Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je úterý 24.11.2020, svátek má Emílie 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 503
Registrovaní čtenáři: 510
Publikovaných článků: 12976
Komentářů: 11166


MěřeníNa počátku byl dar bohů…

15.06.2010   Oldřiška Skočíková   Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Kdosi kdysi pravil něco v tom smyslu, že nebudete-li kouřit, pít, přejídat se, hrát karty a promiňte ten výraz - „chodit za ženskýma“, nebudete žít déle, ale rozhodně vám to tak bude připadat...

U nás se mnohem stručněji říká, že tělo má jít do hrobu zhuntované. V duchu těchto moudrostí si dovolím Vás pozvat na místo, jež by se s trochou nadhledu dalo nazvat svatyní zlozvyku, závislosti, posedlosti či smyslnosti. Záleží zcela na úhlu pohledu, jež zaujímáte. Jsem si jista, že mnozí s Vás o existenci tohoto místa nevědí a to přesto, že jsou fanatickými vyznavači ba dokonce „závisláky“ na předmětu uctívání. Dámy a pánové bez rozdílu věku, sexuální orientace, náboženství i rasy.Vítejte v „Choco-Story, Museu čokolády“.

Najdete zde vše, co jste chtěli vědět o čokoládě a báli jste se zeptat. Pokud patříte mezi uctívače této laskominy, vaše vášeň zde získá vědecké základy a podpůrné argumenty a bude inspirována k dalšímu rozvoji. Dovíte se odpovědi na všechny podstatné otázky, jako zda je bílá čokoláda ještě čokoládou, kdo poprvé přidal do čokolády cukr, kdy vyrobili první klasickou tabulku čokolády a kdo jako první odhalil čokoládu jako afrodiziakum a lék na deprese. Mnohé mýty jako například, že čokoláda škodí zdraví, způsobuje zubní kaz či zvyšuje cholesterol, zde budou nenávratně vyvráceny.

Pokud si hodláte přes léto dopřát nějaký ten malý výlet do  hlavního města, třeba kvůli návštěvě tetičky, přítele ze studií, či některé z význačných památek, a zamíříte-li při tom na Staroměstské náměstí, zajděte směrem k ulici Celetná, která sem ústí a netradiční „Choco-story, muzeum čokolády“ i s obchůdkem nemůžete minout. Jak lze zjistit na webových stránkách www.choco-story-praha.cz již nemnozí moudří sem kráčeli před Vámi, namátkou například sexuolog Radim Uzel či herečka a zpěvačka Lucie Vondráčková.

Zatímco co exkurze do pivovarů, návštěvy moravských sklípků a lidových zabíjaček jsou turisticky velmi atraktivními zálibami, je čokoláda mezi těmito slastmi života, dodejme že neprávem, poněkud opomíjena. Přitom už Mayové a Aztékové považovali čokoládový nápoj za dar bohů a dokonce uctívali boha čokolády. Takže pokud už jste v místě, kde kvasí pivo byli, burčák už jste taky pili, pak rozhodně zvažte možnost přivonět k čerstvé čokoládě při výrobě pravých belgických pralinek a třeba zakoupení nějaké té menší bonboniéru. Už proto, že bohům se má projevovat náležitá úcta a vděčnost za jejich dary, zvláště pokud jsou tak skvělé.

Choco-Story
Celetná 10 (Staré město)
110 00 Praha 1
Otevřeno denně od 10.00- 19.00 hodin
foto autorkaKomentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2020 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0698 s