Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je sobota 21.5.2022, svátek má Monika 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13212
Komentářů: 11302


MěřeníLiteratura - Recenze, postřehy a rozhovory z literárního světa

Dějiny podle Karla Drexlera   20.01.2019   Ivo Fencl   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaPavel Obluk, David &Senk a Dalibor Vácha společně napsali knihu Verschluss, ale jako autoři korektně předstírají, že jsou jen legitimními rekonstruktéry kdesi na Smíchově objevených a mnohde poškozených rukopisů spisovatele a malíře Karla Drexlera (1915-1971).

Jeho práce teď trojice zveřejnila v pouze pomyslné edici Za oponou, která prý nehodlá upřednostňovat autory „předešlým režimem“ perzekuované, aby nebyla jednostranná, ale Drexlera nemůže pominout. Nynější zveřejnění jeho Verschlussu je přitom vydáváno za důsledek odtajnění archivů, k němuž došlo půl století po zrušení „Beranovy doktríny“, přičemž (imaginární) režim let 1927-1968 byl, jak zvíme, sice zavržen, ale nikoli paušálně. A tak či onak zůstává celá šňůra momentů té fiktivní éry opředena tajemstvím.

Období snů i temna   12.01.2019   redakce   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaTo období neustále fascinuje. Mezní etapa našich dějin. &Sest let války. S knihou Romana Cílka Jak šly dny, měsíce a roky, nahlédneme do společnosti preprotektorátní. Co prožívali naši předci a především – jaké ponaučení si z toho musíme vzít?
 

ČERNÉ SRDCE – krimi román britské autorky Anny-Lou Weatherley   06.01.2019   Stanislav Polauf   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaPrvní případ sympatického detektiva Dana Rileyho. Pomilováníhodná kráska s černým srdcem vraždící podle motivu jedné z pohádek o medvídcích. Krimi román v němž od počátku znáte vražedkyni, jste přímými svědky jejího počínání a poté sledujete práci policie vedoucí přes nečekané komplikace k jejímu odhalení a zabránění další vraždy.
 

Tip pro zimní večery s dětmi: Objevujte Tajemství zahrádky Moniky Hejrovské   30.12.2018   Pavla Hložková   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaSvětlo světa spatřila prvotina mladé autorky Moniky Hejrovské, určená především pro předškolní děti. Vzhledem k tomu, že rozvíjí jejich intelekt i fantazii, i díky doplňujícím otázkám, je přímo předurčená pro následující zimní večery s knihou…
 

MUZIKANTSKÉ VZPOMÍNKY JOSEFA POSPÍŠILA   24.12.2018   Stanislav Polauf   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaPod názvem MUZIKANTSKÉ VZPOMÍNKY s podtitulem „aneb nic netrvá věčně“ přichází na knižní trh nová publikace známého popularizátora české lidové hudby (především dechovky) Josefa Pospíšila, autora dvou knih ZA VESNICKÝMI MUZIKANTY (1999 resp. 2005) a knižního zpracování televizního cyklu S MUZIKANTSKOU ÚCTOU (2009). Na cestě za vesnickými muzikanty navštívil Pospíšil řadu významných osobností naší české muziky a nabídl životní osudy známých skladatelů populárních skladeb a písní. V druhé knize vzpomínek NEJEN ZA VESNICKÝMI MUZIKANTY připomněl Pospíšil také mnoho slavných muzikantských rodů namátkou Komzáků, Kubešů, Mugrauerů či Konrádyů a přiblížil řadu kapel jakými byli (a jsou) Babouci, Veselka, Božejáci a další. Nabízí se otázka: Kdo v této početné galerii jmen a osobností chybí?
 

Pulzující skrytá místa   22.12.2018   Aneta Šimonková   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaLokace, které si zaslouží pozornost. Málo se o nich ví, jakmile je ale poznáte, omámí vás dechberoucí krásou. V nové knize Místa zrychleného tepu.
 

INCIDENT V ČECHÁCH – thriller švédského autora Thomase Årnfelta   19.12.2018   Stanislav Polauf   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaHistorický román z roku 1613 tedy z doby těsně před třicetiletou válkou a odehrávající se v naší zemi. Navíc od autora ze &Svédska, odkud jsme si v poslední době zvykli na kvalitní detektivky. Jistě lákavé pro mnoho čtenářů.

Punťa je tu   08.12.2018   Ivo Fencl   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaZas. – Jako fenomén konce první republiky a začátku tzv. protektorátu (1934-1942).
Aktuální „Punťa“, objemný soubor reeditovaných kreslených příběhů, je ovšem pouhým výborem z víc než pěti set pokračování. Máme jich tu na tři sta a reedici doplňuje samostatná knižní monografie Pavla a Lucie Kořínkových Punťa. Studie.
Je tu však i sešit Punťa. Obálky, je zde také vtipný reprint dobového Rozvrhu hodin PUNŤA a sada 8 pohlednic; to celé uvnitř klapboxu.

Tři knihy za cenu dvou   06.12.2018   redakce   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky Literatura                              Využijte SLEVY nakladatelství Literární strom platné do 31.12.2018:

1) Tři knihy za cenu dvou, i s podpisy autorů + další sleva 5 %
Úspěšný titul roku 2018 "Kráska přichází" za 239 Kč + novinka "JEN JEDEN SVĚT" za 239 Kč, minus 5% množstevní sleva, tj. celkem 454 Kč! K tomu zdarma originální povídky "Oběšenci jdou s námi". Žádné další příplatky, cena je včetně poštovného.

2) Samostatně objednaný román JEN JEDEN SVĚT bez poštovného, pouze za 239 Kč
 

Horolezci   04.12.2018   Kateřina Sovová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaPříběh o odvaze a dobývání hor - takto stručně shrnuje hlavní poselství encyklopedické publikace věnované alpinismu a horolezectví jako takovému nakladatelství Jota, z jehož produkce tuto novinku zařazujeme.

Kroky v dešti   03.12.2018   Radka Zadinová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaNový román slovenské autorky Kataríny Gillerové má opět nádhernou obálku, která vás zláká si tuhle knihu pořídit, nebo po ní alespoň zvědavě sáhnout. Je vidět, že nakladatelství Motto si na výběru obálek dává opravdu záležet, a věřím, že i to je jeden z důvodů, proč knihy této autorky mizí z regálů knihkupectví - i když ten důležitější je samozřejmě hlavně to, že Katarína Gillerová psát prostě umí...

Halina Pawlowská: „Když chceš hezky milovat, musíš lásku pilovat.“   30.11.2018   Aneta Šimonková   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaPřesně takhle postupuje hlavní hrdinka nejnovější knihy Haliny Pawlowské Díky za fíky. I když občas se řídí  trochu pozměněným heslem, které zní: Když chceš hezky milovat, tak SEX musíš pilovat! Knihu začala Halina Pawlowská psát na ostrově Wangerooge v Severním moři a je to v pořadí její 31. román. Hrdinka nejnovějšího příběhu je stejná, jako v bestselleru Díky za každé nové ráno. Autorka se ale brání tomu, že by se jednalo o pokračování románu. “ Proč Díky za fíky?! Fíky měla ze všeho nejradši moje máma, ale já jsem knížku takhle pojmenovala proto, že jsem příběh jedné vášnivé noci, kdy se bilancuje vztah, u kterého není jasné, že jde o lásku, chrlila se stejnou emocí jako tehdy Díky za každé nové ráno. A taky proto, že popisuju strašně trapné situace, odhaluju chtíč a směju se, i když je to někdy všechno k pláči… Kdybych chtěla cynicky a stručně vyjádřit o čem kniha je, mohla bych taky říci: O jedné noci, kdy ON příšerně chrápe a ONA nemůže usnout!”
  
 

Zapomeň na minulost   27.11.2018   Radka Zadinová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaNic netrvá věčně... Važ si toho, co máš, a nepátrej v minulosti. Zapomeň na ni, důležité je to, co máš před sebou...

Starší články - strany: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15  16  17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... až 193

Celkový počet stran Rozhledny je 193. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.042 s