Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pondělí 23.5.2022, svátek má Vladimír 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13214
Komentářů: 11302


MěřeníVýtvarné umění - Výtvarné umění štětcem i perem

Výstava PEKING – PRAHA: Nový pohled na současné čínské umění   07.08.2013   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníUnikátní putovní výstava PEKING – PRAHA s podtitulem „Nový pohled na současné čínské umění“ od 23. srpna do 29. září zaplní prostory Císařské konírny na Pražském hradě.

Jak vidí Pardubice mladí Rotariáni?   06.08.2013   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníDo pátku 30. 8. 2013 proběhne v AFI Paláci výstava fotografií studentů z celého světa. Jde o mladé rotariány, kteří se účastní akce „Rotary Camp Pardubice 2013“. Po svém příjezdu se seznámili s Pardubicemi a pod vedením profesionálního fotografa &Stěpána Bartoše fotili město tak, jak ho sami vidí, podle svých představ a bez žádných omezení, například v historickém centru města, na nádraží nebo na sídlišti.

Výstava Marilyn - jaké jsou novinky, které si nesmíte nechat ujít?   30.07.2013   Aneta Šimonková   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníUnikátní světová putovní výstava Marilyn, instalovaná do 20. září v reprezentativních prostorách Jízdárny Pražského hradu právem poutá pozornost Pražanů i návštěvníků hlavního města. Expozice uspořádaná společností Armentano ve spolupráci se Správou Pražského hradu a Museo Salvatore Ferragamo je jedinečnou příležitostí prohlédnout si na jednom místě řadu vzácných exponátů, z nichž mnohé jsou veřejnosti zpřístupněny vůbec poprvé.

... A měl rád ženy   26.07.2013   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníNárodní galerie v Praze, Sbírka moderního a současného umění oznamuje, že výstava Hugo Demartini ... a měl rád ženy bude prodloužena do 11. srpna 2013. Ve východním křídle a v respiriu 1. patra Veletržního paláce je výstava otevřena každý den mimo pondělí od 10.00 do 18.00 hodin.

Iveta Pilařová – Štafeta   04.07.2013   Aneta Šimonková   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníNově vzniklý prostor p.s. (project space) v Centru současného umění DOX představuje první autorku z cyklu mladých českých umělců Ivetu Pilařovou. &Stafeta je první soubornou výstavou autorky, jejíž tvorba je inspirována osobní zkušeností s roztroušenou sklerózou.

Jakou prohlídku chystá Národní galerie?   24.06.2013   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníDnes tu máme pozvánku přímno od Národní galerie. Na jaký nášup informací se můžete těšit už ve středu?

Jan Křížek a umělecká Paříž 50. let   09.06.2013   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníNárodní galerie v Praze představuje ve Valdštejnské jízdárně retrospektivní výstavu Jana Křížka. Z mnoha českých umělců, kteří se v minulém století usadili ve Francii, je Jan Křížek (1919–1985) jedním z nejoriginálnějších. Žil tam od roku 1947 až do smrti a vytvořil podstatnou část svého díla.

Božská Marilyn na Pražském hradě bude!   24.05.2013   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníV posledních dnech nejen příznivce americké divy šokovala zpráva, která informovala o ohrožení jedné z událostí roku. Navzdory nešťastným událostem, které předcházely instalaci výstavy Marilyn v prostorách Jízdárny Pražského hradu, nakonec bude jedinečná expozice návštěvníkům přístupná v původně ohlášeném termínu – od 30. května do 20. září.

S-k-OPIČINY   24.05.2013   Aneta Šimonková   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníGalerie Vernon uvádí první sólovou výstavu mladého italského umělce Simoneho Fugazzotta v České republice. Fugazzottovu tvorbu do velké míry charakterizuje jeden specifický rys: do většiny svých děl začleňuje figury opic s úmyslem reflektovat tak lidské bytosti.

Charitativní aukce uměleckých děl vynesla 567 000 Kč pro děti z dětských domovů   23.05.2013   Aneta Šimonková   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníObčanské sdružení Klub přátel dětí dětských domovů se sídlem v Novém Strašecí 15. května pořádalo v krásných prostorách restaurace Žofín Garden VI. Charitativní aukci obrazů, keramiky a fotografií předních umělců. Výtěžek z aukce – 567 000 Kč je určen, stejně jako v předchozích ročnících, na podporu projektů, které občanské sdružení již šestnáct let realizuje.

Patrik Hábl – Transformace krajiny   18.05.2013   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníCentrum současného umění DOX představuje samostatnou výstavu vítěze projektu „Salon umění – malba“, který v centru DOX proběhl v roce 2012. Jeden z nejvýraznějších malířů mladší generace Patrik Hábl dává ve výstavě Transformace krajiny nahlédnout do své nejnovější tvorby abstraktních krajin, oscilujících na pomezí malby a grafiky.

Advokátky snů a emocí v Terezíně   09.05.2013   Aneta Šimonková   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníCentrum současného umění DOX ve spolupráci s Památníkem Terezín otevírá první část dvojvýstavy „advokátky snů a emocí“ Kamily Ženaté. Výstava instalovaná v terezínské věznici gestapa, v Malé pevnosti, je návratem do nedopovězeného příběhu, jehož tématem je žena, ženství, osud a kolektivní nevědomí. Autorka při práci se surově znějícími pojmy jako transgenerační přenos traumatu či vytěsňování bolesti vychází ze svých dlouholetých zkušeností skupinové psychoanalytičky.

Pokochejte se pohledem romantika v Národní galerii v Praze   08.05.2013   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníV dnešní době se zvyšuje zájem široké veřejnosti nejen o umění 19. století, ale i o holandské umění. Národní galerie v Praze tak po úspěšných výstavách věnovaných Roelandtu Saverymu a neméně úspěšné výstavě Rembrandt & Co. nyní navazuje výstavou obrazů romantických holandských a belgických malířů, jejichž díla ve své době plnila výstavní sály, domy obchodníků s uměním a byla skvostem soukromých sbírek tehdy nově vznikající společenské vrstvy.

Starší články - strany: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  11  12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... až 42

Celkový počet stran Rozhledny je 42. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.031 s