Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pátek 3.7.2020, svátek má Radomír 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 501
Registrovaní čtenáři: 508
Publikovaných článků: 12912
Komentářů: 11142


MěřeníVýtvarné umění - Výtvarné umění štětcem i perem

Samá voda, samá voda… Designblok!   27.09.2010   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníLetošní festival designu se opět blíží, a tak už se pomalu můžeme těšit na výtvory tuzemských i zahraničních, známých či začínajících designérů a firem. Dvanáctý ročník Designbloku nese téma VODA a odehraje se ve dnech 5. až 10. října v Praze.

MuMo v souboji dobra a zla   16.09.2010   Julie Kolocová   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníLidé pohybující se třeba i jenom po okraji výtvarného dění v naší zemi již Muzeum Montanelli znají. Za krátkou dobu své existence si totiž svou činností získalo spoustu příznivců, neboť těch, co rádi balancují na tenké čáře pochopeného, je naštěstí stále dost. Patříte-li k nim, vítejte a levitujte.

Do národní galerie zdarma? Ano, v úterý 14.!   12.09.2010   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníKromě volného vstupu do Národní galerie zcela výjimečně můžete spatřit v rámci Dní evropského dědictví i jindy uzavřený rajský dvůr minoritů v Anežském klášteře...

Odhalená tajemství Dürerovy Růžencové slavnosti   08.09.2010   Julie Kolocová   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníNárodní galerie v Praze vlastní jako jediná z českých galerií dílo, po kterém by s radostí sáhl celý svět. Růžencová slavnost Albrechta Dürera je právem považována za vrcholnou malbu nejen tohoto malíře, ale i renesančního mariánského umění vůbec. Jako taková je pod drobnohledem umělců, odborníků i veřejnosti. A v souvislosti s tímto dílem se Národní galerii povedl vskutku husarský kousek.

Zkuste svět paralelních zkušeností   06.09.2010   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné umění13. září a celý následující týden se můžete ponořit do paralelních zkušeností. Stejnojmenný mezinárodní projekt upozorňující na problém sociálního vyloučení lidí s duševním onemocněním vám umožní zažít vlastní paralelní příběh, nahlédnout do souběžných světů skrze obrazy těch, kteří svůj paralelní příběh žijí každý den, a pohovořit si s předními českými psychiatry. Přijďte se setkat uprostřed cesty.

Loučíme se s výstavou   03.09.2010   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníMistrovská díla grafiky a kresby NG v Praze. Lektorské oddělení Sbírky moderního a současného umění připravilo bohatou nabídku doprovodných programů konaných v poslední dny trvání výstavy... Nenechte si ujít mimořádnou příležitost... Unikáty  NG, ze sbírky grafiky a kresby, končí v neděli 5. 9. 2010. Výstava nebude prodloužena!

Vhrsti kreslí v Písku s nejlepšími evropskými karikaturisty   31.08.2010   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníPlakáty s plžími domečky Charlieho Chaplina, Billa Gatese, Walta Disneyho či Julia Caesara, jejichž autorem je člen České unie karikaturistů Vhrsti, zvou letos na třetí ročník bienále Cartoon Meeting Pointu do Písku (3. – 5. 9. 2010). Možnost podívat se přes rameno čtrnácti karikaturistům nabídnou pořadatelé  v sobotu 4. září ve Sladovně.

Království Lenky Limové - plstění, tkaní, krosienky   27.08.2010   Julie Kolocová   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníPondělní srpnové poledne, vcházím do malebného domečku ve Smilovicích a nekompromisně vyzvána usedám ke svátečně prostřenému stolu. Tady se drží poledne se vším všudy a hospodyně nosí na stůl. Nejistota způsobená počátečními rozpaky je během chvíle tatam. Příjemné prostředí, příjemní lidé. Jak jinak u jihočeských umělců, že? O tom, jak se dostala ke tkaní a dalším podobným činnostem, mi vypráví Lenka Limová za tichého souhlasu odpočívající smečky psíků, ležících u nohou pána domu, Jana Limy.

Národní galerie v Praze podpoří den dyslexie - přijďte se podívat. Zdarma.   26.08.2010   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníVeletržní palác, 9. září od 10 do 18 hodin. Během programu, který nabídne osvětu v problematice dyslexie, zažijete workshop pro děti Písmena kolem nás a spolu s generálním ředitelem galerie Milanem Knížákem pokřtíte multimediální interaktivní Slabikář a testy pro děti (nejen) s rizikem dyslexie a dysgrafie.

Galerie plná extrémně líbezného sexu   25.08.2010   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníZajímavou podívanou slibuje už jen samotný název – Sex extrémně líbezný – výstava připravovaná lounskou galerií současného výtvarného umění. Galerie XXL chystá na letošní podzim nevšední zážitek, rozsáhlou výstavu prezentující práce umělců současné generace, kteří se vyjadřují prostřednictvím realizace nejrůznějších forem sociálně kontroverzních námětů souvisejících s fenoménem sexu, sexuality a dalších „horkých“ témat.

Český Krumlov potřetí – EGON SCHIELE   24.08.2010   Julie Kolocová   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníTentokrát si vás dovolím zavést do míst, která sice také jiskří energetickými víry, ale ty jsou tady roztáčeny se zcela jiným záměrem. Roztáčejí je zde vystavená umělecká díla, jež najdeme v místní galerii. Bývalý městský pivovar tu našel skvělé uplatnění. Nachází se nedaleko centra, zbyly po něm monumentální prostory, přinášející tolik cenné prosvětlení, bezbariérový přístup i zajímavá zákoutí. Ale tím nejcennějším tu jsou samozřejmě umělecká díla. Egon Schiele Art Centrum.

Jak bude vypadat naše budoucnost?   18.08.2010   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníVýstava Budoucnost budoucnosti, která bude v holešovickém Centru současného umění DOX ke zhlédnutí do 25. října, se zabývá naším vztahem k budoucnosti: ukazuje, jak umělci z odlišných oborů, zemí a generací zkoumají různé podoby budoucnosti, nebo dokonce, jak si lidé představovali budoucnost v minulosti.

Dům U Kamenného zvonu silně netradičně   16.08.2010   Julie Kolocová   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníBienále mladého umění ZVON 2010, tak zní název současné výstavy, kterou pořádá Galerie hlavního města Prahy po celé léto až do října ve starobylých prostorách domu U Kamenného zvonu. Na tom by nebylo nic až tak zvláštního, kdyby obsah vystavovaných děl mladých umělců nebyl natolik atypický právě pro tento objekt.

Starší články - strany: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22  23  24 25 ... až 42

Celkový počet stran Rozhledny je 42. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2020 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.2503 s