Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je sobota 21.5.2022, svátek má Monika 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13212
Komentářů: 11302


MěřeníHudba - Zajímavosti z hudebního světa

Britská kapela Scarlet Soho svými hity dobývá Evropu!   10.08.2014   redakce   Hudba  

Přečíst tento článek z rubriky HudbaScarlet Soho je právem anglickými médii označována jako nejlepší anglická nezávislá electro synth pop formace, které je předvídána úspěšná budoucnost. Jejich tvorba je velmi unikátní a nesrovnatelná s tím, co dělají ostatní. V loňském roce kapela absolvovala velké evropské turné se slavnými KOSHEEN.

Ve stejném roce vystoupili členové kapely Scarlet Soho na největším světovém electro goth festivalu GOTHIC WAVE TREFFEN v německých Drážďanech. Poté objeli festivaly po celé Evropě.

Víkend v duchu romantických sonát Franze Schuberta   23.07.2014   redakce   Hudba  

Přečíst tento článek z rubriky HudbaPrvní prázdninový měsíc se pomalu dostává ke svému konci. Neměli jste čas relaxovat? Pak to napravte výletem za hudebním požitkem, který si užijete v atmosféře přímo kouzelné. Poslední červencový sobotní večer, 26. 7., se v malovaném refektáři premonstrátského opatství Želiv představí zahraniční hosté festivalu Musica Figurata.

Paul Anka přijede do Prahy s celým big bandem   02.07.2014   redakce   Hudba  

Přečíst tento článek z rubriky Hudba

Koncert legendárního kanadského zpěváka Paula Anky se nezadržitelně blíží. Večer plný světoznámých hitů tohoto uznávaného zpěváka a ikony swingu a rock and rollu se uskuteční 20. července 2014 v Kongresovém centru v Praze.  

Dr. House naordinuje Brnu pořádnou dávku kvalitního blues   30.06.2014   redakce   Hudba  

Přečíst tento článek z rubriky HudbaHugha Laurieho diváci důvěrně znají coby svérázného Dr. House, neomylného diagnostika s poněkud nevybíravými způsoby. Hugh Laurie je však také brilantní zpěvák a klavírista. V loňském roce o tom poprvé osobně přesvědčil také české publikum. Dva vyprodané koncerty v Kongresovém centru Praha, nadšené ovace ve stoje. A letos se do České republiky vrací! Jediný koncert odehraje se svou kapelou The Copper Bottom Band 22. července od 20.00 v brněnské Kajot Aréně.

Blíží se festival Porta Řevnice 2014. Již 27. až 29. 6.!   21.06.2014   Petr Mráček   Hudba  

Přečíst tento článek z rubriky HudbaLesní divadlo, hvězdy nad hlavou i na pódiu, romantika, dobré jídlo, borovice, soutěž, příjemný zvuk, tři dny krásných písniček a plejáda skvělých muzikantů z oblasti folk, country, trampské muziky, písničkářů ale i žánrových výjimek. To je současná Porta v Řevnicích.

Základem celého finále je napínavý program, v němž se 17 finalistů bude snažit o získání sošky  Porta, kterou  vyrobil akademický sochař Miroslav Raboch. 

Beethovenovo dílo rozkvete v podání houslistky Barbory Valečkové   04.06.2014   redakce   Hudba  

Přečíst tento článek z rubriky HudbaJiž osmým rokem pořádá městská část Praha 5 ve spolupráci s jedním z nejprestižnějších tuzemských orchestrů PKF – Prague Philharmonia oblíbené koncerty vážné hudby v Národním domě na Smíchově. Další z těchto večerů, jenž vsadí na tři rozličná díla velkých skladatelských osobností – Ludwiga van Beethovena, Josefa Suka a Antonína Dvořáka, se odehraje 9. června od 19.30 hodin.

Argentinec Sebastian Plano představí na Music Infinity svoji moderní klasiku   02.06.2014   redakce   Hudba  

Přečíst tento článek z rubriky HudbaVečírek Music Infinity 6. června bude znít tóny moderní klasiky. V Paláci Akropolis zahraje v české premiéře argentinský multiinstrumentalista Sebastian Plano, který ve své hudbě objevuje komunikační uzly mezi vážnou hudbou a soudobou experimentální elektronikou. Tóny klavíru či cella balí hudebník vydávající na Denovali Records do atmosférických aranží na hraně ambientu a filmové hudby. Na stejném labelu vydává i druhý host Music Infinity - mladý mnichovský klavírista a skladatel Carlos Cipa, který v lednu vydal nové EP Relive.

První česká komiksová kapela zahraje Kafkovi v předvečer jeho smrti   31.05.2014   redakce   Hudba  

Přečíst tento článek z rubriky HudbaRapová deklamace známého spisovatele Jaroslava Rudiše (Nebe pod Berlínem) a zpěv Jaromíra &Svejdíka z Priessnitzu se setkávají v dalším společném projektu autorů komiksového Aloise Nebela.

Suvereno boduje s klipem Osprostená mládež, po týdnu má 370 tisíc zhlédnutí   24.05.2014   redakce   Hudba  

Přečíst tento článek z rubriky HudbaVideoklip k písni Osprostená mládež se zabývá morálním úpadkem současné společnosti a pošramoceným pohledem na svět dnešních teenagerů, kteří z hloupých pozlátek staví svoje hodnoty pro život.

V NODu vystoupila kytarová smetánka. První ročník festivalu Struneři je za námi!   21.05.2014   redakce   Hudba  

Přečíst tento článek z rubriky HudbaFestival Struneři zažil během dvou dní (12. a 13.května) kytarové umění v podání Michala Pavlíčka, Michala Pelanta, Lukáše Chromka, IAN, Joe Karafiáta, Calm Season, Munroe i legendárních Blue Effect. Program představil ostřílené muzikanty i mladou krev a za hranice kytarového světa návštěvníky vnesly také poučné workshopy. Svůj zájem si získaly i jam sessions.

Pojďme se napít. Robert Křesťan a druhá tráva tráva má album   18.05.2014   redakce   Hudba  

Přečíst tento článek z rubriky HudbaKoncert Roberta Křesťana a Druhá tráva představují album „Pojďme se napít“

JAN KUBELÍK – Čaroděj houslí   17.05.2014   redakce   Hudba  

Přečíst tento článek z rubriky HudbaNenechte si ujít koncert Miroslava Vilímce (housle) a Vladislava Vilímce (klavír), spojený se křtem CD s historickými nahrávkami slavného houslisty Jana Kubelíka.

Prachař a Vančura se v režii dua SKUTR v kabaretu Nesmírná show proletí vesmírem   14.05.2014   redakce   Hudba  

Přečíst tento článek z rubriky HudbaPremiéru hudebně-divadelního kabaretu Nesmírná show s podtitulem Le cabaret de l´univers připravuje na 24. května do prostor pražské La Fabriky režisérské duo SKUTR. V hlavních a jediných rolích se představí Jakub Prachař a Petr Vančura, hudbu skládá Petr Kaláb. „Touto inscenací volně navazujeme na Kultovní představení, ve kterém jsme si pro sebe začali pojmenovávat formu hudebního kabaretu, kde nejde o politiku ani sociální kritiku, ale spíš o dětskou hravost a fantazii, která nám všem dnes tolik chybí,“ říkají na úvod oba tvůrci.

Starší články - strany: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12  13  14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... až 80

Celkový počet stran Rozhledny je 80. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0322 s