Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je úterý 28.11.2023, svátek má René 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 509
Registrovaní čtenáři: 523
Publikovaných článků: 13617
Komentářů: 11402


MěřeníRozkřižujte desatera

13.08.2010   Michaela Wilhelmová   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Co záhadný titulek znamená? Možná čicháte zbytečně religiózní podtext. Kříž skutečně bude předmětem našeho zájmu - ovšem jen jako součást slova úplně jiného. Vrháme se na křížovky a desatera. Ne ta biblická, ale životní!

Sudoku z velkého boomu pomalu upadá a jeho tržby klesají tempem exponenciálním. Brzy se totiž vyčerpá a nekreativně s ním již nikdo zabíjet čas nechce. A už zase saháme po starých dobrých, v Čechách tak ověřených křížovkách. Spolu s kuchařkami tvoří stálici knižního trhu. Nemusíte hloubat, zda jsou zrovna v kurzu upíří melodramata či mladí čarodějové bojující proti zlu, křížovky mohou v podstatě nabízet stále totéž různě poskládané a nikoho to pobuřovat nebude. Zkuste osočit autora z plagiátu - vždyť stejná slova jste v křížovce určitě viděli! Že je to nesmysl? Samozřejmě. A v tom je triumf křížovkářství - stále stejné a stále nové. Rok za rokem nám tyto luštěnky mohou dělat společníka na dovolené.

V nové útlé publikaci jich najdeme hned 100! Tajenky samozřejmě čekají na vyluštění a nezadaří-li se, můžete i podvádět s výsledky v zadní části knihy. Paperback má ne 100, jak by se dalo čekat, ale 128 stránek. Co najdeme na těch zbývajích? Krom několika reklam na vycházející tituly nakladatelství Fragment nás čekají životní desatera. A hádejte od koho! Autorem není nikdo menší, než Jan Cimický

Deset rad, deset způsobů, jak zlepšit život. Dozvíte se, jak mít rádi sami sebe, kde nabereme ztracené sebevědomí i co děláme častokrát špatně ve vztazích - o dalších pár stránek dál okořeněno hádkovým manuálem na deset bodů. Zajímal by vás právě ten? Pan Cimický trefně poznamenává, že hádka na úrovni je druhem umění. A tím se řiďme. Jaké má takové umění pravidla? Hádky se nesmějí skladovat, nebo začnou být příliš osobní a nekonstruktivní. Vždy v nich mluvíme jen za sebe, bez odhadů, co "ten druhý". Neřveme, ale dáváme prostor k debatě, zajímá nás názor partnera. Nejsme útoční a mluvíme přímo. A hlavně, musíme si uvědomit, že chyba bývá často i v nás, poslouchat, co nám říká ten druhý a vědět, že dokud se nebudou chtít změnit oba dva, bude veškerá snaha k ničemu. 

Tak pěkné luštění a radostný život! Na závěr třešínka přímo z knihy - ochutnávková křížovka pro vás - stačí jen vytisknout! Nápovědu tajenky si ale necháme pro sebe. Když vám nevyjde, kupte si knížku. Stojí jen 79 korun, v e-shopu Fragmentu jen 70,- a výsledek má na zadních stranách...


Křížovky a životní desatera
Vydalo nakladatelství Fragment

Zdroj: www.fragment.cz 

 Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2023 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0675 s