Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pátek 3.7.2020, svátek má Radomír 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 501
Registrovaní čtenáři: 508
Publikovaných článků: 12912
Komentářů: 11142


MěřeníVýtvarné umění - Výtvarné umění štětcem i perem

Thomas Ott: Male fatale komiksové originality   21.11.2012   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníProstřednictvím Národní galerie v Praze Vás v rámci sedmého ročníku KomiksFEST!u zveme na výstavu jednoho z neoriginálnějších komiksových tvůrců světa, Švýcara Thomase Otta.

AMOR PSÝCHÉ AKCE - VÍDEŇ. Ženský element ve vídeňském akcionismu.   14.11.2012   Aneta Šimonková   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníCentrum současného umění DOX připravilo pozoruhodnou výstavu pěti stovek děl vídeňského akcionismu ze sbírek rakouského sběratele a galeristy Julia Hummela.

Podmanivé obrazy Marie Brožové si vystačí s pastelkami   08.11.2012   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníJak již název výstavy „s Pastelkou až do Vánoc“ napovídá, je možné si obrazy Marie Brožové v Galerii Harfa prohlédnout až do konce roku. Právě dnes, 8. listopadu, proběhne vernisáž výstavy a ve dnech 9. až 18. listopadu bude Marie Brožová tvořit obraz Anděl inspirace přímo před zraky diváků. Ukáže tak, že kreslení pastelkami je plnohodnotnou výtvarnou technikou, které se mohou věnovat nejenom děti, ale i dospělí.

101 srdečných chlapů Moniky Váňové   04.11.2012   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníLove hearts, výstava 101 portrétů mužů, mezi nimiž jsou např. Tomáš Klus, Bolek Polívka, Daniel Landa, nebo Jan Kraus, bude slavnostně zahájena v pondělí 5. 11. 2012 na Piazzetě Národního divadla.

Jak vypadají podoby vzdoru?   24.10.2012   Aneta Šimonková   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníDOX představuje jedinečný výstavní projekt téměř dvou desítek objektů originálního českoamerického umělce Jana Jakuba Kotíka. Autorovy instalace všedních předmětů z domácího prostředí zasazených do nečekaných a často humorných souvislostí slouží potřebě problematizovat zažité společenské a politické struktury.

Od rychlých aut k malířskému plátnu: Theodor Pištěk ve Veletržním paláci!   17.10.2012   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníJedním z hlavních výstavních projektů tohoto roku ve  Veletržním paláci bude dosud největší retrospektivní přehlídka výtvarného díla malíře Theodora Pištěka. Vedle obrazů a kreseb budou vystaveny i čtyři velké prostorové instalace, vytvořené přímo pro prostory Veletržního paláce.

Je dyslexie dar?   25.09.2012   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníNikdy v dějinách výtvarného uměni se umělci veřejně nepřihlásili ke svému znevýhodnění – dyslexii a nikdy nebylo toto znevýhodnění prezentováno umělecky.

STARTPOINT: PRIZE FOR EMERGING ARTISTS 2012   19.09.2012   Aneta Šimonková   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníV centru DOX můžete vidět výběr prací absolventů uměleckých škol z 18 zemí Evropy. Projekt StartPoint již od roku 2003 dokumentuje a oceňuje díla nastupující umělecké generace a je zároveň platformou pro další možnosti setkávání a spolupráce mezi začínajícími umělci a kurátory. Výstava trvá až do 8. října 2012.

Ostraváci, zbystřete. Čtvero ročních období lichotí severomoravské metropoli   18.09.2012   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníProstory nákupního a zábavního centra Forum Nová Karolina Ostrava od 20. září do 10. října zaplní padesát barevných i černobílých velkoformátových fotografií Borise Rennera. Výstava s názvem OSTRAVA – Čtvero ročních období nabízí pozoruhodný pohled na severomoravskou metropoli objektivem známého fotografa.

Udělejte si výlet do Indie! Stačí zajet do Písku.   12.09.2012   Aneta Šimonková   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníJestli jste nevyrazili do exotických krajin, nemusíte smutnit. Úspěšná mladá fotografka Alžběta Jungrová pro vás zachytila typickou tvář této asijské země a vy se můžete do konce září kochat jedinečnými snímky z pestré země.

Poslední sbohem megalomanskému umění před Veletržním palácem   05.09.2012   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníNa začátku byla dobrá idea. Před deseti lety instalovala Národní galerie v Praze před Veletržní palác soubor objektů Milana Knížáka, Stanislava Kolíbala, Karla Malicha, Karla Nepraše a Aleše Veselého, aby upoutala pozornost veřejnosti na expozici českého a evropského umění 20. století. Realizaci záměru však od počátku pronásledovaly nesnáze.

Renesance skleněných figurek. Jaroslav Brychta v Železném Brodě.   23.08.2012   Kateřina Řezníková   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníMěstské muzeum v Železném Brodě připravilo na měsíce srpen a září retrospektivní výstavu věnovanou sochaři a tvůrci železnobrodských skleněných figurek Jaroslavu Brychtovi.

Přílepy - den osmý   19.08.2012   Julie Kolocová   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníPřílepy, osmý ročník a osmý den. Konec je tady. Jenom sluníčko to nezaznamenalo. Ale na louce zavládla atmosféra loučení, přestože den ještě neskončil. Někteří odjíždějí již v dopoledních hodinách, ale většina ještě pracuje. Je to dodělávání třešniček na dortu. Pojďme nahlédnout.

Starší články - strany: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12  13  14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... až 42

Celkový počet stran Rozhledny je 42. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2020 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.2543 s