Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je sobota 21.5.2022, svátek má Monika 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13212
Komentářů: 11302


MěřeníVýtvarné umění - Výtvarné umění štětcem i perem

Monet – Warhol   14.10.2010   Julie Kolocová   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníMonet – Warhol/ Mistrovská díla z Albertina Museum a Batlinerovy sbírky, tak zní název výstavy pořádané Národní galerií ve Veletržním paláci. Možná by jí příslušel i podtitul Vídeňské skvosty přijely až k nám. Vskutku rarita. Český funkcionalistický výstavní „stánek“ se má tu čest pyšnit alespoň po určitou dobu téměř osmdesáti díly zapůjčenými rakouskými kolegy s přívlastkem nej. A český divák? Ten na tom může jenom vydělat.

Jan Kaplický jde dál Vlastní cestou – z Prahy zamířil na zámek Lednice   11.10.2010   Aneta Šimonková   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníVýstava Jan Kaplický - Vlastní cestou má pokračování. Po úspěšné exhibici v pražském Centru současného umění DOX, kde se pro velký úspěch prodloužila doba konání akce, se projekt přesunul do jízdárny jihomoravského zámku Lednice, kde jej návštěvníci mohou navštívit do konce letošního roku.

BUCLATÉ BAROKO   09.10.2010   Julie Kolocová   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníUž jenom to slovo a jeho počáteční písmeno ve mně pokaždé nabuzují tytéž představy. Kopule církevních chrámů, vůně sametu, naducané tvářičky s nahými prdelkami andílků. Ale zejména jejich poťouchlé výrazy. Nemůžu si pomoci, takhle se na mne už odmala koukají.

Art Deco v Galerii 22   03.10.2010   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníNová Art Deco galerie, jediná svého druhu v České republice, sídlí v Husitské ulici v centru Prahy. Výstavní a prodejní Galerie 22 nabízí nejen originální Art Deco design nábytek, ale také dobové interiérové doplňky a obrazovou galerii.

Tváře polského designu   30.09.2010   Julie Kolocová   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné umění„Nehledě na to, co nazýváme designem nebo průmyslovým designem, jedno je jisté: tato oblast je dílem jednotlivců, skutečných lidí.“ Těmito slovy zve kurátor Tomasz Andrzej Rudkiewicz na výstavu polského užitého umění do prostor Národní galerie.

Umění českého západu   29.09.2010   Jaromír Komorous   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníTak nazvala Západočeská galerie svou současnou výstavu v budově Masných krámů v Plzni. Souhrnná kolekce se dá shrnout podtitulkem samotné výstavy, vyjadřující, s jakým souborem sbírky máme čest. Sdružení západočeských výtvarných umělců v Plzni se o něj postaralo a sáhlo po létech 1925-1951. Jaký formát se nám představuje? Obávám se, že provincionální.

Samá voda, samá voda… Designblok!   27.09.2010   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníLetošní festival designu se opět blíží, a tak už se pomalu můžeme těšit na výtvory tuzemských i zahraničních, známých či začínajících designérů a firem. Dvanáctý ročník Designbloku nese téma VODA a odehraje se ve dnech 5. až 10. října v Praze.

MuMo v souboji dobra a zla   16.09.2010   Julie Kolocová   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníLidé pohybující se třeba i jenom po okraji výtvarného dění v naší zemi již Muzeum Montanelli znají. Za krátkou dobu své existence si totiž svou činností získalo spoustu příznivců, neboť těch, co rádi balancují na tenké čáře pochopeného, je naštěstí stále dost. Patříte-li k nim, vítejte a levitujte.

Do národní galerie zdarma? Ano, v úterý 14.!   12.09.2010   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníKromě volného vstupu do Národní galerie zcela výjimečně můžete spatřit v rámci Dní evropského dědictví i jindy uzavřený rajský dvůr minoritů v Anežském klášteře...

Odhalená tajemství Dürerovy Růžencové slavnosti   08.09.2010   Julie Kolocová   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníNárodní galerie v Praze vlastní jako jediná z českých galerií dílo, po kterém by s radostí sáhl celý svět. Růžencová slavnost Albrechta Dürera je právem považována za vrcholnou malbu nejen tohoto malíře, ale i renesančního mariánského umění vůbec. Jako taková je pod drobnohledem umělců, odborníků i veřejnosti. A v souvislosti s tímto dílem se Národní galerii povedl vskutku husarský kousek.

Zkuste svět paralelních zkušeností   06.09.2010   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné umění13. září a celý následující týden se můžete ponořit do paralelních zkušeností. Stejnojmenný mezinárodní projekt upozorňující na problém sociálního vyloučení lidí s duševním onemocněním vám umožní zažít vlastní paralelní příběh, nahlédnout do souběžných světů skrze obrazy těch, kteří svůj paralelní příběh žijí každý den, a pohovořit si s předními českými psychiatry. Přijďte se setkat uprostřed cesty.

Loučíme se s výstavou   03.09.2010   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníMistrovská díla grafiky a kresby NG v Praze. Lektorské oddělení Sbírky moderního a současného umění připravilo bohatou nabídku doprovodných programů konaných v poslední dny trvání výstavy... Nenechte si ujít mimořádnou příležitost... Unikáty  NG, ze sbírky grafiky a kresby, končí v neděli 5. 9. 2010. Výstava nebude prodloužena!

Vhrsti kreslí v Písku s nejlepšími evropskými karikaturisty   31.08.2010   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníPlakáty s plžími domečky Charlieho Chaplina, Billa Gatese, Walta Disneyho či Julia Caesara, jejichž autorem je člen České unie karikaturistů Vhrsti, zvou letos na třetí ročník bienále Cartoon Meeting Pointu do Písku (3. – 5. 9. 2010). Možnost podívat se přes rameno čtrnácti karikaturistům nabídnou pořadatelé  v sobotu 4. září ve Sladovně.

Starší články - strany: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22  23  24 25 ... až 42

Celkový počet stran Rozhledny je 42. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0311 s