Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pondělí 23.5.2022, svátek má Vladimír 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13214
Komentářů: 11302


MěřeníLiteratura - Recenze, postřehy a rozhovory z literárního světa

Cizí ložnice   27.03.2018   Radka Zadinová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaNakladatelství Motto ve spolupráci s Albatros Media v letošním roce vydal další román známé slovenské autorky Kataríny Gillerové "Cizí ložnice". Věřím, že všichni, kteří mají tuto spisovatelku rádi, se nemohli dočkat, až si budou moci přečíst její novou knihu. A tahle opravdu stojí za to...

K povídkovému románu Dnes je i zítra   24.03.2018   Jindra Lírová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky Literatura

Proč mě po přečtení nové knížky již známé spisovatelky Renaty &Sindelářové napadá, že půvabně psaný příběh o lidech a lidičkách z města nad řekou a mezi horami je tak podobný tomu mému, mým postavám z města naopak ležícího v nížině, zato nad řekami dvěma?

VAŘILA JSEM PRO PICASSA – román americké spisovatelky Camille Aubray   22.03.2018   Stanislav Polauf   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaKniha z nakladatelství METAFORA se objevila na českém knižním trhu jako zjevení. Díky lákavému názvu a podtitulu „román o umění, lásce a jídle v čarovné Provenci“ jistě zláká jak uměnímilovné čtenáře, tak labužníky i čtenářky romantického čtiva. Uspokojí je?

Pod zámkem   19.03.2018   redakce   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaNakladatelství Jota tentokrát sází na příběh Maude Julienové, ženy, která přežila šílený plán svého otce.

Ivanka Trump přepisuje pravidla   17.03.2018   redakce   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaPříjemný průvodce pracovním životem, která vám krok za krokem ukáže, jak šťastně žít a přitom si budovat kariéru.“ — USA Today

Ivančiny rady jsou úplně pro každého, nejen pro ženy.“ —Tony Hsieh, CEO of Zappos.com and author of Delivering Happiness
 

Adolf kontra Winston   13.03.2018   Ivo Fencl   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaMáte lidi, kteří Nejtemnější hodinu Anthony McCartena (*28. dubna 1961) vnímají jako román a náležím „do party“; ale pokud mám být objektivní, samo sebou běží (a nikoli jen) o dílo non-fiction. Co více, bezesporu o vynikající práci v tomto žánru.

Čekání na smrt   06.03.2018   Radka Zadinová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaNový napínavý thriller Lisy Jackson, autorky, která diváky umí šokovat, udržovat v napětí a děsit už spoustu let, vplul mezi čtenáře na podzim, přesně v období, kdy je nejlepší zalézt si za kamna s dobrou knihou v ruce...

EMIL BOČEK. STRACH JSEM SI NEPŘIPOŠTĚL   05.03.2018   redakce   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaŽivotní příběh a svědectví generálmajora Emila Bočka, válečného hrdiny a veterána bojů 2. světové války. BRNĚNSKÁ JOTA VYDÁVÁ BOČKOVU BIOGRAFII KU PŘÍLEŽITOSTI JEHO 95. NAROZENIN.

Dcera ohně   03.03.2018   Radka Zadinová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaRománový debut německého autora Matta Ralphse, který na knižní trh vplul počátkem února pod názvem "Dcera ohně", už na první pohled upoutá případné zájemce svou nápaditou a zajímavou obálkou. Nakladatelství Fragment, které tuto knihu vydalo, ví, jak nalákat čtenáře, aby si knihu koupili - protože obálka je jednou z důležitých věcí, která knihu prodává...

Češi znovu dobývají vesmír   24.02.2018   redakce   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaSlavnostní křest stejnojmenné knihy Kamila Mikety se uskuteční v úterý 6. března 2018 v 18 hodin v THE PUB PRAHA 1 (Veleslavínova 3, Praha 1).

Zveme všechny duševné svobodné a zvědavé, všechny dobrodruhy, všechny příznivce astronomie a kosmonautiky i ty, kteří prostě jen chtějí zabít nudu!

Nic není náhoda   20.02.2018   Radka Zadinová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaNa podzim vyšla kniha nejspíš nejprodávanější slovenské autorky Kataríny Gillerové "Jestli mi uvěříš". Kniha se zajímavou obálkou a ještě zajímavějším názvem čtenáře doslova vyzývá, aby po ní sáhli. Dosavadní tvorba této autorky se nevyhýbá palčivým tématům a zapovězeným rodinným tajemstvím, které čtenářkám odkrývá postupně, promyšleně tahá za provázky, aby příběh učinila zajímavým a zakrytým rouškou třaskavého napětí. Snad každý pak touží dozvědět se, co se vlastně stalo...

E. Barrios: Ami, vnitřní civilizace   19.02.2018   Renata Petříčková   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaTak nám Pedro trochu dospěl, tudíž v této třetí knize celé Amiho série už sem tam plujeme i v milostným a zamilovaných vodách a někdy mi toho Pedrita bylo až líto.

Les - návod k použití   17.02.2018   Renata Šindelářová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaNěmecký autor Peter Wohlleben, ochránce přírody a zkušený lesník, napsal pro nás - městem zkažené představitele civilizace - návod na použití lesa.

Tato na první pohled obyčejná naučná knížka mě vyloženě uchvátila svou jednoduchostí a zároveň hloubkou. Peter Wohlleben píše o svých poznatcích lesa v ich-formě a tento blogerský přístup udílených rad je plný emocí a osobních postřehů, který tvoří ze čtení o lese příběh. Takže nijak zvlášť nevadí, že kniha neobsahuje žádné obrázky a zdá se tedy na první pohled jako návod naprosto nepoužitelná.

Starší články - strany: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19  20  21 22 23 24 25 ... až 193

Celkový počet stran Rozhledny je 193. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0509 s