Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pondělí 23.5.2022, svátek má Vladimír 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13214
Komentářů: 11302


MěřeníLiteratura - Recenze, postřehy a rozhovory z literárního světa

A Bůh pravil, musíme si promluvit, napsal Hans Rath   15.02.2018   Renata Petříčková   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaKdyž Bůh praví, že si musíte promluvit, nedá se to odmítnout. Protože vás to bude pronásledovat. Své o tom ví berlínský psychoterapeut Jakob Jakobi, který s takovým podivínem prožil jednu zimu a vánoční čas a tenhle chlápek mu vyjídal ledničku, komentoval život jeho, ale lidstva jako takového a pak se za dramatických okolností odebral o dům dál.

ZTRACENÁ VLÁDKYNĚ – napínavý příběh z pera Steva Robinsona   14.02.2018   Stanislav Polauf   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaMožná, že jste už jméno genealoga Jeffersona Tayteho (který si zkráceně říká JT) , hlavního hrdiny knihy ZTRACENÁ VLÁDKYNĚ, už zaznamenali. V nakladatelství Mystery Press už vyšly tři jeho romány s tímto čtyřicetiletým obtloustlým Američanem – STOPY V KRVI, HLUBOKÝ HROB a POSLEDNÍ ANGLICKÁ KRÁLOVNA. Pokud se ním setkáváte poprvé, tak jako já, asi ho vezmete na vědomí a na jeho další knihy se budete těšit a čekat v dalších dílech, že snad i on, zvyklý pátrat v rodokmenech jiných, dokáže najít také svoje vlastní kořeny.  

Víš, že tě potřebuju?   13.02.2018   Radka Zadinová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaNakladatelství Albatros Media v lednové nabídce nových titulů přichází s dlouho očekávaným druhým dílem fenomenální DIMILY trilogie "Víš, že tě potřebuju?" od Estelle Maskame. Ti z vás, kdo už četli první díl s názvem "Víš, že tě miluju?", se nejspíš dalšího dílu nemohli dočkat stejně jako já...

Kontroverzní fantasy z Aporveru vychází alespoň knižně   11.02.2018   redakce   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaMěl to být nejdražší český film všech dob, fantasy příběh, který uchvátí diváky nejen v Čechách. Film Poslední z Aporveru se však své premiéry ani po více než deseti letech dosud nedočkal. V nakladatelství Fragment nyní vychází první díl fantasy série Srdce Aporveru alespoň v knižní podobě. Také druhý díl, Poslední z Aporveru, vyjde ještě tento rok. Autorem obou knih je David &Senk. 

Slyšíš, jak mluví stromy?   10.02.2018   Renata Šindelářová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaKdo rozumí stromům nejlépe? Přirozeně lesník. A tím právě je německý autor knihy pro děti "Slyšíš, jak mluví stromy?" Peter Wohlleben. Učí malé čtenáře, aby se na stromy v lese dívali nejen jako na živoucí organismy, ale doslova jako na originální "bytosti", které se vzájemně vnímají a pomáhají si. A aby se to lépe četlo, kromě zajímavých informací obsahuje kniha spousta obrázků i úkolů, které pobaví děti i dospělé.

Horal(ka)   06.02.2018   Radka Zadinová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaNová kniha spisovatelky Danky &Sárkové, kterou vydala krátce před Vánocemi, zaujme nejen názvem, ale i obálkou. Horal(ka) přináší příběh ženy krátce po čtyřicítce, které vylétnou děti z hnízda a ona se najednou ocitne uprostřed všeho dění sama. Snad každá žena si tímhle obdobím musí projít, některá to zvládá s noblesou, některá hůř, a někdo se s tím nevyrovná nikdy.

TESLA – génius, který zkrotil elektřinu   02.02.2018   Stanislav Polauf   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaTak zní název mimořádně zajímavé publikace z pera anglického vědce Davida J. Kenta. Na zadní straně graficky výjimečné knihy je doplněno VIZIONÁŘ-VYNÁLEZCE-GÉNIUS-REBEL. Na každé straně knihy pak čtete slova GÉNIUS ELEKTROTECHNIKY. Všechny charakteristiky jsou správné a odpovídají obsahu knihy i plně charakterizují jméno Nikola Tesly. Ale zdaleka neříkají vše o této výjimečné osobnosti.

Kdo jsi bez viny, hoď kamenem...   30.01.2018   Radka Zadinová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaI tak by se mohla jmenovat nová kniha autorky Jilliane Hoffman, která možná není v podvědomí českých čtenářů tak známá, ale ačkoli má na svém kontě teprve čtyři knihy, stihla si už mezi svými fanoušky vydobýt jistý obdiv a věrnost. Ti, kdo četli její romány "Falešná stopa" a "Bezesné noci", jistě rádi sáhnou po další knize této nedoceněné spisovatelky, která vyšla po delší odmlce těsně před Vánocemi.

Zrádné srdce   24.01.2018   Radka Zadinová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaTak konečně jsme se dočkali. Všichni ti, kteří s napětím a nedočkavostí nám čtenářům vlastní, dychtivě vyhlíželi pokračování knihy "Falešný polibek". Druhá kniha s názvem "Zrádné srdce" vyšla těsně před Vánocemi a potěšila jistě mnohé z vás. Letopisy pozůstalých pokračují tam, kde osudy našich oblíbenců v předchozí knize skončily: V temném království, kde lidi pouze přežívají, kde nikdo nezná slitování, kde vládne nelítostný Komizar - a odkud není úniku.

A zrodí se píseň   23.01.2018   Veronika Švarcová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaLoňská novinka Samanthy Shannonové přicházela již jako třetí pokračování série Kostičas. Najít solidní čtivo, natož pokračování, je rok od roku náročnější, tudíž mé obavy se mísily s napětím.
Pochvalné recenze na minulé dva díly pěly chválu jak na samotnou autorku, tak na její literární počin. Než přivítáme letošní knižní novinky, ráda bych zavzpomínala právě na tuto knihu.

Zdeněk Slabý je skromný. Ač potkal skoro každého   09.01.2018   Ivo Fencl   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaPrvní svazek vzpomínek Zdeňka Karla Slabého (*1930) na osobnosti našeho i zahraničního kulturního světa vyšel roku 2016. Rok nato následovalo ještě objemnější pokračování; zatímco první svazek má 512 stran, loňský končí stránkou 544. Následovat bude svazek třetí, kde konečně autor zavzpomíná i na sebe. Opět nejen.

GALA DALÍ – román o ženě, která věděla co chce a taky toho dosáhla   02.01.2018   Stanislav Polauf   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaV osmnácti letech se vydala z rodného Ruska na léčení do švýcarského sanatoria. To se ctižádostivá dáma ještě jmenovala Elena Dmitrijevna Diakonovová. Tam se seznámila s nadějným básníkem Eugenem Émilem Grindelem. Stal se její první láskou a později i manželem. Tarotové karty, které ji provázely celý život jí prozradily, že bude básníkem mimořádně úspěšným. Vybrala mu proto umělecké jméno, pod nímž ho všichni známe - Paul Éluard.

Nejsnadnější kuchařka na světě   30.12.2017   Renata Šindelářová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaRychle a jednoduše, tak chtějí vařit nejen všichni kuchařští začátečníci, ale také všichni ti, kdo vaření nepovažují za svého koníčka. Přitom je samozřejmě fajn, umět připravit něco nového. Přesně do téhle skupiny patřím, a proto jsem sběratelkou rychlých a přitom chutných receptů. Nejsnadnější kuchařka na světě J.F Malleta mě proto oslovila a velmi překvapila. 

Starší články - strany: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20  21  22 23 24 25 ... až 193

Celkový počet stran Rozhledny je 193. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0525 s