Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Kulturní akce . RSS . Tiráž ...  Dnes je neděle 21.1.2018, svátek má Běla 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 499
Registrovaní čtenáři: 1762
Publikovaných článků: 12369
Komentářů: 10746


MěřeníKomiks - Komiksy, co víc chcete slyšet? :-)

Hororové povídky, na něž se nezapomíná   27.11.2017   Kateřina Sovová   Komiks  

Přečíst tento článek z rubriky KomiksTemnými hvozdy, sbírka pěti hororově laděných komiksových povídek Kanaďanky Emily Carrollové, sbírají od svého letošního vydání, prvního v českém překladu, povětšinou samé kladné ohlasy. Proč a jestli také my přidáme další, odhalí dnešní pondělní recenze.

Komiks Tomb Raider uchvacuje kresbou i scénářem   06.11.2017   Kateřina Sovová   Komiks  

Přečíst tento článek z rubriky KomiksNení to tak dávno, co jsme informovali o povedeném křestu komiksu Tomb Raider Archivy S.1 v pražském Comics Centru. A protože je to komiks nejenom rozměry nadstandartní, a protože dneska vítá na svět bratříčka v podobě Archivů S.2, pojďme se na tenhle kousek, který můžete směle zvážit coby pěkný vánoční dárek, podívat trochu blíž v následující recenzi.

James Bond se vrací!   18.09.2017   redakce   Komiks  

Přečíst tento článek z rubriky KomiksMilovníci Jamese Bonda se konečně dočkali nových příběhů agenta-gentlemana s povolením zabíjet.

Dan Černý pokřtí na Crweconu Zlatou klasiku příběhů a kreslířů z Kačerova   15.06.2017   redakce   Komiks  

Přečíst tento článek z rubriky KomiksJiž tuto sobotu se křtí první kniha pětidílné série Zlatá klasika, kterou se vydavatelství Egmont rozhodlo vyslyšet prosby všech dospělých fanoušků komiksů od Disneyho a strýčka Skrblíka zvlášť! Každý svazek bude věnován jednomu z legendárních komiksových tvůrců. Prvním je opěvovaný Don Rosa, dříč, který dokázal udělat z hrabivého multimiliardáře nejpopulárnějšího hrdinu Kačerova.

Dobrodružství, dvě pistole a sex appeal. Je tu Lara Croft!   05.06.2017   Kateřina Sovová   Komiks  

Přečíst tento článek z rubriky KomiksDvacetiny legendární archeoložky slaví Comics Centrum vydáním původního komiksu Tomb Raider. Na slavnostním křtu, který proběhl minulou středu v novém vymazleném sídle nakladatelství, samozřejmě nemohla chybět ani samotná Lara, což dokazujeme hned v úvodním obrázku!

Pavel Kořínek vypráví o Jaroslavu Malákovi   19.04.2017   Ivo Fencl   Komiks  

Přečíst tento článek z rubriky KomiksO komiksové trilogii Polda a Olda a jejích doslovech

České století Pavla Kosatíka uzavře komiksová výstava v Galerii Lucerna   19.03.2017   redakce   Komiks  

Přečíst tento článek z rubriky KomiksTelevizní seriál České století a posléze devítidílná komiksová série Češi vrátily do veřejné debaty téma klíčových okamžiků národní historie 20. století. Rozsáhlý projekt spojuje osobnost a scénáře spisovatele a historika Pavla Kosatíka. Ojedinělost tohoto počinu chce podtrhnout i závěrečná výstava výtvarníků této nejrozsáhlejší politické komiksové série v našich dějinách. České století v komiksu začne vernisáží v pražské Galerii Lucerna 29. března a potrvá do 18. dubna.

Zlatá kniha, i když střelným prachem psaná   13.12.2016   Ivo Fencl   Komiks  

Přečíst tento článek z rubriky KomiksJsou tomu tři roky, co vyšla tzv. Zlatá kniha komiksů Vlastislava Tomana (2013). Shrnula šest doposud existujících obrázkových cyklů o Kruanovi (hrdinovi imaginární Žluté planety), tři Tomanovy seriály inspirované Doylovým Ztraceným světem a jako přívažek trio sci-fi povídek.

Desátý KomiksFEST! představí Generaci 2.0   19.10.2015   redakce   Komiks  

Přečíst tento článek z rubriky KomiksDosud největší výstava mladých domácích komiksových tvůrců s názvem Generace 2.0 zahájí v úterý 20. 10. výroční desátý KomiksFEST!. 50 stran speciálně vytvořených komiksů od 18 českých a slovenských autorů bude vystaveno v Písecké bráně a převážná většina otištěna i v aktuálním katalogu KomiksFEST!u. Festival potrvá do neděle 25. října.

KomiksFEST! 2014 přiveze Alexe Maleeva pro všechny superhrdinské fajnšmekry   26.10.2014   redakce   Komiks  

Přečíst tento článek z rubriky KomiksHlavním hostem letošního KomiksFEST!u bude Bulhar Alex Maleev, který se se svou expresivní kresbou dokázal prosadil v USA v moderním superhrdinském komiksu. U nás je známý hlavně díky ceněným Bendisovým Omnibusům s Daredevilem a na KomiksFEST! mu vyjde i pokračování slavné Vrány Jamese O´Barra s podtitulem Mrtvá doba. Potkat ho bude možné hned dvakrát, jednou v rámci hlavní soboty 1. listopadu v MeetFactory a podruhé o den později v Comics Pointu v Anglické 14.

Hodina práce přesčas   21.09.2014   redakce   Komiks  

Přečíst tento článek z rubriky KomiksMarcelovi kolegové snad konečně pochopili, že je občas potřeba pro firmu udělat trochu víc. Třeba zůstat v práci o hodinu déle. Anebo je to celé jinak?

Marcel, Ing. a jeho malýkomiks přibližující ne až tak smyšlený svět inženýra, obchodníka, manžela... a jeho želvy Žofie.

Roční výsledek práce... Ale co se vlastně podařilo?   14.09.2014   redakce   Komiks  

Přečíst tento článek z rubriky KomiksPřišla doma lámání chleba. Marcel se musí velmi zamyslet, co se díky němu ve firmě zlepšilo. A má štěstí - přijde na poměrně zásadní věci. Další díl komiksu přibližující ne až tak smyšlený svět inženýra a obchodníka.

Sociální integrace? Ideálně na záchodě!   07.09.2014   redakce   Komiks  

Přečíst tento článek z rubriky KomiksMarcel má takřka sociologicky-filozofickou náladu. Co vymyslel, když psal během velké potřeby na toaletě pracovní zprávu? Další díl komiksu ze života inženýra, obchodníka, manžela... a jeho želvy Žofie.

Starší články - strany: 1  2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24

Celkový počet stran Rozhledny je 24. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . Kulturní akce . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2018 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.2454 s