Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pondělí 23.5.2022, svátek má Vladimír 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13214
Komentářů: 11302


MěřeníHudba - Zajímavosti z hudebního světa

Bavouzet hraje Mozarta   24.02.2016   Janáčkova filharmonie   Hudba  

Přečíst tento článek z rubriky Hudba

Mozartovy klavírní koncerty patří k nejen k tomu nejcennějšímu, co skladatel během svého krátkého života vytvořil, ale i k významným pokladům evropské hudební kultury vůbec. Pokud patříte k jeho obdivovatelům, pak by vám neměla uniknout tato akce.

 

Filharmonický ples   14.01.2016   Janáčkova filharmonie   Hudba  

Přečíst tento článek z rubriky Hudba

V roce 2000 byl první. V roce 2009 pak jubilejní desátý. Následovalo sedm hubených let, aby se v roce 2016 vrátil v plném lesku. Kdo? No přece neobvyklý, exkluzivní, výlučný, ojedinělý, znamenitý, věhlasný Filharmonický ples.

 

David Bowie: Morbidně geniální   13.01.2016   Aneta Šimonková   Hudba  

Přečíst tento článek z rubriky HudbaPro někoho byl králem rocku. Pro jiné androgynní mimozemšťan. Ano. David Bowie nebyl tak trochu z tohoto světa. Možná proto z něj i geniálně odešel.

První hvězda Colours of Ostrava: Antony and the Johnsons alias ANOHNI!   02.01.2016   redakce   Hudba  

Přečíst tento článek z rubriky HudbaPrvní potvrzenou hvězdou příštího ročníku mezinárodního hudebního festivalu Colours of Ostrava je Antony and the Johnsons, který pod novým jménem ANOHNI přiveze speciální koncertní projekt založený na připravovaném albu HOPELESSNESS. Na něm spolupracuje s dvěma producenty současné hudby - Oneohtrix Point Never a Hudson Mohawke. 

Vánoční koncert Markéty Mátlové   23.12.2015   Monika Škubalová   Hudba  

Přečíst tento článek z rubriky HudbaJako již tradičně odzpívala okouzlující a talentovaná mladá zpěvačka – sopranistka Markéta Mátlová poslední, předvánoční koncert v obřadní síni Libeňského zámečku.  

Kyklops vrátili rodiče do dětství   16.12.2015   Aneta Šimonková   Hudba  

Přečíst tento článek z rubriky HudbaKdo by nechtěl alespoň na chvíli vrátit čas do období bezstarostnosti, her a snění … zkrátka do dětství? Skupina Kyklops, která své autorské písničky směřuje právě k dětem, počítá s tím, že si je poslechnou i rodiče malých fanoušků. S čím ovšem tak docela nepočítali, je skutečnost, že se ti dospěláci během jejich koncertu změní v děti.

Vypsaná fiXa pokřtí nové album Planety Malého prince. Kdy? 17. prosince   12.12.2015   redakce   Hudba  

Přečíst tento článek z rubriky HudbaKaždoroční vánoční koncert, který Vypsaná fiXa opět odehraje v pražském Lucerna Music Baru je již měsíc před jeho konáním absolutně vyprodán. Na ty, jež si stihli včas koupit vstupenky, čeká kromě fixího koncertu i překvapení v podobě křtu nového alba Planety Malého prince, které kapela nahrála společně s dětmi z pardubické Z&S Montessori letos v říjnu.

Objevujte barokní hudbu s Ensemble Inégal   23.11.2015   redakce   Hudba  

Přečíst tento článek z rubriky HudbaEnsemble Inégal je jedním z mála souborů barokní hudby, který ve svých festivalových cyklech každoročně přináší posluchačům objevy dosud neznámých, ale svým významem nesmírně důležitých, hudebních děl českého i evropského repertoáru. Letošní devátý ročník ve svých třech programových řadách opět uvádí přitažlivé novinky v podání tohoto souboru.

Jubilejní Blues Alive zahájí americký kytarista Warren Haynes   30.10.2015   redakce   Hudba  

Přečíst tento článek z rubriky HudbaJubilejní 20. ročník festivalu Blues Alive zahájí 12. listopadu v šumperském Domě kultury Warren Haynes, jeden z nejrespektovanějších amerických kytaristů, spoluhráč Erica Claptona, Dave Matthewse či bývalý člen Allman Brothers Band. “Warren Haynes přijede nejen do &Sumperka, ale i do České republiky vůbec poprvé. Zahraje z nové sólové desky, ale vrátí se i ke starší tvorbě, kterou diváci znají,” říká dramaturg festivalu Ondřej Bezr. 

Dara s Rytmusem rozsvítili Glow Show   28.10.2015   Aneta Šimonková   Hudba  

Přečíst tento článek z rubriky HudbaZpěvačka Dara Rolins ochromila Metropoli Zličín, kde se v rámci oslav 10. výročí po tři dny konal Glow Show. Vystoupení slovenské zpěvačky žijící v Česku přilákalo do středu obchodního centra stovky lidí. Ti sledovali hodinovou show Dary Rolins a pak ji nechtěli pustit z pódia.

Vypsaná fiXa a Wohnout opět společně!   11.10.2015   redakce   Hudba  

Přečíst tento článek z rubriky HudbaPo více jak dvou letech od jejich úspěšného turné V+W avizují Vypsaná fiXa a Wohnout společný návrat na pódia kulturních domů. Turné přinese celkem dvanáct zastávek napříč republikou. Začíná 31. 10. v Sušici a skončí 19. 12. v České Lípě.

Nejlepší říjnové hudební akce. Kde nesmíte chybět?   30.09.2015   redakce   Hudba  

Přečíst tento článek z rubriky HudbaLéto sice skončilo, ovšem klubová scéna jede dál. Kde vás zahřeje nadupaná muzika při podzimních večerech?

OSLAVA UVAŘENÍ PRVNÍ VÁRKY PLZEŇSKÉHO ORIGINÁLU PILSNER URQUELL   28.09.2015   Stanislav Polauf   Hudba  

Přečíst tento článek z rubriky HudbaRok 1842 bude už navždy zapsán nejen v plzeňské historii zlatým písmem. Právě tehdy totiž opustila místní měšťanský pivovar vůbec první várka speciálně vařeného piva – spodně kvašeného ležáku. Sládkovi Josefu Grollovi se za pomoci výjimečné plzeňské vody, hořkého žateckého chmele (poloraný červeňák) a světlého ječného sladu podařil zázrak - zlatavý, řízný a mimořádně lahodný mok, který svou kvalitou překvapil i samotného sládka. Dal tak vzniknout jedinečnému pivu se zlatavou zářící barvou a sněhobílou pěnou a s chutí, kterou dosud svět neznal. 

Starší články - strany: 1 2 3 4 5 6 7 8 9  10  11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... až 80

Celkový počet stran Rozhledny je 80. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0364 s