Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je neděle 26.3.2023, svátek má Emanuel 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 508
Registrovaní čtenáři: 520
Publikovaných článků: 13388
Komentářů: 11358


MěřeníHudba - Zajímavosti z hudebního světa

Svatojakubskou baziliku naplní poetické i strhující tóny severské hudby   22.08.2013   redakce   Hudba  

Přečíst tento článek z rubriky HudbaPoetická i strhující, taková je severská hudba, která zazní ve čtvrtek 22. srpna na dalším v pořadí již čtvrtém koncertu Mezinárodního varhanního festivalu. Díla soudobých a romantických skandinávských autorů představí světově uznávaný interpret z Finska Jan Lehtola.

Vizovické Trnkobraní? To jsou Kryštof, Chinaski, No Name, Miro Žbirka a další!   21.08.2013   redakce   Hudba  

Přečíst tento článek z rubriky HudbaFestival Vizovické Trnkobraní se koná od 23. do 24. srpna ve Vizovicích v areálu likérky Rudolf Jelínek a oznamuje kompletní program svého 46. ročníku.

ACTIVE CHILD se představí 17. října v Chapeau Rouge!   19.08.2013   redakce   Hudba  

Přečíst tento článek z rubriky HudbaAmerický DJ Pat Grossi vystupující pod uměleckým jménem ACTIVE CHILD vystoupí v České republice vůbec poprvé 17. října v pražském klubu Chapeau Rouge. Vstupenky jsou v prodeji v síti Ticketpro.

Kytarista MILOŠ v říjnu startuje cyklus donátorských koncertů v rytmu tanga   18.08.2013   redakce   Hudba  

Přečíst tento článek z rubriky HudbaHudební program, jenž potěší obdivovatele vášnivého tanga či latinskoamerických rytmů, stejně jako zapřisáhlé milovníky vážné hudby, naplní první z večerů nového koncertního cyklu předního domácího tělesa PKF – Prague Philharmonia. Orchestr, původně známý pod názvem Pražská komorní filharmonie, po několika měsících opět uvede na tuzemskou scénu současnou opěvovanou hvězdu klasické kytary, černohorského rodáka Miloše Karadagliće vystupujícího pod uměleckým přízviskem MILO&S.

Pink Martini: Malý orchestr oslní Prahu   17.08.2013   redakce   Hudba  

Přečíst tento článek z rubriky HudbaJiž 2. října se v Praze představí americká hudební skupina PINK MARTINI v Lucerna Music Baru. Hudba kapely zasahuje mnoho žánrů, od klasické hudby přes latino, jazz či klasický pop - hlavním motem Pink Martini je však to, že jejich hudba je skutečně mezinárodní a chytlavá.

Arakain na podzim vyrazí na první klubové turné ve své historii   16.08.2013   redakce   Hudba  

Přečíst tento článek z rubriky HudbaSkupina Arakain má za sebou 31 let nepřetržitého fungování na naší scéně, úspěšné oslavy svého loňského 30. výročí existence, turné s Lucií Bílou, vyprodané koncerty, desítky vydaných nosičů a odehraných koncertů a festivalů u nás i v zahraničí. Co však kapela za 31 let fungování nikdy neabsolvovala je ryze klubové turné. Koncerty v klubu mají jinou, vřelejší atmosféru a jsou pro fanoušky jistě vítanou změnou. A právě tento dluh se Arakain rozhodl nyní splatit svým fanouškům, a tak na podzim vyrazí na první klubové turné v celé své historii.

Roger Waters fanoušky nezklamal   09.08.2013   Renata Šindelářová   Hudba  

Přečíst tento článek z rubriky HudbaKoncert Rogera Waterse, kmeta kapely Pink Floyd, v 02 aréně 7. srpna 2013, splnil i přes organizační problémy všechna očekávání.

Sámer Issa pustil do světa nový videoklip   05.08.2013   Aneta Šimonková   Hudba  

Přečíst tento článek z rubriky HudbaSámer Issa oficiálně do života uvedl svůj nový videoklip Syria. Křest se konal v klubu Maxim za přítomnosti řady známých osobností a vzduchem létaly peníze. Proč?

Zpěvák Voxel natáčí jediný klip v osmi státech   05.08.2013   redakce   Hudba  

Přečíst tento článek z rubriky HudbaVítěz hudebních cen Óčko TV v kategorii Objev roku 2012 zpěvák Voxel navazuje na úspěchy skladeb V síti a Hitmaker dalším singlem. Nová píseň vycházející hvězdy české hudební scény se jmenuje Trip a překvapí nejen pro zpěváka dosud netypickým aranžmá, ale také atraktivním videoklipem, který vznikal v osmi evropských státech.

Watersové míří do Prahy   29.07.2013   redakce   Hudba  

Přečíst tento článek z rubriky HudbaJiž za pár dní se může česká metropole chystat na dva koncerty v podání členů muzikálního rodu Watersů. V úterý 6. srpna se v Malostranské besedě uskuteční pražská premiéra kapely Harry Waters Quartet s hosty a o den později Roger Waters po boku se svým synem Harrym postaví v O2 areně Zeď.

Už v pátek v Praze poprvé zazpívá Hugh Laurie – Dr. House   23.07.2013   Aneta Šimonková   Hudba  

Přečíst tento článek z rubriky HudbaAktuální evropské turné Hugha Laurieho, zpívajícího Dr. House, a jeho kapely Copper Bottom Band k novému albu Didn’t It Rain provázejí nadšené reakce diváků a příznivé ohlasy kritiky.

Nová opera Kafkovy ženy skladatele Jiřího Kadeřábka bude představena v New Yorku   21.07.2013   redakce   Hudba  

Přečíst tento článek z rubriky HudbaCentrum pro současnou operu v New Yorku (Center for Contemporary Opera New York) dává každoročně příležitost vybraným skladatelům veřejně prezentovat část nově vznikajícího operního díla a podpořit tak jeho kompletní provedení v budoucnu. Této pocty se letos dostalo českému skladateli Jiřímu Kadeřábkovi (1978), který spolu s libretistkou Milenou Jelínkovou (mj. autorkou scénáře k filmu Zapomenuté světlo) pracuje na opeře Kafkovy ženy (Kafka’s Women). Provedení části Kadeřábkovy opery se uskutečnila v New Yorku včera - 20. července 2013.

Zbystřete, o téhle zpěvačce ještě uslyšíte! Jmenuje se Bori Dušík.   17.07.2013   Aneta Šimonková   Hudba  

Přečíst tento článek z rubriky HudbaVe čtvrtek 11. července se v prostorách multibrandového butiku La Gallery Novesta konal křest singlu slovenské zpěvačky Bori Dušík. Singl jí pokřtily její kamarádky, uznávané české návrhářky Petra Balvínová a Kateřina Geislerová.

Starší články - strany: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20  21  22 23 24 25 ... až 80

Celkový počet stran Rozhledny je 80. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2023 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.032 s