Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je sobota 21.5.2022, svátek má Monika 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13212
Komentářů: 11302


MěřeníHudba - Zajímavosti z hudebního světa

Kartičky a pogy. Jiří Drtil ve své novince oprašuje Staré lásky   25.03.2018   redakce   Hudba  

Přečíst tento článek z rubriky HudbaNezbavujte se věcí a lidí, kteří vám jednou přirostli k srdci, vyzývá ve svém zbrusu novém klipu Jiří Drtil. Píseň Staré lásky je první ochutnávka z připravované třetí desky moravského pop-punkového písničkáře.
Byť věkem stále ještě student, Jiří Drtil se ve své novince vrací zpátky v čase. K napsání skladby ho netradičně inspiroval domácí úklid. 

Neo-souloví The Internet rozhoupou 10. července pražský Lucerna Music Bar   14.03.2018   Aneta Šimonková   Hudba  

Přečíst tento článek z rubriky HudbaKalifornská neo-soulová a R&B kapela The Internet zahraje poprvé v České republice - 10. července její sametové písně rozhoupou pražský Lucerna Music Bar. Pětičlennou formaci založili v roce 2011 Syd tha Kyd a Matt Martians, bývalí členové známého hip hopového uskupení Odd Future, v jehož čele stojí Tyler, the Creator. The Internet patří k předním zástupcům mladé rapové, jazzové, R&B a elektronické scény v Los Angeles, která se v poslední době dostala do povědomí díky jménům jako Flying Lotus, Kamasi Washington, Kendrick Lamar nebo Thundercat. The Internet získali za svoji třetí desku Ego Death, která se umístila v Top Ten žánrové hitparády, nominaci na Grammy v kategorii Best Urban Contemporary Album.    

Jessie J poprvé vystoupí v ČR - na Colours of Ostrava!   25.02.2018   redakce   Hudba  

Přečíst tento článek z rubriky HudbaMezinárodní festival Colours of Ostrava oznamuje další koncertní premiéru: vůbec poprvé u nás zde vystoupí britská zpěvačka Jessie J, která patří k největším globálním hvězdám současnosti. Jessie J od chvíle, kdy zvítězila v anketě BBC Sound Of 2011, prodala miliony alb, její hity jako například Price Tag, Nobody's Perfect, Domino nebo Bang Bang okupovaly první místa hitparád, zpívala pro královnou, získala Brit Awards, pětkrát cenu MOBO i nominaci na Grammy.

Tom Odell opět v Praze   15.01.2018   Kateřina Sovová   Hudba  

Přečíst tento článek z rubriky HudbaBritský klavírista, zpěvák a písničkář Tom Odell, jedna z velkých hvězd své generace, letos vystoupí společně s The Chemical Brothers či českými Tata Boys v rámci programu třetího ročníku Metronome Festivalu Prague. Ten se odehraje ve dnech 22. – 23. června 2018 již tradičně na pražském Výstavišti.

Charles Aznavour - ještě jednou - bude v ČR! 16. března   07.01.2018   redakce   Hudba  

Přečíst tento článek z rubriky HudbaLegendární arménsko-francouzský šansoniér, zpěvák, hudebník a herec Charles Aznavour se po dvou letech vrátí do Prahy. 16. března vystoupí ještě jednou - „encore une fois“ - v pražském Kongresovém centru s programem složeným z nejznámějších písní své zatím nekončící úchvatné hudební kariéry. Ve svých 93 letech se zdá, že čas a věk pro Aznavoura nic zvláštního neznamenají. To dokázal nejen při nadšeně přijatém koncertu v Praze na jaře 2016, ale i například před několika dny, kdy mu nadšeně tleskali posluchači ve vídeňské Stadthalle za jeho bravurní výkon plný energie. 

Královské vánoční gala Sarah Brightmanové   18.12.2017   Kateřina Sovová   Hudba  

Přečíst tento článek z rubriky HudbaSobotní večer v pražské Tipsport aréně byl ve znamení dlouho očekávanémhp Royal Christmas Gala, koncertu zpívající legendy, Sarah Brightmanové. Koloraturní sopranistka se po třinácti letech vrátila do České republiky, aby zde představila svoji velkolepou vánoční show. Navzdory bezchybným pěveckým výkonům, výsledný dojem z celého koncertu, či, chcete-li, představení, zůstává poněkud rozpačitý.

Petr Fiala z Mňágy a Žďorp: Hosté v Karlíně? Velké překvapení!   07.12.2017   Aneta Šimonková   Hudba  

Přečíst tento článek z rubriky HudbaVideo uvnitř článku! Už 12. prosince oslaví Mňága a Žďorp 30 let na scéně v pražském Foru Karlín. Ještě předtím jsme se s Petrem Fialou přece jen trochu ohlédli za těmi třemi dekádami. Zavzpomínal na největší zážitky s fanoušky i na to, jak kdysi rozesmál Mongolce zpěvem v jejich rodném jazyce. Opravdový zážitek vás čeká ve Foru Karlín, dozvěděli jsme se, že kluci z Mňágy a Žďorp tam nebudou sami! 

Mňága a Žďorp oslaví 30. narozeniny ve Foru Karlín. Dorazí i Tomáš Klus   16.11.2017   Aneta Šimonková   Hudba  

Přečíst tento článek z rubriky Hudba 
Mňága a Žďorp letos slaví třicet let na scéně. V úterý 12. 12. uspořádá narozeninový koncert v pražském Foru Karlín s řadou hudebních hostů a v plánu má i trojnásobný křest.

Eskalace dobra v rukou J.A.R. a pražské Lucerny   15.11.2017   Pavla Hložková   Hudba  

Přečíst tento článek z rubriky HudbaSpojení kapely J.A.R. a pražské Lucerny je tradicí dlouhou už téměř 30 let. I letos se 17. listopadu opět vrací na scénu!

Thom Artway nahrává singl a chystá se do pražské Akropole   01.10.2017   redakce   Hudba  

Přečíst tento článek z rubriky Hudba

Thom Artway prožívá pracovními událostmi nabité září. Coby vítěz prestižní soutěže Czech Fresh nahrává ve studiu Sono nové písničky a 20. září se zapojil do celosvětové hudebně-charitativní akce Amnesty International. A k tomu rozjíždí přípravy na velký podzimní koncert – ve čtvrtek 5. října od 19:30 v pražském Paláci Akropolis mimo jiné představí nový singl Sleeping Next To You. Hosty koncertu budou Honza Kovařík z kapely Jelen a Mikoláš Růžička z kapely Republic of Two se svým projektem PIANO.

Karel Gott a jeho pozoruhodná plavba životem   10.08.2017   Pavla Hložková   Hudba  

Přečíst tento článek z rubriky HudbaNa pomyslném průsečíku několika cest, na pražské náplavce pod Vyšehradem, poblíž železničního mostu, právě kotví neobyčejná loď, která již z dálky přitáhne pozornost. Do jejího velkého podpalubí je přehledně a popořadě srovnán život jednoho z našich největších současných umělců, zpěváka Karla Gotta. Výstava nese název My Life.

Prázdniny v Telči lákají na Lenny, The Tap Tap nebo Thoma Artwaye   10.07.2017   redakce   Hudba  

Přečíst tento článek z rubriky HudbaLetošní ročník sedmnáctidenního hudebního festivalu Prázdniny v Telči, který začíná 28. července, láká na žánrově rozmanitý program. Na hlavní scéně na zámku v Telči vystoupí například Hradišťan, Mňága a Žďorp, The Tap Tap, Zrní či čtyřmi Anděly ověnčená písničkářka Lenny. Pořadatelé letos také výrazně posílili noční klubovou scénu, kde se představí objev minulého roku Thom Artway, Circus Brothers nebo Midi Lidi.

Ja - Nein! Rammmmmstein!   29.05.2017   Kateřina Sovová   Hudba  

Přečíst tento článek z rubriky HudbaPro někoho bozi, pro jiného ďáblové. Tak či onak, němečtí hudební géniové jsou opět v plné parádě v Praze! Kdo by snad promarnil včerejší koncert v pražském Edenu, má ještě jednu šanci dnes od 20:00.

Starší články - strany: 1 2 3 4 5  6  7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... až 80

Celkový počet stran Rozhledny je 80. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0365 s