Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je sobota 21.5.2022, svátek má Monika 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13212
Komentářů: 11302


MěřeníLiteratura - Recenze, postřehy a rozhovory z literárního světa

Drak přichází   21.05.2018   Radka Zadinová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaTak je to konečně tady. Princezna Lia se vrátila a s ní všichni, které jsme si tak oblíbili: Tajemný, nečitelný Rafe, nepředvídatelný, jizvami poznamenaný Kaden, zraněná, opuštěná Pauline... Po předchozích knihách "Falešný polibek" a "Zrádné srdce" už víme, že ne všichni jsou těmi, za které se vydávají. Každá z tváří, které nám spisovatelka Mary E. Pearsonová naservírovala a tak barvitě vykreslila, má ne dvě, ale několik tváří, v nichž se čtenář často jen velmi těžko vyzná. A to je možná záměr. A možná je to prostě jen život. Protože tak to je.

BOJOVNICE – román o dospívání v době války od Lesley Pearce   20.05.2018   Stanislav Polauf   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaPříběh na který nezapomenete či Román, který fascinuje celý svět. Dvě stručné charakteristiky objemného románu britské autorky Lesley Pearce BOJOVNICE, který přichází na náš knižní trh.

Enneagram, Devět tváří duše   19.05.2018   Renata Petříčková   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaMožná jste to právě vy.

„Devítky vždy znovu samy sobě naletí. Jedna mladá žena vypráví následující příhodu: je v knihkupectví a přijde jí do ruky kniha s titulem „Váhavec“.

Historie není nuda!   14.05.2018   Kateřina Sovová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaIlustrované dějiny moderní Evropy - nakladatelství Jota představuje dějepis, který zaujme vašeho potomka i jeho prarodiče.

Těhu v běhu? Byli jsme při tom   06.05.2018   Michaela Wilhelmová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaDá se v těhotentsví uběhnout bez následků závod? A jak se dostat po porodu zase do formy? Nejen na to vám poskytne odpovědi knížka Těhu v běhu. Její minikřest proběhl stylově dnes na Staroměstském náměstí v rámci pražského Volkswagen Maratonu na stánku časopisu o běhání Run. Publikace zaujme deníkovou formou i řadou praktických rad, a to daných jak praxí, tak vyjádřením odborníků. 

Kráska přichází   05.05.2018   redakce   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaLiterární debut Adriany &Sindelářové, též přispěvatelky našeho webu, se podle všeho velmi povedl. Téma starověkého Egypta je lákavé pro mnoho čtenářek i čtenářů a podle prvních hodnocení na literárních stránkách je znát, že příběh s názvem Kráska přichází bude poutavě emotivní a snad i zaútočí za žebříčky knih s nejlepším hodnocením.

Svědectví z nitra nejkrutějšího totalitního režimu dneška   29.04.2018   redakce   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaV těchto dnech vychází vůbec první soubor protirežimních povídek od žijícího autora, který se podařilo propašovat ze Severní Koreje. Jeho autor tvořící pod pseudonymem Bandi přináší místy až satirickou kritiku stranických praktik a obraz zoufalého každodenního boje za špetku lidské důstojnosti. Povídkový soubor Žaloba, který vyšel již ve více než 35 zemích světa a vzbudil velký ohlas v zahraničních médiích, vydává nakladatelství Plus v překladu Davida Petrů.

Plavby sebevrahů?!   23.04.2018   Kateřina Sovová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaNa primitivních plavidlech napříč oceány –s úvodním slovem Thora Heyerdahla jr., Miroslava Zikmunda, Miloslava Stingla, Petra Horkého a doslovem Niny Ingrišové.

Surrealistky a surrealisté   19.04.2018   Ivo Fencl   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky Literatura„Na první pohled se tvorba některých fantazijních malířů docela podobá dílům opravdových surrealistů, ale ve skutečnosti stojí surrealismu asi tak blízko, jako se má Disney k Hieronymu Boschovi.“ Desmond Morris
Dítě štěstěny, talentovaný zoolog Desmond Morris (*1928) se dožil 24. ledna devadesáti let.

UMÍRAJÍCÍ DETEKTIV – krimi ze severu Evropy z pera Leifa G.W. Perssona   16.04.2018   Stanislav Polauf   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaPokud jste si oblíbili severské detektivky, pak je na knižním trhu další kniha se zvláštním názvem UMÍRAJÍCÍ DETEKTIV. Jde  v pořadí osmou knihu spisovatele Leifa G.W. Perssona, čtvrtou, která vychází v českém překladu. Od prvních stránek cítíte odlišnost od knih jiných severských pisatelů detektivek – jak ve stavbě příběhu, způsobu vyšetřování i v postavě vyšetřujícího kriminalisty.

Zdeněk Svěrák opět zabodoval - má cenu za mluvené slovo   15.04.2018   redakce   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaZvláštní cenu Asociace vydavatelů audioknih za mimořádný přínos v oblasti mluveného slova letos získává Zdeněk Svěrák, který texty audioknih nejen čte, ale zároveň i píše.
 Cenu za mimořádný přínos v oblasti mluveného slova vyhlašuje Asociace vydavatelů audioknih (AVA) od roku 2015. Jako první ji získal herec Martin Stránský, v roce 2016 pak herec, divadelní pedagog, režisér Jan Jiráň. V loňském roce si cenu odnesla herečka Hana Maciuchová. Jako jedinou zveřejňuje AVA tuto cenu ještě před oficiálním vyhlášením všech výsledků.

Které hrady a zámky vám zatím zůstaly utajené?   28.03.2018   Aneta Šimonková   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaUž je před námi opět sezóna výletů. Ne náhodou se připomínáme nyní, protože už o víkendu se otevírají hrady a zámky. Na které letos vyrazíte vy? Našli jsme pro vás skvělého průvodce.

Cizí ložnice   27.03.2018   Radka Zadinová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaNakladatelství Motto ve spolupráci s Albatros Media v letošním roce vydal další román známé slovenské autorky Kataríny Gillerové "Cizí ložnice". Věřím, že všichni, kteří mají tuto spisovatelku rádi, se nemohli dočkat, až si budou moci přečíst její novou knihu. A tahle opravdu stojí za to...

Starší články - strany: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18  19  20 21 22 23 24 25 ... až 193

Celkový počet stran Rozhledny je 193. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0465 s