Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pondělí 23.5.2022, svátek má Vladimír 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13214
Komentářů: 11302


MěřeníVýtvarné umění - Výtvarné umění štětcem i perem

Jak správně snít   10.07.2011   Julie Kolocová   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníNajít v  prostoru jediné galerie zástupce tří druhů výtvarného umění, dokázat propojit zdánlivě neslučitelné v jeden lahodný celek je vždy cenné. Povedlo se to rakovnické Rabasově galerii. Potkaly se tu výsledky tónů rozehraných štětcem na plátně a dlát nořících se do měkkého dřeva spolu s tiskem. 

Projeďte se časem – vlakem se Sirem Nicholasem Wintonem   08.07.2011   Aneta Šimonková   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníJedním dechem by se ovšem hodilo říci – buďte rádi, že jste v tom skutečném vlaku nemuseli jet. Jméno Nicholas Winton dnes zná skoro každý. To on v roce 1939 zachránil 669 dětí před transportem do koncentračních táborů. Dnes, po více jak 70-ti letech, můžete spatřit životní osudy některých „dětí“, poznáte i osobu Sira Nicholase Wintona a také můžete vidět, v jakém rozpoložení byl Adolf Hitler, když byla vyhlášena 1. světová válka. Stačí zajít na pražský Vyšehrad.

Čestmír Suška vystavuje Skulptury v Lomnici nad Popelkou   07.07.2011   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníOd 3. července do 4. září jsou sklepení a nádvoří zámku v Lomnici nad Popelkou plné soch Čestmíra Sušky. V nově upravených prostorách i pod širým nebem spatříte skulptury z let 2000-2011. Námět? Nové konfigurace, originální artefakty ze železa, dřeva, skla, bronzu a pálené hlíny.

Pokračuj. Kde? Na Chodovské tvrzi.   04.07.2011   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníLetní hudební festival Tóny Chodovské tvrze nebude jedinou slávou, která pražskou památku v létě poctí svou přítomností. Na své si přijdou i milovníci výtvarného umění. Díla vystavují žáci profesora Martina Mainera, který právě končí svou pedagogickou dráhu...

Jiří David opět vystavuje. Instalace implementoval i do malby.   28.06.2011   Aneta Šimonková   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníNeonové srdce nad Pražským hradem, slepecká hůl na Václavském náměstí nebo Klíčová socha. Všechny tyto artefakty spojuje jedno jméno a sice výtvarníka Jiřího Davida. Pokud chcete vědět, co vytvořil v posledních dvou letech, tak navštivte pražskou galerii Dvorak Sec Contemporary.

Rony Plesl a Transparency Nation v Doxu   20.06.2011   Aneta Šimonková   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníAteliér skla Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze představil na výstavě v Centru současného umění DOX výběr z nejlepších studentských prací. Pod vedením ak. soch. Ronyho Plesla vznikly skvostné kousky, které v běžné obchodní síti nenajdete. Kochat se můžete do 30. června.

Voda nad zlato Alžběty Jungrové   14.06.2011   Aneta Šimonková   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníÚspěšná mladá fotografka Alžběta Jungrová znovu vystavuje. Tentokrát si můžete její výtvory prohlédnout v pražských Žlutých lázních, kde je výstava s názevm Voda nad zlato. Snímky, které zachycují aktuální problémy v Etiopii, budou k vidění do 26. června.

Kříž života a smrti – návrat ke kořenům   12.06.2011   Julie Kolocová   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníNarodit se v rodině známého i uznávaného malíře může být splněným snem, ale také noční můrou. Záleží na laskavosti a pochopení těch nejbližších, ale i ochotě být vstřícný ke svému osudu. A mít vedle talentu chuť poprat se, hledat nové, nesplynout. Zadaří-li se, vydělá na tom celý svět.

ŠACH – MAT keramikou   02.06.2011   Julie Kolocová   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníKdo by rád nezavítal do středu kulinářského umění vonícího hlínou? A pokud se ta vůně promísí s pohlazením sluníčka a rozesmátými tvářemi sedmikrásek, je požitek umocněn na entou. A přesně takhle si mohli návštěvníci jedné z rakovnických zahrad užívat.

Poznejte Tibet – krajinu mýtů a legend   20.05.2011   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníV Centru současného umění DOX v pražských Holešovicích se koná výstava panoramatických fotografií Jaroslava Poncara ze západního Tibetu.

Festival Street For Art a Zóna Ideál   16.05.2011   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné umění4. ročník festivalu o veřejném prostoru se od 19. do 28. května postaví lidem do cesty s plochou o rozměru 900 metrů čtverečních, na které bude simulovat ideální městský prostor. Festivalové centrum po nafukovací plastové bublině od ateliéru Raumlabor a prosklených kontejnerech firmy Touax letos postaví z lešení Skanska. Bude hostit divadelní představení, debaty a dílny. Zóna Ideál i festivalové centrum je na dohled stanice metra Opatov.

Galerie opět zadarmo. Kdy? 18. května 2011!   11.05.2011   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníVe středu 18. května slaví muzejní svět svůj svátek. Národní galerie v Praze připomene tento den mimořádným dnem volného vstupu. Systém pravidelných volných střed byl zrušen k 1. 10. 2010, ale významné příležitosti jsou sympatickou výzvou k otevření stálých expozic zdarma alespoň v rámci těchto událostí.

Jan Saudek a dcera Marie vystavují svá díla   09.05.2011   Aneta Šimonková   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníČeský fotograf, který se proslavil po celém světě, Jan Saudek, opět vystavuje. Tentokrát v tom ovšem není sám, protože k nahlédnutí jsou i obrazy jeho dcery Marie. Kde? V pražském Platýzu.

Starší články - strany: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18  19  20 21 22 23 24 25 ... až 42

Celkový počet stran Rozhledny je 42. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0365 s