Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pátek 3.7.2020, svátek má Radomír 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 501
Registrovaní čtenáři: 508
Publikovaných článků: 12912
Komentářů: 11140


MěřeníVýtvarné umění - Výtvarné umění štětcem i perem

Přílepy - den sedmý   18.08.2012   Julie Kolocová   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníTady se neskutečně finišuje. Umělecké objekty mají už svou tvář a úměrně tomu přibývá i návštěvníků. Někteří chodí každý den, aby mohli sledovat vývoj každého díla, jiní si nechali návštěvu na téměř poslední den. Svou tradici již symposium má, tudíž o obecenstvo není nouze. Navíc, fandí nám. Zastavují se na kus řeči, fotí, chválí. Prostě letní pohoda.

Přílepy - den šestý   17.08.2012   Julie Kolocová   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníČas si nasadil sedmimílové boty. Alespoň tady v Přílepích je tomu tak. Sotva ráno začnete, je tu večer. A než se nadějeme, bude loučení. Jenže to bychom ještě přeci jen předbíhali, takže zpátky na louku. Jak to bylo ve čtvrtek? Mraky se naháněly kolem chmelnic, hrozilo i bouřkou. Na loňské vyplavení se tu jenom s úsměvem vzpomíná, naštěstí. Byl pohodový den.

Muzeum českého kubismu v domě U Černé Matky Boží končí   17.08.2012   Veronika Švarcová   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníDům u Černé Matky Boží je vrcholné dílo české kubistické architektury. Nachází se na Starém Městě mezi Celetnou ulicí a Ovocným trhem. Název pochází od barokní sošky, která je umístěna na jeho průčelí. Dnes je v něm umístěno muzeum českého kubismu Národní galerie v Praze.

Přílepy - den pátý   16.08.2012   Julie Kolocová   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníDošlo na lámání týdne a symposium se překulilo do druhé půlky. Na práci umělců je to znát. Návštěvníci vyměnili otázky typu: "Co to bude, až to bude?" za "A bude už ta hlava zítra hotová?" No, není divu, že se vedle zvuků dláta a motorové pily často objevuje halasný smích. A tak to má být.

Přílepy - den čtvrtý   15.08.2012   Julie Kolocová   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníSluníčko, lázeň na duši. Na návsi se probouzí život, ale spíš se teprve ozývá štěbetání ptactva. Louka už se taky probouzí. Dnes tu mezi stany řezbářů najdeme i skupinu cyklistů, jež sem zabloudila včera, vedená vůní dřeva. Probuzení dlátem se všichni nechávají lechtat teplými paprsky.

Přílepy - den třetí   14.08.2012   Julie Kolocová   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníDnes bylo na louce i exoticky, mezi zvuky řezbářů se vmísily tóny australských domorodců. Na didgeridoo zahrál J. Pilnaj, nástroje zněly do dálky, země se chvěla a posluchači zakončili den prosvícený hvězdným nebem. Práce tu dnes, ostatně jako i jindy, šla pěkně od ruky. 

Přílepy - den druhý   13.08.2012   Julie Kolocová   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníRáno po osmé hodině nebe slibovalo krásný den. Na louce to, byť v neděli, ožilo ihned po snídani. Čaj zahřál a poslední zbytky nočního chladu byly tatam. Dorazilí i poslední řezbáři, za lávkou začal umělecký šrumec. Však se také trousí i první návštěvníci.

Přílepy po osmé   12.08.2012   Julie Kolocová   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníRok s rokem se sešel a v Přílepích u Rakovníka to zase voní dřevem a uměleckou náladou. Dostaveníčko si tu dali umělečtí řezbáři z různých koutů Čech, ale i z Německa. A aby to nehrálo pouze jednou barvou, najdeme mezi nimi tu tkadlenu, tu keramičku, šičky, ale i malířku. Barevný svět.

Alena Kupčíková - pocta J. Schikanederovi   23.07.2012   Julie Kolocová   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníObyčejný návštěvník prochází zákoutími výstavy, kochá se pohledem, sem tam se pohodlně usadí a nasává vůni té nádhery. I když zavře oči, je vzduch nasáklý tou nádherou. Jenom sahat je zakázáno a o to více má natažená ruka velikou chuť vstřebat další vjemy. 

Užijte si výstavu pod širým nebem. V zámeckém parku Chateau Mcely   18.07.2012   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníZámecký park Chateau Mcely otevřel své brány umění. V rámci druhého ročníku společného projektu Chateau Mcely a Artpro gallery „Galerie pod širým nebem“ až do konce října v parku vystavují svá díla Olbram Zoubek, Monika Havlíčková a Antonín Kašpar.

13 komnat komiksu   14.07.2012   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné umění13 komnat komiksu je rozsahem prezentovaných prací ojedinělá výstava špičky domácí autorské scény. Pořadateli jsou František Kinský, Občanské sdružení bratří Kinských a festival KomiksFEST!. Expozice bude otevřena od 22. července do 30. září 2012 v empírových výstavních prostorách Galerie Kinský v Novém zámku v Kostelci nad Orlicí.

Zajděte si na diplomanty AVU. Čas máte až do začátku srpna.   12.07.2012   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníVýstava čerstvých absolventů sedmnácti ateliérů Akademie výtvarných umění v Praze je pravidelným, tradičním slavnostním zakončením akademického roku a studia tentokrát 56 studentů.

Letní fotoworkshop v Lednici povedou tři špičkoví fotografové   11.07.2012   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníJiří Turek, Antonín Kratochvíl, Jan Pohribný. Exkluzivní sestava lektorů, respektovaných českých fotografů, se sejde na letošním South Moravia Photoworkshopu, který se koná od 30. 7. do 5. 8. v Lednici.

Starší články - strany: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13  14  15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... až 42

Celkový počet stran Rozhledny je 42. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2020 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.2459 s