Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pátek 3.7.2020, svátek má Radomír 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 501
Registrovaní čtenáři: 508
Publikovaných článků: 12912
Komentářů: 11140


MěřeníVýtvarné umění - Výtvarné umění štětcem i perem

V Plzni myslí na nejmenší - otevírají DŮM POHÁDEK   09.11.2010   Stanislav Polauf   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníKřemílek a Vochomůrka, Rákosníček, Rumcajs, Manka a Cipísek, Krteček, Mach a Šebestová, Maxipes Fík... Pojďte do světa Večerníčka a jeho kamarádů. Kam? Do jedinečného DOMU POHÁDEK, který vyrostl v Plzni.

Diamantová výstava v Praze!   04.11.2010   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníSpolečnost Diamonds International Corporation (D.I.C.) představí veřejnosti unikátní výstavu diamantů a diamantových šperků od 29. října do 9. listopadu 2010 v showroomu D.I.C. v Široké ulici v Praze. Třeba vystavovanou korunku krásy Miss Universe 2010.

Co se ještě vaří v Národní galerii?   03.11.2010   Julie Kolocová   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníPředstavovat Národní galerii coby instituci je určitě nošením dříví do lesa. Dlouhý seznam výstavních prostor, uskutečněných akcí, vydaných publikací…, to vše je známo. Co ale ještě příliš do povědomí veřejnosti neproniklo? Vzdělávací program mimo běžný rámec. Že nevíte, o čem je řeč? Zvu vás tedy do jejích výtvarných dílen.

Petr Nikl rozbíjí stan v Mánesu   30.10.2010   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníVelice hravý kumštýř všeuměl, muzikant, sochař i spisovatel, držitel několika etablovaných cen na republikové úrovni. Mimo jiné i ředitel Muzea hudby. Vzbouzet v člověku všudypřítomné dítě v nás je jeho celoživotní cíl, kterému podřizuje všechny své kroky. Chodit po jím připravovaných výstavách je radost, při které šimrá našince v útrobách.

DECADENCE NOW!   25.10.2010   Julie Kolocová   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníMáte-li chuť nechat se vyprovokovat, dát volných průchod svým emocím, není nad čím váhat. Vstupte a vítejte ve světě dekadence. GALERIE RUDOLFINUM „DECADENCE NOW! Za hranicí krajnosti". Příležitostí k libému, ale i naopak tady najdete více než dost.

Osamocený Cézanne   22.10.2010   Julie Kolocová   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníAni nás nepřekvapí, že stejně jako mnoho jemu podobných velikánů zůstal za svého života nepochopen. Hlasy duše opravdových umělců promlouvají povětšinou cizí řečí. A potkají-li náhodou příbuznou, je to ojedinělé.

Český pavilon z EXPA 2010 zůstává v Číně, ale kousek máme stejně v Čechách!   19.10.2010   Aneta Šimonková   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníEXPO 2010 se pomalu chýlí ke konci, český pavilon už je prodán a u nás, ve vzdálené evropské zemi možná přemýšlíme, jak spatřit alespoň část z jedné z nejúspěšnějších prezentací na významném veletrhu. Dobrá zpráva. V DOXu v Praze vyrostlo městečko METROPOLIS, které sice připomíná Prahu, ale dříve vyrostlo v Šanghaji.

Monet – Warhol   14.10.2010   Julie Kolocová   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníMonet – Warhol/ Mistrovská díla z Albertina Museum a Batlinerovy sbírky, tak zní název výstavy pořádané Národní galerií ve Veletržním paláci. Možná by jí příslušel i podtitul Vídeňské skvosty přijely až k nám. Vskutku rarita. Český funkcionalistický výstavní „stánek“ se má tu čest pyšnit alespoň po určitou dobu téměř osmdesáti díly zapůjčenými rakouskými kolegy s přívlastkem nej. A český divák? Ten na tom může jenom vydělat.

Jan Kaplický jde dál Vlastní cestou – z Prahy zamířil na zámek Lednice   11.10.2010   Aneta Šimonková   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníVýstava Jan Kaplický - Vlastní cestou má pokračování. Po úspěšné exhibici v pražském Centru současného umění DOX, kde se pro velký úspěch prodloužila doba konání akce, se projekt přesunul do jízdárny jihomoravského zámku Lednice, kde jej návštěvníci mohou navštívit do konce letošního roku.

BUCLATÉ BAROKO   09.10.2010   Julie Kolocová   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníUž jenom to slovo a jeho počáteční písmeno ve mně pokaždé nabuzují tytéž představy. Kopule církevních chrámů, vůně sametu, naducané tvářičky s nahými prdelkami andílků. Ale zejména jejich poťouchlé výrazy. Nemůžu si pomoci, takhle se na mne už odmala koukají.

Art Deco v Galerii 22   03.10.2010   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníNová Art Deco galerie, jediná svého druhu v České republice, sídlí v Husitské ulici v centru Prahy. Výstavní a prodejní Galerie 22 nabízí nejen originální Art Deco design nábytek, ale také dobové interiérové doplňky a obrazovou galerii.

Tváře polského designu   30.09.2010   Julie Kolocová   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné umění„Nehledě na to, co nazýváme designem nebo průmyslovým designem, jedno je jisté: tato oblast je dílem jednotlivců, skutečných lidí.“ Těmito slovy zve kurátor Tomasz Andrzej Rudkiewicz na výstavu polského užitého umění do prostor Národní galerie.

Umění českého západu   29.09.2010   Jaromír Komorous   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníTak nazvala Západočeská galerie svou současnou výstavu v budově Masných krámů v Plzni. Souhrnná kolekce se dá shrnout podtitulkem samotné výstavy, vyjadřující, s jakým souborem sbírky máme čest. Sdružení západočeských výtvarných umělců v Plzni se o něj postaralo a sáhlo po létech 1925-1951. Jaký formát se nám představuje? Obávám se, že provincionální.

Starší články - strany: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21  22  23 24 25 ... až 42

Celkový počet stran Rozhledny je 42. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2020 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.2519 s