Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je sobota 21.5.2022, svátek má Monika 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13212
Komentářů: 11302


MěřeníVýtvarné umění - Výtvarné umění štětcem i perem

Národní galerie v Praze slaví 216. výročí založení - a bude zdarma   28.01.2012   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníDějiny Národní galerie v Praze se začaly psát 5. února 1796, kdy se skupinka uměnímilovných šlechticů společně s několika vzdělanci z řad osvíceneckého měšťanstva rozhodla "pozdvihnout upadlý umělecký vkus domácí veřejnosti". Tak vznikla Společnost vlasteneckých přátel umění, která později založila dvě významné pražské instituce: Akademii umění a veřejně přístupnou Obrazárnu.

Karolína Borecká maluje lidské duše   19.01.2012   Martina Bittnerová   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníVelvarské muzeum se důsledně věnuje výtvarníkům působícím v regionu, což je právě pro zachování kulturní integrity důležité. Karolína Borecká se přistěhovala do města relativně nedávno, přesto se její spolupráce s muzeem završila samostatnou výstavou s názvem Obrazy a loutky. V symbolický pátek 13. ledna se uskutečnila její vernisáž. Nenalepila se na ni však naštěstí smůla, ale radost v podobě solidního počtu návštěvníků.

Slovenské národní povstání 1944 a účast Čechů   08.01.2012   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníDokumentární výstava „Slovenské národní povstání a účast Čechů“ zachytává události od roku 1939, vypuknutí Povstání 29. srpna 1944, a jeho vojenský průběh, život na povstaleckém území i samotné osvobození Slovenska. V druhé části výstava dokumentuje působení a vliv Čechů ve válečné, zpravodajské a kulturní oblasti na povstaleckém území.

Jak se šijí šaty Blanky Matragi?   03.01.2012   Aneta Šimonková   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníJen si to představte. Doznívající vánoční atmosféra a nadcházející Silvestr vás trošku zavádějí do letargie. Na místo procházení se vánoční Prahou zabrouzdáte do Obecního domu, kde má výstavu kouzelnice z Bejrútu, paní Blanka Matragi. A nad šálkem skvělého punče nebo u sklenky výtečného vína s madam Blankou debatujete o tom, jak její šaty vznikají, co je její inspirací nebo z jakých materiálů šije. Jedna z našich nejúspěšnějších návrhářek připravila dvě taková vánoční setkání a my se s vámi nyní podělíme o atmosféru, která protnula jeden středeční večer.

Proměny upírovy   27.12.2011   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníJiří Načeradský se představí v industriálních prostorách Galerie Dolmen kolekcí 30 velkoformátových obrazů z posledních dvou let. Výstava naváže na nedávnou autorovu prezentaci v Galerii Zlatá husa. Zatímco na předchozí výstavě byla současná tvorba J. Načeradského konfrontována s jeho tvorbou ze 60. let, na výstavě Proměny upírovy autor představí další obrazy z posledního tvůrčího období samostatně.

Malované Vánoce v Betlémské kapli   21.12.2011   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníO Adventu začala v pražské Betlémské kapli již 32. vánoční výstava, tentokrát s názvem Malované Vánoce. Jejím posláním je připomenout tradiční kouzlo českých lidových Vánoc. Letos je hlavním tématem malba, vytvořená nejrůznějšími výtvarnými technikami a objevující se na těch nejrozmanitějších podkladech.

Co je ukradené dětství?   09.12.2011   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníV pražském klubu Rock Café právě probíhá výstava Ukradené dětství od čtyř známých českých fotografek – Alžběty Jungrové, Lenky Klicperové, Markéty Kutilové a Jarmily &Stukové (Kovaříkové). Do konce prosince se budete kochat fotografiemi, které zachycují různé podoby dětské práce, se kterými se fotografky setkaly při svých cestách zejména v Africe a Asii.

Chcete si koupit Jana Saudka?   05.12.2011   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníNe, že by se nabízel fotograf osobně, ale můžete mít jeho obrazy, stejně jako snímky jeho partnerky Pavly Hodkové. Zajděte si pro ně do kavárny Platýz. Nebo se můžete jen pokochat.

Joža Uprka, Evropan slováckého venkova   29.11.2011   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníMalíř Joža Uprka by oslavil právě letos své 150. narozeniny. Jako připomínku této události a na počest významnému autorovi přiváží Národní galerie z Moravské galerie v Brně jeho asi nejslavnější obraz, velkou Jízdu králů.

MuMo - výstava naruby!   09.11.2011   Julie Kolocová   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníKaždý dospělý to zažil, někteří z nás dokonce mnohokrát. Povětšinou to bereme jako nutné zlo. Málokdy se v tom shonu nejde ten, kdo by byl spokojený, nebo si to dokonce užíval. A o čem jde vlastně řeč? O stěhování.

Velkoplošný Turek čeká v Mělníku   21.10.2011   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníZnámý fotograf Jiří Turek do 31. října vystavuje v prostorách zámku Mělník umělecké reportáže ze světových metropolí. Jde o výběr velkoformátových fotografií z unikátního projektu cityLAB, který byl veřejnosti poprvé prezentován v polovině letošního roku v Leica Gallery Prague a v ulicích Prahy.

Výstava Blanky Matragi voní, hraje a hlavně oslní   18.10.2011   Aneta Šimonková   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníV Obecním domě se opět koná výstava tvorby módní návrhářky a designérky Blanky Matragi. Po pěti letech se opět vrací do stejných prostor. Najdete zde ovšem mnohem více artiklů a v úvaze je, že se bude expozice rozšiřovat. Takže, stihnete první část.

Národní galerii v Praze hrozí kulturní izolace   13.10.2011   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníV důsledku nuceného pozastavení vývozu kulturních statků z majetku českého státu je výrazně ochromena spolupráce Národní galerie v Praze se zahraničními kulturními partnery. Národní galerii, potažmo celé české kulturní veřejnosti, tak reálně hrozí nebezpečí izolace v oblasti mezinárodní kulturní i vědecké spolupráce.

Starší články - strany: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16  17  18 19 20 21 22 23 24 25 ... až 42

Celkový počet stran Rozhledny je 42. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0322 s