Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je úterý 22.6.2021, svátek má Pavla 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 506
Registrovaní čtenáři: 515
Publikovaných článků: 13083
Komentářů: 11250


MěřeníVýtvarné umění - Výtvarné umění štětcem i perem

Český Krumlov potřetí – EGON SCHIELE   24.08.2010   Julie Kolocová   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníTentokrát si vás dovolím zavést do míst, která sice také jiskří energetickými víry, ale ty jsou tady roztáčeny se zcela jiným záměrem. Roztáčejí je zde vystavená umělecká díla, jež najdeme v místní galerii. Bývalý městský pivovar tu našel skvělé uplatnění. Nachází se nedaleko centra, zbyly po něm monumentální prostory, přinášející tolik cenné prosvětlení, bezbariérový přístup i zajímavá zákoutí. Ale tím nejcennějším tu jsou samozřejmě umělecká díla. Egon Schiele Art Centrum.

Jak bude vypadat naše budoucnost?   18.08.2010   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníVýstava Budoucnost budoucnosti, která bude v holešovickém Centru současného umění DOX ke zhlédnutí do 25. října, se zabývá naším vztahem k budoucnosti: ukazuje, jak umělci z odlišných oborů, zemí a generací zkoumají různé podoby budoucnosti, nebo dokonce, jak si lidé představovali budoucnost v minulosti.

Dům U Kamenného zvonu silně netradičně   16.08.2010   Julie Kolocová   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníBienále mladého umění ZVON 2010, tak zní název současné výstavy, kterou pořádá Galerie hlavního města Prahy po celé léto až do října ve starobylých prostorách domu U Kamenného zvonu. Na tom by nebylo nic až tak zvláštního, kdyby obsah vystavovaných děl mladých umělců nebyl natolik atypický právě pro tento objekt.

Přílepy v ozvěnách dláta   11.08.2010   Julie Kolocová   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníPřílepy, malá víska rakovnického okresu, se v prvním týdnu letošního srpna rozezněly v tónech řezbářských dlát, tkalcovských stavů, rozvoněla se tu kovářská výheň a roztančily ruce keramiků. Probíhal zde totiž již šestý ročník Řezbářského symposia v Přílepích.

Setkání v Klementinu   05.08.2010   Julie Kolocová   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníChcete mít šanci vklouznout do říše snů? Mám pro vás řešení. Udělejte si chvilku času a zavítejte v Praze do Galerie Klementinum. Vstoupíte do neexistujícího světa s příznačným názvem Setkání. Koho? Nás všech. Zve nás do něj malířka Bedřiška Znojemská spolu se svým již zesnulým manželem řezbářem Bořivojem Krejčím. 

Český Krumlov poprvé   22.07.2010   Julie Kolocová   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníPraha žhne a topí se v záplavě turistů, a tak je více než lákavé opustit ji alespoň na chvíli a vydat se jinam. Pojďme navštívit malebné městečko jižních Čech, jež si ponechalo kouzlo starých časů a kde každý kout dýchá starými osudy. Jenom promluvit. Zastavíme se tedy a budeme naslouchat řeči dávné, ale i té současné. Obě kupodivu souzní jako by tomu bylo odjakživa.

Pavla Francová maluje potmě   15.07.2010   Anna Burdová   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníPříběhy lidí, kteří se svým handicapem bojují tím, že překonávají hranice svých možností, stále udivují. Tělesně postižení sportovci sbírají medaile, lidé bez rukou malují dech beroucí obrazy nohama, nebo si budují kariéru úspěšných politiků či právníků. Pavla Francová je jednou z těchto jedinečných osobností, a to nejen proto, že maluje „potmě“.

Jak plnohodnotně zabavit děti o prázdninách?   12.07.2010   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníKaždé prázdniny musí rodiče řešit, kam umístí své ratolesti po dobu letních měsíců. Zároveň musí myslet na to, že ideální je skloubit zábavu s poznáváním nového. Máme pro vás tip. Každý červencový a srpnový čtvrtek odpoledne mohou přijít do Centra současného umění DOX. Nabídka programu je pestrá a již nyní ji vyzkoušely ti nejnáročnější – děti. Rozhodně se nenudily.

Artsemestr 2010: Kdo je nejlepším VŠUPákem?   08.07.2010   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníMinulé pondělí proběhlo udílení cen Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze (V&SUP), slavnostní večer se konal na Smíchovské pláži, Hořejší nábřeží (u botelu Admiral), Praha 5. Uděleno bylo celkem sedm cen (šest katedrových cen a jedna cena rektora za nejlepší diplomovou práci). Zajímá vás, kdo vyhrál a s čím?

Zázraky evropské přírody – Nespatřené, Neočekávané, Nezapomenutelné   06.07.2010   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníKde? Před pražským Rudolfinem v rámci projektu Wild Wonders of Europe, mezinárodní putovní výstavy fotografií divoké přírody poukazující na křehkost a nenahraditelnost naší planety. Slavnostního odhalení proběhlo za doprovodu impozantního vystoupení bubeníků Jumping Drums.

Lehce morbidní výstava s nádechem erotiky a vůní hnoje   02.07.2010   Aneta Šimonková   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníVeronika Landa a Andrew Gilbert. Jejich dílo představuje neotřelou jedinečnost, která v sobě snoubí lidskost, expresivnost a skutečně výtvarnou hodnotu. Nechtějí šokovat, ale ukázat, jakými technikami lze zpracovat myšlenku díla. Vstupte do MeetFactory, brány výstavy se zavřou už 10. července. A nebojte se, že vás vyloženě porazí zápach hnoje...

Doby minulé jsou tu pořád s námi. Bůh žehnej fotografii!   30.06.2010   Aneta Šimonková   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníTaké se občas prohrabáváte starými rodinnými fotografiemi a vzpomínáte na okamžiky, které se ke snímkům vztahují? Zkuste zavzpomínat na situace, které vám nejsou cizí, ale vaše rodinné album je nemá zdokumentované. A uvidíte vedle sebe Václava Havla a Milana Knížáka. Centrum současného umění DOX nyní nabízí „Pohled do archivu 1“. Čas máte do 26. září.

Kdo získá prestižní cenu Jindřicha Chalupeckého?   23.06.2010   Aneta Šimonková   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníCena Jindřicha Chalupeckého už má své finalisty. Kteří umělci se při příležitosti dvacátého prvního výročí ceremonie představí vedle dosavadních vítězů jako je Vladimír Kokolia, Lukáš Rittstein, David Černý nebo Michal Pěchouček?

Starší články - strany: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23  24  25 ... až 42

Celkový počet stran Rozhledny je 42. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2021 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0232 s