Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je úterý 22.6.2021, svátek má Pavla 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 506
Registrovaní čtenáři: 515
Publikovaných článků: 13083
Komentářů: 11250


MěřeníVýtvarné umění - Výtvarné umění štětcem i perem

Přílepy - den šestý   13.08.2011   Julie Kolocová   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníA je poslední pracovní den. Každý návštěvník jej snadno pozná. Jednak se umělecké práce klubou ke svému zdárnému konci, ale navíc je tempo enormní. Přeje i počasí, to se to dělá. Na louce vládne ruch, místy má už někdo hotovo a jen tak "doťukává".

Přílepy - den pátý   12.08.2011   Julie Kolocová   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníKonečně sluníčko!
Pěkně jsme se ohřáli, i když foukalo hodně studeně. Stany jsme zabalili i z boků, dál fungovali na horké nápoje a den ubíhal. Blíží se konec dnů určených pro práci, tak každý finišoval. Pojďte se podívat.

Přílepy - den čtvrtý   11.08.2011   Julie Kolocová   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníDneska nám počasí připomíná bláznivý apríl. Teploty se pohybují lehce pod dvacítkou, mraky si tropí špásy. Prudká sprška je rychle vystřídána větrnem, pak nastoupí sluníčko, jenže sotva si ohřejeme prstíky, je tu zamračené nebe. A takhle to jede pořád dokola.

Přílepy - den třetí   10.08.2011   Julie Kolocová   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníV den třetí se všude očekává krize. Dodnes si pamatuji, jak se na lyžařském kurzu odpočívalo, atletická soustředění vypadala spíš jako klub turistů.
Jenže tady to neplatí, a že se pracuje opravdu až do úplného setmění, můžete vidět na následujících fotografiích.

Přílepy – den druhý   09.08.2011   Julie Kolocová   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníVesnice se probouzí do nedělního rána v mlžném oparu, vlaštovky svými nálety předurčují den. Není pochyb – i dnes nás eminou proudy vody a Přílepská skála rozhodně nevyschne. Louka zatím vstřebala ranní déšť a vítá první pracovní návštěvníky. A nevadí, že je něco po sedmé.

Přílepy běží - den první   08.08.2011   Julie Kolocová   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníZažít týdenní setkání umělců, být přímo ve středu dění, vdechovat vůni dřeva a pozorovat letící múzy, které s úsměvem zalechtají a popojdou kousek dál, je zážitek, jež nemůže okusit každý z nás. Právě proto jsme na Rozhledně vystrčili růžky a prožijeme týden na louce mezi tím vším. A vy čtenáři? Pojďte nasávat.

Není klát jako klát   02.08.2011   Julie Kolocová   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníSlovník spisovné češtiny ke slovu klát uvádí dva významy. První jako pohybovat se sem a tam, komíhat rukama, nohama, lomcování větru s větvemi stromů. Druhým se zamýšlí cloumání, setřásání, např. ořechů, švestek. Jenže v Přílepích u Rakovníka se uchopí slovo klát zcela jinak!

ART BRUT v MuMo!   24.07.2011   Julie Kolocová   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníArt – umění, brut – surový, syrový, původní. Lze spojit nespojitelné? Co vede umělce ke ztvárňování světa kolem nás formou, která nahání husí kůži, vzbuzuje nechuť, násobí odpor k viděnému a zároveň naopak? Kam lze dojít ve svém vidění lidského tvora, přírody a vztahů? Na to není jednoduché odpovědět. Musí se umět naslouchat.

Pohled z okna – AHAE   20.07.2011   Julie Kolocová   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníDnešní umění nám mnohdy zamává před očima vykonstruovanými obrazy nitra umělce, jindy svou brutálností zasáhne naše smysly a my odvracíme tvář. Někteří umělci nám vyloudí na tváři úsměv zkreslením skutečnosti, nebo kroutíme marně hlavou nad tím, co nám dílem chce předat. Prosté zachycení krásy, která nás obklopuje se téměř nevidí. Ale je tu.

Václav Havel bude slavit 75. narozeniny. Chystá se i mezinárodní výstava.   13.07.2011   Aneta Šimonková   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníNáš první porevoluční prezident, a mnohými stále ještě oslovovaný prezident, Václav Havel bude mít půlkulaté narozeniny. K příležitosti oslav jeho narození se chystá výstava, která mapuje život Havla v různých obdobích. Od 22. září si ji budete moci prohlédnout na Václavském náměstí.

Jak správně snít   10.07.2011   Julie Kolocová   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníNajít v  prostoru jediné galerie zástupce tří druhů výtvarného umění, dokázat propojit zdánlivě neslučitelné v jeden lahodný celek je vždy cenné. Povedlo se to rakovnické Rabasově galerii. Potkaly se tu výsledky tónů rozehraných štětcem na plátně a dlát nořících se do měkkého dřeva spolu s tiskem. 

Projeďte se časem – vlakem se Sirem Nicholasem Wintonem   08.07.2011   Aneta Šimonková   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníJedním dechem by se ovšem hodilo říci – buďte rádi, že jste v tom skutečném vlaku nemuseli jet. Jméno Nicholas Winton dnes zná skoro každý. To on v roce 1939 zachránil 669 dětí před transportem do koncentračních táborů. Dnes, po více jak 70-ti letech, můžete spatřit životní osudy některých „dětí“, poznáte i osobu Sira Nicholase Wintona a také můžete vidět, v jakém rozpoložení byl Adolf Hitler, když byla vyhlášena 1. světová válka. Stačí zajít na pražský Vyšehrad.

Čestmír Suška vystavuje Skulptury v Lomnici nad Popelkou   07.07.2011   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníOd 3. července do 4. září jsou sklepení a nádvoří zámku v Lomnici nad Popelkou plné soch Čestmíra Sušky. V nově upravených prostorách i pod širým nebem spatříte skulptury z let 2000-2011. Námět? Nové konfigurace, originální artefakty ze železa, dřeva, skla, bronzu a pálené hlíny.

Starší články - strany: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17  18  19 20 21 22 23 24 25 ... až 42

Celkový počet stran Rozhledny je 42. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2021 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0295 s