Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pondělí 23.5.2022, svátek má Vladimír 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13214
Komentářů: 11302


MěřeníVýtvarné umění - Výtvarné umění štětcem i perem

STARTPOINT: PRIZE FOR EMERGING ARTISTS 2012   19.09.2012   Aneta Šimonková   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníV centru DOX můžete vidět výběr prací absolventů uměleckých škol z 18 zemí Evropy. Projekt StartPoint již od roku 2003 dokumentuje a oceňuje díla nastupující umělecké generace a je zároveň platformou pro další možnosti setkávání a spolupráce mezi začínajícími umělci a kurátory. Výstava trvá až do 8. října 2012.

Ostraváci, zbystřete. Čtvero ročních období lichotí severomoravské metropoli   18.09.2012   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníProstory nákupního a zábavního centra Forum Nová Karolina Ostrava od 20. září do 10. října zaplní padesát barevných i černobílých velkoformátových fotografií Borise Rennera. Výstava s názvem OSTRAVA – Čtvero ročních období nabízí pozoruhodný pohled na severomoravskou metropoli objektivem známého fotografa.

Udělejte si výlet do Indie! Stačí zajet do Písku.   12.09.2012   Aneta Šimonková   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníJestli jste nevyrazili do exotických krajin, nemusíte smutnit. Úspěšná mladá fotografka Alžběta Jungrová pro vás zachytila typickou tvář této asijské země a vy se můžete do konce září kochat jedinečnými snímky z pestré země.

Poslední sbohem megalomanskému umění před Veletržním palácem   05.09.2012   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníNa začátku byla dobrá idea. Před deseti lety instalovala Národní galerie v Praze před Veletržní palác soubor objektů Milana Knížáka, Stanislava Kolíbala, Karla Malicha, Karla Nepraše a Aleše Veselého, aby upoutala pozornost veřejnosti na expozici českého a evropského umění 20. století. Realizaci záměru však od počátku pronásledovaly nesnáze.

Renesance skleněných figurek. Jaroslav Brychta v Železném Brodě.   23.08.2012   Kateřina Řezníková   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníMěstské muzeum v Železném Brodě připravilo na měsíce srpen a září retrospektivní výstavu věnovanou sochaři a tvůrci železnobrodských skleněných figurek Jaroslavu Brychtovi.

Přílepy - den osmý   19.08.2012   Julie Kolocová   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníPřílepy, osmý ročník a osmý den. Konec je tady. Jenom sluníčko to nezaznamenalo. Ale na louce zavládla atmosféra loučení, přestože den ještě neskončil. Někteří odjíždějí již v dopoledních hodinách, ale většina ještě pracuje. Je to dodělávání třešniček na dortu. Pojďme nahlédnout.

Přílepy - den sedmý   18.08.2012   Julie Kolocová   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníTady se neskutečně finišuje. Umělecké objekty mají už svou tvář a úměrně tomu přibývá i návštěvníků. Někteří chodí každý den, aby mohli sledovat vývoj každého díla, jiní si nechali návštěvu na téměř poslední den. Svou tradici již symposium má, tudíž o obecenstvo není nouze. Navíc, fandí nám. Zastavují se na kus řeči, fotí, chválí. Prostě letní pohoda.

Přílepy - den šestý   17.08.2012   Julie Kolocová   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníČas si nasadil sedmimílové boty. Alespoň tady v Přílepích je tomu tak. Sotva ráno začnete, je tu večer. A než se nadějeme, bude loučení. Jenže to bychom ještě přeci jen předbíhali, takže zpátky na louku. Jak to bylo ve čtvrtek? Mraky se naháněly kolem chmelnic, hrozilo i bouřkou. Na loňské vyplavení se tu jenom s úsměvem vzpomíná, naštěstí. Byl pohodový den.

Muzeum českého kubismu v domě U Černé Matky Boží končí   17.08.2012   Veronika Švarcová   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníDům u Černé Matky Boží je vrcholné dílo české kubistické architektury. Nachází se na Starém Městě mezi Celetnou ulicí a Ovocným trhem. Název pochází od barokní sošky, která je umístěna na jeho průčelí. Dnes je v něm umístěno muzeum českého kubismu Národní galerie v Praze.

Přílepy - den pátý   16.08.2012   Julie Kolocová   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníDošlo na lámání týdne a symposium se překulilo do druhé půlky. Na práci umělců je to znát. Návštěvníci vyměnili otázky typu: "Co to bude, až to bude?" za "A bude už ta hlava zítra hotová?" No, není divu, že se vedle zvuků dláta a motorové pily často objevuje halasný smích. A tak to má být.

Přílepy - den čtvrtý   15.08.2012   Julie Kolocová   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníSluníčko, lázeň na duši. Na návsi se probouzí život, ale spíš se teprve ozývá štěbetání ptactva. Louka už se taky probouzí. Dnes tu mezi stany řezbářů najdeme i skupinu cyklistů, jež sem zabloudila včera, vedená vůní dřeva. Probuzení dlátem se všichni nechávají lechtat teplými paprsky.

Přílepy - den třetí   14.08.2012   Julie Kolocová   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníDnes bylo na louce i exoticky, mezi zvuky řezbářů se vmísily tóny australských domorodců. Na didgeridoo zahrál J. Pilnaj, nástroje zněly do dálky, země se chvěla a posluchači zakončili den prosvícený hvězdným nebem. Práce tu dnes, ostatně jako i jindy, šla pěkně od ruky. 

Přílepy - den druhý   13.08.2012   Julie Kolocová   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníRáno po osmé hodině nebe slibovalo krásný den. Na louce to, byť v neděli, ožilo ihned po snídani. Čaj zahřál a poslední zbytky nočního chladu byly tatam. Dorazilí i poslední řezbáři, za lávkou začal umělecký šrumec. Však se také trousí i první návštěvníci.

Starší články - strany: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13  14  15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... až 42

Celkový počet stran Rozhledny je 42. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0304 s