Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je úterý 22.6.2021, svátek má Pavla 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 506
Registrovaní čtenáři: 515
Publikovaných článků: 13083
Komentářů: 11250


MěřeníVýtvarné umění - Výtvarné umění štětcem i perem

Pokračuj. Kde? Na Chodovské tvrzi.   04.07.2011   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníLetní hudební festival Tóny Chodovské tvrze nebude jedinou slávou, která pražskou památku v létě poctí svou přítomností. Na své si přijdou i milovníci výtvarného umění. Díla vystavují žáci profesora Martina Mainera, který právě končí svou pedagogickou dráhu...

Jiří David opět vystavuje. Instalace implementoval i do malby.   28.06.2011   Aneta Šimonková   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníNeonové srdce nad Pražským hradem, slepecká hůl na Václavském náměstí nebo Klíčová socha. Všechny tyto artefakty spojuje jedno jméno a sice výtvarníka Jiřího Davida. Pokud chcete vědět, co vytvořil v posledních dvou letech, tak navštivte pražskou galerii Dvorak Sec Contemporary.

Rony Plesl a Transparency Nation v Doxu   20.06.2011   Aneta Šimonková   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníAteliér skla Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze představil na výstavě v Centru současného umění DOX výběr z nejlepších studentských prací. Pod vedením ak. soch. Ronyho Plesla vznikly skvostné kousky, které v běžné obchodní síti nenajdete. Kochat se můžete do 30. června.

Voda nad zlato Alžběty Jungrové   14.06.2011   Aneta Šimonková   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníÚspěšná mladá fotografka Alžběta Jungrová znovu vystavuje. Tentokrát si můžete její výtvory prohlédnout v pražských Žlutých lázních, kde je výstava s názevm Voda nad zlato. Snímky, které zachycují aktuální problémy v Etiopii, budou k vidění do 26. června.

Kříž života a smrti – návrat ke kořenům   12.06.2011   Julie Kolocová   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníNarodit se v rodině známého i uznávaného malíře může být splněným snem, ale také noční můrou. Záleží na laskavosti a pochopení těch nejbližších, ale i ochotě být vstřícný ke svému osudu. A mít vedle talentu chuť poprat se, hledat nové, nesplynout. Zadaří-li se, vydělá na tom celý svět.

ŠACH – MAT keramikou   02.06.2011   Julie Kolocová   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníKdo by rád nezavítal do středu kulinářského umění vonícího hlínou? A pokud se ta vůně promísí s pohlazením sluníčka a rozesmátými tvářemi sedmikrásek, je požitek umocněn na entou. A přesně takhle si mohli návštěvníci jedné z rakovnických zahrad užívat.

Poznejte Tibet – krajinu mýtů a legend   20.05.2011   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníV Centru současného umění DOX v pražských Holešovicích se koná výstava panoramatických fotografií Jaroslava Poncara ze západního Tibetu.

Festival Street For Art a Zóna Ideál   16.05.2011   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné umění4. ročník festivalu o veřejném prostoru se od 19. do 28. května postaví lidem do cesty s plochou o rozměru 900 metrů čtverečních, na které bude simulovat ideální městský prostor. Festivalové centrum po nafukovací plastové bublině od ateliéru Raumlabor a prosklených kontejnerech firmy Touax letos postaví z lešení Skanska. Bude hostit divadelní představení, debaty a dílny. Zóna Ideál i festivalové centrum je na dohled stanice metra Opatov.

Galerie opět zadarmo. Kdy? 18. května 2011!   11.05.2011   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníVe středu 18. května slaví muzejní svět svůj svátek. Národní galerie v Praze připomene tento den mimořádným dnem volného vstupu. Systém pravidelných volných střed byl zrušen k 1. 10. 2010, ale významné příležitosti jsou sympatickou výzvou k otevření stálých expozic zdarma alespoň v rámci těchto událostí.

Jan Saudek a dcera Marie vystavují svá díla   09.05.2011   Aneta Šimonková   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníČeský fotograf, který se proslavil po celém světě, Jan Saudek, opět vystavuje. Tentokrát v tom ovšem není sám, protože k nahlédnutí jsou i obrazy jeho dcery Marie. Kde? V pražském Platýzu.

Alžběta Jungrová vystavuje noční klub. V galerii.   06.05.2011   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníBlue Light Tonite, tak se nazývá výstava, která mapuje interiér pražského klubu Blue Light. Fotogradfie z tohoto věhlasného podniku můžete nalézt v Centru současného umění DOX .

Kříž života i smrti   03.05.2011   Julie Kolocová   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníKráčeli nekonečně dlouho. Víry vlastních myšlenek se proplétaly tou pustinou a jako v ozvěně se odrážely od skalních masivů ukrytých v hlubinách lesa. Mech tiše lákal, šum větru v korunách borovic však varoval:

Ach, cara mia!   25.04.2011   Jaromír Komorous   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníPro české výtvarníky 19.století se stala Itálie vysněnou destinací k pobytu na cestě za vlastním profilem. Prestižní zastávkou, na níž dosáhla jen špička. Jména umělců tudíž předvídatelná. Stipendijní pobyty za odměnu se bohatě vyplatily. Na úrovni výstavy je to sakra znát. Zpč.galerie připravila v Masných krámech expozici "Ach! Italia, cara mia!"

Starší články - strany: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18  19  20 21 22 23 24 25 ... až 42

Celkový počet stran Rozhledny je 42. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2021 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0294 s