Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je sobota 24.7.2021, svátek má Kristýna 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FB



Statistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 516
Publikovaných článků: 13095
Komentářů: 11256


Měření



Výtvarné umění - Výtvarné umění štětcem i perem

Jak se šijí šaty Blanky Matragi?   03.01.2012   Aneta Šimonková   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníJen si to představte. Doznívající vánoční atmosféra a nadcházející Silvestr vás trošku zavádějí do letargie. Na místo procházení se vánoční Prahou zabrouzdáte do Obecního domu, kde má výstavu kouzelnice z Bejrútu, paní Blanka Matragi. A nad šálkem skvělého punče nebo u sklenky výtečného vína s madam Blankou debatujete o tom, jak její šaty vznikají, co je její inspirací nebo z jakých materiálů šije. Jedna z našich nejúspěšnějších návrhářek připravila dvě taková vánoční setkání a my se s vámi nyní podělíme o atmosféru, která protnula jeden středeční večer.

Proměny upírovy   27.12.2011   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníJiří Načeradský se představí v industriálních prostorách Galerie Dolmen kolekcí 30 velkoformátových obrazů z posledních dvou let. Výstava naváže na nedávnou autorovu prezentaci v Galerii Zlatá husa. Zatímco na předchozí výstavě byla současná tvorba J. Načeradského konfrontována s jeho tvorbou ze 60. let, na výstavě Proměny upírovy autor představí další obrazy z posledního tvůrčího období samostatně.

Malované Vánoce v Betlémské kapli   21.12.2011   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníO Adventu začala v pražské Betlémské kapli již 32. vánoční výstava, tentokrát s názvem Malované Vánoce. Jejím posláním je připomenout tradiční kouzlo českých lidových Vánoc. Letos je hlavním tématem malba, vytvořená nejrůznějšími výtvarnými technikami a objevující se na těch nejrozmanitějších podkladech.

Co je ukradené dětství?   09.12.2011   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníV pražském klubu Rock Café právě probíhá výstava Ukradené dětství od čtyř známých českých fotografek – Alžběty Jungrové, Lenky Klicperové, Markéty Kutilové a Jarmily &Stukové (Kovaříkové). Do konce prosince se budete kochat fotografiemi, které zachycují různé podoby dětské práce, se kterými se fotografky setkaly při svých cestách zejména v Africe a Asii.

Chcete si koupit Jana Saudka?   05.12.2011   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníNe, že by se nabízel fotograf osobně, ale můžete mít jeho obrazy, stejně jako snímky jeho partnerky Pavly Hodkové. Zajděte si pro ně do kavárny Platýz. Nebo se můžete jen pokochat.

Joža Uprka, Evropan slováckého venkova   29.11.2011   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníMalíř Joža Uprka by oslavil právě letos své 150. narozeniny. Jako připomínku této události a na počest významnému autorovi přiváží Národní galerie z Moravské galerie v Brně jeho asi nejslavnější obraz, velkou Jízdu králů.

MuMo - výstava naruby!   09.11.2011   Julie Kolocová   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníKaždý dospělý to zažil, někteří z nás dokonce mnohokrát. Povětšinou to bereme jako nutné zlo. Málokdy se v tom shonu nejde ten, kdo by byl spokojený, nebo si to dokonce užíval. A o čem jde vlastně řeč? O stěhování.

Velkoplošný Turek čeká v Mělníku   21.10.2011   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníZnámý fotograf Jiří Turek do 31. října vystavuje v prostorách zámku Mělník umělecké reportáže ze světových metropolí. Jde o výběr velkoformátových fotografií z unikátního projektu cityLAB, který byl veřejnosti poprvé prezentován v polovině letošního roku v Leica Gallery Prague a v ulicích Prahy.

Výstava Blanky Matragi voní, hraje a hlavně oslní   18.10.2011   Aneta Šimonková   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníV Obecním domě se opět koná výstava tvorby módní návrhářky a designérky Blanky Matragi. Po pěti letech se opět vrací do stejných prostor. Najdete zde ovšem mnohem více artiklů a v úvaze je, že se bude expozice rozšiřovat. Takže, stihnete první část.

Národní galerii v Praze hrozí kulturní izolace   13.10.2011   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníV důsledku nuceného pozastavení vývozu kulturních statků z majetku českého státu je výrazně ochromena spolupráce Národní galerie v Praze se zahraničními kulturními partnery. Národní galerii, potažmo celé české kulturní veřejnosti, tak reálně hrozí nebezpečí izolace v oblasti mezinárodní kulturní i vědecké spolupráce.

Adolf Born vám to osolí. Krásným uměním ve Slaném.   26.09.2011   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníMáte-li rádi obrázky Adolfa Borna, určitě byste měli navštívit jeho novou výstavu litografií, která právě probíhá v Galerii Ikaros ve Slaném. A pospěšte si, čas se krátí, poslední šanci máte prvního října...

Není javor jako Javůrek   12.09.2011   Julie Kolocová   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníPředstavíme-li si javor, je to sošný strom. Silný kmen, bohatě větvená koruna s rozpustile střapatými listy. Řekne-li se javůrek, nabídne se pravý opak. Tenounký kmínek se komíhá v závanu pouhopouhého větříku, jemňounké listy jsou měkoučké na dotek.

Navštivte Národní galerii na Den Dyslexie   23.08.2011   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníChystá se již 2. ročník Dne dyslexie, který prozatím slaví jen lidé a děti v České republice. Po celý den budou probíhat v Národní galerii workshopy s lidmi, kteří trpí handicapem DYS, představí se výtvarní umělci, tvůrci pomůcek a také ti, kteří s dyslektiky, dysgrafiky a hyperaktivitou žijí a pracují.

Starší články - strany: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16  17  18 19 20 21 22 23 24 25 ... až 42

Celkový počet stran Rozhledny je 42. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2021 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0257 s