Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pondělí 23.5.2022, svátek má Vladimír 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13214
Komentářů: 11302


MěřeníVýtvarné umění - Výtvarné umění štětcem i perem

Andělíni v galerii Lurago   24.01.2015   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníStředisko kulturních a knihovnických služeb v Chomutově vás zve na výstavu Zdeňka Ježka Rady s názvem Andělíni. Vernisáž se koná 26. ledna.

Co jste minulý rok nestihli a máte šanci to dohnat?   21.01.2015   Aneta Šimonková   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníMáte výhodu v tom, že to, co jste ještě nezvládli, ověřili jiní. Proto dnes můžeme říct, že ještě máte šanci vidět výstavu Mody demokracie v pražském DOXu.

Osobní pouť Romana Křeliny   17.01.2015   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníV pražské galerii PRE bude v období od 20. ledna do 27. února 2015 vystavovat severočeský výtvarník Roman Křelina. Výstava děl s názvem Osobní pouť bude zahájena vernisáží 19. ledna v 16 hodin.

Živly nad městy   12.01.2015   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníPrvní letošní výstava v Galerii Vernon uvádí osobité multispektrální představení s názvem „Živly nad městy“. Spojující linii tvorby umělkyň Laury Delgado, Lindy Čihařové a Petry Gupta Valentové tvoří příroda a prostředí k životu. Každá z nich k tématu přistupuje ze svého úhlu pohledu a s pomocí vlastních metod – spontánně i vědecky, tradičně i moderně, komplexně i z mikroskopické blízkosti. Výstava představí kresby, malby, videa či dřevotisky na hedvábí.
 

Mezi snem a realitou   22.11.2014   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníVýstavu Martina &Srámka až do konce roku 2014 nabízí Galerie Cesty ke světlu Zdeňka Hajného, kterou naleznete v Praze, 300 metrů od stanice metra Chodov, v Zakouřilově ulici čp. 955/9. 

Magnus Art – jedinečné setkání současného českého umění s historickými díly   06.08.2014   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné umění

Magnus Art, unikátní dlouhodobý koncept představující veřejnosti podoby současného umění, jeho tvůrce a výjimečné osobnosti, které jej utvářejí, se dočkal druhého pokračování.

Madona na útěku   29.07.2014   Julie Kolocová   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníLéto láká k potulování krajem. Člověk pochoduje pod ševelícími stíny stromů, větvemi pokukuje sluníčko, vzduch je prosycený travinami. Chodit jen tak nazdařbůh je výsadou snad pouze letních dovolených, chcete-li prázdnin. Ráno si přivstanete a ani nevíte jak, stojíte uprostřed malebné vesničky. Zrovna tu opravili kapličku. Však už to chuděra tolik potřebovala! A uprostřed prázdný podstavec. Kterému svatému je asi zasvěcena?

MARTIN RAJNIŠ: Huť architektury   09.07.2014   Aneta Šimonková   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníVýstava s názvem MARTIN RAJNI&S: Huť architektury v Centru současného umění DOX představí průřez tvorbou předního českého architekta Martina Rajniše a jeho ateliéru s důrazem na práce za posledních 12 let. Rajniš, který v květnu v Paříži převzal prestižní ocenění za výjimečný přínos světové architektuře, vychází z filozofie tzv. „přirozené architektury“ a proslul projekty, které spojuje myšlenka dlouhodobé udržitelnosti, ekologie a představa architektury jako nástroje pro rozvoj komunity-společnosti.

Nový přírůstek Národní galerie v Praze: Karel Škréta – Podobizna Humprechta Jana   15.06.2014   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníMimořádně působivá a z kulturně historického hlediska pozoruhodná Podobizna Humprechta Jana hraběte Černína z Chudenic je velmi významným obohacením nevelké kolekce &Skrétových portrétů ve stálé expozici barokního umění v Čechách ve Schwarzenberském paláci. Podobizna se stane součástí stálé expozice a doplní ji o polohu dosud nezastoupeného aristokratického portrétu. Akvizice je současně i návratem obrazu na místa, s nimiž je jeho historie spjatá. Do sbírek Národní galerie v Praze byla &Skrétova podobizna zakoupena za 5.000.000 Kč, a to díky dotaci Ministerstva kultury ČR na výkupy kulturních památek a předmětů kulturní hodnoty mimořádného významu z programu Integrovaného systému ochrany movitého kulturního dědictví. Obraz byl po nákupu podroben restaurátorskému zásahu, během něhož byl vyrovnán vytlačený defekt v levé spodní části plátna.

Andrey Kezzyn – Čtveřice   07.06.2014   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníVe středu 4. června 2014 byla v horním patře Galerie Vernon představena instalace čtyř velkoformátových fotografií ruského fotografa Andreje Kezzyna s názvem Čtveřice, která prezentuje umělcovu vizi čtyř jezdců Apokalypsy: Moru, Války, Hladomoru a Smrti.

SALON VERNON   03.06.2014   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníNová prodejní výstava Galerie Vernon představuje výběr z tvorby Vernon umělců českých, slovenských i zahraničních – z Itálie, &Spanělska, Německa, Argentiny či USA. Koncepce odkazuje k věhlasným pařížským salonům z přelomu 19. a 20. století, které sloužily jako přehlídky soudobého umění.

100. výročí vzniku románu Proces a 90. výročí úmrtí Franze Kafky   26.05.2014   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníSpolečnost Franze Kafky spolupracovala s hlavním pořadatelem Goethe-Institutem na realizaci unikátní výstavy Proces. Originál a proměna, která přesně 100 let poté, co Kafka začal pracovat na svém románu Proces, vrací do Prahy originální rukopisy tohoto zásadního díla světové literatury.

VÝSTAVA 50 NEJVĚTŠÍCH FOTOGRAFIÍ   10.05.2014   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníDo Galerie Harfa si od 12. 5. do 14. 6. 2014 můžete přijít prohlédnout 50 největších fotografií (50 Greatest Photographs), které byly v časopise National Geographic k vidění za jeho stopětadvacetiletou historii.

Starší články - strany: 1 2 3 4 5 6  7  8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... až 42

Celkový počet stran Rozhledny je 42. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0308 s