Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pátek 3.7.2020, svátek má Radomír 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 501
Registrovaní čtenáři: 508
Publikovaných článků: 12912
Komentářů: 11140


MěřeníVýtvarné umění - Výtvarné umění štětcem i perem

DANIEL PEŠTA: DeTermination   31.01.2018   Aneta Šimonková   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníDoposud největší samostatná výstava Daniela Pešty (*1959) v České republice představuje průřez jeho dílem z posledních deseti let. Ústředním tématem výstavy v Centru současného umění DOX je biologická a sociální determinace člověka a hledání možností, jak se z ní vymanit. Autor se prostřednictvím různých médií dotýká aktuální společenské a politické situace, kterou reflektuje jak z širší historické perspektivy tak i z privátního úhlu pohledu. Výstava bude v DOXu k vidění do 7. 5. 2018.

Karíma Al-Mukhtarová: Největší houpací kůň na světě   17.01.2018   Pavla Hložková   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníMožná někdy nudnou zimní sezónu prosvětluje osobitá výstava mladé nadějné umělkyně a výtvarnice v galerii Futura na pražském Smíchově… Byla připravena speciálně pro její prostory a k vidění je zde i obrovský koupací kůň.

Joan Miró –pozvánka na mimořádnou výstavu umělcových mistrovských děl   11.01.2018   Stanislav Polauf   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníNaprosto nezaměnitelné - tak je možné charakterizovat umění Španěla Joana Miró. Barevnost jeho obrazů a  neobyčejná výmluvnost forem z něj udělaly jednoho z nejpopulárnějších umělců 20. století. Galerie Kuns(t)räume v Bayerisch Eisenstein poskytuje náhled do jeho grafické tvorby a zavádí návštěvníka do umělcova pestrého a temperamentního světa.

Luboš Plný Centru současného umění DOX   03.01.2018   Aneta Šimonková   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníVýstava v Centru současného umění DOX představí průřez tvorbou Luboše Plného, který se stal jediným českým autorem zastoupeným na mezinárodní expozici Viva Arte Viva! letošního Bienále současného umění v Benátkách. Výstava, která je dosud největší samostatnou prezentací tohoto umělce v České republice, je zároveň koncipována s jistou nadsázkou jako hommage životu a dílu tohoto umělce-autodidakta a jeho úspěchu na mezinárodní výtvarné scéně. 

Projektil33 na jedenácti realizacích testuje způsoby zobrazování architektury   20.12.2017   Aneta Šimonková   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníAteliér Projektil architekti vešel ve známost cenami za Národní technickou knihovnu
v pražských Dejvicích, Studijní a vědeckou knihovnu v Hradci Králové či ekocentrum Sluňákov a rovněž svým trvalým zájmem o veřejný prostor. Pro jeho způsob práce je charakteristická otevřená spolupráce napříč mnoha obory.
Pro svůj nejnovější výstavní projekt tak architekti oslovili kurátora Michala Nanoru. Výsledkem je výstava, na které představí své vnímání architektury jedenáct předních českých fotografů
a výtvarníků. V pražském Centru současného umění DOX bude otevřena do 4. 3. 2018.

Ajvazovskij za 11 milionů. Stálici světových aukcí nabízí Arthouse Hejtmánek   22.11.2017   Aneta Šimonková   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníVečerní aukci, určenou pro náročné klienty, sběratele i investory, připravuje na čtvrtek 30. listopadu 2017 od 18 hodin Galerie a aukční dům Arthouse Hejtmánek v Praze 6 - Bubenči. Ta nabídne rarity i zajímavosti z výtvarného umění, starožitností a designu. Výjimečná kolekce čítá zhruba sto padesát dražených položek, jejichž celková vyvolávací cena dostáhne přibližně 30 milionů korun. Předaukční výstava, na níž si bude možné všechny nabízené předměty prohlédnout, probíhá v prostorách bubenečské galerie až do 29. listopadu. Výstava bude otevřena každý den včetně víkendů od 10 do 18 hodin. 

Výstava Krištofa Kintery Nervous Trees se prodlužuje   08.11.2017   Aneta Šimonková   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníDalo se čekat, že bude mít úspěch. Vždyť ji galerie Rudolfinum na podzim otevřela jako 100. výstavu od svého založení v roce 1994. Nervous Trees od Krištofa Kintery ale předčila očekávání, a tak se prodlužuje do 27. prosince. 

Výstava Pinturas Negras   08.09.2017   Nina Mainerová   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné umění

Přijďte na výstavu PINTURAS NEGRAS

  • 14. 9. - 9. 10. 2017
  • opening 14. 9. from 7 pm / facebook event
  • Balbínova 26, Prague 2

Kurátor: Barbora Ropková

Werichova vila žije!   06.09.2017   Aneta Šimonková   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníNaštěstí, chtělo by se říci. Po letech, kdy byl osud této historické budovy v rukách byrokraci, to naštěstí dobře dopadlo. Pojďte se podívat dovnitř...

Architektura paměti? Socialistická výstavba a vzpomínání   16.08.2017   Aneta Šimonková   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníMinulost se rozprostírá v prostoru okolo nás. Letošní letní škola DOXu tentokrát prověří, jakým způsobem k dějinám v krajině přistupovat. Pro starší z nás vzpomínání, pro mladší vzdělání. To si nenecháme ujít. 

Výstava KAMILA ŽENATÁ a hosté představuje finále projektu Horizont událostí   02.08.2017   Aneta Šimonková   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníHorizont událostí je na české výtvarné scéně zcela jedinečným projektem jak svým zaměřením, tak i několikaletou délkou trvání. Jeho předchozí části proběhly v Karlin Studios a v centru Venuše ve Švehlovce. DOX nyní uvádí jeho finální část, ke které byli přizváni i další umělci. Kamila Ženatá v projektu iniciovala živý proces – experiment, jehož smyslem je vydat zprávu o vnitřních dějích, které vytvářejí psychickou realitu člověka v podmínkách tekutého času globalizovaného konzumerismu. 

TEXAS survival guide - Katarina Janečková Walshe   01.08.2017   Nina Mainerová   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníNa půdu Nové galerie se Katarína Janečková Walshe vrací již po druhé, nyní s rozsáhlou kolekcí děl v rámci první samostatné výstavy, pod taktovkou kurátora Radka Wohlmutha. 

Výstava potrvá od 8. srpna  do 8. září 2017 a zahájena bude vernisáží v úterý 8. 8. od 19:00, komentovaná prohlídka proběhne v úterý 29. 8. 2017 od 18:00.


Umělci zkoumají největší světovou databanku semen   19.07.2017   Aneta Šimonková   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníExpozice „Úložiště semen“ je součástí aktuální výstavy Big Bang Data v Centru současného umění DOX. Představuje výsledky on-line rezidence norských umělců Jørna Knutsena a Einara Sneve Martinussena, kteří v rámci projektu analyzují, vizualizují a interpretují data z volně přístupné digitální databáze největšího světového úložiště semen na norských Špicberkách.

Starší články - strany: 1  2  3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... až 42

Celkový počet stran Rozhledny je 42. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2020 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.2601 s