Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pátek 3.7.2020, svátek má Radomír 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 501
Registrovaní čtenáři: 508
Publikovaných článků: 12912
Komentářů: 11140


MěřeníVýtvarné umění - Výtvarné umění štětcem i perem

Národní galerie v Praze – Benefice pro Japonsko   18.03.2011   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníNárodní galerie v Praze pořádá v neděli 20. 3. od 10 do 18 hodin v rámci benefice PRO JAPONSKO den otevřených dveří do nové stálé expozice Umění Starého světa v paláci Kinských na Staroměstském náměstí, kde jsou čtyři z dvaceti sálů věnovány japonskému umění. Výtěžek z dobrovolného vstupného skrze veřejnou sbírku Humanitární organizace ADRA bude zaslán lidem postiženým zemětřesením a cunami v oblasti Tóhoku.

Rakovnická mansarda TERČEM!   10.03.2011   Julie Kolocová   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníNení pátek jako pátek. Ten poslední únorový v rakovnickém muzeu T.G. Masaryka zvesela halasil, ale i provokoval. Dostaveníčko si tam dala skupina pánů, majících  dvacet pět let společných kolejí vedoucích od umění k umění. Tu fotografie, tam malba olejem na plátně, naproti dřevořezby a vedle třeba hodiny. Prostě TERČ.

Opět máte šanci získat Cenu Jindřicha Chalupeckého   09.03.2011   Aneta Šimonková   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníSpolečnost Jindřicha Chalupeckého vyhlašuje soutěž o Cenu Jindřicha Chalupeckého pro rok 2011. Soutěž je určena pro mladé výtvarné umělce, občany České republiky, kteří do konce roku 2011 nepřekročí věk 35 let.

Umění přes RASTR   25.02.2011   Julie Kolocová   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníV pražské galerii Dolmen právě probíhá výstava čtyř mladých umělců vystupujích společně pod názvem RASTR. Výstava nese název Rastrospektiva a je tedy ohlédnutím za dosavadní tvorbou těchto umělců. Najdeme zde díla vzniklá například před deseti lety, zrovna tak jako ta nejnovější.

JAN ZRZAVÝ   24.02.2011   Julie Kolocová   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníČapka se střapcem, černý plášť a hůl. Plnovous s hustým knírem zahnutým do usměvavého měsíce. Pohádkový příběh o hadím králi, který si sám vymyslel. Dokonce pro něj vyřezal sám loutky a s nimi jej hrál. Říkalo se o něm, že dokáže namalovat duši. K malování jej prý přivedl sen, kdy dostal darem bednu plnou barev. Stačí? V hlavní roli Jan Zrzavý, to je náš loutkař (klikni).

MuMo – Maria! Maria!   22.02.2011   Julie Kolocová   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníPropojení šestnáctého s jednadvacátým stoletím prostřednictvím umění. Hledání společného vidění světa umělce současného spolu s tím dávno narozeným. To je jen počátek  úkolů, za kterými by měly kráčet dnešní kulturní instituce. Jednou z těch, co se o to od svého vzniku důsledně snaží, je Muzeum Montanelli. A nyní přichází s opravdovou lahůdkou.

Alfons Mucha: Kreativita na každém prstu   20.02.2011   Lena Sawyer   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníPři křtu dostal jméno Alfons Maria Mucha a narodil se 24. července 1860 v českých Ivančicích, jakožto syn soudního zřízence. V Čechách mu za života pšenka dvakrát nekvetla, zato v zahraničí platil za mistra. Jeho dílo je předmětem mnoha vášní dodnes. Stačí vzpomenout Slovanskou epopej.

Z Čech až na konec světa   09.02.2011   Julie Kolocová   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníJedna moje známá žijící do svých deseti let ve Velké Británii mi nedávno řekla, že když k nám poprvé přijela, měla pocit, že je v pohádce. Tak krásná se jí zdála česká krajina. A já se zastyděla. Nikdy jsem se takhle nepodívala. A teď se dívám, ráda. I jí patří únor na Rozhledně. Přidávám svou troškou povídáním o malíři, který ji také obdivoval, a stejně jako já k tomu dospěl později.

Ještě místo, křičí Josef Bolf a Ivan Pinkava   08.02.2011   Jaromír Komorous   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníJsou dny, kdy radostně cinkáte skleničkami o druhé. Při otevírání výstav třeba. Jindy chytáte kočku za ocas a výstavy vlastně zavíráte. V současné době jedu momentálně po té druhé vlně. Někdy to má zdánlivě racionální vysvětlení. Výstava Ještě místo – pustá zem, pořádaná Západočeskou galerií v Plzni je totiž součástí monumentálního projektu Dekadence now.

Fotograf Jan Reich ve Zlaté lilii   07.02.2011   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníGambitPHOTO pořádá od 2. do 28. února v pražské galerii Zlatá lilie na Malém náměstí v Praze výstavu JAN REICH. Připomíná tak významného českého fotografa - jako krajináře i vyznavače městských, především pražských, scenérií. Komorní, ale přesto reprezentativní průřez jeho tvorbou nabízejí ukázky z kolekcí Praha, Bohemia a Krajina.

Skoroderniéra s Nepraktou   06.02.2011   Jaromír Komorous   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníČasopis Dikobraz, na zoufalém papíře, byl časopis humoristický. Z malůvek uvnitř jsem léta vnímal jen pokaždé zúčastněné vtipy jednoho chlapa. Jiří Winter Neprakta byl učitelem, jehož malůvkám jsem se učil chechtat a snažil se porozumět mnohdy skrytému významu. Většinou jsem se dočkal. A nyní jeho kresby a ilustrace naživo. Trnkova galerie v Plzni to umožňovala od 12.ledna do 5.února. Já to měl za pět minut dvanáct.

Asijské sochařství? Erotika každým coulem!   05.02.2011   Michaela Wilhelmová   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníKdo by si myslel, že Čína či Korea patří k puritánským zemím, měl by někdy nehlédnout do zdejších svatyň sexu. Ne, nemyslíme proslulé veřejné domy, ale umělecká zákoutí, které sjednocuje jasný koncept: Milování.

Víte, kde leží království mystického kýče?   27.01.2011   Michaela Wilhelmová   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníPoprsí jako čerstvé pomeranče, pronikavý pohled velkých očí a vlasy tonoucí ve fantaskních krajinách elfů, oceánských víl i bytostí světla. Vítejte v esoterismem přetékajícím světě uprostřed Prahy. Pro někoho chýše kýče, pro jiného je malířský výlet po Argondii vítaným odtržením od reality...

Starší články - strany: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19  20  21 22 23 24 25 ... až 42

Celkový počet stran Rozhledny je 42. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2020 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.2533 s