Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pondělí 23.5.2022, svátek má Vladimír 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13214
Komentářů: 11302


MěřeníLiteratura - Recenze, postřehy a rozhovory z literárního světa

Lustr pro papeže   24.04.2021   Radka Zadinová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaSkutečný příběh z pekla normalizačních lágrů... Svět, který většina z nás (naštěstí) nezná. Který si neumíme představit. Kterému bychom možná neuvěřili, kdyby nebylo těch, kdo po letech konečně promluvili...

DEN ZEMĚ v nakladatelství Kazda   22.04.2021   redakce   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaChceme vám přinášet hodnotné čtení plné lásky k přírodě i v těžkých časech. Bez pomoci čtenářů to ale nezvládneme.

Právě nabízíme slevy 25 % a při objednávce nad 1000 Kč knihu zdarma!

Věříme, že díky našim knihám budete přírodě více rozumět. Jde nám o stejnou věc...

VAZAČ VZPOMÍNEK – mysteriózní historický román Bridget Collinsové   15.04.2021   Stanislav Polauf   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaZkušeného čtenáře dnes už máloco překvapí. Často máte pocit, že vše již bylo napsáno, že už autoři nemohou přijít s ničím novým. Námět knihy Bridget Collinsové osloví originálností, musí zaujmout a dá vám podnět k dalším úvahám.

Prach, který se snáší ze snů   07.04.2021   Veronika Švarcová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaPrvní světová válka, kapitola lidského bytí, která přeskládala svět kámen po kameni. Nekonečný seznam osudů, lásek, ztrát, zoufalství i naděje. 
Knih na toto téma vzniklo nespočet. Od velkých melodramat po soukromé příběhy.
Do této nekonečné řady se staví i kniha oblíbeného autora Louise De Berniéres s názvem Prach, který se snáší ze snů.

 

Michal Čagánek: Odložený vesmír   31.03.2021   Renata Petříčková   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaS takovýma lidma je to marnost nad marnost – to by byla asi krátká charakteristika Aleše Hlavinky, hlavního hrdiny Odloženého vesmíru. A možná právě proto přišel vesmír, aby všechno přeskládal, odložil, přeložil a pořádně mu naložil.

ČERNÉ ZLATO –severská krimi od Dany Stabenow   25.03.2021   Stanislav Polauf   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaJiž počtvrté se americká autorka detektivek Dana Stabenow představuje péčí nakladatelství Mystery Press českému čtenáři. Po románech POD HLADINOU, CHLADNÝ ČAS PRO VRAŽDU a DEVÁTÁ OBĚŤ (o dvou posledních jsme ve webmagazinu psali) se můžete opět setkat se sympatickou aleutskou vyšetřovatelkou Kate Shugakovou.
 

Kerstin Simoné: Thovt, projekt lidstvo, klíč k transformaci   18.03.2021   Renata Petříčková   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaStůjme si za pozitivním a nenechme se zlomit. To je poselství této knihy, které jsem si odnesla. Ale přiznám se, že čtivo to pro mne bylo obtížné, protože  na jednu stranu tu je hromada naděje, sem tam návody, jak si zvednout svoji vlastní náladu, vyzařování a pocit naděje do budoucna (a tako to  jsou skvělá cvičení pro bdělou přítomnost), na straně druhé do toho růžového autorka řízla pěkně do krvava a dostáváme tu celou plejádu lidských nedostatků až tyranie sebe samých a planety.

Bernadette von Dreien: Christina, kniha II, vize dobra   16.03.2021   Renata Petříčková   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky Literatura„Nejúčinnějším způsobem, jak začít, je aktivovat ve svém každodenním životě svého vnitřního pozorovatele a nejprve identifikovat své osobní vzorce myšlení a jednání, a ty následně transformovat. Transformace neboli změna vzorců jednání je pravděpodobně nejpracnější, zároveň však nejdůležitější fází ze všech…“

Město žen   15.03.2021   Veronika Švarcová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaObdobí války je vděčné téma v literatuře. Od faktu až po dobrodružné romány, tragické příběhy nebo životopisné kousky. 
To vše čtenáře baví a láká. Otázkou zůstává na počátku knihy, jak moc kvalitní příběh před námi stojí. V tak velkém množství snadno sáhneme po krásném obalu s prázdným obsahem.
Město žen vyzývá čtenáře lákavým přebalem. Zaujme svým příběhem? Ráda bych Vám alespoň kousek nechala do knihy nahlédnout. Věřím, že budete překvapeni.

 

Michelle A. Motuzas: Šamanské léčení   04.03.2021   Renata Petříčková   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaIntuitivně laděné karty probouzí chuť ponořit se do všech svých životních témat. Autorka vám představuje své dílo s laskavostí a nabízející láskou, kterou nelze odmítnout. Ostych ze šamanské energie je pryč, nechávám si pouze pocit, že v těchto kartách vše živé ovlivňuje vše živé.

Satya Singh: Kundaliní jóga   25.02.2021   Renata Petříčková   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaKniha je plná dobrých nápadů pro to, jak zharmonizovat svůj život a páteř, a to nejen fyzickým cvičením, ale i mentálním nastavením.
Je také příjemnou studnicí velmi hebkého psaní, kdy máte pocit, že opravdu sedíte někde v ašrámu naproti autorovi a nasloucháte moudrosti staré tisíce let a zážitkům starých destíky let.
Z praktického hlediska úžasná kniha: skvěle popsané cviky, psychosomatika, popisky a obrázky umožňují rychlou orientaci.

Karty hvězdných duší: Do hloubky jemné duše člověka   14.02.2021   Renata Petříčková   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaMystikové, teologové, filozofové, vědci a vizionáři – ti všichni vzhlíželi ke hvězdám. A my to někdy děláme. Koho nikdy nenapadlo, jaké je tajemství té obrovské životní síly, kterou máme, která je ve vesmíru, jak rozsáhlý vesmír je a jak se vůbec přihodilo, že tu všichni jsme a díváme se na hvězdy. Máte takový zážitek za sebou? Ten pocit, který nás přesahuje?

Zápisník cholerika: Když si smíchy poprskáte roušku   10.02.2021   Michaela Wilhelmová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaMůžete se začíst do dlouhé ságy plné desítek bájných postav, můžete sáhnout po červené knihovně a áchat nad osudy hlavních hrdinů... anebo můžete zvolit sérii těhle svižných a humorem překypujících postřehů a zážitků, které vám zvednou náladu ještě na další týden. A to je teď velmi potřeba. 

Starší články - strany: 1 2 3 4  5  6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... až 193

Celkový počet stran Rozhledny je 193. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0477 s