Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pondělí 23.5.2022, svátek má Vladimír 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13214
Komentářů: 11302


MěřeníHudba - Zajímavosti z hudebního světa

Pražská komorní filharmonie hraje anglicky. Školáci se přiučí.   16.02.2013   redakce   Hudba  

Přečíst tento článek z rubriky HudbaHned třemi koncerty odstartoval v minulém týdnu nový koncertní cyklus Pražské komorní filharmonie věnovaný dětem. Po nebývale pozitivních ohlasech, kterým se již dva roky těší její stávající cyklus koncertů pro školy, nyní přišla s myšlenkou uspořádat podobně koncipované pořady také v anglickém jazyce. PKF je tak prvním orchestrem na domácí půdě, který takový projekt pořádá.

Izraelský písničkář Asaf Avidan právě vydal první sólové album Different Pulses   10.02.2013   redakce   Hudba  

Přečíst tento článek z rubriky HudbaDeska, která vznikla v produkci Tamira Muskata, člena formace Balkan Beat Box, obsahuje jedenáct skladeb a na iTunes navíc dvě živé písně jako bonus. Od předcházejících čtyř folkrockových alb, která kromě prvního Now That You´re Leaving nahrál s kapelou the Mojos, se liší svým jemným mixem elektroniky a kláves s akustickými nástroji – kytary, trombónu, klarinetu či trubky.

Patrick Wolf acoustic. Koncem února v Akropoli   09.02.2013   redakce   Hudba  

Přečíst tento článek z rubriky HudbaPatrick Wolf slaví výročí 10ti let svého hudebního působení vydáním akustického alba Sundark and riverlight.

Předskokanem Slashe 11. února ve vyprodané Lucerně je česká kapela Venefica   08.02.2013   redakce   Hudba  

Přečíst tento článek z rubriky HudbaNa vyprodaném koncertě kytaristy Slashe 11. února ve velkém sále pražské Lucerny vystoupí jako předkapela česká formace Venefica, která hraje melodický rock a metal.

Sexy Nela Boudová hledá opravdového chlapa   05.02.2013   redakce   Hudba  

Přečíst tento článek z rubriky HudbaNejen muži zrají jako dobré víno! Jednou z těch šťastných, které popírají známky stárnutí, je herečka Nela Boudová (46). Rozverná brunetka nemá ani po čtyřicítce díky svým sexy křivkám nouzi o role, v nichž odhaluje víc než jen své nitro. Svým striptýzem ve filmu Vratné lahve rozbušila srdce nejednomu divákovi a zahrává si dál. Teď dokonce vyhlásila konkurz na opravdového chlapa!

DEEP FOREST: legenda na poli world music   03.02.2013   redakce   Hudba  

Přečíst tento článek z rubriky HudbaJako pilotní akci nového projektu Top of the world uvádí Palác Akropolis koncert legendárních DEEP FOREST, kteří tak poprvé vystoupí v České republice a představí při tom své nové album.

Co si pro vás nachystal Palác Akropolis? Již dnes!   30.01.2013   redakce   Hudba  

Přečíst tento článek z rubriky HudbaUž příští týden 30. ledna se těšte do Paláce Akropolis na vystoupení kapel Bratři Orffové a Živé Kvety. Koncert začíná v 19:30 a pro prvních 50 příchozích navíc jako bonus čeká 1 vstupenka zdarma na další díl EuroConnections, který proběhne 21. února a na kterém se představí nová britská skupina Candy Says a domácí Ille.

Talenti Prahy 5 vystoupí 4. února na jednom pódiu s Pražskou komorní filharmonií   27.01.2013   redakce   Hudba  

Přečíst tento článek z rubriky HudbaDalší ročník hudební soutěže pro mladé talenty, kterou již pošesté pořádá Městská část Praha 5 ve spolupráci s Pražskou komorní filharmonií, nabídne jejím vítězům unikátní příležitost zahrát či zazpívat si v doprovodu jednoho z nejprestižnějších orchestrů u nás, Pražské komorní filharmonie.

MODESTEP si přijedou do Čech zahrát premiéru v únoru 2013   26.01.2013   redakce   Hudba  

Přečíst tento článek z rubriky HudbaMODESTEP jdou proti konvencím i ve svém vlastním žánru, kde je zvykem býti spíše samostatný DJ – ale MODESTEP jsou celá živá kapela složená hned ze čtyř hudebníků. MODESTEP vznikli v Londýně v roce 2010, kdy se dali dohromady bráchové Josh a Tony Friendovi (DJs) společně s kytaristou Nickem Tsangem a dalším DJem Matthewem Curtisem a začali vytvářet originální mix dubstepu s rockovými a elektronickými prvky.

Izraelský písničkář Asaf Avidan zahraje poprvé v Česku   23.01.2013   redakce   Hudba  

Přečíst tento článek z rubriky HudbaNa festivalu Colours of Ostrava, který proběhne od 18. do 21. července v ostravských Dolních Vítkovicích, se poprvé v České republice představí vynikající izraelský folkrockový písničkář Asaf Avidan.

Talentovaný klavírista Jonathan Biss oživí Schumannův odkaz   21.01.2013   redakce   Hudba  

Přečíst tento článek z rubriky HudbaAmerický klavírista s neoddiskutovatelným talentem, který je po právu řazen mezi hudební elitu, Jonathan Biss, se stane hostem dalšího koncertu Pražské komorní filharmonie ve Dvořákově síni Rudolfina.

Gabriela Demeterová bojuje za klasiku   12.01.2013   redakce   Hudba  

Přečíst tento článek z rubriky HudbaGabriela Demeterová opět přichází s originálním projektem na podporu osvěty v oblasti klasické hudby, a to propojením dvou hudebních velmocí - České republiky a Německa. V historii se české a německé země vždy podporovaly, ovlivňovaly a doplňovaly.

Slash, jeden z nejlepších rockových kytaristů, se vrací do Prahy s novou deskou   10.01.2013   redakce   Hudba  

Přečíst tento článek z rubriky HudbaSlash, bývalý sólový kytarista kapely Guns N´Roses a jeden z nejoceňovanějších světových hráčů na tento nástroj, zahraje 11. února 2013 ve Velkém sále pražské Lucerny. Do Prahy přijede se zpěvákem Mylesem Kennedym a s doprovodnou kapelou The Conspirators (Brent Fitz, Todd Kerns, Frank Sidoris) v rámci turné k sólové desce Apocalyptic Love, která vyšla v květnu 2012.

Starší články - strany: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24  25 ... až 80

Celkový počet stran Rozhledny je 80. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0365 s