Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pátek 3.7.2020, svátek má Radomír 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 501
Registrovaní čtenáři: 508
Publikovaných článků: 12912
Komentářů: 11140


MěřeníVýtvarné umění - Výtvarné umění štětcem i perem

Madona na útěku   29.07.2014   Julie Kolocová   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníLéto láká k potulování krajem. Člověk pochoduje pod ševelícími stíny stromů, větvemi pokukuje sluníčko, vzduch je prosycený travinami. Chodit jen tak nazdařbůh je výsadou snad pouze letních dovolených, chcete-li prázdnin. Ráno si přivstanete a ani nevíte jak, stojíte uprostřed malebné vesničky. Zrovna tu opravili kapličku. Však už to chuděra tolik potřebovala! A uprostřed prázdný podstavec. Kterému svatému je asi zasvěcena?

MARTIN RAJNIŠ: Huť architektury   09.07.2014   Aneta Šimonková   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníVýstava s názvem MARTIN RAJNIŠ: Huť architektury v Centru současného umění DOX představí průřez tvorbou předního českého architekta Martina Rajniše a jeho ateliéru s důrazem na práce za posledních 12 let. Rajniš, který v květnu v Paříži převzal prestižní ocenění za výjimečný přínos světové architektuře, vychází z filozofie tzv. „přirozené architektury“ a proslul projekty, které spojuje myšlenka dlouhodobé udržitelnosti, ekologie a představa architektury jako nástroje pro rozvoj komunity-společnosti.

Nový přírůstek Národní galerie v Praze: Karel Škréta – Podobizna Humprechta Jana   15.06.2014   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníMimořádně působivá a z kulturně historického hlediska pozoruhodná Podobizna Humprechta Jana hraběte Černína z Chudenic je velmi významným obohacením nevelké kolekce Škrétových portrétů ve stálé expozici barokního umění v Čechách ve Schwarzenberském paláci. Podobizna se stane součástí stálé expozice a doplní ji o polohu dosud nezastoupeného aristokratického portrétu. Akvizice je současně i návratem obrazu na místa, s nimiž je jeho historie spjatá. Do sbírek Národní galerie v Praze byla Škrétova podobizna zakoupena za 5.000.000 Kč, a to díky dotaci Ministerstva kultury ČR na výkupy kulturních památek a předmětů kulturní hodnoty mimořádného významu z programu Integrovaného systému ochrany movitého kulturního dědictví. Obraz byl po nákupu podroben restaurátorskému zásahu, během něhož byl vyrovnán vytlačený defekt v levé spodní části plátna.

Andrey Kezzyn – Čtveřice   07.06.2014   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníVe středu 4. června 2014 byla v horním patře Galerie Vernon představena instalace čtyř velkoformátových fotografií ruského fotografa Andreje Kezzyna s názvem Čtveřice, která prezentuje umělcovu vizi čtyř jezdců Apokalypsy: Moru, Války, Hladomoru a Smrti.

SALON VERNON   03.06.2014   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníNová prodejní výstava Galerie Vernon představuje výběr z tvorby Vernon umělců českých, slovenských i zahraničních – z Itálie, Španělska, Německa, Argentiny či USA. Koncepce odkazuje k věhlasným pařížským salonům z přelomu 19. a 20. století, které sloužily jako přehlídky soudobého umění.

100. výročí vzniku románu Proces a 90. výročí úmrtí Franze Kafky   26.05.2014   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníSpolečnost Franze Kafky spolupracovala s hlavním pořadatelem Goethe-Institutem na realizaci unikátní výstavy Proces. Originál a proměna, která přesně 100 let poté, co Kafka začal pracovat na svém románu Proces, vrací do Prahy originální rukopisy tohoto zásadního díla světové literatury.

VÝSTAVA 50 NEJVĚTŠÍCH FOTOGRAFIÍ   10.05.2014   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníDo Galerie Harfa si od 12. 5. do 14. 6. 2014 můžete přijít prohlédnout 50 největších fotografií (50 Greatest Photographs), které byly v časopise National Geographic k vidění za jeho stopětadvacetiletou historii.

Labyrintem pražského tajemna   08.05.2014   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníAbsolutnost stojí na dvou principech: na Volnosti neboli Vznešenosti a Kráse (…) Samotná pak Krása je lesk pasivního, míru, slabosti nemoci, tajnosti, tajemnosti – negativity vůbec. Mystériem Krásy je však Čarovnost, t. j. Strašidelnost. Čarovnost však je: Jsoucnost něčeho, co není. Ale tím je tento svět – přízrak, svět – kontradikce.

SIMONE GHERA – Dancer inside Prague   05.05.2014   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníVýstava fotografií DANCER INSIDE PRAGUE italského fotografa Simoneho Ghery bude k vidění od 5. do 15. května v nádherném prostředí barokní kaple Italského kulturního institutu v Praze a probíhá ve spolupráci Italského kulturního institutu a Baletu Národního divadla.

V galeriích se nespí   20.04.2014   Julie Kolocová   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníDávná představa o galeriích jako místech, kde se v tichosti našlapuje, není slyšet ani hlásky a lidé pouze postávají s myšlenkami, co tím asi chtěl umělec „říci“, je již tatam. Dnes to totiž ve většině galerií doslova pulsuje.

Černou perlu slzy vzkřísí   11.04.2014   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníSólová výstava mladé talentované slovenské malířky Lucie Tallové byla zahájena v pražské Galerii Vernon ve čtvrtek 10. dubna 2014. Výstava představí nejnovější velkoformátové malby ze dvou aktuálních sérií „Schwarzer Regen“ a „Memory Space“.

GOTIKA V JIHOZÁPADNÍCH ČECHÁCH: Obrazy krásy a spásy   03.04.2014   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníVýstava Gotika v jihozápadních Čechách: Obrazy krásy a spásy představuje soubor pozdně gotických uměleckých děl, jenž byl s mimořádným úspěchem představen v Západočeské galerii v Plzni. Vystavení děl z období doznívajícího středověku (15.–16. století) z jihozápadních Čech vyvolalo senzaci – v celé historii Západočeské galerie (založené roku 1953) tato expozice přilákala nejvyšší, rekordní počet návštěvníků.

Poslední impresionista se chýlí ke konci   02.04.2014   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníJen pár dní zbývá do konce výstavy Ludvík Kuba – Poslední impresionista, kterou pořádá Národní galerie v Praze v Salmovském paláci na Hradčanském náměstí. Probíhající výstava připomíná, že Ludvík Kuba byl především představitelem generace českých umělců, která se na konci 19. století toužila svými pracemi vyrovnat evropskému umění.

Starší články - strany: 1 2 3 4 5 6  7  8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... až 42

Celkový počet stran Rozhledny je 42. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2020 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.2432 s