Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je úterý 22.6.2021, svátek má Pavla 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 506
Registrovaní čtenáři: 515
Publikovaných článků: 13083
Komentářů: 11250


MěřeníVýtvarné umění - Výtvarné umění štětcem i perem

Piepenhagenovskou romantiku neruší ani popeláři   19.06.2010   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníKrajinářské dílo Augusta Bedřicha Piepenhagena a jeho dcer, Charlotty a Louisy, vznikalo – podobně jako u známější rodiny Mánesů – v různých etapách období romantismu. Život této malířské rodiny obsáhl ve dvou generacích celé 19. století, August Bedřich se narodil 1791, dcera Charlotta zemřela 1902. Těžiště významu výstavy spočívá ve výjimečně početném a malířsky přitažlivém díle Augusta Bedřicha, jeho dcery už spíše jen pokračovaly v otcově odkazu.

Vážky Dana Bárty potkáte v plzeňských Křižíkových sadech   18.06.2010   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníPopulární zpěvák Dan Bárta se v Plzni představuje v roli fotografa. V Křižíkových sadech vystavuje sedmnáct velkoformátových fotografií vážek, s jejichž focením začal před dvanácti lety.

Co můžete vyrobit ze skládačky puzzle?   17.06.2010   Aneta Šimonková   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníSnad neexistuje nikdo, kdo by s touto skládankou nepřišel do kontaktu. Nejprve jsme z ní tvořili obrázky, později se dočkala i prostorového zpracování. Japonská výtvarnice Yumiko Ono nyní pokryla celou plochu výstavní místnosti pouze bílou variantou puzzle. Ale i tak si vyhrála a ukázala, co vše ještě lze udělat z této skládačky. Zajděte se podívat do centra umění MeetFactory.

Ženy a grafika   15.06.2010   Julie Kolocová   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníKlášter sv. Jiří na Hradčanském náměstí je nejstarším klášterem v Čechách. Pyšní se starobylou architekturou, ale skvosty ukrývají i jeho vnitřní prostory. Ty spolu se svými sbírkami zaplňuje Národní galerie v Praze. Vedle stálé expozice s Uměním 19. století v Čechách jsme se mohli navíc pokochat výstavou Žena a grafika v Čechách 19. století. Jaká byla?

Mistři a papír   10.06.2010   Julie Kolocová   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníNárodní galerie Praha představuje v současných dnech v prostorách Veletržního paláce unikátní přehlídku výtvarných velikánů pod názvem Mistrovská díla ze Sbírky grafiky a kresby Národní galerie v Praze (1800-1945).

Krása mezi sedmikráskami   08.06.2010   Julie Kolocová   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníSobotní dopoledne 5.června ožilo v Rakovníku netradičně. V prostorách zahrady DDM se mezi sedmikráskami objevila keramika. Vernisáží zde zahajovala výstavu Keramická dílna Ivany Fialové s názvem Doteky peruánské keramiky.

Přeludy doby   04.06.2010   Julie Kolocová   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníRoky ve dnech s podtitulem České umění 1945-1957, tak se nazývá výstava, jež v současné době probíhá v Městské knihovně v Praze. Jako jeden z nejambicióznějších současných projektů ji připravila Galerie hlavního města Prahy.

Antonín Kratochvíl vám ukáže noční život v Moskvě   02.06.2010   Aneta Šimonková   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníPražskou výstavní síň Mánes zdobí fotografie světoznámého fotografa Antonína Kratochvíla. Unikátní soubor Moscow Nights byl pořízen v nočních klubech ruské metropole, ve kterých se schází zlatá mládež. Nenechte si jedinečnou příležitost uniknout. Čas máte do 30. června.

Pavle Büchlere, nefrustrujte se. Nebyla to marná práce.   31.05.2010   Aneta Šimonková   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníUmělec, který už od osmdesátých let působí ve Velké Británii, v současné době představuje své dílo v Praze. V holešovickém Centru současného umění DOX můžete spatřit jak předměty miniaturní velikosti, tak i monstrózní instalace. Výstavou nazvanou Marná práce provedl sám Pavel Büchler a poskytl i svérázný a jasný výklad.

Poznejte Alžbětin deník. Vydejte se do Hořic!   29.05.2010   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníNejmladší česká válečná fotoreportérka Alžběta Jungrová opět vystavuje. Od 20. května do 20. června si v hořické Galerii plastik můžete prohlédnout čtrnáct velkoformátových fotografií. Výstava zachycující autorčin „deníkový“ záznam ze zahraničních cest po Pákistánu, Etiopii a Bangladéši nese název From My Diary / Mezisvěty.

Jak by vypadala Praha, kdyby si umělci tvořili podle svého?   24.05.2010   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníVýstava Městské zásahy Praha 2010 představuje architektonické projekty, které si nikdo neobjednal a které vznikly z vnitřní či profesní potřeby jejich autorů poukázat na to, co v městském prostoru nefunguje. Jak by to vypadalo, kdyby architekti měli volnější ruku? Dozvíte se v Centru současného umění DOX.

Děti, které přežily, vám nyní poví svůj příběh   22.05.2010   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníV pražském obchodním centru Palladium se na chvilku zkuste zastavit a poznat příběhy dětí, které žijí v Keni, Kambodži, Nikaragui, Indii, Kongu, Barmě, Vietnamu nebo na Haiti. Díky výstavě, kterou pořádá organizace Magna Děti v tísni, pak možná i vy budete mít podíl na zlepšení kvality jejich života…

Za Šangri-la do Brna   19.05.2010   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníMagické Himálaje se otevírají návštěvníkům brněnské Olympie. Pozoruhodná výstava &Sangri - la - Magické Himálaje zaplnila část nákupního a zábavního centra Olympia Brno. Od května až do konce listopadu mohou návštěvníci nahlédnout do života lidí v Tibetu, Nepálu, Bhútánu a Indii, poznat kulturu a přírodu těchto vzdálených zemí.

Starší články - strany: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24  25 ... až 42

Celkový počet stran Rozhledny je 42. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2021 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0231 s