Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pátek 3.7.2020, svátek má Radomír 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 501
Registrovaní čtenáři: 508
Publikovaných článků: 12912
Komentářů: 11142


MěřeníVýtvarné umění - Výtvarné umění štětcem i perem

Co je ukradené dětství?   09.12.2011   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníV pražském klubu Rock Café právě probíhá výstava Ukradené dětství od čtyř známých českých fotografek – Alžběty Jungrové, Lenky Klicperové, Markéty Kutilové a Jarmily Štukové (Kovaříkové). Do konce prosince se budete kochat fotografiemi, které zachycují různé podoby dětské práce, se kterými se fotografky setkaly při svých cestách zejména v Africe a Asii.

Chcete si koupit Jana Saudka?   05.12.2011   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníNe, že by se nabízel fotograf osobně, ale můžete mít jeho obrazy, stejně jako snímky jeho partnerky Pavly Hodkové. Zajděte si pro ně do kavárny Platýz. Nebo se můžete jen pokochat.

Joža Uprka, Evropan slováckého venkova   29.11.2011   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníMalíř Joža Uprka by oslavil právě letos své 150. narozeniny. Jako připomínku této události a na počest významnému autorovi přiváží Národní galerie z Moravské galerie v Brně jeho asi nejslavnější obraz, velkou Jízdu králů.

MuMo - výstava naruby!   09.11.2011   Julie Kolocová   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníKaždý dospělý to zažil, někteří z nás dokonce mnohokrát. Povětšinou to bereme jako nutné zlo. Málokdy se v tom shonu nejde ten, kdo by byl spokojený, nebo si to dokonce užíval. A o čem jde vlastně řeč? O stěhování.

Velkoplošný Turek čeká v Mělníku   21.10.2011   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníZnámý fotograf Jiří Turek do 31. října vystavuje v prostorách zámku Mělník umělecké reportáže ze světových metropolí. Jde o výběr velkoformátových fotografií z unikátního projektu cityLAB, který byl veřejnosti poprvé prezentován v polovině letošního roku v Leica Gallery Prague a v ulicích Prahy.

Výstava Blanky Matragi voní, hraje a hlavně oslní   18.10.2011   Aneta Šimonková   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníV Obecním domě se opět koná výstava tvorby módní návrhářky a designérky Blanky Matragi. Po pěti letech se opět vrací do stejných prostor. Najdete zde ovšem mnohem více artiklů a v úvaze je, že se bude expozice rozšiřovat. Takže, stihnete první část.

Národní galerii v Praze hrozí kulturní izolace   13.10.2011   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníV důsledku nuceného pozastavení vývozu kulturních statků z majetku českého státu je výrazně ochromena spolupráce Národní galerie v Praze se zahraničními kulturními partnery. Národní galerii, potažmo celé české kulturní veřejnosti, tak reálně hrozí nebezpečí izolace v oblasti mezinárodní kulturní i vědecké spolupráce.

Adolf Born vám to osolí. Krásným uměním ve Slaném.   26.09.2011   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníMáte-li rádi obrázky Adolfa Borna, určitě byste měli navštívit jeho novou výstavu litografií, která právě probíhá v Galerii Ikaros ve Slaném. A pospěšte si, čas se krátí, poslední šanci máte prvního října...

Není javor jako Javůrek   12.09.2011   Julie Kolocová   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníPředstavíme-li si javor, je to sošný strom. Silný kmen, bohatě větvená koruna s rozpustile střapatými listy. Řekne-li se javůrek, nabídne se pravý opak. Tenounký kmínek se komíhá v závanu pouhopouhého větříku, jemňounké listy jsou měkoučké na dotek.

Navštivte Národní galerii na Den Dyslexie   23.08.2011   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníChystá se již 2. ročník Dne dyslexie, který prozatím slaví jen lidé a děti v České republice. Po celý den budou probíhat v Národní galerii workshopy s lidmi, kteří trpí handicapem DYS, představí se výtvarní umělci, tvůrci pomůcek a také ti, kteří s dyslektiky, dysgrafiky a hyperaktivitou žijí a pracují.

Přílepy - den šestý   13.08.2011   Julie Kolocová   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníA je poslední pracovní den. Každý návštěvník jej snadno pozná. Jednak se umělecké práce klubou ke svému zdárnému konci, ale navíc je tempo enormní. Přeje i počasí, to se to dělá. Na louce vládne ruch, místy má už někdo hotovo a jen tak "doťukává".

Přílepy - den pátý   12.08.2011   Julie Kolocová   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníKonečně sluníčko!
Pěkně jsme se ohřáli, i když foukalo hodně studeně. Stany jsme zabalili i z boků, dál fungovali na horké nápoje a den ubíhal. Blíží se konec dnů určených pro práci, tak každý finišoval. Pojďte se podívat.

Přílepy - den čtvrtý   11.08.2011   Julie Kolocová   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníDneska nám počasí připomíná bláznivý apríl. Teploty se pohybují lehce pod dvacítkou, mraky si tropí špásy. Prudká sprška je rychle vystřídána větrnem, pak nastoupí sluníčko, jenže sotva si ohřejeme prstíky, je tu zamračené nebe. A takhle to jede pořád dokola.

Starší články - strany: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16  17  18 19 20 21 22 23 24 25 ... až 42

Celkový počet stran Rozhledny je 42. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2020 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.234 s