Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je úterý 5.7.2022, svátek má  

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13232
Komentářů: 11309


MěřeníRusalka zpívá na scéně pro rockové hvězdy

28.07.2010   redakce   Hudba   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Letní projekt Rusalka na zámcích je unikátní nejen počtem účinkujících nebo množstvím míst pro diváky. Obrovská krytá scéna se špičkovým světelným parkem a profesionálním ozvučením o výkonu čtyřiadvaceti kilowattů si nezadá se scénami používanými pro koncerty předních světových rockových a heavy-metalových hvězd.

Kouzelné představení, které diváka zaujme nejen krásnou Dvořákovou hudbou a vynikajícími muzikantskými a pěveckými výkony, potřebuje také odpovídající technické zajištění. „Základní rozměr samotného jeviště je dvanáct krát devět metrů, k tomu je však nutné připočíst ještě další prostory, potřebné k přestavbám dekorací a jako technické zázemí, prakticky jako ve skutečném divadle,“ vysvětlila Mia Nováková ze společnosti ET Production, která má technické zabezpečení akce na starosti. Kromě jeviště je zde druhý zastřešený prostor o rozměrech 10 x 5 metrů, orchestřiště pro symfonický orchestr. Jeho bílý stan se navíc díky měnícímu se barevnému nasvícení stává nedílnou součástí představení a posune divácký zážitek do netušených dimenzí.

Zvuková aparatura NEXO o výkonu 24 kW je řízena prostřednictvím nejmodernějších digitálních mixážních pultů, umožňujících základní přednastavení zvuku pro symfonický orchestr i sólisty, které se pak jen doladí podle místních podmínek. Světelný park je rovněž posledním výkřikem techniky. Dvaasedmdesát konvenčních světel a šedesát PAR reflektorů doplňuje ještě třicet šest takzvaných inteligentních světel. Všech 168 světel řídí počítače. Zvláštností jsou speciální průhledné desky, z nichž je sestavena podlaha jeviště a které umožňují i svícení zespodu.

Celý technický park se převáží na místo představení čtyřmi kamiony
, ze kterých dva vezou techniku a dva scénu, dekorace a zázemí. Stavba scény zaměstná šestadvacetičlenný tým na osm a půl hodiny. Během představení na techniku dohlíží šestnáct lidí, kteří se starají nejen o zvuk a světla, ale i o přestavbu dekorací a servis pro orchestr.

Více na www.RusalkaNaZamcich.cz, zdroj fotografií stejná adresa
Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0277 s