Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je neděle 26.3.2023, svátek má Emanuel 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 508
Registrovaní čtenáři: 520
Publikovaných článků: 13388
Komentářů: 11358


MěřeníHudba - Zajímavosti z hudebního světa

Pražská komorní filharmonie ozvláštní závěr koncertní sezony   28.04.2013   redakce   Hudba  

Přečíst tento článek z rubriky HudbaMajestátnou chrámovou hudbou z nástrojů předních sólistů ozvláštní Pražská komorní filharmonie svou dramaturgii na sklonku 19. koncertní sezony. V působivém prostředí dominanty pražského Strossmayerova náměstí - kostele svatého Antonína Paduánského - se ve čtvrtek 9. května rozezní velkolepé varhanní melodie, jež v nezaměnitelné akustice náležitě doplní zvuk trubky.

Ikona freak folku, písničkář Devendra Banhart, poprvé v ČR!   26.04.2013   redakce   Hudba  

Přečíst tento článek z rubriky HudbaDevendra Banhart, americký písničkář, respektovaný výtvarník a vůdčí postava freak folku, vystoupí poprvé v České republice. Na letošním ročníku festivalu Colours of Ostrava (18. – 21. července) představí své čerstvé album nazvané Mala. Dalším potvrzeným jménem je australský zpěvák, rapper a beatboxer Dub FX, který jen díky svému hlasu a loopstation dokáže diváky zahrnout přívalem drum´n´bassu, hip hopu, reggae, dubstepu a jungle.

Dr. House míří do Prahy!   25.04.2013   redakce   Hudba  

Přečíst tento článek z rubriky HudbaPřesněji jeho představitel, idol žen Hugh Laurie, kterého známe především z kultovního seriálu Dr. House, kde hraje sarkastického šviháka. A co bude Hugh v Praze dělat? Zpívat!

Kapela Fru Fru dala s Lenkou Dusilovou song   19.04.2013   Aneta Šimonková   Hudba  

Přečíst tento článek z rubriky HudbaTřebíčská kapela Fru Fru má pořádně našlápnuto. Nedávno skupina představila nové album s názvem Freak Show, nedlouho poté videoklip k úvodnímu singlu této desky a nyní si na konto připsala další videoklip k písni Válka. Tato alternativní rocková čtveřice opět vsadila na jistotu a spojila se s Tomášem Matonohou, který klip zrežíroval a jako významného hosta pozvala k natáčení Lenku Dusilovou. Výběr hosta není náhodný, Lenka Dusilová se podílela i nahrávce této skladby.

Pražský koncert Imagine Dragions je vyprodán! Předskokani budou A Banquet!   18.04.2013   Aneta Šimonková   Hudba  

Přečíst tento článek z rubriky HudbaPražská zastávka celosvětového turné americké indie-rockové kapely Imagine Dragons hlásí vyprodané SaSaZu. Podle informací od pořadatele zbývají již jen VIP vstupenky. Koncert v SaSaZu proběhne 24. dubna.

Sámer Issa a Karolína Krézlová odhalili svůj duet   15.04.2013   Aneta Šimonková   Hudba  

Přečíst tento článek z rubriky HudbaOba vzešli z televizních talentových soutěží, a i když nezvítězili, v práci jim to pěkně šlape. Teď spojili dohromady své hlasy a s dráždivým vizuálem vyslali do světa hudební pecku. Sámer Issa a Karolína Krézlová nazpívali The World is Crazy.

Průkopníci britpopu Suede zahrají 16. listopadu poprvé v České republice   13.04.2013   redakce   Hudba  

Přečíst tento článek z rubriky Hudba16. listopadu přijede vůbec poprvé do České republiky slavná britská kapela Suede, která v 90. letech odstartovala velkou britpopovou vlnu a patřila v té době k nejpopulárnějším na ostrovní hudební scéně. Ve velkém sále pražské Lucerny představí své čerstvé album Bloodsports, které vyšlo letos v březnu jako výsledek reunionu v roce 2010 po sedmi letech nečinnosti.

Celeste Buckingham slaví úspěšnou sezónu   23.03.2013   Aneta Šimonková   Hudba  

Přečíst tento článek z rubriky HudbaNespočetným množstvím nominací ve slovenských i českých hudebních anketách odměnili fanoušci Celeste Buckingham za úspěšný rok 2012, ve které teprve sedmnáctiletá brunetka rozvířila stojaté vody pop-music vydáním alba Don´t Look Back s megahitem Run Run Run. Sérii proměněných nominací odstartovala jedna z nejúspěšnějších česko-slovenských zpěvaček slovenským Slávikem 2012.

Zpěvačky Amelia Brightman a Eva Mali hosty nového koncertního turné Gregorian   23.03.2013   redakce   Hudba  

Přečíst tento článek z rubriky Hudba

Gregoriani  zavítají opět do České republiky. Gregorian je německé hudební uskupení, které založil Frank Peterson, cvičící Gregoriánský chorál - inspirovaný moderními, hlavně rockovými a popovými, písněmi.

Pátý koncert Pražské komorní filharmonie je před námi   16.03.2013   Aneta Šimonková   Hudba  

Přečíst tento článek z rubriky HudbaPo únorovém koncertě z cyklu Krása dneška Pražské komorní filharmonie, kdy prostory teatro NoD doslova praskaly ve švech, má dramaturgie dalšího z koncertů v hledáčku skladatele soudobé hudby, jejichž odchod ze života provázely podivuhodné okolnosti. Záhadná úmrtí – to je téma a zároveň název dalšího z komponovaných večerů, který se uskuteční v úterý 19. března v již zmíněném prostoru teatro NoD.

Extravagantní Jana Kratochvílová si zařádí s Pražským výběrem   12.03.2013   Aneta Šimonková   Hudba  

Přečíst tento článek z rubriky HudbaPřípravy na Pražský výběr Tour 2013 jsou v plném proudu. Kapela oznámila další zvučné jméno na seznamu hostů pro pražský koncert, který se uskuteční 26. března – zpěvačku Janu Kratochvílovou!

Holky z 5Angels vyrážejí do světa!   08.03.2013   Aneta Šimonková   Hudba  

Přečíst tento článek z rubriky HudbaKoncerty na světových pódiích pravděpodobně čekají na mladičké zpěvačky ze skupiny 5Angels. Před nedávnem totiž navštívily Londýn, kde podepsaly smlouvu s agenturou CAA, pod níž spadají hvězdy jako Beyoncé, Justin Bieber, Britney Spears a spousty dalších.

Gregorian přivezou do České republiky unikátní show   26.02.2013   redakce   Hudba  

Přečíst tento článek z rubriky HudbaKoncerty vokálního souboru Gregorian jsou po celém světě vyhlášené jedinečnou atmosférou, kterou vytváří mystické spojení chorálové hudby a rockových a popových skladeb se strhující audiovizuální show. Scéna ozářená ohňovými a světelnými efekty, dokonalá souhra hlasů gregoriánských mnichů, osobité verze legendárních světových hitů…

Starší články - strany: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23  24  25 ... až 80

Celkový počet stran Rozhledny je 80. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2023 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0318 s