Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je neděle 26.3.2023, svátek má Emanuel 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 508
Registrovaní čtenáři: 520
Publikovaných článků: 13388
Komentářů: 11358


MěřeníHudba - Zajímavosti z hudebního světa

Ondřej Pivec vydává po šesti letech nové sólové CD „The Green Card Album“   20.02.2014   redakce   Hudba  

Přečíst tento článek z rubriky HudbaVarhaník, klávesista, skladatel a aranžér Ondřej Pivec zakotvil na české jazzové scéně před cca osmi lety především jako kapelník vlastního souboru Organic Quartet, s nímž vydal dvě alba (Don’t Get Ideas, 2006; Never Enough, 2007) a za první z nich získal ocenění Anděl v žánrové kategorii Jazz a Blues. Pivcovo první sólové album Overseason vyšlo v roce 2008, natočeno bylo v New Yorku a právě tam Pivec o rok později přesídlil.

Pavel Vohnout a Ondra Ruml rozezpívali Palác Akropolis!   19.02.2014   redakce   Hudba  

Přečíst tento článek z rubriky HudbaŽe se zrovna tihle dva zpěváci setkají na jednom pódiu, by ještě před rokem nikdo nevěřil. Každý přece zpívá pro docela jiné publikum ... Jenomže právě před rokem se Pavel Vohnout, známý pod přezdívkou Kyklop vydal na sólovou dráhu, ve které s úspěchem obstál.

Koncert Raffaelly Milanesi prosluní zimní dny sluncem italské opery   16.02.2014   redakce   Hudba  

Přečíst tento článek z rubriky HudbaJiž toto úterý se v Rudolfinu koná hudební událost, která pohladí duši každézho milovníka klasické hudby.

DAN BÁRTA: Koncertní maraton(ika) pokračuje   15.02.2014   redakce   Hudba  

Přečíst tento článek z rubriky HudbaNa podzim po pětileté pauze vydal se skupinou Illustratosphere čtvrtou řadovou desku Maratonika, kterou v rámci stejnojmenného turné představil ve čtyřech desítkách českých a slovenských měst. Vyprodané kluby a sály kulturních domů i sedmitisícový náklad alba předčily zpěvákova tajná přání. Koncertní maraton(ika) Dana Bárty proto pokračuje i v roce 2014, první zastávkou bude 17. února Přerov. Cílová rovinka je přitom, jak už sám název napovídá, zatím v nedohlednu.

Francouzská zpěvačka ZAZ se vrátí letos na festival Colours of Ostrava   12.02.2014   redakce   Hudba  

Přečíst tento článek z rubriky HudbaŽivelná francouzská zpěvačka ZAZ se vrátí na festival Colours of Ostrava, který proběhne od 17. do 20. července 2014 v ostravských industriálních Dolních Vítkovicích. „Jsou návraty, které potěší. A jsou návraty, které rozpálí srdce a nedají spát. K těm druhým určitě patří ZAZ, která se stala neoficiální hlavní hvězdou prvního ročníku Colours v novém areálu. Nadchla nás i diváky svojí energií, bezprostředností a především hudbou. Od té doby jsme neustále dostávali prosby o její návrat. Jsme rádi, že návštěvníkům i sobě toto přání můžeme splnit, a navíc že si sama zpěvačka vybrala z velkého množství tuzemských nabídek náš festival, na který ráda vzpomíná,“ říká ředitelka Zlata Holušová.

Mystický Atlas mraků   10.02.2014   Veronika Švarcová   Hudba  

Přečíst tento článek z rubriky HudbaPokud jste viděli film sourozenců Wachowski, budete vědět, jak podmanivě lze zpracovat knihu. Ano knihu, slyšíte dobře. Na počátku byl román, později obraz a nyní přichází slovo, zvuk, vyprávění temné, jak děj samotný. Připravte se!

Cocoman připravil svou první dlouhohrající desku Zázraky s kapelou za zády   08.02.2014   redakce   Hudba  

Přečíst tento článek z rubriky HudbaPražský zpěvák, producent, písničkář Cocoman funguje na domácí scéně už od roku 2002, teprve letos však vydává svoji první opravdovou dlouhohrající desku. Tu samozřejmě podpoří také turné, které se svou kapelou Solid Vibes na jaře odstartuje. Pražský křest je pak naplánován na 14. května do Lucerna Music Baru.

Miro Žbirka hraje Fair Play!   03.02.2014   redakce   Hudba  

Přečíst tento článek z rubriky HudbaMiro Žbirka nahrál titulní píseň pro film s názvem Fair Play režisérky Andrey Sedláčkové. Stalo se tak v legendárním londýnském studiu Abbey Road a u vzniku byl opět osvědčený producent Rob Cass stojící za všemi skladbami, které zde Žbirka nahrál.

Hvězdy světové taneční scény KOSHEEN chystají české turné   02.02.2014   redakce   Hudba  

Přečíst tento článek z rubriky HudbaČeská republika bývala z hlediska koncertních turné předních světových hudebníků zemí spíše opomíjenou. V poslední době se však s koncerty oblíbených hvězd doslova roztrhl pytel, a tak můžeme pravidelně vychutnávat skvělou hudbu naživo. Nezapomnělo se ani na milovníky evropské taneční scény. V březnu letošního roku totiž pojede české turné populární britská drum´n´bass rocková formace KOSHEEN. Připraveny jsou 4 koncerty, které tentokrát myslí i na mimopražské fanoušky.

Rok 2014 rokem Vypsané fiXy!   01.02.2014   redakce   Hudba  

Přečíst tento článek z rubriky HudbaDvacet let na pódiu, nové album, velké jarní a podzimní turné, ale i konkurz na nového basáka – to všechno se v roce 2014 děje a bude dít pardubické kapele Vypsaná fiXa.

Nová sezóna cyklu Hudební most Praha – Drážďany: KONTRAPUNKT   30.01.2014   redakce   Hudba  

Přečíst tento článek z rubriky HudbaHudební most Praha – Drážďany je unikátní koncertní cyklus pořádaný souborem Collegium 1704 již od roku 2008. Jde o jediný stálý koncertní cyklus českého souboru v zahraničí, v jeho rámci se pravidelně konají koncerty v Praze a následně v Drážďanech.

Kamil Střihavka: Na akustickou kytaru z USA jsem čekal rok!   29.01.2014   redakce   Hudba  

Přečíst tento článek z rubriky HudbaZpěvák Kamil Střihavka se svou kapelou LEADERS! chystá v roce 2014 akustické turné s názvem „Kamil Střihavka Akustické turné 2014“. Turné představuje prioritně 12 exkluzivních vystoupení v měsících od února do dubna, pro velký zájem však bylo rozšířeno o další koncertní místa. 

Josef Sedloň: Festival Spectaculare ohromí vaše smysly!   28.01.2014   redakce   Hudba  

Přečíst tento článek z rubriky HudbaJosef Sedloň, který už více než osm let stojí v čele hudebních večerů Music Infinity, připravil hudební program multižánrového Festivalu Spectaculare, který právě probíhá na několika místech v Praze. Kromě tradičního spojování akustické a elektronické hudby návštěvníky čekají i další umělecké formy – vizuální umění, pohybové divadlo nebo světelný mapping. Přinášíme vám s ním rozhovor.

Starší články - strany: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15  16  17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... až 80

Celkový počet stran Rozhledny je 80. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2023 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0309 s