Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pondělí 4.3.2024, svátek má Stela 

Hledej na Rozhledně

Statistika Rozhledny

Počet autorů: 509
Registrovaní čtenáři: 524
Publikovaných článků: 13677
Komentářů: 11411


MěřeníMiniškola - Psaní pod mikroskopem

Stát se spisovatelem je dřina. Šancí je ale dost, hlavně je nepropásnout   21.05.2014   redakce   Miniškola  

Přečíst tento článek z rubriky MiniškolaPo čtyřech ročnících soutěže Hledá se autor bestselleru je to jasné – vášeň pro čtení a psaní v Češích nijak neutichá, spíš naopak! Nakladatelé denně přijímají desítky rukopisů a rychlejší cestu, jak na sebe upozornit, zkouší v každoročních literárních kláních stovky talentů. Co je dělí na úspěšné a poražené? Začátečníky a hotové spisovatele? Využitá šance. Mnoho prvotin s geniálním námětem pošlape uspěchaný závěr s chabou pointou.

Deset na jednoho: Nárazu reality se nevyhnete, konstatuje Petra Neomillnerová   10.10.2012   Michaela Wilhelmová   Miniškola  

Přečíst tento článek z rubriky MiniškolaPrvní poprázdninový díl Deseti na jednoho zpovídá stálici české fantasy scény, Petru "Alraune" Neomillnerovou. Prozradí vám, že jedna kniha nic neznamená, i to, že dlouhý román je hrobem většiny začínajících autorů...

Deset na jednoho: "Trvá, než zjistíte, koho podplatit," vtipkuje Martin Antonín   25.04.2012   Michaela Wilhelmová   Miniškola  

Přečíst tento článek z rubriky MiniškolaPrvní román mu vyšel již v roce 2004. Recenze na některé další - například Daemonicu - jste si mohli přečíst i zde, na Rozhledně. Martin Darion Antonín není na literární scéně žádným nováčkem. Jaké byly jeho největší překážky?

Deset na jednoho: Zakažte autorům číst vlastní knížky, míní Tomáš Bandžuch   21.03.2012   Michaela Wilhelmová   Miniškola  

Přečíst tento článek z rubriky MiniškolaMiluje skvělé jídlo, historický šerm a samozřejmě kvalitní literaturu - od Briana Aldisse, autora Non-stopu, až po Michaila Bulgakova. Jeho povídky jste si mohli přečíst v nejednom sborníku. Teď ke svým literárním úspěchům konečně přidal i vydatnou knihu. Co dělalo Tomáši Bandžuchovi při psaní největší problémy?

Deset na jednoho: "Postava si umře - a pak se, autore, snaž!" laje Míla Linc   15.02.2012   Michaela Wilhelmová   Miniškola  

Přečíst tento článek z rubriky MiniškolaV historii zběhlý spisovatel Míla Linc má své pevné jméno v povídkové tvrobě. Od té se odrazil a přešel na samostatné knihy. Žánr? Fantasy v hávu středověku. V dnešním díle Deset na jednoho nám prozradí, že spisovatelé jsou v podstatě masochisté a že první román nepatří k vydavateli, ale do koše...

Deset na jednoho: Ego trpí jako prase na zabijačce, říká o kritice Zdeněk Ležák   18.01.2012   Michaela Wilhelmová   Miniškola  

Přečíst tento článek z rubriky MiniškolaVe druhém díle naší nové rubriky jsme položili deset otázek šéfredaktorovi časopisu ABC, který vydal sci-fi knihu G2R. Každý měsíc vám přineseme dalšího autora a jeho odpovědi na stejné otázky. Schválně je zkuste porovnat. Ukáží vám cestu, jak brzy na pultech knihkupectví najít vlastní dílo!

Deset na jednoho: Nevěděla jsem, jak dál, přiznává Tereza Meravá   21.12.2011   Michaela Wilhelmová   Miniškola  

Přečíst tento článek z rubriky MiniškolaV nové rubrice Miniškoly vám každý měsíc představíme jednoho autora a počastujeme jej vždy deseti stejnými otázkami. Proč to? Muži i ženy, jejichž knížky již leží na pultech knihkupectví, vám poradí, co dělat s vlastním rukopisem a kam až mohou utéct vaše literární postavy.

Mediální výchova: Jak ji dostat dětem do hlavy?   27.04.2011   Michaela Wilhelmová   Miniškola  

Přečíst tento článek z rubriky MiniškolaKaždý rozbor situace v marketingu začíná ujasněním základních styčných bodů. Mezi ně patří s jednou z nejvyšších priorit také cílová skupina. Nejinak tomu je i v otázkách zavedení mediální výchovy do škol. Názory na to, odkdy dokdy (respektive v kterém věku) tento nový předmět přinese žákům nejvíce užitku, se různí.

Tvůrčí psaní 36 - Rekonstrukce textu   13.10.2010   Renata Šindelářová   Miniškola  

Přečíst tento článek z rubriky MiniškolaV minulém díle jsme rekonstruovali báseň. Pro práci s textem musíme dobře chápat jeho strukturu, jeho posloupnost. Proto je dobrým tréninkem tvůrčího psaní rekonstrukce textu.

Tvůrčí psaní 35 - Rekonstrukce básně   29.09.2010   Renata Šindelářová   Miniškola  

Přečíst tento článek z rubriky MiniškolaJednoduchou technikou, kterou pilujeme náš poetický jemnocit, je rekonstrukce básně. Rekonstrukce znamená vzít původní text a přepracovat jej (s různými podmínkami a se zohledněním obsahu textu, v našem případě obsahu básně).

Tvůrčí psaní 34 - Textová koláž   15.09.2010   Renata Šindelářová   Miniškola  

Přečíst tento článek z rubriky MiniškolaTato technika tvůrčího psaní je technikou výtvarně-literární, která tříbí autorův cit pro práci s textem.

Tvůrčí psaní 33 - Clustering   01.09.2010   Renata Šindelářová   Miniškola  

Přečíst tento článek z rubriky Miniškola

Jedná se o techniku tvůrčího psaní, která pomůže se sestavením textu na dané téma. Dokáže také usnadnit hledání, o čem vlastně psát.

Tvůrčí psaní 32 - Jak na rozhovor?   23.06.2010   Michaela Wilhelmová   Miniškola  

Přečíst tento článek z rubriky MiniškolaSedí před vámi prvotřídní sportovec, mediálně propíraná celebrita nebo "jen" poněkud suchopárný vědec, co objevil nový druh mechu? Ptejte se jich. Rozhovor alias interview patří k nejoblíbenějším publicistickým žánrům. Poradíme vám, jak se s ním poprat a neutrhnout si z ostudy kabát.

Starší články - strany: 1  2 3 4 5 6

Celkový počet stran Rozhledny je 6. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0466 s