Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je sobota 21.5.2022, svátek má Monika 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13212
Komentářů: 11302


MěřeníVýtvarné umění - Výtvarné umění štětcem i perem

Alžběta Jungrová vystavuje noční klub. V galerii.   06.05.2011   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníBlue Light Tonite, tak se nazývá výstava, která mapuje interiér pražského klubu Blue Light. Fotogradfie z tohoto věhlasného podniku můžete nalézt v Centru současného umění DOX .

Kříž života i smrti   03.05.2011   Julie Kolocová   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníKráčeli nekonečně dlouho. Víry vlastních myšlenek se proplétaly tou pustinou a jako v ozvěně se odrážely od skalních masivů ukrytých v hlubinách lesa. Mech tiše lákal, šum větru v korunách borovic však varoval:

Ach, cara mia!   25.04.2011   Jaromír Komorous   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníPro české výtvarníky 19.století se stala Itálie vysněnou destinací k pobytu na cestě za vlastním profilem. Prestižní zastávkou, na níž dosáhla jen špička. Jména umělců tudíž předvídatelná. Stipendijní pobyty za odměnu se bohatě vyplatily. Na úrovni výstavy je to sakra znát. Zpč.galerie připravila v Masných krámech expozici "Ach! Italia, cara mia!"

Když se řezbáři baví   11.04.2011   Julie Kolocová   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníJe čtvrteční odpoledne sedmého dubna Vysoká ulice v Rakovníku a v horní části můžete spatřit, jak se z útrob auta vynášejí a poté přemisťují do prostor tamní vinárny neobvyklé předměty. Postavy vyšší než kdokoli z nás, obrovitá hlava krále, objekty z kovu,...již zítra se tu otevírá výstava.

Roztomilí Krysáci obsazují Brno   04.04.2011   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníVizovický krysák Hubert je ze všech nejstarší a nejzkušenější, krysák Hodan je ze všech nejhodnější a Edovi – světáckému laboratornímu potkanovi z Prahy se nedovoláte, protože na smetišti není signál.

Už jste viděli výtvarnou Feminu? Je nejvyšší čas!   25.03.2011   Jitka Wilhelmová   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníMěsíc březen a duben nebývá příznivý pro výlety, procházky, či sportovní aktivity v přírodě, pokud za nimi nechcete putovat dál z města. Proč tedy nevyužít čas, kdy je počasí nevlídné k návštěvě výstavy? V historické části Prahy - na Malé Straně, v areálu Valdštejnského paláce v budově Senátu, můžete jednu navštívit. Koná se do 17. dubna 2011. Vstupné je zdarma.

Národní galerie v Praze – Benefice pro Japonsko   18.03.2011   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníNárodní galerie v Praze pořádá v neděli 20. 3. od 10 do 18 hodin v rámci benefice PRO JAPONSKO den otevřených dveří do nové stálé expozice Umění Starého světa v paláci Kinských na Staroměstském náměstí, kde jsou čtyři z dvaceti sálů věnovány japonskému umění. Výtěžek z dobrovolného vstupného skrze veřejnou sbírku Humanitární organizace ADRA bude zaslán lidem postiženým zemětřesením a cunami v oblasti Tóhoku.

Rakovnická mansarda TERČEM!   10.03.2011   Julie Kolocová   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníNení pátek jako pátek. Ten poslední únorový v rakovnickém muzeu T.G. Masaryka zvesela halasil, ale i provokoval. Dostaveníčko si tam dala skupina pánů, majících  dvacet pět let společných kolejí vedoucích od umění k umění. Tu fotografie, tam malba olejem na plátně, naproti dřevořezby a vedle třeba hodiny. Prostě TERČ.

Opět máte šanci získat Cenu Jindřicha Chalupeckého   09.03.2011   Aneta Šimonková   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníSpolečnost Jindřicha Chalupeckého vyhlašuje soutěž o Cenu Jindřicha Chalupeckého pro rok 2011. Soutěž je určena pro mladé výtvarné umělce, občany České republiky, kteří do konce roku 2011 nepřekročí věk 35 let.

Umění přes RASTR   25.02.2011   Julie Kolocová   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníV pražské galerii Dolmen právě probíhá výstava čtyř mladých umělců vystupujích společně pod názvem RASTR. Výstava nese název Rastrospektiva a je tedy ohlédnutím za dosavadní tvorbou těchto umělců. Najdeme zde díla vzniklá například před deseti lety, zrovna tak jako ta nejnovější.

JAN ZRZAVÝ   24.02.2011   Julie Kolocová   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníČapka se střapcem, černý plášť a hůl. Plnovous s hustým knírem zahnutým do usměvavého měsíce. Pohádkový příběh o hadím králi, který si sám vymyslel. Dokonce pro něj vyřezal sám loutky a s nimi jej hrál. Říkalo se o něm, že dokáže namalovat duši. K malování jej prý přivedl sen, kdy dostal darem bednu plnou barev. Stačí? V hlavní roli Jan Zrzavý, to je náš loutkař (klikni).

MuMo – Maria! Maria!   22.02.2011   Julie Kolocová   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníPropojení šestnáctého s jednadvacátým stoletím prostřednictvím umění. Hledání společného vidění světa umělce současného spolu s tím dávno narozeným. To je jen počátek  úkolů, za kterými by měly kráčet dnešní kulturní instituce. Jednou z těch, co se o to od svého vzniku důsledně snaží, je Muzeum Montanelli. A nyní přichází s opravdovou lahůdkou.

Alfons Mucha: Kreativita na každém prstu   20.02.2011   Lena Sawyer   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníPři křtu dostal jméno Alfons Maria Mucha a narodil se 24. července 1860 v českých Ivančicích, jakožto syn soudního zřízence. V Čechách mu za života pšenka dvakrát nekvetla, zato v zahraničí platil za mistra. Jeho dílo je předmětem mnoha vášní dodnes. Stačí vzpomenout Slovanskou epopej.

Starší články - strany: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19  20  21 22 23 24 25 ... až 42

Celkový počet stran Rozhledny je 42. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0321 s