Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pondělí 23.5.2022, svátek má Vladimír 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13214
Komentářů: 11302


MěřeníVýtvarné umění - Výtvarné umění štětcem i perem

Lehce morbidní výstava s nádechem erotiky a vůní hnoje   02.07.2010   Aneta Šimonková   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníVeronika Landa a Andrew Gilbert. Jejich dílo představuje neotřelou jedinečnost, která v sobě snoubí lidskost, expresivnost a skutečně výtvarnou hodnotu. Nechtějí šokovat, ale ukázat, jakými technikami lze zpracovat myšlenku díla. Vstupte do MeetFactory, brány výstavy se zavřou už 10. července. A nebojte se, že vás vyloženě porazí zápach hnoje...

Doby minulé jsou tu pořád s námi. Bůh žehnej fotografii!   30.06.2010   Aneta Šimonková   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníTaké se občas prohrabáváte starými rodinnými fotografiemi a vzpomínáte na okamžiky, které se ke snímkům vztahují? Zkuste zavzpomínat na situace, které vám nejsou cizí, ale vaše rodinné album je nemá zdokumentované. A uvidíte vedle sebe Václava Havla a Milana Knížáka. Centrum současného umění DOX nyní nabízí „Pohled do archivu 1“. Čas máte do 26. září.

Kdo získá prestižní cenu Jindřicha Chalupeckého?   23.06.2010   Aneta Šimonková   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníCena Jindřicha Chalupeckého už má své finalisty. Kteří umělci se při příležitosti dvacátého prvního výročí ceremonie představí vedle dosavadních vítězů jako je Vladimír Kokolia, Lukáš Rittstein, David Černý nebo Michal Pěchouček?

Piepenhagenovskou romantiku neruší ani popeláři   19.06.2010   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníKrajinářské dílo Augusta Bedřicha Piepenhagena a jeho dcer, Charlotty a Louisy, vznikalo – podobně jako u známější rodiny Mánesů – v různých etapách období romantismu. Život této malířské rodiny obsáhl ve dvou generacích celé 19. století, August Bedřich se narodil 1791, dcera Charlotta zemřela 1902. Těžiště významu výstavy spočívá ve výjimečně početném a malířsky přitažlivém díle Augusta Bedřicha, jeho dcery už spíše jen pokračovaly v otcově odkazu.

Vážky Dana Bárty potkáte v plzeňských Křižíkových sadech   18.06.2010   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníPopulární zpěvák Dan Bárta se v Plzni představuje v roli fotografa. V Křižíkových sadech vystavuje sedmnáct velkoformátových fotografií vážek, s jejichž focením začal před dvanácti lety.

Co můžete vyrobit ze skládačky puzzle?   17.06.2010   Aneta Šimonková   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníSnad neexistuje nikdo, kdo by s touto skládankou nepřišel do kontaktu. Nejprve jsme z ní tvořili obrázky, později se dočkala i prostorového zpracování. Japonská výtvarnice Yumiko Ono nyní pokryla celou plochu výstavní místnosti pouze bílou variantou puzzle. Ale i tak si vyhrála a ukázala, co vše ještě lze udělat z této skládačky. Zajděte se podívat do centra umění MeetFactory.

Ženy a grafika   15.06.2010   Julie Kolocová   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníKlášter sv. Jiří na Hradčanském náměstí je nejstarším klášterem v Čechách. Pyšní se starobylou architekturou, ale skvosty ukrývají i jeho vnitřní prostory. Ty spolu se svými sbírkami zaplňuje Národní galerie v Praze. Vedle stálé expozice s Uměním 19. století v Čechách jsme se mohli navíc pokochat výstavou Žena a grafika v Čechách 19. století. Jaká byla?

Mistři a papír   10.06.2010   Julie Kolocová   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníNárodní galerie Praha představuje v současných dnech v prostorách Veletržního paláce unikátní přehlídku výtvarných velikánů pod názvem Mistrovská díla ze Sbírky grafiky a kresby Národní galerie v Praze (1800-1945).

Krása mezi sedmikráskami   08.06.2010   Julie Kolocová   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníSobotní dopoledne 5.června ožilo v Rakovníku netradičně. V prostorách zahrady DDM se mezi sedmikráskami objevila keramika. Vernisáží zde zahajovala výstavu Keramická dílna Ivany Fialové s názvem Doteky peruánské keramiky.

Přeludy doby   04.06.2010   Julie Kolocová   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníRoky ve dnech s podtitulem České umění 1945-1957, tak se nazývá výstava, jež v současné době probíhá v Městské knihovně v Praze. Jako jeden z nejambicióznějších současných projektů ji připravila Galerie hlavního města Prahy.

Antonín Kratochvíl vám ukáže noční život v Moskvě   02.06.2010   Aneta Šimonková   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníPražskou výstavní síň Mánes zdobí fotografie světoznámého fotografa Antonína Kratochvíla. Unikátní soubor Moscow Nights byl pořízen v nočních klubech ruské metropole, ve kterých se schází zlatá mládež. Nenechte si jedinečnou příležitost uniknout. Čas máte do 30. června.

Pavle Büchlere, nefrustrujte se. Nebyla to marná práce.   31.05.2010   Aneta Šimonková   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníUmělec, který už od osmdesátých let působí ve Velké Británii, v současné době představuje své dílo v Praze. V holešovickém Centru současného umění DOX můžete spatřit jak předměty miniaturní velikosti, tak i monstrózní instalace. Výstavou nazvanou Marná práce provedl sám Pavel Büchler a poskytl i svérázný a jasný výklad.

Poznejte Alžbětin deník. Vydejte se do Hořic!   29.05.2010   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníNejmladší česká válečná fotoreportérka Alžběta Jungrová opět vystavuje. Od 20. května do 20. června si v hořické Galerii plastik můžete prohlédnout čtrnáct velkoformátových fotografií. Výstava zachycující autorčin „deníkový“ záznam ze zahraničních cest po Pákistánu, Etiopii a Bangladéši nese název From My Diary / Mezisvěty.

Starší články - strany: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24  25 ... až 42

Celkový počet stran Rozhledny je 42. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0283 s