Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pátek 3.7.2020, svátek má Radomír 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 501
Registrovaní čtenáři: 508
Publikovaných článků: 12912
Komentářů: 11142


MěřeníVýtvarné umění - Výtvarné umění štětcem i perem

Prošli jsme výstavou Havel. Proč nesmí uniknout ani vám?   28.10.2016   Aneta Šimonková   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníJe sice svátek. Ovšem my neprodáváme na ploše větší jak 200 metrů čtverečních materiální statky. My přinášíme duševní lahůdky, proto můžeme pracovat a seznámit vás s výstavou, která by neměla uniknout vaší pozornosti. Václav Havel je opět v DOXu.

Na co se těšíme? Na Designblok, který už klepe na dveře Holešovic!   26.10.2016   Aneta Šimonková   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníPřehlídka nejen domácích skvostů designu je už za dveřmi. Vše odstartuje už 27. října s největší koncentrací v pražských Holešovicích. Na co se můžete těšit? 

Jan a Kája Saudkovi v Plzni   24.10.2016   Stanislav Polauf   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníPo pražské Gallery of Art, kde bylo dílo bratří Saudků vystaveno od 24.4.2015 do 31.1.2016 se větší část děl přesunula do výstavních prostor Západočeské galerie v Plzni.
Obdivovat černobílé fotografie Jana Saudka a kresby a ilustrace Jana Saudka, dvou bratrů. dvojčat a geniálních umělců dnešní doby, budou mít návštěvníci do 27. listopadu.

Intenzivní výstava. Lněnička i Bukovský.   19.10.2016   Ivo Fencl   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníDo čtvrtého listopadu si v patře Studijní a vědecké knihovny Plzeňského krajemůžete projít výstavu dvou přátelících se výtvarníků Stanislava Bukovského a Antonína Lněničky, kterou jsme s Hanou Šikovou uvedli na vernisáži v úterý 11. října v sepětí s uhrančivými tóny písně z filmu Světla ramp s českým textem „Hudba začla hrát“ v podání Čestmíra Kunze, neměnícím pranic na skutečnosti, že oba výše jmenovaní kofři nejsou ani svými bušícími srdci, ani stále chlapeckou duší nijak zvlášť starými klauny.

Galerie v Husinecké vystavuje skvosty Nového sdružení pražských umělců   01.10.2016   Pavla Hložková   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníStranou od hlavní silnice, o to však pozoruhodnější. Taková je galerie v Husinecké ulici na pražském Žižkově, ve které až do poloviny října můžete obdivovat umělecká díla Nového sdružení pražských umělců.

Michael Cukier výstavou děl Miloše Reindla proti xenofobii. Vidět je můžete i vy   17.08.2016   Aneta Šimonková   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníZahájení výstavy plakátů Česko kanadského autora Miloše Reindla se uskutečnilo v neděli 14. 8. 2016 v 18 hodin na piazzettě Národního divadla. Doba trvání výstavy s názvem DO NOT PASS BY je 14. 8. – 28. 8. 2016. Plakáty je možno vidět na třech místech v Praze, na piazzettě Národního divadla, v ulici Na Příkopech a parku Kampa.

Ikona současného českého skla Rony Plesl vystavuje na Pražském hradě   10.08.2016   Aneta Šimonková   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníVe dnech od 9. září do 31. října 2016 proběhne v Královském letohrádku na Pražském hradě unikátní výstava předního českého výtvarníka a designéra Ronyho Plesla. 

Mladí chodí do NÁRODNÍ GALERIE už rok zdarma – jejich zájem roste   29.05.2016   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníV dubnu loňského roku spustily Národní galerie v Praze (NG) a Komerční banka společný projekt volného vstupu do stálých expozic pro děti, mládež do 18 let a studenty do 26 let. Při meziročním srovnání návštěvnosti během prvního čtvrtletí 2015 s placeným vstupem (13 972) a letošním prvním kvartálem s bezplatným vstupem (17 233), vzrostl zájem mladé generace téměř o čtvrtinu. Možnost bezplatného vstupného potrvá minimálně do konce letošního roku.

Konec může být i začátkem   03.05.2016   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníRozhodně to platí pro zahájení broumovské výstavy KONEC SEZÓNY, na níž prezentuje svá výtvarná díla Zbyněk Sedlecký. Typické pro obrazy tohoto malíře je jakési zachycení zpomaleného pohybu, obraz jako by se chvěl a měnil s každým nádechem toho, kdo ho pozoruje. Přijďte si to sami vyzkoušet...

Druhý pohled a Požár smyslů   26.04.2016   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníDruhý pohled a Požár smyslů, to jsou názvy dvou chomutovských výstav, jejichž vernisáže se odehrají v květnu v Chomutově. Prozkoumat Druhý pohled na obrazy a akvarely Kamily Havlíkové budete moci poprvé na vernisáži 2. května v galerii Lurago a odhalit Požár smyslů v obrazech Romana Křeliny můžete od 5. května v galerii Špejchar. Kromě toho vás ale Středisko kulturních a knihovnických potřeb v Chomutově také zve 17. května na besedu s prozaičkou Irenou Douskovou. 

DOX vystavuje fotografie fotoreportérů z oblastí světových konfliktů   13.04.2016   Aneta Šimonková   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníVýstava UPFRONT: Váleční fotoreportéři v Centru současného umění DOX představuje fotografie 23 respektovaných fotografů pocházejících převážně ze španělsky mluvících zemí. Světově uznávaní fotoreportéři, z nichž mnozí byli oceněni prestižní Pulitzerovou cenou nebo v soutěži World Press Photo, vystavují snímky z konfliktních zón z Blízkého východu, Afriky nebo Latinské Ameriky, které jsou znepokojivou sondou do osudů lidí žijících v těchto konflikty sužovaných oblastech.

Fotografie Andyho Warhola jsou konečně v Salmovském paláci!   06.03.2016   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníNárodní galerie v Praze získala v roce svého 220. výročí ojedinělý dar. Americká nadace Andyho Warhola jí věnovala fotografie z dílny ikony pop artu a zařadila tak galerii do poslední desítky světových muzeí, mezi která byla Warholova fotografická tvorba rozdělena. Fotografie, ručně sešívané snímky a Polaroidy mají návštěvníci možnost poprvé zhlédnout v rámci výroční výstavy Velkorysost. Umění obdarovat. Posun instalace oproti termínu zahájení oslav výročí, které proběhlo 5. února, způsobila sněhová bouře ve Spojených státech.

Jak maluje pomalovaný hudebník?   23.02.2016   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníTo poznáte, když se přijdete podívat na výstavu Vladimíra Franze do Galerie Špejchar v Chomutově.

Vernisáž  se koná ve čtvrtek 25. února od 17.00 hodin.

Výstava, nazvaná CENA ZA NĚŽNOST, pak bude v Galerii k vidění až do 15. dubna. 

Starší články - strany: 1 2 3  4  5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... až 42

Celkový počet stran Rozhledny je 42. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2020 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.2492 s