Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je úterý 22.6.2021, svátek má Pavla 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 506
Registrovaní čtenáři: 515
Publikovaných článků: 13083
Komentářů: 11250


MěřeníVýtvarné umění - Výtvarné umění štětcem i perem

David Černý zase řádil. Výsledek? Několik "mrtvých".   22.11.2010   Aneta Šimonková   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníV Centru současného umění DOX se konečně otevřela výstava, která mapuje práci  Ceny Jindřicha Chalupeckého. Uvidíte zde díla posledních dvaceti laureátů, letošních finalistů a odkaz samotného Chalupeckého. Na co se můžete těšit?

Cestra k mistrům ve Veletržním paláci   21.11.2010   Julie Kolocová   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníJiž podruhé společně nakoukneme do tvůrčí činnosti pořádané Národní galerií. Tentokrát se přiblížíme studentskému dvousemestrálnímu prostředí. Lektorské oddělení totiž již podruhé uspořádalo celý cyklus na sebe navazujících aktivit pro více či méně neměnnou skupinu zájemců. Název kurzu – Cesta k mistrům.

MONET   15.11.2010   Julie Kolocová   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníJezero s lekníny, zahrada všech barev a tvarů, japonská lávka, dáma se slunečníkem,…a také náš dům na útesu. Už jste doma? Claude Oscar Monet. Správně, právě on je autorem malby zchátralého domu nad útesy, který mne tak zvláštně inspiroval. Dnes se tedy z říše naprosté fantazie dostaneme do skutečného Monetova života.

V Plzni myslí na nejmenší - otevírají DŮM POHÁDEK   09.11.2010   Stanislav Polauf   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníKřemílek a Vochomůrka, Rákosníček, Rumcajs, Manka a Cipísek, Krteček, Mach a &Sebestová, Maxipes Fík... Pojďte do světa Večerníčka a jeho kamarádů. Kam? Do jedinečného DOMU POHÁDEK, který vyrostl v Plzni.

Diamantová výstava v Praze!   04.11.2010   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníSpolečnost Diamonds International Corporation (D.I.C.) představí veřejnosti unikátní výstavu diamantů a diamantových šperků od 29. října do 9. listopadu 2010 v showroomu D.I.C. v &Siroké ulici v Praze. Třeba vystavovanou korunku krásy Miss Universe 2010.

Co se ještě vaří v Národní galerii?   03.11.2010   Julie Kolocová   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníPředstavovat Národní galerii coby instituci je určitě nošením dříví do lesa. Dlouhý seznam výstavních prostor, uskutečněných akcí, vydaných publikací…, to vše je známo. Co ale ještě příliš do povědomí veřejnosti neproniklo? Vzdělávací program mimo běžný rámec. Že nevíte, o čem je řeč? Zvu vás tedy do jejích výtvarných dílen.

Petr Nikl rozbíjí stan v Mánesu   30.10.2010   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníVelice hravý kumštýř všeuměl, muzikant, sochař i spisovatel, držitel několika etablovaných cen na republikové úrovni. Mimo jiné i ředitel Muzea hudby. Vzbouzet v člověku všudypřítomné dítě v nás je jeho celoživotní cíl, kterému podřizuje všechny své kroky. Chodit po jím připravovaných výstavách je radost, při které šimrá našince v útrobách.

DECADENCE NOW!   25.10.2010   Julie Kolocová   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníMáte-li chuť nechat se vyprovokovat, dát volných průchod svým emocím, není nad čím váhat. Vstupte a vítejte ve světě dekadence. GALERIE RUDOLFINUM „DECADENCE NOW! Za hranicí krajnosti". Příležitostí k libému, ale i naopak tady najdete více než dost.

Osamocený Cézanne   22.10.2010   Julie Kolocová   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníAni nás nepřekvapí, že stejně jako mnoho jemu podobných velikánů zůstal za svého života nepochopen. Hlasy duše opravdových umělců promlouvají povětšinou cizí řečí. A potkají-li náhodou příbuznou, je to ojedinělé.

Český pavilon z EXPA 2010 zůstává v Číně, ale kousek máme stejně v Čechách!   19.10.2010   Aneta Šimonková   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníEXPO 2010 se pomalu chýlí ke konci, český pavilon už je prodán a u nás, ve vzdálené evropské zemi možná přemýšlíme, jak spatřit alespoň část z jedné z nejúspěšnějších prezentací na významném veletrhu. Dobrá zpráva. V DOXu v Praze vyrostlo městečko METROPOLIS, které sice připomíná Prahu, ale dříve vyrostlo v &Sanghaji.

Monet – Warhol   14.10.2010   Julie Kolocová   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníMonet – Warhol/ Mistrovská díla z Albertina Museum a Batlinerovy sbírky, tak zní název výstavy pořádané Národní galerií ve Veletržním paláci. Možná by jí příslušel i podtitul Vídeňské skvosty přijely až k nám. Vskutku rarita. Český funkcionalistický výstavní „stánek“ se má tu čest pyšnit alespoň po určitou dobu téměř osmdesáti díly zapůjčenými rakouskými kolegy s přívlastkem nej. A český divák? Ten na tom může jenom vydělat.

Jan Kaplický jde dál Vlastní cestou – z Prahy zamířil na zámek Lednice   11.10.2010   Aneta Šimonková   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníVýstava Jan Kaplický - Vlastní cestou má pokračování. Po úspěšné exhibici v pražském Centru současného umění DOX, kde se pro velký úspěch prodloužila doba konání akce, se projekt přesunul do jízdárny jihomoravského zámku Lednice, kde jej návštěvníci mohou navštívit do konce letošního roku.

BUCLATÉ BAROKO   09.10.2010   Julie Kolocová   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníUž jenom to slovo a jeho počáteční písmeno ve mně pokaždé nabuzují tytéž představy. Kopule církevních chrámů, vůně sametu, naducané tvářičky s nahými prdelkami andílků. Ale zejména jejich poťouchlé výrazy. Nemůžu si pomoci, takhle se na mne už odmala koukají.

Starší články - strany: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21  22  23 24 25 ... až 42

Celkový počet stran Rozhledny je 42. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2021 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0387 s