Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pátek 27.5.2022, svátek má Valdemar 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13217
Komentářů: 11304


MěřeníAmeričtí automobiloví veteráni míří do Brna

04.09.2010   redakce   Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Podniknout nostalgický výlet v čase, nadechnout se opojné atmosféry Ameriky 50. let minulého století, kdy galon benzínu nestál skoro nic a silnice brázdily velké, pohodlné koráby, bude možné 11. a 12. září v Olympii Brno – největším nákupním a zábavním centru na Moravě.

Část prostor tamního parkovacího domu zaplní výstava Boys In Toys s přehlídkou upravených amerických veteránů a atraktivním doprovodným programem.

Boys In Toys (Kluci v hračkách) - to je název skupiny nadšenců, kteří zachraňují stará americká auta před vrakovištěm. Tyto už téměř zapomenuté modely vyrobené do roku 1950 upravují tak, jak se to dělá v USA - na Hot Rody, Rat Rody, Kustomy a Rockabilly. A protože tito pánové nejsou se svou zálibou v Evropě osamoceni, rozhodli se spojit síly a uspořádat v brněnské Olympii výstavu těchto unikátních strojů. Do patrových garáží nákupního a zábavního centra se sjedou Boys In Toys z Polska, Slovenska, Maďarska, Rakouska, Slovinska, Itálie a Německa.

Pavel Čáslava, pořadatel výstavy a zároveň jeden z Boys In Toys, podotýká: „Stejně tak, jako jsou majitelé starých Tatrovek, Aerovek nebo Pragovek hrdí na klenoty, které uchránili před sešrotováním, existují „blázni“ schraňující staré americké koráby. Jejich údržba a parkování je obtížnější, ale ten pocit z pohodlné jízdy s bublajícím osmiválcem vynahradí všechny útrapy s tím spojené...“

Program výstavy/show Boys In Toys v parkovacím domě Olympia Brno začne po oba víkendové dny v 10 hod. V sobotu 11. září od 18 hod. zahraje Rockabilly Band, ve 20 hod. odstartuje Girls Mode Show. V neděli 12. září od 13 hod. opět vystoupí Rockabily Band, ve 14 hod. proběhne slavnostní vyhlášení a předání odměn účastníkům.

Zdroj: 2media.czKomentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0419 s