kniha Nicholase Carra Nebezpečná mělčina...

Freediving, smrt a touha pokořit hranice lidských možností   11.09.2017   redakce   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaBiografie Adama Skolnicka Na jeden nádech přináší působivé nahlédnutí do zákulisí fascinující sportovní disciplíny freedivingu a příběh předčasného skonu největšího freedivera Ameriky, Nicholase Mevoliho.

Falešný polibek   05.09.2017   Radka Zadinová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaPřiznám se, že kniha "Falešný polibek", kterou vydalo nakladatelství CooBoo ve spolupráci s Albatros Media, mě nejdřív zaujala svou obálkou. Je prostě úchvatná! A tak jsem po ní sáhla, přečetla si anotaci a zajímalo mě, o čem bude kniha, která má podtitul "Kroniky Pozůstalých", jež tuhle třídílnou sérii otevírá...

Nezvi si vraha do života   29.08.2017   redakce   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky Literatura

Nakladatelství Petrklíč, představuje čtenářům nový román plný napětí a erotiky – NEZVI SI VRAHA DO ŽIVOTA úspěšné autorky Blanky Faltové. Pro spisovatelku je to už v pořadí třetí samostatný román. Za oba předešlé tituly  - Fronta na lásku  a Na slzy nezbyl čas získala nejen čtenářskou oblibu, ale i spoustu kladných recenzí. Podle ukázky lze předpokládat, že ani u této knihy tomu nebude jinak.

Když vám Čtyři dohody ožijí v rukou   22.08.2017   Renata Petříčková   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky Literatura Když vám Čtyři dohody ožijí v rukou – jak zvláštní to je pocit. Hladivý, jemný a náhle máte dojem, že jste ochotni měnit dohody uzavřené sám se sebou. Kdo zná knihy Dona Miguela Ruize, jistě ocení i tyto už poněkolikáté vydané karty. Je to jen několik myšlenek vybraných z této legendární knihy, ale i ti víc tu bude fungovat intuice a ten báječný pocit, kdy přesně na míru vytáhnete poselství sami sobě.

Křest knihy Jana Svěráka Příběh filmu Po strništi bos   21.08.2017   redakce   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaPražský Neoluxor se dnes v 17:00 stane dějištěm křtu knihy Jana Svěráka Příběh filmu Po strništi bos. Přijďte se setkat s tvůrci a herci z nejočekávanějšího filmu roku 2017 na motivy knihy Zdeňka Svěráka Po strništi bos a nahlédnout do tajů vzniku filmu!

Tajnosti Edvarda Valenty   15.08.2017   Ivo Fencl   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaTeprve napřesrok v srpnu (jedenadvacátého) uplyne čtyřicet let od smrti spisovatele a novináře Edvarda Valenty, proč ale nepředběhnout články regulérních historiků aspoň pár vzpomínkami a pohledy na několik aspektů jeho života i díla?

Dovolená s knihou: Namísto klasické elektronická. Škodí víc zraku?   13.08.2017   redakce   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaČeši jsou národem opravdových knihomolů – za knihy utratí i přes pět tisíc korun ročně, průměrně nakoupí 11 titulů za rok, loni vyšlo 17 815 knih, navíc má Česko nejhustší síť knihoven na světě. Většina Čechů nevynechá četbu ani na dovolené, stále častěji však nechávají tištěné tituly doma. Ty totiž vystřídaly e-knihy. Řada lidí si ale klade otázku, zda jejich četba neškodí zraku víc než listování papírovou klasikou. 

Slyším tě všude   12.08.2017   Renata Šindelářová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaConnie Willisová je ostřílenou a oceňovanou autorkou sci-fi. Pro každý svůj příběh vytváří unikátní prostředí, vybírá jiné téma. Její nový román Slyším tě všude se zabývá komunikací a telepatií. Moderní technika nám umožňuje být pořád ve spojení, do jaké míry to ale je přínosné? Aktuální téma nasazené na představu, že operací mozku lze dosáhnout vyššího citového propojení s osobou v blízkém vztahu, od počátku zaujme. Způsob zpracování nás vtáhne do spletité komunikační spirály, díky které se dá kniha charakterizovat jedním jediným slovem jako ukecaná.

Vzpomínky muže ze člunu   07.08.2017   Ivo Fencl   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaZdeněk Jirotka, dejme tomu, je typickým autorem jedné knihy. Saturnina. Za kanálem La Manche i na světě je na tom podobně Jerome Klapka Jerome (1859-1927), autor Tří mužů ve člunu (1889), a nabízí se otázka, co dalšího od něj si přečíst, nejsme-li literární badatel. I jen druhá polovina Tří mužů na toulkách totiž už není "ořechovým", ba ledaskoho zklame. Přesto se najdou prima knihy téhož mistra. A to? Deník dvou poutníků (1891, česky 1992), tři díly Lenochových myšlenek (1886-1905), autobiografický román Paul Kelver (1902) a neprahnete-li pak po břitké legraci, nevynechejte Klapkovy strašidelné povídky, Nájemníka z třetího patra (1907) a román Oni a já (1909). Ten je koneckonců i značně vtipný. Ale i Jirotka napsal ještě třeba Muže se psem a ani v těchto dílech, které jsme právě vyjmenovali, nepřekročil Jerome svůj stín. A ač je i plodným autorem desítek esejů a celkem padesáti knih a dramat, musel až do smrti tolerovat následující dovětek nakladatelů na svých obálkách: „Od autora Tří mužů ve člunu.

Starší články - strany: 1  2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... až 170

Celkový počet stran Rozhledny je 170. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . Kulturní akce . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2017 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.2758 s