Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pondělí 23.5.2022, svátek má Vladimír 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13214
Komentářů: 11302


MěřeníHudba - Zajímavosti z hudebního světa

Koncertní série Femme Fatale připisuje na seznam další jméno: Ane Brun   20.10.2013   redakce   Hudba  

Přečíst tento článek z rubriky HudbaNová koncertní série Femme Fatale věnovaná výrazným ženským osobnostem na poli současné hudby přiváží další zajímavé jméno. Slavná norská zpěvačka a několikanásobná držitelka norských cen Grammy Ane Brun, je mimo jiné známá ze spolupráce s Peterem Gabrielem, Koop či José Gonzálesem.

Nicola Conte veze do Prahy svůj starý a přesto nový jazz   19.10.2013   redakce   Hudba  

Přečíst tento článek z rubriky HudbaPo téměř pěti letech zamíří do Prahy v rámci EuroConnections italský kytarista a acidjazzová veličina Nicola Conte. Hudebník z apeninského poloostrova bude 31. října v Paláci Akropolis originálním způsobem oživovat tradice bossanovy, hudby 60. let či latino jazzu. Hudební retro se pod jeho rukama proměňuje v energickou hudbu současnosti.

Pocta RICHARDU WAGNEROVI a jeho vliv na české skladatele   15.10.2013   redakce   Hudba  

Přečíst tento článek z rubriky HudbaSvětová kulturní veřejnost si v letošním roce připomíná velmi významné výročí. 200 let uplynulo od narození skladatele Richarda Wagnera, který je nepřehlédnutelným článkem hudební historie. Wagner byl zakladatelem nového typu opery, která se od předchozích odlišovala nejen mimohudebním obsahem a kolosálními rozměry, ale i vlastními hudebními kvalitami, postavenými na charakteristickém kompozičním rukopisu autora.

Destrukce Roxy začíná dnes. Přinášíme rozhovor s I AM LEGION!   10.10.2013   redakce   Hudba  

Přečíst tento článek z rubriky HudbaHolandský elektro-dnb projekt NOISIΛ a Britští hip-hop-dubstepoví Foreign Beggars spojili síli v tajemném projektu I AM LEGION, který tato přijeli představit do Prahy do Roxy.

Hvězdy barokní opery zahajují druhou sezónu   08.10.2013   redakce   Hudba  

Přečíst tento článek z rubriky Hudba&Spičkový evropský ansámbl zaměřený na interpretaci barokní hudby Collegium 1704 ve spolupráci s Českou filharmonií pokračuje v objevování pozoruhodného světa vokálního umění 17. a 18. století. Druhý ročník koncertního cyklu Hvězdy barokní opery v sezóně 2013–2014 nabídne šest mimořádných koncertů ve Dvořákově síni pražského Rudolfina.

Mélanie Pain nabídne Praze moderní šanson   07.10.2013   redakce   Hudba  

Přečíst tento článek z rubriky HudbaPokračování klubového večera Femme Fatale v Paláci Akropolis poctí návštěvou francouzská zpěvačka Mélanie Pain, u nás známá hlavně jako vokalistka projektu Nouvelle Vague. Kromě svůdných coververzí novovlnných hitů ve stylu bossanovy, má Pain za sebou také účast na deskách M83 a především 2 sólová alba. Právě autorský indiepopový materiál střižený vlivy šansonu, folku a country přiveze tentokrát do Prahy.

PILSNER FEST 2013 LÁKÁ   04.10.2013   Stanislav Polauf   Hudba  

Přečíst tento článek z rubriky HudbaLetošní ročník festivalu piva a pivovarnictví PILSNER FEST proběhne v "městě piva" Plzni v areálu plzeňského Prazdroje v sobotu 5. října. Jeho součástí je bohatý kulturní program a další zajímavosti. Chcete-li (kromě pití lahodného moku) slyšet naživo skupiny jako třeba Sto zvířat, Kryštof či Buty a to navíc zdarma - Plzeň vás jistojistě ráda přivítá.

Slovenská zpěvačka ZDENKA PREDNÁ přichází po 3leté pauze s albem   03.10.2013   redakce   Hudba  

Přečíst tento článek z rubriky HudbaPo tříleté odmlce vydává nadějná slovenská zpěvačka Zdenka Predná v polovině října nové album s názvem šbquo;Amulet‘. V pořadí již čtvrtou pop-funkovou desku avizoval duet šbquo;Walk In My Shoes!‘ s Vojtou Dykem, na němž se autorsky podílela i několika násobná Zlatá slavice Jana Kirschner.

Exkluzivní rozhovor s Pink Martini   30.09.2013   redakce   Hudba  

Přečíst tento článek z rubriky HudbaPřinášíme vám rozhovor s leaderem kapely Pink Martini, Thomasem Lauderdalem.

Prague Philharmonia zahájí sezonu s norským barytonistou   28.09.2013   redakce   Hudba  

Přečíst tento článek z rubriky HudbaPo prázdninové odmlce rozezvučí Dvořákovu síň Rudolfina opět nástroje orchestru PKF – Prague Philharmonia. Členové předního domácího tělesa, jež se před nedávnem rozhodlo pro změnu původního názvu Pražská komorní filharmonie, se chystají odstartovat novou koncertní sezonu na své důvěrně známé scéně v plné síle.

RICHARD MÜLLER zahájil turné, které nemá obdoby   21.09.2013   redakce   Hudba  

Přečíst tento článek z rubriky HudbaVíce než tři desítky českých a slovenských měst, vyprodané koncerty a nadšené reakce publika. Sen všech tuzemských interpretů se stal pro Richarda Müllera skutečností. Legenda obou kdysi sjednocených zemí zahájila o víkendu úspěšně své dlouho připravované turné s názvem HLASY.

Suede představují nový videoklip z letošní desky, kterou představí v Praze   19.09.2013   redakce   Hudba  

Přečíst tento článek z rubriky HudbaBritská kapela Suede představuje nový videoklip k singlu For The Strangers, který je třetím ze zatím poslední, velmi oceňované, desky Bloodsports. Černobílé koncertní video z března letošního roku zachycuje dlouho očekávaný návrat legendy, která v 90. letech odstartovala velkou britpopovou vlnu a patřila k nejpopulárnějším na ostrovní hudební scéně.

Richard Müller má nové album HLASY. Pokřtila mu ho polibkem sama Eva Herzigová!   18.09.2013   Aneta Šimonková   Hudba  

Přečíst tento článek z rubriky HudbaUnikátní album, hvězdná kmotra a Buddha Bar přeplněný hosty! Tak vypadal pompézní křest nového alba Richarda Müllera a vokální skupiny Fragile s názvem HLASY, které pokřtila v pražském klubu světová topmodelka Eva Herzigová. K novému CD s 13-ti skladbami ve famózních úpravách „a cappella“ přišli Richardovi poblahopřát dcera Ema, režisér Juraj Jakubisko, Tereza Kerndlová s manželem, Renata Langmannová, Jiří Macháček, Xindl X, Klára Vytisková i zpěvák Dan Bárta.

Starší články - strany: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18  19  20 21 22 23 24 25 ... až 80

Celkový počet stran Rozhledny je 80. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0364 s