Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pátek 3.7.2020, svátek má Radomír 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 501
Registrovaní čtenáři: 508
Publikovaných článků: 12912
Komentářů: 11140


MěřeníVýtvarné umění - Výtvarné umění štětcem i perem

Krásnou knihu dělá i vazba - unikátní výstava v Plzni   18.03.2014   Stanislav Polauf   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné umění2. mezinárodní výstava uměleckých knižních vazeb Prize Volumes, kterou otevřelo Západočeské muzeum v Plzni, představuje veřejnosti nejlepší práce oceněné ve světové soutěži uměleckých knihvazačů. Soutěž vyhlašuje londýnská společnost Designer Bookbinders ve spolupráci s Markem Getty a Bodleian Libraries Oxford. Poprvé byla vyhlášena v roce 2009 a jejím tématem byla voda. Pro rok 2013 bylo zvoleno dílo Williama Shakespeara.

Posledních pár dní do konce výstavy Jan Kotík 1916–2002   14.03.2014   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníJan Kotík měl vždy silnou potřebu vést podnětný umělecký dialog s aktuálními světovými uměleckými projevy a myšlenkami, kreativně „transformoval danosti“. „Jan Kotík a světové umělecké kontexty“ byl název moderované diskuze, jež proběhla koncem února v rámci četných doprovodných programů výstavy. Byla vedena se synem Jana Kotíka, skladatelem a dirigentem Petrem Kotíkem, historikem umění, jež působil dlouhodobě v německé Bochumi, Petrem Spielmannem, umělcem Stanislavem Kolíbalem a galeristou Jiřím Švestkou, a potvrdila aktuální živost nastoleného tématu.

Na okraji davu: Umění a sociální otázka v 19. století   13.03.2014   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníÚmorná fyzická práce, bída, sociální frustrace a vůbec život vně „lepší společnosti“ se nikdy nestaly zvlášť oblíbenými tématy evropského umění 19. století. Totéž platí i pro českou uměleckou scénu, kde podobné náměty vystupovaly dlouho jen v kresebných záznamech reality, pěstovaných umělci buď jako studie a výpovědi soukromého rázu, či v podobě grafických listů.

„O“ - Scénografické video eseje   12.03.2014   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníPražské Quadriennale, největší světová akce v oboru scénografie a divadelního prostoru, pořádá od 18. března do 13. dubna 2014 v pražském paláci Colloredo-Mansfeld samostatnou výstavu nazvanou: „O“ - Scénografické video eseje. Originální pojetí výstavy, která představí zcela nová díla vytvořená pouze pro tento účel, zavede návštěvníka přímo do tvůrčí dílny divadelní scénografie.

Barevný neklid   07.03.2014   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníRetrospektivní výstava Rudolfa Volrába dokazuje, že příběh českých dějin umění není zdaleka uzavřen, naopak, že stále je možné přicházet s překvapivými a nečekanými objevy. Retrospektiva a doprovodná publikace představuje Rudolfa Volrába jako sebevědomého a progresivního autora, kterému právem patří důležité místo v domácím i středoevropském kontextu.

Buben z přelomu letopočtu   10.02.2014   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníVýstava přibližuje tradiční výtvarné umění národa, který zaujal v České republice v posledních desetiletích pevné místo, umění s dávnou tradicí, bohaté a mnohotvárné. Jeho specifičnost a jedinečnost dokumentuje výběr děl ze dvou nejvýznamnějších státních sbírek asijského umění, Národní galerie v Praze a Národního muzea – Náprstkova muzea asijských, afrických a amerických kultur.

Své výročí slaví Národní galerie vstupem zdarma - již tento víkend!   01.02.2014   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníDějiny Národní galerie v Praze se začaly psát 5. února 1796, kdy se skupinka významných představitelů patrioticky zaměřené české šlechty, společně s několika vzdělanci z řad osvícenského měšťanstva rozhodla, řečeno dobovou terminologií, pozdvihnout upadlý umělecký vkus domácí veřejnosti.

Prvním vítězem národní soutěže o Vtip měsíce je legenda českého humoru   30.01.2014   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníNejlepší český kreslený vtip měsíce ledna roku 2014 vytvořil Miroslav Barták, uznávaný kreslíř patřící ke špičkám kresleného humoru nejen u nás, ale i v Evropě.

Poslední týden: Do Anežského kláštera na Vyšebrodský oltář i Cyrila a Metoděje   25.01.2014   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníPomalu končí unikátní výstava Národní galerie v Praze CM 863. Svatí Cyril a Metoděj. Dějiny – tradice – úcta, která důstojně završuje oslavy 1150. výročí příchodu svatých Cyrila (Konstantina) a Metoděje. Zejména si v ní všichni návštěvníci, malí i velcí, osvěží zábavnou, nenásilnou formou základní dějepisné učivo, které by každý měl znát.

Přijďte tvořit do Národní galerie   23.01.2014   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníPokud milujete umění a tvorbu všeho krásného, můžete tento víkend využít nabídky Národní galerie v Praze. Fantazii se meze nekladou...

Stíny. I’m afraid of sleep just as one is afraid of a large hole   15.01.2014   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníVýběr obrazů a filmů slovenského umělce Martina Gerboce, který ve své tvorbě odkazuje k estetice zla, hrůzy, strachu či hněvu, bude závěrečnou výstavou Galerie Vernon v prostoru U Průhonu 22.

Oslavte půlstoletí s pražskou galerií   14.01.2014   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníOslavy sice připadly už na rok minulý, ovšem dobrá zpráva je, že pokud jste je zameškaly, můžete zobnout z uměleckého skvostu ještě dost.

OCEAN SOUL: Duše oceánu bude na Harfě   13.01.2014   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníV Galerii Harfa se od 13. ledna do 9. února 2014 můžete přenést do krás mořského světa a to díky výstavě 50 velkoformátových fotografií od fotografa Briana Skerryho, které vytvořil pro renomovaný cestovatelský magazín National Geographic.

Starší články - strany: 1 2 3 4 5 6 7  8  9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... až 42

Celkový počet stran Rozhledny je 42. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2020 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.2343 s