Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je sobota 21.5.2022, svátek má Monika 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13212
Komentářů: 11302


MěřeníVýtvarné umění - Výtvarné umění štětcem i perem

První adventní neděle pod křídly Veletržního paláce   30.11.2010   Julie Kolocová   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníJiž potřetí vám, čtenářům, budu průvodcem ve světě umění očima tvůrce. Ocitáme se tím okamžikem na druhé straně. Kde? Mezi těmi, co pouze nestojí vně obrazu, ale naopak. Stáváte se tak "stvořitelem", odhalujete duši prostřednictvím své fantazie. Stále první semestr, lekce „Motiv a volba námětu obrazu.“

Škréta zaplnil obě jízdárny   26.11.2010   Julie Kolocová   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníHlavní projekt Národní galerie pro rok 2010 se otevírá veřejnosti již tento pátek 26.11. Karel &Skréta! Naposledy měli možnost příznivci výtvarného umění zhlédnout tak ucelenou výstavu tohoto umělce v roce 1974. Ale ještě nikdy v tak velkolepém provedení, které se nám právě nabízí v Praze.

Štursovy lehké tahy štětce i pera   24.11.2010   Julie Kolocová   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníTřetí patro Veletržního paláce je mimo jiné právě zdobeno reprezentativním výběrem sochařských kreseb Jana &Stursy. Můžeme si tak poeticky připomenout 130. výročí  narození tohoto významného zakladatele českého moderního sochařství. Národní galerie vybrala pro tuto příležitost ze svého rozsáhlého souboru kreseb (více než 600 prací) ty nejpůsobivější.

David Černý zase řádil. Výsledek? Několik "mrtvých".   22.11.2010   Aneta Šimonková   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníV Centru současného umění DOX se konečně otevřela výstava, která mapuje práci  Ceny Jindřicha Chalupeckého. Uvidíte zde díla posledních dvaceti laureátů, letošních finalistů a odkaz samotného Chalupeckého. Na co se můžete těšit?

Cestra k mistrům ve Veletržním paláci   21.11.2010   Julie Kolocová   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníJiž podruhé společně nakoukneme do tvůrčí činnosti pořádané Národní galerií. Tentokrát se přiblížíme studentskému dvousemestrálnímu prostředí. Lektorské oddělení totiž již podruhé uspořádalo celý cyklus na sebe navazujících aktivit pro více či méně neměnnou skupinu zájemců. Název kurzu – Cesta k mistrům.

MONET   15.11.2010   Julie Kolocová   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníJezero s lekníny, zahrada všech barev a tvarů, japonská lávka, dáma se slunečníkem,…a také náš dům na útesu. Už jste doma? Claude Oscar Monet. Správně, právě on je autorem malby zchátralého domu nad útesy, který mne tak zvláštně inspiroval. Dnes se tedy z říše naprosté fantazie dostaneme do skutečného Monetova života.

V Plzni myslí na nejmenší - otevírají DŮM POHÁDEK   09.11.2010   Stanislav Polauf   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníKřemílek a Vochomůrka, Rákosníček, Rumcajs, Manka a Cipísek, Krteček, Mach a &Sebestová, Maxipes Fík... Pojďte do světa Večerníčka a jeho kamarádů. Kam? Do jedinečného DOMU POHÁDEK, který vyrostl v Plzni.

Diamantová výstava v Praze!   04.11.2010   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníSpolečnost Diamonds International Corporation (D.I.C.) představí veřejnosti unikátní výstavu diamantů a diamantových šperků od 29. října do 9. listopadu 2010 v showroomu D.I.C. v &Siroké ulici v Praze. Třeba vystavovanou korunku krásy Miss Universe 2010.

Co se ještě vaří v Národní galerii?   03.11.2010   Julie Kolocová   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníPředstavovat Národní galerii coby instituci je určitě nošením dříví do lesa. Dlouhý seznam výstavních prostor, uskutečněných akcí, vydaných publikací…, to vše je známo. Co ale ještě příliš do povědomí veřejnosti neproniklo? Vzdělávací program mimo běžný rámec. Že nevíte, o čem je řeč? Zvu vás tedy do jejích výtvarných dílen.

Petr Nikl rozbíjí stan v Mánesu   30.10.2010   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníVelice hravý kumštýř všeuměl, muzikant, sochař i spisovatel, držitel několika etablovaných cen na republikové úrovni. Mimo jiné i ředitel Muzea hudby. Vzbouzet v člověku všudypřítomné dítě v nás je jeho celoživotní cíl, kterému podřizuje všechny své kroky. Chodit po jím připravovaných výstavách je radost, při které šimrá našince v útrobách.

DECADENCE NOW!   25.10.2010   Julie Kolocová   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníMáte-li chuť nechat se vyprovokovat, dát volných průchod svým emocím, není nad čím váhat. Vstupte a vítejte ve světě dekadence. GALERIE RUDOLFINUM „DECADENCE NOW! Za hranicí krajnosti". Příležitostí k libému, ale i naopak tady najdete více než dost.

Osamocený Cézanne   22.10.2010   Julie Kolocová   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníAni nás nepřekvapí, že stejně jako mnoho jemu podobných velikánů zůstal za svého života nepochopen. Hlasy duše opravdových umělců promlouvají povětšinou cizí řečí. A potkají-li náhodou příbuznou, je to ojedinělé.

Český pavilon z EXPA 2010 zůstává v Číně, ale kousek máme stejně v Čechách!   19.10.2010   Aneta Šimonková   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníEXPO 2010 se pomalu chýlí ke konci, český pavilon už je prodán a u nás, ve vzdálené evropské zemi možná přemýšlíme, jak spatřit alespoň část z jedné z nejúspěšnějších prezentací na významném veletrhu. Dobrá zpráva. V DOXu v Praze vyrostlo městečko METROPOLIS, které sice připomíná Prahu, ale dříve vyrostlo v &Sanghaji.

Starší články - strany: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21  22  23 24 25 ... až 42

Celkový počet stran Rozhledny je 42. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0311 s