Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pondělí 23.5.2022, svátek má Vladimír 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13214
Komentářů: 11302


MěřeníVýtvarné umění - Výtvarné umění štětcem i perem

Mladí chodí do NÁRODNÍ GALERIE už rok zdarma – jejich zájem roste   29.05.2016   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníV dubnu loňského roku spustily Národní galerie v Praze (NG) a Komerční banka společný projekt volného vstupu do stálých expozic pro děti, mládež do 18 let a studenty do 26 let. Při meziročním srovnání návštěvnosti během prvního čtvrtletí 2015 s placeným vstupem (13 972) a letošním prvním kvartálem s bezplatným vstupem (17 233), vzrostl zájem mladé generace téměř o čtvrtinu. Možnost bezplatného vstupného potrvá minimálně do konce letošního roku.

Konec může být i začátkem   03.05.2016   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníRozhodně to platí pro zahájení broumovské výstavy KONEC SEZÓNY, na níž prezentuje svá výtvarná díla Zbyněk Sedlecký. Typické pro obrazy tohoto malíře je jakési zachycení zpomaleného pohybu, obraz jako by se chvěl a měnil s každým nádechem toho, kdo ho pozoruje. Přijďte si to sami vyzkoušet...

Druhý pohled a Požár smyslů   26.04.2016   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníDruhý pohled a Požár smyslů, to jsou názvy dvou chomutovských výstav, jejichž vernisáže se odehrají v květnu v Chomutově. Prozkoumat Druhý pohled na obrazy a akvarely Kamily Havlíkové budete moci poprvé na vernisáži 2. května v galerii Lurago a odhalit Požár smyslů v obrazech Romana Křeliny můžete od 5. května v galerii &Spejchar. Kromě toho vás ale Středisko kulturních a knihovnických potřeb v Chomutově také zve 17. května na besedu s prozaičkou Irenou Douskovou. 

DOX vystavuje fotografie fotoreportérů z oblastí světových konfliktů   13.04.2016   Aneta Šimonková   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníVýstava UPFRONT: Váleční fotoreportéři v Centru současného umění DOX představuje fotografie 23 respektovaných fotografů pocházejících převážně ze španělsky mluvících zemí. Světově uznávaní fotoreportéři, z nichž mnozí byli oceněni prestižní Pulitzerovou cenou nebo v soutěži World Press Photo, vystavují snímky z konfliktních zón z Blízkého východu, Afriky nebo Latinské Ameriky, které jsou znepokojivou sondou do osudů lidí žijících v těchto konflikty sužovaných oblastech.

Fotografie Andyho Warhola jsou konečně v Salmovském paláci!   06.03.2016   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníNárodní galerie v Praze získala v roce svého 220. výročí ojedinělý dar. Americká nadace Andyho Warhola jí věnovala fotografie z dílny ikony pop artu a zařadila tak galerii do poslední desítky světových muzeí, mezi která byla Warholova fotografická tvorba rozdělena. Fotografie, ručně sešívané snímky a Polaroidy mají návštěvníci možnost poprvé zhlédnout v rámci výroční výstavy Velkorysost. Umění obdarovat. Posun instalace oproti termínu zahájení oslav výročí, které proběhlo 5. února, způsobila sněhová bouře ve Spojených státech.

Jak maluje pomalovaný hudebník?   23.02.2016   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníTo poznáte, když se přijdete podívat na výstavu Vladimíra Franze do Galerie &Spejchar v Chomutově.

Vernisáž  se koná ve čtvrtek 25. února od 17.00 hodin.

Výstava, nazvaná CENA ZA NĚŽNOST, pak bude v Galerii k vidění až do 15. dubna. 

LES - PŘÍBĚHY STROMŮ A LIDÍ se lidem líbí a proto prodlužuje   14.02.2016   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníVýstava v Národním zemědělském muzeu - formou i obsahem dosud neviděná - přilákala za půl roku více než 19 tisíc spokojených návštěvníků. Kde jinde může člověk zažít hravou pouť za bájným prvotním stromem, stát se lesní bytostí nebo si zkusit, jak se dívá strom? Právě zájem návštěvníků rozhodl o prodloužení výstavy do března tohoto roku.

Jedinečná výstava Urbo Kune! Že nevíte, o co jde?   30.12.2015   Aneta Šimonková   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníVýstava URBO KUNE v Centru současného umění DOX představuje experimentální projekt studentů architektury, kteří vytvořili paralelní membránové město Urbo Kune. Modely rozparcelovaného utopického města reagují na výzvu, jak využít více než kilometr dlouhý zbraslavský kamenolom po skončení těžby. Součástí výstavy jsou i obrazy od Pavla Růta, inspirované tímto fiktivním městem.

Národní galerie představuje fragment sbírky dr. Artura Feldmanna   21.12.2015   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníSbírka dr. Artura Feldmanna ve své době čítala stovky vzácných kreseb starých mistrů. Dnes sběratelovi potomci pátrají po dílech, jimž se staly osudné události související s druhou světovou válkou. Některé kresby se dostaly i do Národní galerie v Praze, která nyní vybraná díla Feldmannovy sbírky vystavuje ve Schwarzenberském paláci.

Vánoční výstava v Betlémské kapli letos ukáže i stará, mnohdy zapomenutá řemesla   28.11.2015   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníTradiční vánoční výstava v Betlémské kapli bude letos opravdu výjimečná. Kromě přehlídky betlémů a originálních vánočních dekorací totiž nabídne i improvizované řemeslné dílny. V nich budou v některých dnech pozvaní mistři předvádět návštěvníkům stará, mnohdy zapomenutá řemesla. To vše za klapotu funkčního vodního mlýnu, nejspíš jediného „podzemního“ na světě…  

Výstava Bez hranic zmapuje kulturu středověkého Krušnohoří   11.11.2015   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníVýstava Bez hranic. Umění v Krušnohoří mezi gotikou a renesancí představí v Národní galerii v Praze umělecké bohatství Krušnohorského regionu z období mezi lety 1250 a 1550. Rozkvět hraniční oblasti a jejích lokálních uměleckých ohnisek, jimiž byla bohatá královská a poddanská města, velké a významné kláštery či hornická centra, bude ilustrovat na dvě stě uměleckých artefaktů.

Národní galerie vystavuje Rubense: dílem sezóny je Večeře v Emauzích   23.10.2015   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníPetr Paul Rubens, přezdívaný malíř králů a knížat, namaloval na sklonku svého života nevšední interpretaci biblického příběhu Večeře v Emauzích. Neméně zajímavý je i osud tohoto plátna – z malířovy antverpské jídelny putoval do španělského kláštera El Escorial, odkud byl převezen do madridského Museo Nacional del Prado. Nyní ho ve &Sternberském paláci vystavuje Národní galerie v Praze.

Už jen pár dní zbývá do konce jedinečné výstavy Dva v jednom   19.10.2015   Aneta Šimonková   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné umění

Máte ještě jedinečnou šanci zhlédnout výstavu Dva v jednom v Le Palais Art Hotel Prague. O čem pojednává? Jde o expozici spojení umění fotografie Jadrana &Stelíka a soch Jiřího Kaifosze nazvanou Titáni, kterou pořádala společnost Mazars Česká republika a její nové Italské oddělení. Výstavu uspořádali ve spolupráci s galerií Dvorak Sec Contemporary. Samotná výstava fotografií a soch je k vidění právě ve Dvorak Sec Contemporary Gallery. Expozice v Le Palais Art Hotel Prague je přístupná veřejnosti až do 25. října 2015.

Starší články - strany: 1 2 3 4  5  6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... až 42

Celkový počet stran Rozhledny je 42. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.03 s