Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pátek 3.7.2020, svátek má Radomír 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 501
Registrovaní čtenáři: 508
Publikovaných článků: 12912
Komentářů: 11142


MěřeníVýtvarné umění - Výtvarné umění štětcem i perem

Ženy a grafika   15.06.2010   Julie Kolocová   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníKlášter sv. Jiří na Hradčanském náměstí je nejstarším klášterem v Čechách. Pyšní se starobylou architekturou, ale skvosty ukrývají i jeho vnitřní prostory. Ty spolu se svými sbírkami zaplňuje Národní galerie v Praze. Vedle stálé expozice s Uměním 19. století v Čechách jsme se mohli navíc pokochat výstavou Žena a grafika v Čechách 19. století. Jaká byla?

Mistři a papír   10.06.2010   Julie Kolocová   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníNárodní galerie Praha představuje v současných dnech v prostorách Veletržního paláce unikátní přehlídku výtvarných velikánů pod názvem Mistrovská díla ze Sbírky grafiky a kresby Národní galerie v Praze (1800-1945).

Krása mezi sedmikráskami   08.06.2010   Julie Kolocová   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníSobotní dopoledne 5.června ožilo v Rakovníku netradičně. V prostorách zahrady DDM se mezi sedmikráskami objevila keramika. Vernisáží zde zahajovala výstavu Keramická dílna Ivany Fialové s názvem Doteky peruánské keramiky.

Přeludy doby   04.06.2010   Julie Kolocová   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníRoky ve dnech s podtitulem České umění 1945-1957, tak se nazývá výstava, jež v současné době probíhá v Městské knihovně v Praze. Jako jeden z nejambicióznějších současných projektů ji připravila Galerie hlavního města Prahy.

Antonín Kratochvíl vám ukáže noční život v Moskvě   02.06.2010   Aneta Šimonková   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníPražskou výstavní síň Mánes zdobí fotografie světoznámého fotografa Antonína Kratochvíla. Unikátní soubor Moscow Nights byl pořízen v nočních klubech ruské metropole, ve kterých se schází zlatá mládež. Nenechte si jedinečnou příležitost uniknout. Čas máte do 30. června.

Pavle Büchlere, nefrustrujte se. Nebyla to marná práce.   31.05.2010   Aneta Šimonková   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníUmělec, který už od osmdesátých let působí ve Velké Británii, v současné době představuje své dílo v Praze. V holešovickém Centru současného umění DOX můžete spatřit jak předměty miniaturní velikosti, tak i monstrózní instalace. Výstavou nazvanou Marná práce provedl sám Pavel Büchler a poskytl i svérázný a jasný výklad.

Poznejte Alžbětin deník. Vydejte se do Hořic!   29.05.2010   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníNejmladší česká válečná fotoreportérka Alžběta Jungrová opět vystavuje. Od 20. května do 20. června si v hořické Galerii plastik můžete prohlédnout čtrnáct velkoformátových fotografií. Výstava zachycující autorčin „deníkový“ záznam ze zahraničních cest po Pákistánu, Etiopii a Bangladéši nese název From My Diary / Mezisvěty.

Jak by vypadala Praha, kdyby si umělci tvořili podle svého?   24.05.2010   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníVýstava Městské zásahy Praha 2010 představuje architektonické projekty, které si nikdo neobjednal a které vznikly z vnitřní či profesní potřeby jejich autorů poukázat na to, co v městském prostoru nefunguje. Jak by to vypadalo, kdyby architekti měli volnější ruku? Dozvíte se v Centru současného umění DOX.

Děti, které přežily, vám nyní poví svůj příběh   22.05.2010   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníV pražském obchodním centru Palladium se na chvilku zkuste zastavit a poznat příběhy dětí, které žijí v Keni, Kambodži, Nikaragui, Indii, Kongu, Barmě, Vietnamu nebo na Haiti. Díky výstavě, kterou pořádá organizace Magna Děti v tísni, pak možná i vy budete mít podíl na zlepšení kvality jejich života…

Za Šangri-la do Brna   19.05.2010   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníMagické Himálaje se otevírají návštěvníkům brněnské Olympie. Pozoruhodná výstava Šangri - la - Magické Himálaje zaplnila část nákupního a zábavního centra Olympia Brno. Od května až do konce listopadu mohou návštěvníci nahlédnout do života lidí v Tibetu, Nepálu, Bhútánu a Indii, poznat kulturu a přírodu těchto vzdálených zemí.

BIMBA - Zapomenutý malíř opět připomenutý   18.05.2010   Stanislav Polauf   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníJméno, které záslužnou výstavou v Západočeském muzeu v Plzni vstoupilo před třemi lety ve známost široké veřejnosti - Bohumil Konečný - BIMBA. Praha se dočkala jeho souborné výstavy o rok později.

Zamrazí vás - zažijte monsterproces z padesátých let na vlastní kůži   14.05.2010   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníProces - zvuková instalace v pražském centru umění DOX připomíná uplynulých 60 let od monsterprocesu "s vedením záškodnického spiknutí proti republice, v němž byly vyneseny čtyři rozsudky smrti včetně rozsudku proti JUDr. Miladě Horákové. A nejen to DOX nabízí. Naplno se například rozjíždí doprovodné programy k výstavě Jan Kaplický - Vlastní cestou.

Olbram Zoubek: Mám chromý kolena a jsem skoro hluchej, tak pozor na mě!   12.05.2010   Julie Kolocová   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníPřed týdnem se otevřely prostory Musea Kampa všem obdivovatelům známého českého sochaře. Po celé dvě hodiny tam pro ně seděl a vyprávěl Olbram Zoubek. A že to byl večer nadmíru neobyčejný, tomu věřte. Ostatně alespoň závan toho poetického prostředí vám může přiblížit několik následujících postřehů z onoho místa.

Starší články - strany: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24  25 ... až 42

Celkový počet stran Rozhledny je 42. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2020 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.2496 s