Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pátek 3.7.2020, svátek má Radomír 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 501
Registrovaní čtenáři: 508
Publikovaných článků: 12912
Komentářů: 11140


MěřeníVýtvarné umění - Výtvarné umění štětcem i perem

Voda nad zlato Alžběty Jungrové   14.06.2011   Aneta Šimonková   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníÚspěšná mladá fotografka Alžběta Jungrová znovu vystavuje. Tentokrát si můžete její výtvory prohlédnout v pražských Žlutých lázních, kde je výstava s názevm Voda nad zlato. Snímky, které zachycují aktuální problémy v Etiopii, budou k vidění do 26. června.

Kříž života a smrti – návrat ke kořenům   12.06.2011   Julie Kolocová   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníNarodit se v rodině známého i uznávaného malíře může být splněným snem, ale také noční můrou. Záleží na laskavosti a pochopení těch nejbližších, ale i ochotě být vstřícný ke svému osudu. A mít vedle talentu chuť poprat se, hledat nové, nesplynout. Zadaří-li se, vydělá na tom celý svět.

ŠACH – MAT keramikou   02.06.2011   Julie Kolocová   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníKdo by rád nezavítal do středu kulinářského umění vonícího hlínou? A pokud se ta vůně promísí s pohlazením sluníčka a rozesmátými tvářemi sedmikrásek, je požitek umocněn na entou. A přesně takhle si mohli návštěvníci jedné z rakovnických zahrad užívat.

Poznejte Tibet – krajinu mýtů a legend   20.05.2011   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníV Centru současného umění DOX v pražských Holešovicích se koná výstava panoramatických fotografií Jaroslava Poncara ze západního Tibetu.

Festival Street For Art a Zóna Ideál   16.05.2011   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné umění4. ročník festivalu o veřejném prostoru se od 19. do 28. května postaví lidem do cesty s plochou o rozměru 900 metrů čtverečních, na které bude simulovat ideální městský prostor. Festivalové centrum po nafukovací plastové bublině od ateliéru Raumlabor a prosklených kontejnerech firmy Touax letos postaví z lešení Skanska. Bude hostit divadelní představení, debaty a dílny. Zóna Ideál i festivalové centrum je na dohled stanice metra Opatov.

Galerie opět zadarmo. Kdy? 18. května 2011!   11.05.2011   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníVe středu 18. května slaví muzejní svět svůj svátek. Národní galerie v Praze připomene tento den mimořádným dnem volného vstupu. Systém pravidelných volných střed byl zrušen k 1. 10. 2010, ale významné příležitosti jsou sympatickou výzvou k otevření stálých expozic zdarma alespoň v rámci těchto událostí.

Jan Saudek a dcera Marie vystavují svá díla   09.05.2011   Aneta Šimonková   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníČeský fotograf, který se proslavil po celém světě, Jan Saudek, opět vystavuje. Tentokrát v tom ovšem není sám, protože k nahlédnutí jsou i obrazy jeho dcery Marie. Kde? V pražském Platýzu.

Alžběta Jungrová vystavuje noční klub. V galerii.   06.05.2011   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníBlue Light Tonite, tak se nazývá výstava, která mapuje interiér pražského klubu Blue Light. Fotogradfie z tohoto věhlasného podniku můžete nalézt v Centru současného umění DOX .

Kříž života i smrti   03.05.2011   Julie Kolocová   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníKráčeli nekonečně dlouho. Víry vlastních myšlenek se proplétaly tou pustinou a jako v ozvěně se odrážely od skalních masivů ukrytých v hlubinách lesa. Mech tiše lákal, šum větru v korunách borovic však varoval:

Ach, cara mia!   25.04.2011   Jaromír Komorous   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníPro české výtvarníky 19.století se stala Itálie vysněnou destinací k pobytu na cestě za vlastním profilem. Prestižní zastávkou, na níž dosáhla jen špička. Jména umělců tudíž předvídatelná. Stipendijní pobyty za odměnu se bohatě vyplatily. Na úrovni výstavy je to sakra znát. Zpč.galerie připravila v Masných krámech expozici "Ach! Italia, cara mia!"

Když se řezbáři baví   11.04.2011   Julie Kolocová   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníJe čtvrteční odpoledne sedmého dubna Vysoká ulice v Rakovníku a v horní části můžete spatřit, jak se z útrob auta vynášejí a poté přemisťují do prostor tamní vinárny neobvyklé předměty. Postavy vyšší než kdokoli z nás, obrovitá hlava krále, objekty z kovu,...již zítra se tu otevírá výstava.

Roztomilí Krysáci obsazují Brno   04.04.2011   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníVizovický krysák Hubert je ze všech nejstarší a nejzkušenější, krysák Hodan je ze všech nejhodnější a Edovi – světáckému laboratornímu potkanovi z Prahy se nedovoláte, protože na smetišti není signál.

Už jste viděli výtvarnou Feminu? Je nejvyšší čas!   25.03.2011   Jitka Wilhelmová   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníMěsíc březen a duben nebývá příznivý pro výlety, procházky, či sportovní aktivity v přírodě, pokud za nimi nechcete putovat dál z města. Proč tedy nevyužít čas, kdy je počasí nevlídné k návštěvě výstavy? V historické části Prahy - na Malé Straně, v areálu Valdštejnského paláce v budově Senátu, můžete jednu navštívit. Koná se do 17. dubna 2011. Vstupné je zdarma.

Starší články - strany: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18  19  20 21 22 23 24 25 ... až 42

Celkový počet stran Rozhledny je 42. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2020 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.2422 s