Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pátek 3.7.2020, svátek má Radomír 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 501
Registrovaní čtenáři: 508
Publikovaných článků: 12912
Komentářů: 11142


MěřeníVýtvarné umění - Výtvarné umění štětcem i perem

LES - PŘÍBĚHY STROMŮ A LIDÍ se lidem líbí a proto prodlužuje   14.02.2016   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníVýstava v Národním zemědělském muzeu - formou i obsahem dosud neviděná - přilákala za půl roku více než 19 tisíc spokojených návštěvníků. Kde jinde může člověk zažít hravou pouť za bájným prvotním stromem, stát se lesní bytostí nebo si zkusit, jak se dívá strom? Právě zájem návštěvníků rozhodl o prodloužení výstavy do března tohoto roku.

Jedinečná výstava Urbo Kune! Že nevíte, o co jde?   30.12.2015   Aneta Šimonková   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníVýstava URBO KUNE v Centru současného umění DOX představuje experimentální projekt studentů architektury, kteří vytvořili paralelní membránové město Urbo Kune. Modely rozparcelovaného utopického města reagují na výzvu, jak využít více než kilometr dlouhý zbraslavský kamenolom po skončení těžby. Součástí výstavy jsou i obrazy od Pavla Růta, inspirované tímto fiktivním městem.

Národní galerie představuje fragment sbírky dr. Artura Feldmanna   21.12.2015   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníSbírka dr. Artura Feldmanna ve své době čítala stovky vzácných kreseb starých mistrů. Dnes sběratelovi potomci pátrají po dílech, jimž se staly osudné události související s druhou světovou válkou. Některé kresby se dostaly i do Národní galerie v Praze, která nyní vybraná díla Feldmannovy sbírky vystavuje ve Schwarzenberském paláci.

Vánoční výstava v Betlémské kapli letos ukáže i stará, mnohdy zapomenutá řemesla   28.11.2015   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníTradiční vánoční výstava v Betlémské kapli bude letos opravdu výjimečná. Kromě přehlídky betlémů a originálních vánočních dekorací totiž nabídne i improvizované řemeslné dílny. V nich budou v některých dnech pozvaní mistři předvádět návštěvníkům stará, mnohdy zapomenutá řemesla. To vše za klapotu funkčního vodního mlýnu, nejspíš jediného „podzemního“ na světě…  

Výstava Bez hranic zmapuje kulturu středověkého Krušnohoří   11.11.2015   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníVýstava Bez hranic. Umění v Krušnohoří mezi gotikou a renesancí představí v Národní galerii v Praze umělecké bohatství Krušnohorského regionu z období mezi lety 1250 a 1550. Rozkvět hraniční oblasti a jejích lokálních uměleckých ohnisek, jimiž byla bohatá královská a poddanská města, velké a významné kláštery či hornická centra, bude ilustrovat na dvě stě uměleckých artefaktů.

Národní galerie vystavuje Rubense: dílem sezóny je Večeře v Emauzích   23.10.2015   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníPetr Paul Rubens, přezdívaný malíř králů a knížat, namaloval na sklonku svého života nevšední interpretaci biblického příběhu Večeře v Emauzích. Neméně zajímavý je i osud tohoto plátna – z malířovy antverpské jídelny putoval do španělského kláštera El Escorial, odkud byl převezen do madridského Museo Nacional del Prado. Nyní ho ve Šternberském paláci vystavuje Národní galerie v Praze.

Už jen pár dní zbývá do konce jedinečné výstavy Dva v jednom   19.10.2015   Aneta Šimonková   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné umění

Máte ještě jedinečnou šanci zhlédnout výstavu Dva v jednom v Le Palais Art Hotel Prague. O čem pojednává? Jde o expozici spojení umění fotografie Jadrana Štelíka a soch Jiřího Kaifosze nazvanou Titáni, kterou pořádala společnost Mazars Česká republika a její nové Italské oddělení. Výstavu uspořádali ve spolupráci s galerií Dvorak Sec Contemporary. Samotná výstava fotografií a soch je k vidění právě ve Dvorak Sec Contemporary Gallery. Expozice v Le Palais Art Hotel Prague je přístupná veřejnosti až do 25. října 2015.

Podzim v Národní galerii: nové projekty, gotika i ztracený obraz   09.10.2015   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníPodzimní sezóna Národní galerie reprezentuje široké spektrum vizuálního umění od gotiky po současnost a přinese nové výstavní projekty do většiny galerijních objektů. Otevření posledního výstavního bloku letošního roku probíhá již tradičně ve Veletržním paláci zahájením pěti projektů současného umění včetně výroční výstavy Ceny Jindřicha Chalupeckého či úplné novinky – Prostoru pro poezii. 

Poznejte velké a malé objekty Jiřího Pelcla   01.10.2015   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníVýstava s názvem Jiří Pelcl – Velké a malé objekty v Centru současného umění DOX představí práce jednoho z nejuznávanějších českých designérů, který v průběhu své mnohaleté činnosti na poli designu získal za svou tvorbu řadu prestižních ocenění. Výstava představuje modely monumentálních objektů a menší předměty navržené pro domácí a zahraniční výrobce.

Máte jedinečnou šanci! V Česku je nejužší dům na světě. Kde ho najdete?   19.08.2015   Aneta Šimonková   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné umění

Keret House“ architekta Jakuba Szczęsneho je označován jako nejužší dům na světě. Výstava s názvem Jakub Szczęsny: OPERATIONS v Centru současného umění DOX představí tento mimořádný architektonický projekt, který před nedávnem do své sbírky současné architektury zařadilo prestižní Muzeum moderního umění v New Yorku (MoMA), a další nejnovější projekty tohoto polského architekta.


 

Nový malíř na obzoru!   01.08.2015   Adriana Šindelářová   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné umění

Je skromný a přátelský. Na první pohled vypadá možná trochu tiše, ale jeho duše rozhodně tichá není. Proč? Protože tento muž nechává svou duši mluvit hned několika způsoby. Například tím, že rád maluje. A že jeho výtvory rozhodně nepatří k těm, na které by se mělo prášit.  

Doteky milosti   18.07.2015   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníVýstava obrazů Zdeňka Hajného na téma "Doteky milosti" bude instalována v kostele sv. Martina ve zdi, Martinská 8, Praha 1.

Vernisáž proběhne ve středu 22.7.2015 od 18:00 hodin tamtéž.

Výstava potrvá až do 28.8.2015.

Navštívit ji můžete denně od 15:00 do 17:00

Palác Kinských promlouvá Skrytou řečí rostlin   21.06.2015   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníVzácné poklady staré Asie, současné umění, design a vůně květin. To vše nabízí palác Kinských Národní galerie v Praze v rámci výstavního projektu Skrytá řeč rostlin. Jednotícím tématem, které prostupuje napříč časem i formou, je rostlinná symbolika a florální motivy v asijském umění.

Starší články - strany: 1 2 3 4  5  6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... až 42

Celkový počet stran Rozhledny je 42. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2020 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.2489 s