Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pondělí 23.5.2022, svátek má Vladimír 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13214
Komentářů: 11302


MěřeníHudba - Zajímavosti z hudebního světa

Na Prázdninách v Telči poprvé zazpívají Langerová s Rottrovou   05.07.2016   redakce   Hudba  

Přečíst tento článek z rubriky HudbaLetošní ročník hudebního festivalu Prázdniny v Telči láká především na vynikající zpěvačky a hudebnice. Na slavnostním zahájení festivalu 29. července vystoupí Marie Rottrová a během dalších šestnácti dnů se na státním zámku v Telči představí Aneta Langerová, finská skupina Värttinä, anebo Lenka Filipová s dcerou Lenny. Výjimečný zážitek také slibuje společné vystoupení Vlasty Redla s Hradišťanem, či francouzsko-balkánská dechovka Sergent Pép?re.

Lucie Vondráčková v létě na unplugged turné   04.07.2016   Petr D. Mráček   Hudba  

Přečíst tento článek z rubriky HudbaZpěvačka, herečka a dabérka Lucie Vondráčková se po třech letech vydává na druhé turné ve své dvacetileté kariéře. Před třemi léty objela 10 velkých hal v Čechách a na Moravě společně s Michalem Davidem, se kterým vyprodala i pražskou O2 arénu (13.000 diváků).

PLZEŇSKÉ LÉTO V PRAZDROJI   24.06.2016   redakce   Hudba  

Přečíst tento článek z rubriky Hudba

Přichází léto a s ním i bohatý kulturní program v plzeňském pivovaru. Kromě tradičních čtvrtečních koncertů pod širým nebem oživí jeho nádvoří například Czech Ukulele Festival a řada dalších akcí.

Martina Fišerová v Praze   07.06.2016   Kateřina Sovová   Hudba  

Přečíst tento článek z rubriky HudbaMladá, krásná, ale především nesmírně talentovaná jazzová zpěvačka, která si svým hlasem podmanila i americký New York, zazpívá v pražském Jazz Docku.

Přežila rok dva tisíce – a má se zjevně stále k světu   03.06.2016   Stanislav Polauf   Hudba  

Přečíst tento článek z rubriky HudbaPamatujete ještě tu otázku před koncem Milénia: Přežijí rok dva tisíce? Leccos se odepisovalo jako veteš právě končícího století. Mezi tím, čemu se předvídal zánik či silný útlum byla také lidová hudba, konkrétně dechová.

Martina Trchová s novým albem v Dejvicích   31.05.2016   redakce   Hudba  

Přečíst tento článek z rubriky HudbaJedna z nejvýraznějších autorek své generace představí už zítra v Kavárně Potrvá své třetí album.

Michalfest 2016   09.05.2016   Daniel Fojtík   Hudba  

Přečíst tento článek z rubriky HudbaMichalFest je pohodový multižánrový festival odehrávající se v nádherném industriálním areálu NKP Důl Michal v Ostravě Michálkovicích.

Ženské posily Colours of Ostrava: rapující dcera rabína Victoria Hanna a další!   08.05.2016   redakce   Hudba  

Přečíst tento článek z rubriky HudbaProgram letošního ročníku mezinárodního hudebního festivalu Colours of Ostrava posiluje pět výjimečných ženských osobností: devatenáctiletá norská zpěvačka Aurora, která na sever Moravy přiveze pohádkově temný elektropop, Victoria Hanna z Izraele, dcera rabína divoce rapující starověké židovské texty, holandská zpěvačka Kovacs, která svým syrově zabarveným hlasem připomíná nejen Amy Winehouse, norská elektropopová zpěvačka, skladatelka, textařka a hudebnice Susanne Sundf?r, a nekonformní polská zpěvačka Maria Peszek, která je známá také jako herečka z filmů Agnieszky Holland a Jerzy Stuhra.

Svět Jazzu se má na co těšit   10.04.2016   redakce   Hudba  

Přečíst tento článek z rubriky HudbaCharismatický saxofonista, frontman, klarinetista a zpěvák Petr Kroutil vydává své druhé album s názvem Another Day In Agharta. Křest desky proběhne v rámci AghaRTA PRAGUE JAZZ FESTIVALU 2016 v pražském Lucerna Music Baru už 11. dubna od 21.00 hod. Jeden z nejvýznamnějších českých jazzmanů u nás spojil příjemné s užitečným a aktivně propojil slavnostní křest s benefičním večerem na podporu lidí trpících roztroušenou sklerózou. 

Leona Gyöngyösi vyprodala pražské Klementinum   30.03.2016   Aneta Šimonková   Hudba  

Přečíst tento článek z rubriky HudbaNení příliš mnoho zpěvaček v českém šoubyznysovém rybníčku, které by se věnovaly gospelu. Mladá, krásná Leona Gyöng?osi je v Česku asi jedna z mála, ne-li jediná sólová zpěvačka tohoto žánru. A protože kromě sexy vzhledu a charisma jí pánbůh nadělil i nádherný a silný hlas, dokazuje každým svým vystoupením, že je jedinečná. Jako například na Zelený čtvrtek, kdy spolu se svými hosty vyprodala Zrcadlovou kapli pražského Klementina v rámci Gospel night.

V Praze vystoupí slavný virtuos Maksim Mrvica   16.03.2016   Aneta Šimonková   Hudba  

Přečíst tento článek z rubriky Hudba

Chorvatský klavírní virtuos Maksim Mrvica opět navštíví Českou republiku a to hned dvakrát. 16. dubna vystoupí v Brně a 17. dubna v Praze.

Lucie Bílá pro obrovský zájem přidala další koncert FIFTY FIFTY!   09.03.2016   Aneta Šimonková   Hudba  

Přečíst tento článek z rubriky HudbaZpěvačka LUCIE BÍLÁ oslaví letos v dubnu své životní jubileum. A i když se věk u dam většinou neříká, osmnáctinásobná Zlatá slavice nemá problém všem sdělit, že jí bude padesát a začíná tak s radostí druhou polovinu svého života. Zkrátka teď to bude FIFTY FIFTY! Přesně tak se jmenuje velká show, která se 9. dubna hned při dvou koncertech a následně 10. dubna při dalším, rozjede na bratislavském zimním stadionu Ondreje Nepelu. Zpěvačka i její tým diváků slibují skutečně mimořádný a nevídaný zážitek!

A4: Napříč staletími   29.02.2016   redakce   Hudba  

Přečíst tento článek z rubriky HudbaZnáte už skladatele Artura Pantaleóna?
Je to mladý umělec z Jižní Ameriky, jíž se nechává silně ovlivňovat a jeho hudba tak má velice temperamentní latinsko-americký ráz.

Starší články - strany: 1 2 3 4 5 6 7 8  9  10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... až 80

Celkový počet stran Rozhledny je 80. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0366 s