Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pátek 3.7.2020, svátek má Radomír 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 501
Registrovaní čtenáři: 508
Publikovaných článků: 12912
Komentářů: 11142


MěřeníVýtvarné umění - Výtvarné umění štětcem i perem

Jan Křížek a umělecká Paříž 50. let   09.06.2013   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníNárodní galerie v Praze představuje ve Valdštejnské jízdárně retrospektivní výstavu Jana Křížka. Z mnoha českých umělců, kteří se v minulém století usadili ve Francii, je Jan Křížek (1919–1985) jedním z nejoriginálnějších. Žil tam od roku 1947 až do smrti a vytvořil podstatnou část svého díla.

Božská Marilyn na Pražském hradě bude!   24.05.2013   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníV posledních dnech nejen příznivce americké divy šokovala zpráva, která informovala o ohrožení jedné z událostí roku. Navzdory nešťastným událostem, které předcházely instalaci výstavy Marilyn v prostorách Jízdárny Pražského hradu, nakonec bude jedinečná expozice návštěvníkům přístupná v původně ohlášeném termínu – od 30. května do 20. září.

S-k-OPIČINY   24.05.2013   Aneta Šimonková   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníGalerie Vernon uvádí první sólovou výstavu mladého italského umělce Simoneho Fugazzotta v České republice. Fugazzottovu tvorbu do velké míry charakterizuje jeden specifický rys: do většiny svých děl začleňuje figury opic s úmyslem reflektovat tak lidské bytosti.

Charitativní aukce uměleckých děl vynesla 567 000 Kč pro děti z dětských domovů   23.05.2013   Aneta Šimonková   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníObčanské sdružení Klub přátel dětí dětských domovů se sídlem v Novém Strašecí 15. května pořádalo v krásných prostorách restaurace Žofín Garden VI. Charitativní aukci obrazů, keramiky a fotografií předních umělců. Výtěžek z aukce – 567 000 Kč je určen, stejně jako v předchozích ročnících, na podporu projektů, které občanské sdružení již šestnáct let realizuje.

Patrik Hábl – Transformace krajiny   18.05.2013   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníCentrum současného umění DOX představuje samostatnou výstavu vítěze projektu „Salon umění – malba“, který v centru DOX proběhl v roce 2012. Jeden z nejvýraznějších malířů mladší generace Patrik Hábl dává ve výstavě Transformace krajiny nahlédnout do své nejnovější tvorby abstraktních krajin, oscilujících na pomezí malby a grafiky.

Advokátky snů a emocí v Terezíně   09.05.2013   Aneta Šimonková   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníCentrum současného umění DOX ve spolupráci s Památníkem Terezín otevírá první část dvojvýstavy „advokátky snů a emocí“ Kamily Ženaté. Výstava instalovaná v terezínské věznici gestapa, v Malé pevnosti, je návratem do nedopovězeného příběhu, jehož tématem je žena, ženství, osud a kolektivní nevědomí. Autorka při práci se surově znějícími pojmy jako transgenerační přenos traumatu či vytěsňování bolesti vychází ze svých dlouholetých zkušeností skupinové psychoanalytičky.

Pokochejte se pohledem romantika v Národní galerii v Praze   08.05.2013   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníV dnešní době se zvyšuje zájem široké veřejnosti nejen o umění 19. století, ale i o holandské umění. Národní galerie v Praze tak po úspěšných výstavách věnovaných Roelandtu Saverymu a neméně úspěšné výstavě Rembrandt & Co. nyní navazuje výstavou obrazů romantických holandských a belgických malířů, jejichž díla ve své době plnila výstavní sály, domy obchodníků s uměním a byla skvostem soukromých sbírek tehdy nově vznikající společenské vrstvy.

Národní galerie v Praze bude mít opět nového ředitele   22.04.2013   Aneta Šimonková   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníPoté, co ministryně kultury Alena Hanáková odvolala ředitele Národní galerie Vladimíra Rösela, nastoupil do vedoucí pozice profesor Vít Vlnas, dosavadní ředitel Sbírky starého umění NG. Jeho pověření je dočasné, do doby jmenování nového generálního ředitele Národní galerie v Praze, které je v gesci ministerstva kultury.

Helena Vondráčková nakupovala. Investovala do obrazu Michala Singera.   04.04.2013   Aneta Šimonková   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníZpěvačka Helena Vondráčková se objevila na vernisáži obrazů Michala Singera a neodešla s prázdnou. Jestli se chcete pokochat tímto uměním, můžete zajít na výstavu v pražském Letohrádku Hvězda, a to až do 19. května.

Cena Jindřicha Chalupeckého prochází rokem změn a představuje letošní finalisty   25.03.2013   Aneta Šimonková   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníLetos už po čtyřiadvacáté zasedla porota nejprestižnější české výtvarné ceny a vyhlásila jména finalistů, kteří budou až do podzimu, kdy padne jméno letošního laureáta, pod drobnohledem odborné i laické veřejnosti. Organizátoři cenu letos vyhlásili netradičně už na konci uplynulého roku, důvodem je rozšíření aktivit Společnosti Jindřicha Chalupeckého.

Shooting Fashion Stars představí nadějné designéry v netradičním prostoru   18.03.2013   Aneta Šimonková   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníVýznamný módní projekt SHOOTING FASHION STARS pro nastupující generaci módních designérů je v plném proudu příprav. Dne 11. dubna 2013 představí své kolekce čtveřice porotou vybraných návrhářů. Historicky první železniční nádraží v Praze se tak stane dějištěm jedinečné módní show.

Tři významné obrazy rudolfínských mistrů ze soukromého majetku na návštěvě   17.03.2013   Aneta Šimonková   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníSbírka starého umění Národní galerie v Praze nově vystavuje díky velkorysé zápůjčce ze soukromé sbírky ve stálé expozici barokního umění v Čechách ve Schwarzenberském paláci tři významná, veřejnosti dosud neznámá díla rudolfínských mistrů.

Jaká je šance pro mladé talentované autory? Cena Maxe Broda 2013   06.03.2013   Aneta Šimonková   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníSpolečnost Franze Kafky vyhlašuje 19. ročník studentské literární soutěže o nejlepší esej – Cena Maxe Broda. Letošní témata: 130. výročí narození Franze Kafky. Proč číst Kafku? Esej o svobodném vyjádření názoru ve veřejném prostoru. Kde leží jeho hranice? (K případu Pussy Riot v Rusku, filmu Nevinnost muslimů v USA a dalším…). Peníze v lidském životě.

Starší články - strany: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  11  12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... až 42

Celkový počet stran Rozhledny je 42. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2020 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.2417 s