Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pondělí 23.5.2022, svátek má Vladimír 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13214
Komentářů: 11302


MěřeníLiteratura - Recenze, postřehy a rozhovory z literárního světa

Co je to Minecraft   26.12.2017   Radka Zadinová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaMinecraft je nezávislá budovatelská hra s otevřeným světem a velmi jednoduchou krychlovitou grafikou. První verze spatřila světlo světa již 17. května 2009 po zhruba týdnu vývoje a díky obrovskému úspěchu se začala transformovat do rozsáhlé komplexní hry. Autorem je švédský vývojář Markus "Notch" Persson, který právě kvůli úspěchu Minecraftu opustil své původní zaměstnání, založil vlastní firmu a začal se plně věnovat vývoji.

ZVLÁŠTNÍ, ALE PRAVDIVÉ – vynikající román autora bestsellerů Johna Searlese   22.12.2017   Stanislav Polauf   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaKdo z čtenářů přečetl (a vychutnal) knihu Johna Searlese NEBUDETE SE BÁT NIČEHO ZLÉHO, o níž jsme nedávno psali, nepochybně sáhl i po jeho druhé knize vydané v nakladatelství Mystery Press ZVLÁ&STNÍ, ALE PRAVDIVÉ. Zcela bezpečně pozná styl autora, vrstvení záhad i jejich logické vysvětlení, i když kniha byla napsána již před třinácti lety. A hlavně – dostane možnost dalšího čtenářského zážitku, kterého se v posledních létech dočkáte jen zřídka, i když knih, dosti často pochybné kvality, přichází na knižní trh stále více

Loď duchů   21.12.2017   Radka Zadinová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaTak je to tady... Přichází opět Vánoce a s nimi na knižní trh vplouvá "Loď duchů"...

Veřejná tajemství   19.12.2017   Radka Zadinová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaV listopadu pod záštitou Albatros Media vydává nakladatelství Motto ve druhém vydání knihu jedné z nejoblíbenějších spisovatelek současnosti: Nory Roberts.
Nejspíš není třeba tuto autorku představovat, protože kdo má rád romantické knihy s napětím, tajemnem nebo detektivní zápletkou, ten na ni musel ve čtenářské sféře už narazit. A kdo jednou vzal do ruky některou z jejích knih, nezůstal u jediné. Nora Roberts ne nadarmo patří na vrchol čtenářského světa. Její příběhy nám knihomolům dělají společnost už spoustu let, a stále ještě jsme se jich nenabažili. Vracíme se k nim, čteme je znovu a znovu, pátráme po nových titulech, schraňujeme je do svých soukromých knihovnických sbírek.

Clint Eastwood v retrospektivě   12.12.2017   Ivo Fencl   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaInteligentní, vysoko ceněný filmový historik Richard Schickel (1933-2017) skutečně uměl psát. Toho výsledkem je dnes 36 knih, i když některé především editoval a další mají spoluautory. Schickel také produkoval po 33 let kritiky do magazínů Life a Time a ocenili jej mnozí. Mimo jiné jak Americký, tak Britský filmový institut.

Napříč Jižní Amerikou   11.12.2017   Kateřina Sovová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky Literatura…se letos vydalo hned několik známých českých cestovatelů. Pavel Svoboda má ovšem oproti jiným tu velikou výhodu, že umí úžasně fotit. Výsledkem jeho sedmiměsíční cesty napříč tímto stále populárnějším kontinentem je tak nádherný barevný cestopis, který zaplňuje dlouholetou mezeru na tuzemském knižním trhu.

Noc, která všechno změní...   05.12.2017   Radka Zadinová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaNová kniha, kterou vydalo ve spolupráci s Albatros Media nakladatelství Motto, "Noc v Central parku" je nejnovější počin známého a oblíbeného autora Guillaume Mussa. Tento francouzský prozaik možná není v literárním světě tolik známý, protože k naší škodě jde teprve o čtvrtou knihu, která byla přeložena do češtiny. Myslím si, že o moc přicházíme - tento autor totiž umí překvapovat, má co nabídnout, čtenáře rád šokuje nečekanými zvraty i překvapivými rozuzleními...

Rozverné pohádky o dědovi Honzovi – šamanském kouzelníkovi a jeho vnučce Sáře   03.12.2017   redakce   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaPlné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení.  

Literární dítka Danky Šárkové   02.12.2017   redakce   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaSpisovatelka s vlastním jménem &Sárka Denková pochází z Prahy, ale aktuálně žije v Krkonoších - s nadsázkou tuto svou zkušenost popsala ve zcela nové knize Horal(ka). Knihy této autorky bývají smyšlené, i částečně autobiografické, Danka &Sárková využívá v knihách např. své zkušenosti ze své původní profese účetní, své znalosti o východních filosofiích apod. Její romány pro ženy, novely a společenské romány se zabývají rodinnými problémy a pohrávají si s psychologií jedince. 

O hororu slovy Stephena Kinga   30.11.2017   Ivo Fencl   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky Literatura„Začněme předpokladem, že hororový příběh, jakkoli primitivní, je ze své podstaty alegorický, je symbolický. Předpokládejme, že k nám promlouvá o nějaké věci jako pacient na pohovce u psychologa, ale na mysli má něco jiného.
Ale tím nechci tvrdit, že horor je vědomě alegorický nebo symbolický, to bych mu přičítal uměleckost, o niž usiluje jen málokterý autor hororových knih nebo režisér hororových filmů. A tvrdit, že Roger Corman nevědomky vytvářel umění, když měl na natočení filmu dvanáct dnů a rozpočet 80 000 dolarů, je vyložená absurdita.“ (1981)

Hodiny z kostí   28.11.2017   Veronika Švarcová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaDavida Mitchella zná několik věrných čtenářů. Jeho díla vícero a film natočený podle jedné z knih skoro každý. Atlas mraků se stal fenoménem. Nutno dodat, že filmová předloha byla v mnoha místech vzdálena té literární, ale budiž, Mitchella to určitě vystřelilo do středu zájmu. 
Nyní se objevuje na knižních pultech jeho novinka Hodiny z kostí. Příběh komplikovaný nejenom v lidských osudech. Nebyl by to Mitchell, aby nenabídl naprosto dokonalou souhru v proměnách času na pokraji duševního zdraví čtenářů.

Pro fajnšmekry: Oběšenci jdou s námi   25.11.2017   redakce   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky Literatura

Když archeolog napíše knihu, ten příběh může a nemusí být o archeologii. V souboru povídek Oběšenci jdou s námi najdete obojí. Autor knihy Tomáš Lojek, profesí archeolog, popisuje ve svých povídkách jak prostředí výzkumné, tak zcela všední. Všechny příběhy se zároveň odehrávají v Praze.  

A nejtypičtěji se projevují sympatickou společnou vlastností: dokáží hluboce oslovit svou vnitřní silou, svou samotářskou hořkostí paradoxně zasazenou do rušného velkoměsta.

Žhavé novinky Táni Kubátové   23.11.2017   redakce   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaDvě podzimní novinky z dílny ostřílené autorky ženských románů Táni Kubátové na pultech knihkupectví, ev. k objednání přímo v nakladatelství!

Aktuální témata ve spletitých lidských vztazích: jak zasahují elektronické způsoby komunikace do našeho intimního života? Jak dotvářejí naše soukromé příběhy? Na kolik nám pomáhají a na kolik nás ničí?

Starší články - strany: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21  22  23 24 25 ... až 193

Celkový počet stran Rozhledny je 193. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0403 s