Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pondělí 23.5.2022, svátek má Vladimír 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13214
Komentářů: 11302


MěřeníVýtvarné umění - Výtvarné umění štětcem i perem

Národní galerie v Praze bude mít opět nového ředitele   22.04.2013   Aneta Šimonková   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníPoté, co ministryně kultury Alena Hanáková odvolala ředitele Národní galerie Vladimíra Rösela, nastoupil do vedoucí pozice profesor Vít Vlnas, dosavadní ředitel Sbírky starého umění NG. Jeho pověření je dočasné, do doby jmenování nového generálního ředitele Národní galerie v Praze, které je v gesci ministerstva kultury.

Helena Vondráčková nakupovala. Investovala do obrazu Michala Singera.   04.04.2013   Aneta Šimonková   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníZpěvačka Helena Vondráčková se objevila na vernisáži obrazů Michala Singera a neodešla s prázdnou. Jestli se chcete pokochat tímto uměním, můžete zajít na výstavu v pražském Letohrádku Hvězda, a to až do 19. května.

Cena Jindřicha Chalupeckého prochází rokem změn a představuje letošní finalisty   25.03.2013   Aneta Šimonková   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníLetos už po čtyřiadvacáté zasedla porota nejprestižnější české výtvarné ceny a vyhlásila jména finalistů, kteří budou až do podzimu, kdy padne jméno letošního laureáta, pod drobnohledem odborné i laické veřejnosti. Organizátoři cenu letos vyhlásili netradičně už na konci uplynulého roku, důvodem je rozšíření aktivit Společnosti Jindřicha Chalupeckého.

Shooting Fashion Stars představí nadějné designéry v netradičním prostoru   18.03.2013   Aneta Šimonková   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníVýznamný módní projekt SHOOTING FASHION STARS pro nastupující generaci módních designérů je v plném proudu příprav. Dne 11. dubna 2013 představí své kolekce čtveřice porotou vybraných návrhářů. Historicky první železniční nádraží v Praze se tak stane dějištěm jedinečné módní show.

Tři významné obrazy rudolfínských mistrů ze soukromého majetku na návštěvě   17.03.2013   Aneta Šimonková   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníSbírka starého umění Národní galerie v Praze nově vystavuje díky velkorysé zápůjčce ze soukromé sbírky ve stálé expozici barokního umění v Čechách ve Schwarzenberském paláci tři významná, veřejnosti dosud neznámá díla rudolfínských mistrů.

Jaká je šance pro mladé talentované autory? Cena Maxe Broda 2013   06.03.2013   Aneta Šimonková   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníSpolečnost Franze Kafky vyhlašuje 19. ročník studentské literární soutěže o nejlepší esej – Cena Maxe Broda. Letošní témata: 130. výročí narození Franze Kafky. Proč číst Kafku? Esej o svobodném vyjádření názoru ve veřejném prostoru. Kde leží jeho hranice? (K případu Pussy Riot v Rusku, filmu Nevinnost muslimů v USA a dalším…). Peníze v lidském životě.

Jef Kratochvíl byl s Bolkem Polívkou celých 50 dílů!   27.02.2013   Aneta Šimonková   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníVíte, kdo zmapoval všech dosud odvysílaných 50 dílů Manéže Bolka Polívky? Jef Krtatochvíl. Na jeho výstavu se můžete jít podívat do Café baru Platýz v Praze.

Vzpomínka na krajinu, kterou jsem nikdy neviděl   12.02.2013   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníNárodní galerie v Praze ve spolupráci s jihokorejským Národním muzeem současného umění – National Muzeum of Contemporary Art / NMCA prezentuje poprvé v zahraničí největší kolekci české moderny v novodobé historii České republiky. Autorka výstavy Helena Musilová připravila ucelený soubor 107 děl od 28 českých výtvarníků z období 1905 – 1943, které pod názvem „Vzpomínka na krajinu, kterou jsem nikdy neviděl“ (název podle vystaveného obrazu Josefa &Símy) prezentuje vrcholná díla české moderny.

Salon Vernon vás zkrášlí uvnitř   11.02.2013   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníNová výstava Galerie Vernon představí výběr z tvorby Vernon umělců, konkrétně 8 umělců českých a slovenských a 8 zahraničních – z Itálie, &Spanělska, Rakouska, Německa či vzdálené Argentiny a USA.

Malá galerie v písecké Sladovně zahájí Dragounem a Vávrou   05.02.2013   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníŘeditelka MgA. Tereza Dobiášová představuje 5. února od 17 hodiny v písecké Sladovně další zajímavý projekt, který je připraven pro obyvatele města a návštěvníky regionu. Svou vlastní dramaturgií a originální koncepcí se uvede Malá galerie, která mapuje volnou tvorbu regionálních jihočeských umělců, ale také život a krajinu regionu.

Zajděte si do Národní galerie - o víkendu je zadarmo!   02.02.2013   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníNárodní galerie slaví výročí. Díky tomu si můžete její sbírky prohlédnout bez jediné koruny! A navíc si Národní galerie připravila 40 lektorských programů!

Z neumělce umělcem, snadno a zdarma.   30.01.2013   Nikola Gápová   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníŘekli jste si někdy, že by jste rádi nahlédli pod tajemnou roušku umělců? V hradecké studijní a vědecké knihovně Vám to bude umožněno.

Plzeň říká: „Sýýr“ a fotografové se snaží...   28.01.2013   Stanislav Polauf   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníBudoucí hlavní město kultury 2015 Plzeň připravilo začátkem loňského roku celoroční soutěž pro fotografy s názvem Plzeň říká: „Sýýr“. Vítězkou posledního kola fotosoutěže se stala autorka snímku s názvem Slunečný den v Borském parku Vendula Kaprálová.

Starší články - strany: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  12  13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... až 42

Celkový počet stran Rozhledny je 42. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0404 s