Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pondělí 23.5.2022, svátek má Vladimír 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13214
Komentářů: 11302


MěřeníHudba - Zajímavosti z hudebního světa

Francouzská zpěvačka ZAZ se vrátí letos na festival Colours of Ostrava   12.02.2014   redakce   Hudba  

Přečíst tento článek z rubriky HudbaŽivelná francouzská zpěvačka ZAZ se vrátí na festival Colours of Ostrava, který proběhne od 17. do 20. července 2014 v ostravských industriálních Dolních Vítkovicích. „Jsou návraty, které potěší. A jsou návraty, které rozpálí srdce a nedají spát. K těm druhým určitě patří ZAZ, která se stala neoficiální hlavní hvězdou prvního ročníku Colours v novém areálu. Nadchla nás i diváky svojí energií, bezprostředností a především hudbou. Od té doby jsme neustále dostávali prosby o její návrat. Jsme rádi, že návštěvníkům i sobě toto přání můžeme splnit, a navíc že si sama zpěvačka vybrala z velkého množství tuzemských nabídek náš festival, na který ráda vzpomíná,“ říká ředitelka Zlata Holušová.

Mystický Atlas mraků   10.02.2014   Veronika Švarcová   Hudba  

Přečíst tento článek z rubriky HudbaPokud jste viděli film sourozenců Wachowski, budete vědět, jak podmanivě lze zpracovat knihu. Ano knihu, slyšíte dobře. Na počátku byl román, později obraz a nyní přichází slovo, zvuk, vyprávění temné, jak děj samotný. Připravte se!

Cocoman připravil svou první dlouhohrající desku Zázraky s kapelou za zády   08.02.2014   redakce   Hudba  

Přečíst tento článek z rubriky HudbaPražský zpěvák, producent, písničkář Cocoman funguje na domácí scéně už od roku 2002, teprve letos však vydává svoji první opravdovou dlouhohrající desku. Tu samozřejmě podpoří také turné, které se svou kapelou Solid Vibes na jaře odstartuje. Pražský křest je pak naplánován na 14. května do Lucerna Music Baru.

Miro Žbirka hraje Fair Play!   03.02.2014   redakce   Hudba  

Přečíst tento článek z rubriky HudbaMiro Žbirka nahrál titulní píseň pro film s názvem Fair Play režisérky Andrey Sedláčkové. Stalo se tak v legendárním londýnském studiu Abbey Road a u vzniku byl opět osvědčený producent Rob Cass stojící za všemi skladbami, které zde Žbirka nahrál.

Hvězdy světové taneční scény KOSHEEN chystají české turné   02.02.2014   redakce   Hudba  

Přečíst tento článek z rubriky HudbaČeská republika bývala z hlediska koncertních turné předních světových hudebníků zemí spíše opomíjenou. V poslední době se však s koncerty oblíbených hvězd doslova roztrhl pytel, a tak můžeme pravidelně vychutnávat skvělou hudbu naživo. Nezapomnělo se ani na milovníky evropské taneční scény. V březnu letošního roku totiž pojede české turné populární britská drum´n´bass rocková formace KOSHEEN. Připraveny jsou 4 koncerty, které tentokrát myslí i na mimopražské fanoušky.

Rok 2014 rokem Vypsané fiXy!   01.02.2014   redakce   Hudba  

Přečíst tento článek z rubriky HudbaDvacet let na pódiu, nové album, velké jarní a podzimní turné, ale i konkurz na nového basáka – to všechno se v roce 2014 děje a bude dít pardubické kapele Vypsaná fiXa.

Nová sezóna cyklu Hudební most Praha – Drážďany: KONTRAPUNKT   30.01.2014   redakce   Hudba  

Přečíst tento článek z rubriky HudbaHudební most Praha – Drážďany je unikátní koncertní cyklus pořádaný souborem Collegium 1704 již od roku 2008. Jde o jediný stálý koncertní cyklus českého souboru v zahraničí, v jeho rámci se pravidelně konají koncerty v Praze a následně v Drážďanech.

Kamil Střihavka: Na akustickou kytaru z USA jsem čekal rok!   29.01.2014   redakce   Hudba  

Přečíst tento článek z rubriky HudbaZpěvák Kamil Střihavka se svou kapelou LEADERS! chystá v roce 2014 akustické turné s názvem „Kamil Střihavka Akustické turné 2014“. Turné představuje prioritně 12 exkluzivních vystoupení v měsících od února do dubna, pro velký zájem však bylo rozšířeno o další koncertní místa. 

Josef Sedloň: Festival Spectaculare ohromí vaše smysly!   28.01.2014   redakce   Hudba  

Přečíst tento článek z rubriky HudbaJosef Sedloň, který už více než osm let stojí v čele hudebních večerů Music Infinity, připravil hudební program multižánrového Festivalu Spectaculare, který právě probíhá na několika místech v Praze. Kromě tradičního spojování akustické a elektronické hudby návštěvníky čekají i další umělecké formy – vizuální umění, pohybové divadlo nebo světelný mapping. Přinášíme vám s ním rozhovor.

Xindl X má Barbínu   20.01.2014   redakce   Hudba  

Přečíst tento článek z rubriky HudbaXindlovi X na jaře vyjde nové album s názvem Čecháček Made. První singl ze zmiňované desky je skladba s názvem Barbína, která měla premiéru v pondělí.

Umělecký trojlístek vtiskne Českému muzeu hudby originální tvář   18.01.2014   redakce   Hudba  

Přečíst tento článek z rubriky HudbaHravou, fantaskní a působivou přehlídkou pro všechny smysly se stane dvojice únorových koncertů multižánrového souboru Clarinet Factory v impozantní dvoraně Českého muzea hudby v Praze.

Baroko v Krumlově: ozdobí jej světová premiéra opery L’Ipermestra   01.01.2014   redakce   Hudba  

Přečíst tento článek z rubriky HudbaNovodobá světová premiéra barokní opery L’Ipermestra bude vrcholem VII. ročníku Festivalu barokních umění Český Krumlov, který se koná od 19. do 21. září 2014. Slavnostní opera Johanna Adolfa Hasseho L’Ipermestra měla premiéru ve Vídni 8. 1. 1744 u příležitosti svatby arcivévodkyně Marie Anny, mladší sestry české a uherské královny Marie Terezie.

Společný singl EzyWay a Bena Cristovao míří do českých éterů   30.12.2013   redakce   Hudba  

Přečíst tento článek z rubriky HudbaEzyWay a Ben Cristovao nadělují nový hit s názvem Be Mine, který vznikl ve studiu Borise Carloffa a právě míří do českých éterů. Po úspěšném debutu Maloobchodník se kapela EzyWay vydává k dalším hudebním krokům. Předpremiéra singlu Be Mine proběhla na rádiu Spin.

Starší články - strany: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15  16  17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... až 80

Celkový počet stran Rozhledny je 80. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0361 s