Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pondělí 23.5.2022, svátek má Vladimír 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13214
Komentářů: 11302


MěřeníHudba - Zajímavosti z hudebního světa

2075 Osaka Underground vás obnaží až na vaše neotitanové kosti!   18.01.2015   redakce   Hudba  

Přečíst tento článek z rubriky HudbaPražský YES CLUB spojí v sobotu 30. ledna japonskou hudební elektroniku s cyberpunkovou atmosférou Matrixu či jeho animovaného předobrazu Ghost in the Shell. Tohle je Osaka budoucnosti, v jejímž dešti umírají podivíni i překrásní androidi jako ve scénách z Blade Runnera! Vstupte.
 

Nedělní Rudolfinum prozáří violoncellová hvězda Mischa Maisky   14.01.2015   redakce   Hudba  

Přečíst tento článek z rubriky HudbaHned dvě hudební lahůdky nabídne tuto neděli pátý abonentní koncert aktuální sezony PKF – Prague Philharmonia. Kromě šéfdirigenta Jakuba Hrůši opět stane v čele orchestru světový violoncellový virtuos Mischa Maisky, jehož s PKF spojuje dlouholetá úspěšná spolupráce, a svého premiérového uvedení se dočká čerstvá novinka současného českého skladatele Miroslava Srnky. To vše bude doplněno schumannovským tématem, které tvoří spojující linku napříč některými orchestrálními koncerty této sezony.

Mňága a Žďorp: Album Made in China jsme nahráli za necelé 3 dny   10.12.2014   redakce   Hudba  

Přečíst tento článek z rubriky Hudba

Mňága a Žďorp vydala 3. 11. nové album Made in China, které natočila přímo v Číně. Při této příležitosti jsme udělali rozhovor se zpěvákem Petrem Fialou. Povídali jsme si o největších zážitcích z Číny, nadšených čínských fanoušcích, trochu komplikovaném nahrávání a vražedných choutkách zvukaře i o tom, že se chce Mňága příští rok do Číny vrátit.

 

Koncerty ORBIS PICTUS   06.12.2014   redakce   Hudba  

Přečíst tento článek z rubriky HudbaŽenský pěvecký sbor ORBIS PICTUS OSTROV, který možná znáte z pražského Staroměstského náměstí, vás tímto zve na své adventní a vánoční koncerty v Karlovarském kraji. 


Peter Nagy s Jožo Rážem a Petrem Jandou na jednom pódiu. Publikum šílelo.   12.11.2014   Aneta Šimonková   Hudba  

Přečíst tento článek z rubriky Hudba

Druhý koncert v rámci oslav 30. výročí působení mají Peter Nagy a skupina Indigo za sebou. Pražské divadlo Hybernia doslova praskalo ve švech a desítky fanoušků postávalo před divadlem v marné naději, že ještě seženou lístek.  

„Tekuté zlato“ hlasu Kariny Gauvin zaplaví Rudolfinum   09.11.2014   redakce   Hudba  

Přečíst tento článek z rubriky Hudba

"Tekuté zlato, které obteče jakkoli komplikovaný ornament.“ Tak se hovoří o hlase a umu kanadské sopranistky Kariny Gauvin, která bude hlavní hvězdou listopadového koncertu cyklu Collegium 1704 v Rudolfinu. Na koncertě 18. listopadu tato temperamentní zpěvačka, která získala světovou proslulost především v barokní opeře, provede pod vedením dirigenta Václava Lukse světem operních rivalek a nejslavnějších sopranistek Händlovy doby.

Mňága a Žďorp vydává album Made in China, natočila ho v Pekingu   22.10.2014   Aneta Šimonková   Hudba  

Přečíst tento článek z rubriky HudbaMňága a Žďorp se letos v květnu vypravila do Číny, aby tu 23 let po vydání své nejúspěšnější desky Made in Valmez natočila dvanácté studiové album Made in China. „Celé to bylo absolutně hektické, dobrodružné, nepředvídatelné a nové,” vzpomíná na čínské dobrodružství zpěvák Petr Fiala. Album vychází 3. 11. 2014 a obsahuje celkem 12 nových písní.

Linda Vojtová chystá koncert pro svého dědu Vadima Petrova   15.10.2014   Aneta Šimonková   Hudba  

Přečíst tento článek z rubriky HudbaTakovou vnučku by si přál snad každý. Linda Vojtová je úspěšnou topmodelkou, která sklízí úspěchy předvším ve světě. Proto se doma moc nezdržuje, ovšem když jde o pomoc pro dědu prof. Vadima Petrova, neváhá tu být každou chvíli. Zařizuje tu pro nějvelkolepý koncert, na kterém zazní některé z nejlepších skladeb jeho celoživotní tvorby.

Antropotyátr rozbalí své „stany“ už po páté!   12.10.2014   redakce   Hudba  

Přečíst tento článek z rubriky HudbaSlovo antropotyátr je složenina lehce upravených latinských výrazů anthropos (člověk) a theatrum (divadlo) a přesně vystihuje koncepci literárně-kulturního festivalu, který do severočeského města Ústí nad Labem přivádí rozmanitý program literárních čtení, filmových projekcí, performancí, výstav a koncertů.

Pohodář jedoucí na vlně reggae a neo-soulu? Patrice!   05.10.2014   redakce   Hudba  

Přečíst tento článek z rubriky HudbaSkvělá novinka pro všechny příznivce pohodové muziky! Představitel parádního mixu reggae, neo-soulu, jazzu, R&B, hip-hopu, funku i folku, Patrice, se poprvé představí pražskému publiku již 23. listopadu v Lucerna Music Baru! Koncert proběhne v rámci koncertní série Excelent Jukebox, kterou pro fanoušky té nejlepší hudby připravili Fource Entertainment a Gambrinus Excelent.

Castingy na boyband začínají!   24.09.2014   Aneta Šimonková   Hudba  

Přečíst tento článek z rubriky Hudba

Mezinárodní projekt "Boyband" startuje! Castingy v Bratislavě a Praze čekají 24. a 25. září hudebně nadané chlapce, kterým je česko-slovenská hudební scéna malá. Britští producenti Denis Ingoldsby a Andrew Murray osobně v Praze a Bratislavě vyberou pět členů nové chlapecké skupiny. Tu čeká pěvecká kariéra nejen v zemích Česka a Slovenka, ale také zahraničí.

Uhrančivý izraelský zpěvák a písničkář Asaf Avidan oslní naše hlavní město   14.09.2014   redakce   Hudba  

Přečíst tento článek z rubriky HudbaIzraelský zpěvák, hudebník, písničkář Asaf Avidan, jehož výrazný hlas loni uhranul návštěvníky festivalu Colours of Ostrava, vystoupí poprvé v Praze - 25. října 2014 v prostoru Forum Karlín.

Asaf Avidan, který dříve působil jako frontman kapely The Mojos, se proslavil především díky úpravě písně One Day / Reckoning Song berlínským DJ Wankelmutem. Remix se dostal na vrchol žebříčků ve 14 zemích, videoklip zhlédlo na YouTube přes 150 miliónů diváků a přes 1,5 milionu lidí si jej stáhlo.

Americká senzace Lindsey Stirling konečně míří do Prahy!   17.08.2014   redakce   Hudba  

Přečíst tento článek z rubriky HudbaRodačka z kalifornské Santa Any začala s houslemi v pouhých pěti letech, její neobyčejnou kariéru nastarovala až soutěž Amerika má talent. Lindsey se sice dostala jen do osmifinále, zato si jí ale všiml producent Devin Graham a společně natočili první hudební video.

Ze zpěvačky, které porotci populární soutěže vyčítali zdánlivě prapodivné spojení klasické hudby, dubstepu a tance, se právě díky tomu stala internetová senzace: její YouTube kanál má v současné době přes 4 milióny odběratelů.


Starší články - strany: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  12  13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... až 80

Celkový počet stran Rozhledny je 80. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0393 s